ברוכים הבאים, אורח

הסיכום בקבוצה הטלפונית בצהריים
(0 צופה) 

נושא: הסיכום בקבוצה הטלפונית בצהריים 9932 צפיות

מה האחריות של ספונסר? לפני 7 שנים, 3 חודשים #98213

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
ספונסר זה כלי עוצמתי מאוד כי חבר ותיק יכול לעזור לנו מאוד בתהליך של ההחלמה. אבל חשוב שנדע מה אנחנו רוצים מהספונסר שלנו (וכמובן איך אנחנו צריכים להתנהג כאשר אנחנו מתחילים להיות ספונסר של חבר חדש יותר).

אחד הדברים החשובים ביותר שנבין הוא שהספונסר לא הולך לעשות עבורנו את העבודה בשום פנים ואופן והוא גם לא גורם לנו להיות בובות על חוטים שאין לנו יותר רצונות או החלטות של עצמנו כי הכל "הספונסר אמר". אין דבר כזה, ואין דבר יותר רחוק מהחלמה בריאה מאשר מצב כזה של תלות.

הספונסר כאן כדי לעזור לנו, להדריך אותנו ולתמוך בנו, אבל את העבודה אנחנו - ורק אנחנו - צריכים לעשות בכוחות עצמנו. ההחלטות הן שלנו, הביצוע הוא שלנו, הספונסר יכול להציע לנו מה לעשות ולשתף אותנו בניסיון שלו.

הנה דוגמא מאוד בסיסית שמציגה את כל הנושא הזה באופן ברור: מי שיוצר קשר זה החבר שמתקשר אל הספונסר, אבל אין מצב שבו הספונסר מתקשר אל החבר כדי לדרבן אותו. אם אתה מעוניין להתקדם - תתקשר לספונסר ותבקש עזרה. זה התפקיד שלך, לא התפקיד שלו. מי שיחכה לכך שהספונסר ימשוך אותו וידחוף אותו - לא יתקדם לשום  מקום, וספונסר שיתפתה לקחת על עצמו את האחריות להחלמה של אדם אחר, ייכשל בסופו של דבר.

התכנית כולה חוזר ומדגישה: אנחנו  חייבים לעשות את כל מה שאנחנו יכולים וכל מה שנמצא באחריותנו, וביחד עם זה אנחנו לומדים לבקש עזרה ולקבל עזרה. אבל אסור ששני החלקים האלו יתערבבו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
זמן ליצירת דף: 0.35 שניות

Are you sure?

כן