ברוכים הבאים, אורח

שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? 1703 צפיות

שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75181

שלום,

אני נמצא כעת בצעד ראשון, לא מזמן ספגתי נפילה כואבת שגרמה לי לחשוב- אולי אני לא עושה את הכלים כמו שצריך.
אשמח לשמוע איזה כלים אתם עושים-כדוגמת תפילת השלווה בכריעה, רשימת אסירויות תודה בבוקר ודברים כאלו ואם תוכלו לספר איך אתם עושים ועל החוויות מזה.

תודה רבה לכם,
לילה נקי ומפוכח
ברוח טוב
אסירות תודה על הרגעים הנקיים בחסדיו.

הערה-כל מה שאני כותב כאן זה ממה שעבר עליי ולא מחוות דעת מיקצועית.

בהחלמה

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75182

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
להלן כמה כלים שעזרו לי:
1. ספונסר.
2. קריאה בספרות.
3. כתיבה יומית.
4. עבודת צעדים.
5. קבוצות חיות.
6. קבוצות טלפוניות.
7. טלפונים לחברים (ובייחוד בשעת קושי רגשי מכל סוג שהוא).
8. עזרה לחברים חדשים.
9. כתיבת יומן מסע בפורום.
10. תפילה לאלוקים שיעזור לי לסחוב את הקושי הרגשי, או את הקושי מול התאווה.
11. תפילה על מושאי תאווה (עזר לי בשלב מתקדם יותר).
12. עזרה בבית.
13. ניהול מעקב אחרי הפעולות היומיות.
14. יצירה בנושא ההחלמה (מוסיקה, כתיבה וכדו').

פתחתי גם לאחרונה שרשור עם הכותרת "ארגז הכלים שלי", בו אני מתכוון לכתוב בפירוט על הכלים השונים. בינתיים כתבתי שם רק על כתיבה יומית, אך בהרחבה רבה מאוד.
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75183

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
אה, ועוד כלי חשוב:
15. לפתוח עם אחרים את הסודות שלי לפרטי פרטים. "אני חולה כמו הסודות שלי". כאשר אני "מביא אותם אל האור" ומשתף בהם אחרים, הם מתפוגגים.

בהצלחה רבה, ומזל טוב על השם החדש...

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75188

אני מוסיף על דברי טהרני -
16. עשיית פעולות נתינה ללא שום מטרת רווח (אפילו לא שיעריכו אותי), כמו עזרה בבית, הרמת לכלוך מהרצפה ברחוב, וכו'...
אני אומר מנסיון כי זה הציל אותי פעם מכפילה כמעט בטוחה.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75243

תודה רבה לכם, מתפלל לאלוקים שיזכה אותי לעבוד על הכלים מהלב ובקביעות.

טהרני כתב:

פתחתי גם לאחרונה שרשור עם הכותרת "ארגז הכלים שלי", בו אני מתכוון לכתוב בפירוט על הכלים השונים. בינתיים כתבתי שם רק על כתיבה יומית, אך בהרחבה רבה מאוד.

הפוסט ממש יכול לעזור לי. תודה רבה

תוכל להסביר בבקשה מה כוונה ניהול מעקב אחר אחר פעולות יומיות?
הבנתי שיש גם עניין לרשום בקשות לאלוקים ליום החדש, ידוע לכם משהו על זה?
לגבי סעיף 10, הכוונה לתפילת השלווה בזמן משברים?

ושוב, תודה רבה לכם

בהחלמה

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75263

אני לא טהרני, אבל ניהול מעקב פירושו לרשום לעצמך רשימת פעולות החלמה שאתה צריך לעשות כל יום ולראות כל יום באיזה עמדת ובאיזה לא.
תפילה לאלוקים יכולה להיות כל תפילה שאתה מתחבר אליה. מילים שלך או תפילת השלווה. מה שעושה לך טוב ומחבר אותך אל אבינו שבשמים.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75268

תודה רבה לך

בהחלמה

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75295

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יש לי פעולה חזקה בשבילי בסבב החלמה הזאת,
"ברכיים" התחלתי את הנקיות עם המון אובססיות, הספונסר אמר לי ברכיים ועוד פעם ברכיים, ועשיתי את זה המון בתקופה הראשונה, האם אני משוגע? כן, אבל אני נקי 116 יום בחסד אלוקים,
ונכון להיום אני משתמש המון עם כלי הזה אחרי מבטים וכו'
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75333

מה הכוונה ברכיים?
לרדת על הברכיים?

בהחלמה

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75386

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
שבוע טוב ומבורך ונקי ומזוכך!

1. לגבי ניהול מעקב - יהושע צודק (תיזהר, יהושע! "הדבר המסוכן ביותר בשביל מכור הוא להיות צודק!..." ).

2. לגבי "בקשות לאלוקים ביום החדש" - יש חברים שכותבים בכל בוקר מכתב לאלוקים, בו הם משתפים אותו בתחושותיהם, באסירות התודה שלהם ובקשייהם, וגם מבקשים לסיים את היום הזה בנקיות, להתנהג לפי רצון אלוקים (באופן כללי, ובסיטואציות מורכבות הצפויות במהלך היום) וכדו'. כדאי אולי להדגיש, שלפי התכנית, אין להתפלל על דברים אישיים שאינם מביאים תועלת לאחרים. בספר הגדול אומרים שזה אף פעם לא עבד ואנחנו יכולים להבין למה לא. נראה לי שהם מתכוונים, שתפילה היא דבר שאמור לעשות אותי רוחני יותר, קרוב יותר לאלוקים ולתנועה נפשית של נתינה ודאגה לאחרים. תפילה לא אמורה להעצים את הריכוז העצמי שלי, ולכן, כשתפילה מתבצעת בצורה כזו, אלוקים דואג שזה לא יעבוד, מתוך אהבתו הגדולה אליי ומתוך רצונו לכוון אותי ל"אמונה שעובדת", לדרך חיים רוחנית טובה וראויה.

3. לגבי סעיף 10, תפס אותי הביטוי שלך "בזמן משברים". לפני התכנית, התפילה שלי הייתה בזמן משברים, וגם התנהלה בצורה מאוד קלוקלת. היום התפילה שלי היא בכל קושי קטן. אני מבין שאני צריך את אלוקים שם ואני לא יכול לבד.
בהקשר לכך, חשוב לי להדגיש שאופי התפילה שלי מאוד השתנה (ואולי ארחיב על כך בפוסט של "ארגז הכלים שלי"), אני לא מתחנן לאלוקים בדמעות שליש (או, שמא, דמעות תנין...). אני מבקש ממנו בפשטות וכנות עזרה. המשל שאני אוהב לתת, הוא כשאני מבקש ממישהו בשולחן להעביר לי את המלח. אני לא בוכה, אני פשוט מבקש ממנו זאת בפשטות. אני גם לא חושב שאולי הוא לא יעשה את זה, ולא מחכה במתח לתוצאות. ברור לי שהוא אוהב אותי ורוצה לעזור לי (רק אם יש סיבה רפואית שהמלח מסוכן לי וכו', אז הוא לא יעביר לי אותו). ברור לי שאלוקים ישחרר אותי מהתאווה ומהמשא הרגשי (אם כי לא תמיד תוך רגע, וגם זה לטובתי וצמיחתי), אם אבקש ממנו, וגם אם לא, זה חריג מאוד מאוד וכנראה יש לכך סיבה טובה ומיוחדת.

4. לגבי "ברכיים" - כן, הכוונה לכריעה על הברכיים, כפי שעושים האשכנזים בימים הנוראים (אפשר להפסיק עם משהו בינך לבין הרצפה), וכפי שעשו אבותינו לאורך כל ימות השנה.
"אחרי הפעולות נמשכים הלבבות" (ספר החינוך). הפעולה הפיזית הזאת, מבטאת מאוד את הכניעה המוחלטת (ולכן בתקופת התנ"ך השתחוו גם למלכים או אנשים מכובדים, ולא רק לה'). וכפי שכתב הרב פינקוס, שכאשר הראש והרגליים נמצאים באותו גובה (בהשתחוייה), הדבר מבטא התבטלות מוחלטת של כל הכוחות בפני ה', הראש החשוב והרגליים הטפלות, הכל בטל ומבוטל באותה מידה. ולענייננו, הראש הגאון שלי כמו הרגליים הזריזות שלי, לא יכולים לעזור לי לצאת ממצולות התאווה. שניהם, יחד עם שאר הרמ"ח והשס"ה מוטלים לפניו יתברך ומבקשים את עזרתו.
לי מאוד עוזר להתפלל בזמן הכריעה, תפילה שכוללת הודאה בכך שאני מכור וזקוק לעזרתו של אלוקים, הודאה על העבר, על הימים שאלוקים שומר אותי נקי, ובקשה על העתיד, לסיים את היום הזה בנקיות, ובנוכחות חיובית בבית ובשאר תחומי חיי.

5. נראה שאתה מתייחס ברצינות לתכנית ולכלים המוצעים פה. הייתי מאוד מציע לך לקחת ספונסר, שידריך אותך באופן אישי. לא מכיר מישהו שנשאר נקי לאורך זמן בלי זה.

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75485

תודה רבה,
לא מזמן, הייתה לי תקופת נקיות של 11 יום. נפלתי לבסוף, למה? בגלל שלא עקבתי בעקביות אחר הכלים שהייתי צריך לבצע. היחס שלי לכלים הלך וקטן, וכמו שאמרת, נפלתי.
לא לבצע את הכלים זה כמו נפילה קטנה בשבילי, ואם חסדי השם יהיה לי, היום הזה לא נגמר בנפילה.
אז כן, בגלל זה חשוב לי לבצע ולאסוף עוד כלים, כדי לשים עוד סייגים להתנהגות שלי.

באשר לספונסר, יש לי ספונסר שמדריך אותי בצעדים ובמה שמסביב ב"ה.

יום נפלא

בהחלמה

תשובה: שאלה-אילו כלים עובדים בשבילכם? לפני 8 שנים, 8 חודשים #75557

טהרני כתב:

2. לגבי "בקשות לאלוקים ביום החדש" - יש חברים שכותבים בכל בוקר מכתב לאלוקים, בו הם משתפים אותו בתחושותיהם, באסירות התודה שלהם ובקשייהם, וגם מבקשים לסיים את היום הזה בנקיות, להתנהג לפי רצון אלוקים (באופן כללי, ובסיטואציות מורכבות הצפויות במהלך היום) וכדו'. כדאי אולי להדגיש, שלפי התכנית, אין להתפלל על דברים אישיים שאינם מביאים תועלת לאחרים. בספר הגדול אומרים שזה אף פעם לא עבד ואנחנו יכולים להבין למה לא. נראה לי שהם מתכוונים, שתפילה היא דבר שאמור לעשות אותי רוחני יותר, קרוב יותר לאלוקים ולתנועה נפשית של נתינה ודאגה לאחרים. תפילה לא אמורה להעצים את הריכוז העצמי שלי, ולכן, כשתפילה מתבצעת בצורה כזו, אלוקים דואג שזה לא יעבוד, מתוך אהבתו הגדולה אליי ומתוך רצונו לכוון אותי ל"אמונה שעובדת", לדרך חיים רוחנית טובה וראויה.

לבקש לסיים את היום בנקיות ורצון להתנהג לפי רצון אלוקים נחשבת תפילה אישית?

בהחלמה
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.71 שניות

Are you sure?

כן