ברוכים הבאים, אורח

צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. 1595 צפיות

צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 9 חודשים #74823

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
האמת היא שמעולם לא כתבתי כאן מילה על איך שאני חווה את הצעדים, כיום בחסד אלוקים אני כבר נמצא בצעד 11 ומרגיש במקום טוב בחיים שלי, אני מרגיש צורך לשתף דווקא על צעד 4, גם בגלל שהיום עשיתי אחד כזה שנתן לי המון, וגם בגלל שלפני שנגעתי בצעד 4 הוא היה נראה לי כהר גבוה מאוד. והיום מהחוויה שלי, צעד 4 הוא אחד הצעדים הפשוטים והמועילים ביותר שיש בתוכנית.

בצעד 4 הוצבתי מול המראה, המראה של חיי. בצעד 4 גיליתי שאני בן אדם. שאני לא מלאך ולא חיה. יש בי רע, ויש בי טוב. לפעמים הרע גובר ולפעמים הטוב גובר. אני מורכב ממכלול, אני בן אדם.

תמיד חשבתי שלי אסור לטעות. ברגע שאני טועה אני מוכיח לכל העולם שהתדמית שיצרתי לי בעמל רב איננה נכונה. מצד שני גם כשעשיתי דבר טוב לא הייתי מסוגל לחוות את הטוב שלו, כי אני הרי אדם רע. ובתוך התסביך הזה הייתי אמור לנהל את החיים שלי והתקשורת שלי מול האנשים שסביבי. ברור שזה לא היה קל, וברור שהיה עדיף לי לברוח במקום לחיות בכאלה חיים. כך שלא נשאר לי הרבה ברירה שלא לחיות בשימושים.

מה שהייתי צריך זה לעשות סדר. לעשות בדק בית מדוקדק ולראות בצורה מסודרת את המכלול שלי, את הבן אדם האמיתי שבי.

צעד 4 פשוט עושה את זה בצורה מושלמת (וכשאני עושה את זה בצעד 5 מול אדם אחר זה בכלל מקבל משנה תוקף).

עשיתי מגוון צעדי 4, כמעט כמספר הספונסרים שהיו לי. דווקא האחרון שעשיתי היה הפשוט מכולם והמועיל מכולם.

כתבתי מקרה (במילים ספורות), רגשות שעלו לי מהמקרה (כל רגש מילה אחת), פגמי אופי שהתעוררו לי מהמקרה (שוב, לנסות לרדת לשורש העניין, להבין שאם אשתי כועסת עלי זה לא רק בגלל שיש לה ציפיות גדולות ממני, זה אולי בגלל שאני גם קצת אדיש לציפיות שלה. במילה אחת= אדישות. זהו, זה הכל.)

אני מתמקד בצד שלי של המדרכה (ברור שאת המדרכה של הצד השני יותר קל לי לנקות... אממ.. האמת לא חכמה אני כבר מאומן בזה שנים רבות. אני יכול לכתוב דוקטורט על מציאת פגמי אופי של אחרים).

אני מנסה להשתחרר מפרפקציוניזם ולזכור שהדרך היחידה שלא טוב בה לעשות צעד 4 היא, לא לעשות צעד 4. כל שאר הדרכים מצויינות.

לאחרונה גיליתי שזה בסדר שאני לא אדם מושלם. אפילו סיפרתי לאשתי שאני לא אדם מושלם, ו.. שכן, יש דברים שהיא טובה בהם ממני (ל"ע). האמת, זה היה מפחיד. אבל כמה שזה היה משחרר. הי, מותר לי לטעות. אני בן אדם. אנשים...

כשסיימתי צעד 4 הספונסר שלי אמר לי לכתוב על עצמי רשימת מעלות (100 לפחות. 100? יש דבר כזה בכלל? יש יותר מ6 מעלות בעולם???כן! הגעתי ל120!!!), אח"כ גם הייתי צריך לכתוב על אשתי רשימה כזאת. ואז הופתעתי מהגילוי המרעיש שאני פשוט בן אדם. מוזר. אבל נכון. אני בן אדם. יש מעלות, יש חסרונות, ולאט לאט אני לומד לשים לב לדברים ולהפעיל יותר את המעלות שבי.

זה עזר לי בהמשך גם בצד 9, אם אני בן אדם ומותר לי לטעות, אז גם מותר לי לבקש סליחה, ולך תדע אולי גם מישהו יקבל אותי ויסלח לי. הזוי. עוד יותר הזוי כשהצלחתי לקבל אחרים ולסלוח להם. (מה, הם גם בני אדם? מוזר...)

בקיצור, צעד פשוט ומדהים. (לקח לי שבועיים. הספונסר לא הסכים לי יותר מ30 שמות, נס, כי עם הפרפקציוניזם שלי גם 30000 לא היו מספיקים לי).

קחו את זה קל. קחו את זה פשוט. עשו את זה כמה שיותר מהר.

זה השער לחיים. מבטיח.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 9 חודשים על ידי חסר אונים. סיבה: פרפקציוניזם ;)

תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 9 חודשים #74825

תודה רבה, פוסט יפהפה מלא החלמה.
אוהבים.

תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 9 חודשים #74835

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
תודה רבה.

שמעתי מהספונסר שלי פתגם שאומר שישנה רק דרך אחת לא נכונה לעשות צעד 4, והיא לא לעשות אותו בכלל. כל דרך אחרת היא טובה.

זכיתי ועשיתי את הצעד ארבע המקיף הראשון שלי בתוך ימים ספורים, ומיד כשסיימתי עשיתי צעד חמש שלקחה שתי שיחות טלפון בימים עוקבים וכך יכולתי להתקדם הלאה.

האם זה היה מושלם? בודאי שלא, אבל מאידך אני גם לא מחפש לעשות את זה מושלם. לכן השאלה הנכונה היא האם זה עזר לי בהחלמה והתשובה על כך חיובית מאוד. לראשונה עסקתי בשאלה מי אני באמת בצורה מקיפה, ויכולתי לראות מעלות וחסרונות בצורה ברורה.

אני עדיין מתמודד עם ההשלכות של הצעד הזה כמו למשל הערכה עצמית נמוכה (בעיה שכל מכור סובל ממנה ברמה כזו או אחרת). למרות העבודה העצמית שלי במסגרת הצעדים, אני עדיין נמצא במקום שבו יש לי הרבה מה להתקדם כדי להגיע להערכה עצמית ריאלית שלי (נניח כפי שאחרים רואים אותי).

בקיצור, תודה על הכתיבה על הצעד הזה. אולי אתה זוכר אבל בעבר פרסמתי כאן פוסט שהכותרת היתה משהו כמו "פוסט לא פופולארי" כיון שידעתי שפרסום פוסטים העוסקים בצעדים שמעבר לראשון עד השלישי לא מושך הרבה אש. משמח לראות שהיום ישנם חברים שמוכנים להשקיע לכתוב פוסטים שעוסקים בצעדים המתקדמים שהם לב התכנית.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 9 חודשים #74877

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
איזה החלמה,
והנס הוא שאתה מתקדם בצעדים, תאמין לי רק זה שעושה אותנו נקיים בחסד אלוקים
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 8 חודשים #75023

יפה
תודה רבה על השיתוף

משך

תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 8 שנים, 8 חודשים #75045

תודה רבה מאוד חבר יקר !!

כמי שבימים אלו מתבוסס עמוקות בצעד 4 הכה טובעני,,,[או שמא אני הוא הבוץ,,,]
פשוט מחייה אותי לקרא כאילו דברים מחכימים ובהירים.
הסתבכתי המון המון בנוגע לאיך,כמה,למה, ועוד,
אני גם עכשיו לא כ"כ ברור אבל אני עושה אותו איך שיוצא לי,,

ועכשיו סתם כך ד"א, מי שיוכל לעזור לי בכתיבה שלו אשמח מאוד לטיפים נוספים !!

תודה רבה רבה

הוי אריאל,,,,
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: תשובה: צעד 4- הדרך אל עצמי, הגשר לחיים. לפני 2 שנים, 9 חודשים #136923

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ מאד עזר לי...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.46 שניות

Are you sure?

כן