ברוכים הבאים, אורח

מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני 1917 צפיות

מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני לפני 8 שנים, 9 חודשים #74393

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים,

אחרי שסיימתי את צעד 2 והתחלתי צעד 3, קבלתי תובנה חדשה על יחסי עם אלוקים הישנים מול החדשים בעז"ה.

בצעד 2 כתוב: "הגענו לאמונה שכוח גדול מאיתנו יכול להחזיר אותנו לשפיות דעתנו".
בפרק 1 בספר הגדול ("סיפורו של ביל"), מסופר שהחבר של ביל (אבי טאצ'ר) הציע לו שיבחר את האלוקים לפי המושגים שלו.

כשעשיתי את המטלה בצעד 2 שמוצעת בספר "צעד קדימה לפעולה" (מושגים ישנים מול חדשים של אלוקים), לפתע גיליתי שהמושג שלי של אלוקים היה בעייתי מבחינתי.

במושג שלי של אלוקים ה"דתי" שלי ישנם מלחמות דת בין קבוצות דתיות שונות, יש כללים אבסורדיים, יש אנשים דתיים שמתנהגים בדרך שסותרת את הדת שלהם, יש שחיתויות ושימוש לרעה בדת ובאלו שמאמינים בה.

כשהתחלתי את התכנית והפסקתי להשתמש, פתאום שמתי לב להמון דברים סביב הדת וטקסיה שכואבים לי עד שכבר לא יכולתי ללכת לבית כנסת.
אך זה לא נגמר בזה, שמתי לב שבכל פעם שאני במצב רוחני ירוד (מלא טינות ורחמים עצמיים), אני חייב גם להעניש אותו ומרגיש שאני לא מסוגל לקיים את טקסי הדת גם ביחידות.
כנראה שלא ממש האמנתי שהמושג הזה של "אלוקים" יכול לעזור לי ולהביא אותי לשפיות, אלא להפך.

כשנתיים אחרי שנכנסתי לישיבה שחורה והתחזקתי הרבה יותר בדת ראיתי דבר שמאוד חרה לי.
ראיתי אנשים "עובדי השם" שמתנהגים ב"חילול השם" גמור ועושים זאת כביכול בשם השם.
הרב שלי באותה תקופה אמר לי על זה שאותי לא אמור לעניין מה אחרים עושים, אלא אך ורק לימוד התורה שלי, קיום המצוות שלי והקשר שלי עם אלוקים.

אז רק עכשיו הבנתי שאני צריך מושג אחר של אלוקים, אני צריך אלוקים רוחני.
אלוקים שלא קשור לענייני הדת שכל כך מסבכים אותי, אלא פשוט אלוקים רוחני. (אולי אלוהים?)

אני מאמין (באמת) שבעזרת המושג החדש הזה של אלוקים יהיה לי הרבה יותר קל לחזור לתפילות סדירות, לבית כנסת ולכל טקסי הדת שהשארתי מאחור.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום
נערך לאחרונה: לפני 8 שנים, 9 חודשים על ידי שמואל.

תגובה: מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני לפני 8 שנים, 5 חודשים #78487

• טהרת הלב
  • רצף ניקיון נוכחי: 1242 ימים
  • חבר ותיק
מזדהה מאוד

תגובה: מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני לפני 2 שנים, 5 חודשים #139773

וואו, אני מזדהה ממש.
אנסה להרחיב:
אני כעת נמצא בצעד 2 ויש בי הרבה תהיות על השלב הזה, מה זה הגענו לאמונה? תמיד הייתי דתי! מי יספר לי סיפורים על אמונה? אז מה כאן הקטע, איך אדם דתי עושה צעד 2, אולי צעד זה באמת לא מתאים לאדם שכבר מאמין?
אבל האמת היא לא כך, יש לי הרבה עבודה בצעד הזה, ואיך שהבנתי מאחרים ההבדל הוא ברור מאוד. 
- כאדם עם נפש מוגבלת אין ביכולתי להרגיש בו זמנית את כל מה שאלוקים בשבילי, הוא בשבילי בעל הכוחות כולם משגיח על כולם נותן שכר ועונש וכו' וכו' הרגשות שלי כלפיו מוגבלים, וכיוון שכל החיים עסקתי בתורה ובמצוות, איכשהוא הרגשות שלי כלפיו הם יותר בתפיסה של דת. והפסדתי את הבסיס הכ"כ פשוט: 
הוא באמת כח אמיתי שגדול ממני ויכול להוציא אותי מההתמכרות! וזה נקודה פשוטה ואמיתית שלמרות שידעתי אותה לא חייתי איתה. וזה העבודה בצעד 2 להתחיל לחיות את האמת הזו שיש כח עליון חזק ממני שיוציא אותי מההתמכרות. כל זה פספסתי כשהיחסים מולו היו כל הזמן יחסים של דת היחסים צריכים להשתנות ולחוות אותו ככח עליון שנמצא איתי תמיד ורוצה ויכול לעשות מה שאין ביכולתי לעשות.
מקווה שהסברתי משהו...

תגובה: מה שעובד בשבילי - צעד 2: מאלוקים דתי לאלוהים רוחני לפני 2 שנים, 5 חודשים #139774

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

חזק מאוד !!
תודה

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.37 שניות

Are you sure?

כן