ברוכים הבאים, אורח

12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? 1758 צפיות

12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55485

• רק-להיום
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • חבר קבוע
בס"ד

כשאנו נכנעים בפני התאווה ומוסרים את זה לאלוקים עלתה לי קושיה: האם הכוח שאנחנו מקבלים מאותו כוח עליון הוא פסיכולוגי או שהוא אמיתי? אם נוצרי לדוגמא מבקש מהא-ל שלו(יש"ו) ומרגיש התעוררות רוחנית זה פסיכולוגי כי זה בולשיט- יש"ו הרי לא באמת מסייע לו ואם אותו נוצרי מדמיין שכן אז הוא לא באמת קיבל כוח אלא רק חושב כך.

נ.ב

מקווה שלא פגעתי ברגשותיו של אף אחד מחברי הפורום, באמונותיו או בדעותיו. אנא סליחה מראש. זה פשוט חשוב לי וזה לאו דווקא נוצרי אלא כל אמונה אחרת. לא לקחת אישית.

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

"בלעדיי, - אלוקים לא יעשה, ומבלעדי אלוקים, - אני לא יכול"

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55488

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
שאלה טובה. מבחינתי זה אמיתי. לגמרי. כדאי לך לקרוא - כאן. בפיסקה המדברת על 'אלוקים כפי שאנו מבינים אותו'. בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55491

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
שאלה לא פשוטה בכלל.

אך לדעתי התשובה היא פילוסופית בעליל. ואין לה כל קשר לתכנית הצעדים - פעולות של ההחלמה.

יכול להיות שאני נקי שנתיים בלי לדעת אם זה פסיכולוגי או אמיתי או בולשיטי. ויכול להיות שאני מבין את התשובה על בוריה. אך עם שעתיים נקיות...

לכן ההמלצה הכללית, היא לא לנסות להבין. אלא לנסות לפעול.
מה עבד לאלו שנקיים הרבה זמן?..
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55550

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
למיטב הבנתי, השאלה הזאת היא שתי שאלות:

א. האם התכנית היא פסיכולוגית או אמיתית.

ב. אם זה אמיתי - איך יכול להיות שאלוקים עוזר גם לגויים וכו'.

בנוגע לשאלה הראשונה, התשובה שלי היא פשוטה. ניסיתי פסיכולוג ואני מכיר חברים רבים שניסו את זה, ולאף אחד זה לא עבד. הכניעה מול הפסיכולוג לא עבדה, אבל הכניעה מול אלוקים עבדה. אם היה מדובר כאן על תרגיל פסיכולוגי, לא היתה שום סיבה בעולם שלא נצליח לשכפל אותו גם לספת הפסיכולוג.

בנוגע לשאלה השניה, היא לא נוגעת רק לגבי הקבוצות אלא לגבי כל פניה של גוי לאלוקים. כל פעם שגוי פונה לאלוקים והוא נענה (בין אם זה בקבוצות ובין אם זה מחוץ להן) אפשר לשאול את אותה שאלה. אבל בפועל אנחנו יודעים שאלוקים הוא זה שעונה לכולם, גם כאשר הם מתפללים לכתובת הלא נכונה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55553

• רק-להיום
  • חבר קבוע

שאלה טובה. מבחינתי זה אמיתי. לגמרי. כדאי לך לקרוא - כאן. בפיסקה המדברת על 'אלוקים כפי שאנו מבינים אותו'. בהחלמה.

זה בעצם מה שחשבתי אבל לא הייתי בטוח. תודה רבה על התשובה וגם על הקישור שעשה לי סדר בנוגע להרבה דברים בתוכנית.

אבא, ראה נא בסבלי, פני אלי ורפאני, שחום ואהבה יעטפוני. תעזור לי לסלוח קצת לעצמי, ולא לבכות על הזמן שלא הולך אותי. אנא עשה גם לי כעין קריעת ים סוף קטנה, כדי שאזכה לראות קצת יבשה, שהרי מצבי לא גרע מנחשון בן עמינדב שקפץ למים ללא דאגה. שאין לחלק ולומר שלא הייתה לו ברירה, כי המצרים וכן שאר מזיקים הקיפוהו מכל פינה, שהרי גם אותי לא שאלו כשהורידו את נשמתי להאי עלמא, כך שלא הותירו לי הרבה ברירות, אלא לבחור כזה תפקיד נעלה ("מכור"), אשר בזכותו אצטרך תמיד להיות בקשר איתך. אבא, עזור לי בבקשה לקבל את התפקיד הזה בשלווה, אך יחד עם זאת, אומץ לפעול היכן שאפשר אפי' טיפה, אך כיון שזה יכול לתסכל, כי העולם הזה די מבלבל, אני מבקש כרש בתפילה ובתחנונים, את התבונה להבחין בין שני הדברים. תודה, אבא.

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55554

• רק-להיום
  • חבר קבוע

למיטב הבנתי, השאלה הזאת היא שתי שאלות:

א. האם התכנית היא פסיכולוגית או אמיתית.

ב. אם זה אמיתי - איך יכול להיות שאלוקים עוזר גם לגויים וכו'.

בנוגע לשאלה הראשונה, התשובה שלי היא פשוטה. ניסיתי פסיכולוג ואני מכיר חברים רבים שניסו את זה, ולאף אחד זה לא עבד. הכניעה מול הפסיכולוג לא עבדה, אבל הכניעה מול אלוקים עבדה. אם היה מדובר כאן על תרגיל פסיכולוגי, לא היתה שום סיבה בעולם שלא נצליח לשכפל אותו גם לספת הפסיכולוג.

בנוגע לשאלה השניה, היא לא נוגעת רק לגבי הקבוצות אלא לגבי כל פניה של גוי לאלוקים. כל פעם שגוי פונה לאלוקים והוא נענה (בין אם זה בקבוצות ובין אם זה מחוץ להן) אפשר לשאול את אותה שאלה. אבל בפועל אנחנו יודעים שאלוקים הוא זה שעונה לכולם, גם כאשר הם מתפללים לכתובת הלא נכונה.

אתה בעצם מסכים עם אסירותודה, אני מבין? תודה רבה. כעת הבנתי שגם אם הוא פונה לכתובת הלא נכונה - אלוקים הוא זה ש"עונה בעת צרה"!

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 2 חודשים #55570

;-)
ברוך ה' נקי מז' אייר התשע"ד.
זוכר שמחיר השימוש, הגיהנום הפרטי, יקר לי מדי (גנבתי מאסירות).

בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 10 שנים, 1 חודש #55574

• רק-להיום
  • חבר קבוע

;-)

אח יקר אתה!

תגובה: בעניין: 12 צעדים- פסיכולוגי/אמיתי? לפני 2 שנים, 11 חודשים #135897

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן