ברוכים הבאים, אורח

לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת...
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... 1816 צפיות

לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 2 חודשים #27946

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
בס"ד                                 
לילה קיצי לוהט, חרמש צר תלוי לו ברקיע מפיץ אור קלוש, מאריך מעט את צלליות הבתים והעצים, משווה להם צורה בלתי אפשרית, זה הזמן שהוא הכי אהב, להתבודד, לנוע ללא מטרה ולנשום מלוא ראותיו לילה, ללכת לשום מקום. ללא מטרה מוגדרת, בגפו, ללכת בשביל ללכת, משהו בשקט הזה עזר לו להירגע ממאורעות היום, סייע לו לתכנן את המהלך הבא, להסדיר את המחשבות והיו לו מחשבות רבות ומהלכים רבים לתכנן.

לאורך היום הוא המתין 'לטיולו' הקבוע, המידע שבראשו העמוס בטיעונים שבעד וכנגד הכביד עליו, ותקוותו היתה שעכשיו יוסדר השקט על כנו, תושג הבהירות, אך לא, דווקא בערב הזה השקט הופר, על ידי יללה, יותר נכון, יללות, הרעש הבלתי רגיל הזה קרא לו, כסקרן מלידה ידע שברגע ששמע יבדוק, לא ישקוט עד שיפענח סיבתו, גלי הקול הוליכו רגליו ברחובות השוממים עד שהגיע אל מבנה אפלולי בעל חלונות מאורכים.

אז מכאן זה מגיע, המהם לעצמו מנסה ללא הצלחה להבחין במתרחש – בכי של ממש – הדלתות הגדולות הפתוחות לרווחה כמו קראו לו, בוא, פסע דרכינו וסקרנותך תבוא על סיפוקה, אז הוא בא. מראה עוצר נשימה נגלה לעיניו, עשרות מבוגרים וילדים יושבים על הרצפה או קרוב אליה, בוכים. מישהו מנגן "שיר" במנגינה עצובה, במילים לא ברורות, והם בוכים.

האוירה מיגנטה את נפוליאון בונופרטה. לסגת לא ידע, ולהפריע לא רצה, כך עמד דקות ארוכות נטוע ממוסמר למקומו. עד שאחד מהבכיינים ניגש אליו, התשובה לשאלה המבקשת – על מה אתם בוכים הממה אותו, לא פחות - אנחנו בוכים על חורבן בית מקדשינו, על הגלות... קריאת התדהמה והמילים שבאו בעקבותיה הפכו עם השנים למשפט שנחרט לדורות – עם שבוכה כך על העבר בוודאי שיהיה לו עתיד...

לא, אני לא מתכוון לבכות על העבר, אני מתפלל לזכור אותו כל הזמן. למה? כי הוא נותן לי את הכיוון בו עלי ללכת. אין לי עניין בדברי לחזק את הבכיינים, ולפני שקופצים עלי ומוכיחים לי שהדוגמא שהבאתי מתאימה למקרה ההפוך (בתשעה באב כן בוכים) אכתוב מפורשות, הרעיון הוא לזכור מהיכן אנחנו באים, רבים חושבים שכך נועיל לאחרים, זה נכון, אבל לא רק, להועיל לאחרים זו מטרה נעלה עצומה ומספקת לכשעצמה שעוד ידובר בה ויכתב אודותיה רבות, ברשימה זו אתמקד בתועלת האישית שלי מהעבר.

העבר שלי נותן לי את הכיוון שאליו הנני שואף ללכת. אינני בוכה על עברי, למרות השנים המוחמצות, התסכול הנורא ממה שלדעתי הייתי יכול להיות, אינני סוגר עליו את הדלת כי הכאב הגדול של אדם שחי ליד החיים, הוא המצפן שמראה לי את הדרך הנכונה. אני משנן אותו באוזנַי ובאוזני חברי כל הזמן, משתדל לדאוג שהוא יעמוד לנגד עיני, שאזכור אותו, שלא אומר לעצמי שהחלמתי, שזהו זה, הכל מאחורי.

אם אני זוכר שברחוב פלוני מול אדם ספציפי בארוע אלמוני היתה לי תאווה, או פעלתי מתוך פגם אופי משמעותי יש יותר סיכוי שהרצון הבריא שלי להחלים יוכל לבוא לידי ביטוי, כשאשתף אדם מחלים בחוויה שלי, הוא יכול להזכיר לי מה שברגע נתון – כתוצאה מהרצון הלא בריא שלי אינני רוצה לזכור, ולמעשה להציל את חיי. זו אחת הסיבות המשמעותיות של הצורך (הקיומי) שלי להיות בקשר עם אנשים דומים לי. שידעו עלי. שיוכלו להזכיר לי באהבה ובחמלה את מה שהמחלה שלי גורמת לי לשכוח.

הספונסר שלי לימד אותי –  מכור שרוצה עתיד כדאי שיזכור שיש לו עבר...
בתחינה שאזכור מהיכן באתי.
בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 2 חודשים #27948

תובנה מאוד יפה וחשובה, הכשלונות בונים את הניצחונות. בזכות לקחי קשיי הכשלונות לומדים ומרווחים החלמות וכיווני חיים. תודה.

בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 2 חודשים #27952

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
האויר הצח של החיים, רענן, שלו, מושלם...
יפה עוד יותר כשהוא ביחס עם העיפוש והטחב, הריקבון והחידלון של המוות.

כל זמן שבפי וליבי אחוש את המרירות, אזכור שתאווה זה מוות,
יש סיכוי טוב שיצר החיים עצמו ילחם בעבורי, לחיים נקיים.

התוכנית והפעולות אמנם מכסים גם עבודה למקרים שבהם שכחנו את טעם המוות שבתאווה, כשאנו מוצפים בנעימות חום ואהבה זרה, גם אז יש לספר הלבן מה לומר...

אבל אין מנוע חזק יותר מהרצון לחיות, לשרוד, להיות...
ואין מצפן שמורה מה זה חיים, יותר מזכרון ריח המוות שבתאווה.

תודה אסירות. המצפן שלך עובד גם עבורי. אם רק אעמוד מספיק קרוב אילך
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 2 חודשים #27958

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה רבה אסירותודה על הפוסט הנפלא.
תודה שהזכרת לי את מה שמחלתי רוצה שאשכח.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 1 חודש #28059

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
בעבר שלי לא מפריע לי מה שעשיתי. הרי אני חולה, אני לא אשם במה שעשיתי.
מפריע לי דבר אחד. מה הייתי יכול לעשות במקום.
ושם מגיע לי החץ ללב. בגלל זה אני מרגיש אפס, בגלל הפוטנציאל המבוזבז.
זה שורף אותי.
גם מזה ניתן להחלים?
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 11 שנים, 1 חודש #28098

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לכם שמואל לוי, הושיעה, ושמואל. וליעקב היקר, זו עדיין התעסקות בעבר באופן הלא נכון, בתור ילד שגם כפוטנציאל לא ממומש נחשב לבינוני (לדוגמא - אף אחד לא ידע שיש לי כשרון כתיבה גם לא אני) אני יכול לומר לך שהמחשבה 'מה הייתי יכול לעשות במקום', מגיעה מאותו המקום של ההלקאה העצמית הלא בריאה.

כן. גם משם אפשר להחלים. נכשלתי בלי סוף בתקופות השימוש, איפה שדרכתי לא צמח דשא. מי שהכיר אותי מהחיים הקודמים לא יכיר אותי היום.

לא שלי. מתנה. בכוחו של אבאל'ה אוהב לעשות הכל. אתה מבין מה זה אומר הכל? ה - כ - ל.

מי יתן ונמצא אותו עכשיו.

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תשובה: בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 8 שנים, 9 חודשים #75468

חשבתי שזה יהיה קצת אקטואלי,,
עכ"פ זה היה כך בשבילי,

תודה לך חבר יקר [שכבר פחות נמצא כאן].
אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תשובה: בעניין: לזכור את העבר, לא לסגור עליו את הדלת... לפני 8 שנים, 9 חודשים #75472

איזה כיף שמקפיצים את כל הטובים..
אני עצלן מכדי לחפש...
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.49 שניות

Are you sure?

כן