ברוכים הבאים, אורח

רוב המכורים דתיים (?)
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: רוב המכורים דתיים (?) 3227 צפיות

תגובה: בעניין: רוב המכורים דתיים (?) לפני 3 שנים #135184

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

ידידי המשתוקק. אני מבין שזה מציק לך ולכן העלית את זה. 
דעתי פשוטה. וכך גם מי שקורא למשל את סיפור החיים של מחבר הספר הלבן רואה.
א. המתמכרות היא אופי. ב. התמכרות בדרך כלל היא למשהו שנותן לך חווית בריחה, ולכן זה צריך להיות למשהו אסור. 
ולכן בוודאי יש יותר מכורים לתאוות בציבור דתי, בגלל שגם האדם המתמכר לא כל כך מהר יגיע לחווית הריגוש שבאיסור אם הוא חילוני. אבל לעומת זאת יש הרבה יותר מכורים לסם, וגם במכורים לאלכוהל. פשוט כי המכורים שבציבור החילוני יברחו לשם כדי לקבל את החוויה. 
ולסיכום מה שנוגע למעשה, לדעתי הרבה יותר קל למכור הדתי לצאת מההתמכרות, ולא משנה איזו, אבל בוודאי מהתמכרות לתאוות, בגלל שלעומת הריגוש שבהתמכרות יש לו את האושר, בעשיית רצון הבורא בדרך החוצה.

תגובה: רוב המכורים דתיים (?) לפני 3 שנים #135187

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

האלכוהוליסט הולך לטיפול בגלל שהאלכוהול הורס לו את הכבד, ואם זה ייהרס הוא ימות. הוא גם הולך כי האלכוהול מונע ממנו לתפקד בעבודה, והוא צריך לעבוד כדי לחיות. 
האלכוהול מונע ממנו לנהוג או גורם לו לנהוג בצורה מסוכנת.

אבל מה הסכנה בהתמכרות למין או לפוי' ? זה לא הורס שום איבר חיוני בגוף, זה לא הורס באופן משמעותי את התפקוד בעבודה. ההשפעות של זה הם יותר לטווח הארוך.

אותו דבר סיגריה - מה זה לכאורה מזיק ? אתה לוקח עשן ואתה מכניס לריאות ומוציא, מה הבעיה ? הבעיה שבעוד עשרים שלושים שנה יהיה למעשן סרטן ריאות. אבל אנשים לא ידעו את זה והם עישנו הרבה, עד שהוכיחו להם מעל כל ספק שזה לא בריא.

עכשיו הפוי' (פורנו) אותו דבר - מה זה לכאורה מזיק ? אתה רואה נשים בסרטון ומתגרה מהם מינית, הם לא נפגעות מזה כי הם על מסך, ואתה נהנה, אז מה הנזק ?

הדתיים מבינים את הנזק כי הם אימצו אורח חיים שהפך אותם להיות רגישים לנזק, אבל בסופו של דבר, כמו עם הסיגריות, כולם יבינו שהנזק עצום וילכו ללמוד איך להפסיק.

האוכלוסייה שרגישה לנזק של הפוי' באותה מידה כמו הדתיים, אלו הנשים - לנשים קל יותר להבין שיש משהו מאוד רקוב בפוי'.

עוד סיבה, היא העובדה שחלק גדול מהזהות שלנו כאנשים דתיים נובע מגאווה היחידה על כך שאנחנו נמנעים מיחסי מין עד החתונה, אנחנו נמנעים מפעילות שנחשבת מהנה מאוד, ועושים את זה מסיבות אדיאולוגיות, זה גורם לנו לחשוב על עצמנו, במידה רבה של צדק, בתור אנשים אדיאולוגיים וערכיים.
ברגע שאדם דתי רואה פוי', זה הורס את התחושה שלו שהוא איש ערכי - כי הוא מדבר בחוץ על זה שהוא לא נפגש עם בנות עד החתונה, אבל בפועל הוא רואה פרוצות שוכבות עם אחרים באינטרנט.
זה גורם לאדם הדתי להרגיש צבוע, ולהרגיש לא ערכי - כל לימוד התורה שלו וכל המעשים הטובים שלו לא שווים כלום, וזה תחושה נוראית, כי אפשר לקחת מאדם הרבה דברים - את הכסף, את הרכוש, אבל אם גונבים לו את התחושה שהוא אדם בצלם אלוקים שעוסק בתורת חיים, ומחליפים את זה בתחושה שהוא סתם גבר עם ז** שרודף אחרי תמונות של פרוצות ודוגמניות, זה הורס את הנפש של בן אדם.
אבל תחושת הערכיות של החילונים לא נובעת מאיפוק מיני, אלא מפעילות ערכית אחרת, ולכן הם לא מרגישים שהערך העצמי שלהם נלקח מהם ברגע שהם רואים פוי'.

היום הפורומים באנגלית של nofap וכדומיהם מלאים באנשים חילונים וגויים שרוצים להפסיק. הם מבינים שהם משדרים משהו לא בסדר אחרי כל הצפייה בפוי', וזה מפריע להם בחיי הזוגיות שלהם או אפילו מפריע להם למשוך אישה יפה אליהם, והם רוצים להתחיל להיות זכרי אלפא כאלה שהנשים ירצו אותם.

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים על ידי robinhood.

תגובה: רוב המכורים דתיים (?) לפני 3 שנים #135188

אנשים סובלים כאשר הם עבדים לדבר אחר ששולט עליהם.
זה יכול להיות אלכוהול, סמים, אוכל, הימורים, וגם מין ותאווה.
זהו סבל שלא ניתן לתאר, אלא שע"י השימוש בתאווה אנחנו מסתירים את הסבל הזה. וכך אנחנו ממשיכים להשתמש ולהתעלם מהסבל.

לכאורה האדם הדתי יותר מהר שם לב שהוא עבד לתאווה, בשונה מאדם אחר שחושב שהוא מתנהג רגיל כמו כולם.
אבל גם אצל האדם הדתי יש הרבה מאד הכחשה בענין הזה, והרבה מאד חברים ואני בתוכם (לפני 7-8 שנים) אומרים לעצמם שאמנם אני נופל אבל כך זה אצל כולם, או שזה רק בגלל שאני רווק אבל אחרי החתונה הכל יהיה בסדר. ואמנם במקרים רבים זה נכון, אבל לא אצל המכור. והנה גם אצל הדתיים הגענו למבוי סתום שעדיין כל אחד יכול לומר לעצמו שהוא לא מכור כי הוא נופל כמו כולם.
ובסוף בסוף הדבר העיקרי שמביא את האדם לקבוצות, זהו הסבל שהוא עובר באופן יומיומי ע"י השימושים באופן ישיר ובאופן עקיף, ומחמת העבדות לתאווה.
אין לי מושג איך זה הולך אצל האלכוהוליסטים, אבל כך זה אצלי ואצל חברים אחרים רבים שאני מכיר. זאת הסיבה שהם מגיעים לקבוצות, ולא בגלל שהם חוששים לסיכון מסויים או איזה משהו מוסרי וכדומה.
יתכן שדברים כאלה מדליקים אצלם נורות אדומות על המצב שלהם, ועל העבדות שלהם, אבל לא זאת הסיבה.

בהחלמה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן