ברוכים הבאים, אורח

בקשת עזרה עם צעד 4
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: בקשת עזרה עם צעד 4 859 צפיות

בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140078

• לכבוד השם
  • רצף ניקיון נוכחי: 116 ימים
  • דירוג זהב

הבעיה פשוטה. אני לא מצליח להתחיל.

1. אין לי מושג מאיפה להתחיל. לפי סדר היום שלי? לפי העבר שלי? לפי מה בדיוק? ואם אין סדר, אז איך אדע שהתקדמתי בכלל? שכיסיתי חלקים?
  2. אני פוחד להתחיל. מודע לזה לחלוטין. פוחד למצוא שם דברים גרועים. בטוח שיש שם דברים שלא יהיה כיף לפגוש. איך מתחילים? איך מתגברים על הפחד?
  3. יש תבנית מסודרת של הדברים? מניסיון של מישהו?

ואם הגעתם עד לפה, וכל מה שיצא לכם לחשוב עליו זה "ספונסר", אתם צודקים: אין לי כרגע ספונסר.
הסיבה מורכבת ורגישה. אני יודע שקשה מאוד לעשות את הצעדים בלי הכוונה של ספונסר. יגיע היום ותגיע השעה שאקח. כרגע בשבילי ספונסר = התאבדות. להמשיך להיות מכור = התאבדות. אז אני רוצה לעשות את התכנית וכרגע ללא ספונסר.

תוכלו לעזור לי? מניסיונכם, הפניות לקריאה, כל תשובה תתקבל בברכה.

תודה נשמות!!

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140080

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

ביקשת לחלוק מהנסיון.... 
אני יודע שלא תרצה לשמוע את זה, אבל את נסיוני אני חולק, 
עם ספונסר ראיתי המון שלווה ושמחה מהצע המיוחד הזה, 
בלי ספונסר לא הצלחתי בכלל. 
הסיבה היא משום שצעד 4 כרוך בצעד 5 שהוא חשיפה של הצעד שלך לאדם אחר, 

אוהב אותך אחי יקר!!!

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 4 חודשים על ידי עשר שמעון.

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140086

לא הגעתי עדיין לצעד ארבע, אבל שמעתי מהספונסר שלי שבעיקרון שייך לעשות את הצעדים גם בלי ספונסר [אם כי זה בוודאי הרבה יותר קשה].
ואגב, בספר הגדול לא מוזכר בכלל שצריך ספונסר, [רק בדרך אגב, וגם כמאמן ולא במובן של ספונסר של היום]. ובסיפור של ביל לא מוזכר שהוא עשה צעדים דווקא עם ספונסר.....
שתצליח.......

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140094

• gidi
  • דירוג פלטיניום

ראשית בתוכנית יש כלל שאומר "רק להיום" - נסה להתמקד בכאן ועכשיו מה אתה יכול לעשות היום.

הדיון קצת החטיא את המטרה שביקשת וגם אני קצת נסחף יחד עם החברים להתייחס דווקא לעיניין הספונסר.
אכן תוכנית הצעדים המקורית לא כללה ספונסר בהגדרה ואין איזו הגדרה מדוייקת שם לזה.

עם זאת, מניסיון השנים של החברים נראה שזה מרכיב חיוני להחלמה.
לדעתי יש סיכוי נמוך שאצליח לנסות להתמודד לבד וליישם את הצעדים לפי ההבנה שלי גם אם אקבל עזרה מהחברים .
ספונסר לא מחייב יכול או אמור לשלוט בי בשום צורה, הבעייה היא אחרת עבורי- כשאני מנסה להקשיב להיגיון שלי הגבולות נהיות מאוד מטושטשים ואני יכול לשחק עליהם כל הזמן בלי להרגיש, אם אנסה לקבל עיצות מחברים אקבל דיעות שונות ומבלבלות ששם שוב אנסה להחליט לפי דעתי מה נכון (פעם חבר לא מפוקח אפילו יעץ לי להשתמש כדי כביכול להשתחרר מהאובססיה ולחזור להחלמה).

הספונסר הוא פשוט חבר שמלווה אותי, מציע לי (בלבד) מה שעזר לו ונותן את דעתו [שאני משתדל לקבל גם אם אני לא תמיד מבין או מסכים רק כדי שלא אגרר למשחק גבולות עם עצמי].

זה הניסיון של מה שעבד לי, ניסיתי פעם ללמוד וליישם תוכנית גמילה מפורנ' דרך סירטונים שהציעו וליישם צעדים על דרך ה'פשט' וזה לא הזיז הרבה.
אם בכל זאת אתה מעוניין לנסות לבד אתה מוזמן להיעזר בכל הספרויות שמקיפות את הנושא: הספר הגדול, הספר הלבן, צעד קדימה לפעולה, 12 ו12 - אלו כל הספרים שנעזרתי בהם יחד עם הספונסר.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 4 חודשים על ידי gidi.

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140098

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

לעשות צעד ארבע בלי ספונסר, זה קצת כמו לנסות לפסוק הלכה מהתנ"ך. ובהמשך לאותו משל, מה שנזכר בתנ"ך כמו עין תחת עין, נשמע הרבה יותר מפחיד ממה שהסבירו חז"ל שיש לעשות בפועל.

ועוד משהו: לפני שעושים צעד ארבע עושים את שלושת הצעדים הקודמים, וצריך לוודא שנעשו באופן נכון, שגורם שלא יהיה (כמעט) שום חשש מפני צעד ארבע...

אם אתה רוצה לנסות לעשות צעדים במייל מבלי להיחשף, אשמח לעבוד איתך. טעון רק אישור של הספונסר שלי. מאמין שהוא יסכים. 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140111

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

בתשובה לשאלתך הראשונה: אולי דרך טובה להתחיל תהיה לשאול את עצמי למה אני רוצה לעשות צעד ארבע? מה המטרה של זה? למה תכנית 12 הצעדים דורשת ממני דבר כזה?
ושוב, לדעתי הצעד הזה צריך להיבנות על גבי הצעדים הקודמים. 

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: בקשת עזרה עם צעד 4 לפני 2 שנים, 4 חודשים #140118

• לכבוד השם
  • רצף ניקיון נוכחי: 116 ימים
  • דירוג זהב

תודה לכל המגיבים היקרים והנפלאים.
טהרני יקר,
שלחתי לך הודעה פרטית.
תודה שוב!!

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?