ברוכים הבאים, אורח

12 הצעדים מקורות ביהדות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: 12 הצעדים מקורות ביהדות 1620 צפיות

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 5 חודשים #139820

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

התכנית הרבה יותר מאפשרת להתמיד כי זו קבוצה של אנשים שמתמודדים יחד סביב אותו נושא ומחזקים זה את זה. מה שכן, כל אדם נדרש מצידו לתחזק את הקשר הזה. אף אחד לא ירדוף אחריך...

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 5 חודשים #139822

חולם כמו יוסף כתב on 25 אוק' 2021 05:10:

העלית נקודה מעולה ואני שמח על כך,

הא בהא תליא ולא קשיא.
הסבר:
הפתרון של "פגם הברית" מפורט בספר בריתי שלום לאורכך ולרוחב.
הפתרון של "התמכרות" נמצא בתכנית 12 הצעדים.

אם אתה מכור, אתה צריך את התכנית, והתפילה וההתבודדות תסייע לך המון (לכל צעד יש את התפילה שלו, וזה בעצם לעשות מהתורות תפילות)
אבל צריך להבין שהעיקר פה זה הצעדים, והתפילה מסייעת.
(כמו ההוא שהיה מבקש כל הזמן מהקב"ה, אני רוצה לזכות בלוטו, פעם אחת הוא קיבל תשובה מהשמיים, עד היום לא קנית כרטיס... אני התפללתי במשך שנים לצאת מזה, זעקתי את חיי, אבל לא עשיתי את הצעדים בכלל, ולכן נשארתי בבוץ, עכשיו אני בצעדים ומרגיש שזה מתחיל לעבוד. הצעדים זה הכרטיס שלך)

ואם תרשה לי קצת יותר פנימה.
בכל בעיה שמתרחשת לנו בחיים אנחנו יכולים לנוע בתגובה שלנו בין חוויה של "קרבן" - אני פסיבי למציאות והמציאות שולטת בי - לבין חוויה של לקיחת אחריות, צמיחה אישית ועבודה פנימית.

כאשר אני מכור,
ואני מאשים את הדור בו אני גדל, את החבר שלי שהיה איתי בדירה כשהייתי רווק וחשף אותי לסרטים הכחולים, את ההורים שלי אולי, את אשתי, אפילו את השם, אז כולם אשמים, ואני צדיק תמים בבחינת "מה יעשה הבן ולא יחטא", וממילא לא נדרשת ממני שום עבודה פנימית, אני מתפלל על זה ולא נענה ואני מוסיף את זה לסל של ההאשמה שלי. אני קרבן של הנסיבות ומותר לי לחטוא, ליפול, להשתמש.

אבל,
אפשר להסתכל על זה אחרת, כמו אלעזר בן דורדיא, אין הדבר תלוי אלא בי. אם לא אעשה עבודה פנימית ומקיפה, חשבון נפש נוקב וחסר פחד, ואת כל הצעדים - לא אצא מזה עולמית. אז אני לוקח אחריות ונהיה 'גבר' סופסוף ומתחיל לעבוד צעד אחרי צעד.

זה לא קל בכלל,
אבל רק ככה אני מגיע פנימה אל השורש ממנו התאווה שלי יונקת, אל המקום בו ההתמכרות שלי התחילה, ומטפל בו. כן, זה יכול לקחת אפילו שנים, וכן כל חיי אני אהיה בסכנה ליפול שוב, אבל העבודה שאעשה תהיה כל כך עמוקה וכל כך גדולה וכל כך רחבה וחזקה - עד שזה ישפיע לי בכלל על כל החיים ועל כל המציאות שלי וירחיק אותי יותר ויותר מהחטא ומהנפילות.

לעומת זאת, אם אסתפק רק התפילה ואהיה פסיבי, ברגע ששבוע שבועיים אני 'נקי - זאת הרי לא עבודה פנימית או משהו מסודר, אז השורש פורה ראש ולענה עוד נמצא וגדל ובועט וחי ונושם - ואז ברגע שאשכח להתפלל אחזור שוב במלוא העוצמה אל התאווה.

מקווה שהבהרתי את הנקודה הייטב.

אוהבים אחי ובהצלחה

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 5 חודשים #139835

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

לכבוד השם היקר מאד. 
אינני יודע איך זה שאני נמצא כאן כל כך הרבה זמן, ולא שמתי לב לקיומך, אדם מיוחד ונפלא. 
אתה כותב מדהים. 
לעצם הדברים, אני בטוח שלשנים עשרה הצעדים יש מקור בתורה, כמו לכל שיטה שעובדת לכל הפחות בריפוי הנפש. אני יודע על ת''ח גדול שמכיר את השיטה והביא מקורות לכל הדברים. - הרי ר''א ב''ד זה הצעד הראשון, כמו שאתה עצמך כתבת. 
אבל מסכים עם מה שכתבת שאם שיטה עובדת צריך לקחת אותה, ולא דווקא לבדוק ולחפש תירוצים מדוע לא לעשות אותה, וכמו שכתבת בשפה היפה, לא ניתן לאכול נבלות וטריפות, ולחפש שיטה שמוציאה משם רק בד''ץ. 

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 5 חודשים #139898

מזדהה מאד עם ההודעה של "לכבוד השם".
אני רוצה לכתוב הודעה דומה בנוסח שלי.

אני עושה את התוכנית כי זה מה שעובד לי ומשאיר אותי נקי, 
אני לא מנסה להישאר נקי דרך ספרים שמדברים על שמירת הברית כי זה לא עזר לי,
אני מייעץ לאחרים לעבוד את הצעדים, כי אני רוצה לייעץ להם עצה שעובדת, וזה מה שעבד בשבילי,
ודבר נוסף, אני לא מנסה לחפור בהכשר של הצעדים, כי אם אני לא עושה את הצעדים, אני רואה פורנו ועוד דברים בלי לנסות למצוא את ההכשר על גבי האריזה.......................
אני רק עושה אחד ועוד אחד,
מצד אחד אני שם את החיים שלי עם התאווה ביחד עם הנסיונות להפסיק והמחשבות האם הצעדים זו דרך כשרה,
ומן הצד השני, אני שם את החיים הנפלאים שיש לי כיום, גם בתחום של התאווה, וגם חיים מאד פוריים מהבחינה הדתית, לימוד בכולל 3 סדרים וכו', וזה בלי הנסיונות להפסיק והמחשבות על כשרות הצעדים.

צריך להסתכל מה הבעיות שיש לי,
ולמול זה לראות מה עובד לי ומה לא עובד לי.

ואז נשארה אופציה אחת לבחור, וזה מה שעשיתי באסירות תודה לפני למעלה משש וחצי שנים.

בהצלחה רבה

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן