ברוכים הבאים, אורח

12 הצעדים מקורות ביהדות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: 12 הצעדים מקורות ביהדות 1623 צפיות

12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139763

שלום חברים!
עד עכשיו הייתי עושה עבודה רוחנית עם ספרי יהדות(חסידות/מוסר) תכלס לא הצלחתי להגיע איתם להחלמה עם אחד הצלחתי תקופה יחסית ארוכה. בכל מקרה יש הרבה מקורות ל12 הצעדים ביהדות והייתי שמח לשיתופים של אנשים שיודעים איפה למצוא את זה בספרים מה שיכול לתרום פעמיים לפחות לי:
1. עבודה על הצעדים ללא החבאה משאר הסובבים בזמנים שאי אפשר לשתף באתר או בקבוצה.
2. חיבור יותר חזק לדברים, כי אצלי עבודה רוחנית קשורה בהכרח ליהדות לבורא ולמסורת חכמים.
אני מצאתי מקורות לנאמר בספרי חסידות ברסלב ובפרט בספרו של הרב ארוש "בריתי שלום". 
אשמח מאוד למי שיכול לכוון אותי לעוד מקורות. תודה רבה!

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139766

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

עבודה על הצעדים היא בעיקר כתיבה חופשית, הרבה פחות קריאה והרבה יותר תרגול.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139767

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
:pinch: אזהרה: ספוילר!

בדרך כלל עושים את זה בהדרכה של בעל ניסיון

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139768

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
טהרני כתב on 21 אוק' 2021 10:54:

עבודה על הצעדים היא בעיקר כתיבה חופשית, הרבה פחות קריאה והרבה יותר תרגול.

וואו אהבתי! 
משפט חזק! 
מתפלל ליישם 

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139771

לא הבנתי, אשמח להרחבה

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139772

בספר הקטן [חוברת שמסבירה את תהליך ההחלמה של סקסוהוליסט ביחס להשקפת הדת] מובא שם שאלה האם אכן 12 הצעדים שמקורם בגוים לא סותרים את היהדות, ושם כמובן מאריכים להסביר כמה הכל כבר היה ונמצא ביהדות. אבל א"כ עולה השאלה מה צריך את 12 הצעדים כשיש לנו השקפה ברורה בדרך התורה?
התשובה היא ש12 הצעדים מלמדים אותנו איך לשמוע! הדברים הם פשוטים לכל אחד אין שום חידוש שיש כח עליון שיכול להוציא אותי מדבר שחזק ממני וברור שתפילה עוזרת וכו', הנושא הוא שעד היום לא ידעתי איך להשתמש בכלים האלו. 12 הצעדים מלמד את הפרקטיקה של הדברים בפרט למכורים שרגילים לעבוד על עצמם....
ע"כ לענ"ד מי שצריך את 12 הצעדים [דהיינו - מכור] לא יעזור לו המקורות, הוא חייב את הצעדים דווקא בגלל שהם מותאמים למכור. ואם אתה לא מכור וזה רק התמודדות, אז ברור שהפתרון הוא במקורות אבל א"כ אין מקום ל12 הצעדים. 
מאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר.... 

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139775

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום
אבי חזק כתב on 21 אוק' 2021 15:30:

בספר הקטן [חוברת שמסבירה את תהליך ההחלמה של סקסוהוליסט ביחס להשקפת הדת] מובא שם שאלה האם אכן 12 הצעדים שמקורם בגוים לא סותרים את היהדות, ושם כמובן מאריכים להסביר כמה הכל כבר היה ונמצא ביהדות. אבל א"כ עולה השאלה מה צריך את 12 הצעדים כשיש לנו השקפה ברורה בדרך התורה?
התשובה היא ש12 הצעדים מלמדים אותנו איך לשמוע! הדברים הם פשוטים לכל אחד אין שום חידוש שיש כח עליון שיכול להוציא אותי מדבר שחזק ממני וברור שתפילה עוזרת וכו', הנושא הוא שעד היום לא ידעתי איך להשתמש בכלים האלו. 12 הצעדים מלמד את הפרקטיקה של הדברים בפרט למכורים שרגילים לעבוד על עצמם....
ע"כ לענ"ד מי שצריך את 12 הצעדים [דהיינו - מכור] לא יעזור לו המקורות, הוא חייב את הצעדים דווקא בגלל שהם מותאמים למכור. ואם אתה לא מכור וזה רק התמודדות, אז ברור שהפתרון הוא במקורות אבל א"כ אין מקום ל12 הצעדים. 
מאחל לך בהצלחה בכל דרך שתבחר....

פשששש כבר תגובה שניה שלך שאני מרגיש הזדהות מוחלטת עם הנכתב כאן !

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139799

תודה!

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139803

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

הרעיון שאני צריך את הצעדים כדי הצליח לשמוע את מה שכבר מופיע ביהדות, מבוסס על הפוסט של אסירותודה שנקרא מכשיר שמיעה. מוזמנים לחפש.

אני אישית לא חושב שזה נכון. יש נקודות השקה רבות בין התורה לבין הצעדים, אבל הרבה ניואנסים הם שונים. בעיניי הצעדים הם סוג של דרך ארץ שקדמה לתורה, שעוזרים לי להיות בן אדם טוב, כנה וישר יותר.

אני אישית חושב שלהרבה בני תורה שאינם מכורים לא היה מזיק גם כן לעבור תהליך כזה עם עצמם, אם כי בשבילי אישית לראות שמשהו מחוץ ליהדות כל כך עוזר מבחינה רוחנית היה משהו שדי איתגר את האמונה היהודית שלי, שהייתה גם מאותגרת בלאו הכי.

וידועים דברי הגר"א במשלי שהובאו גם באבן שלמה, שהתורה נמשלה למים ולב האדם נמשך לקרקע, והתורה מצמיחה מן האדם את מה שיש בליבו - אם מידות מקולקלות ואם מידות מתוקנות. זכה נעשית לו סם חיים, לא זכה נעשית לו סם המוות.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139804

• טהרני
  • דירוג פלטיניום
*ולב האדם נמשל לקרקע

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139806

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

רק חשוב לי להדגיש שלפי מה שאני רואה, אצל שאר האנשים בתוכנית האמונה היהודית לא מאותגרת כפי שזה קרה אצלי. זה יכול להיות קשור למבנה האישיות שלי, או לדברים נוספים שנחשפתי אליהם מלבד התכנית.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139809

חולם כמו יוסף כתב on 21 אוק' 2021 09:41:

שלום חברים!
עד עכשיו הייתי עושה עבודה רוחנית עם ספרי יהדות(חסידות/מוסר) תכלס לא הצלחתי להגיע איתם להחלמה עם אחד הצלחתי תקופה יחסית ארוכה. בכל מקרה יש הרבה מקורות ל12 הצעדים ביהדות והייתי שמח לשיתופים של אנשים שיודעים איפה למצוא את זה בספרים מה שיכול לתרום פעמיים לפחות לי:
1. עבודה על הצעדים ללא החבאה משאר הסובבים בזמנים שאי אפשר לשתף באתר או בקבוצה.
2. חיבור יותר חזק לדברים, כי אצלי עבודה רוחנית קשורה בהכרח ליהדות לבורא ולמסורת חכמים.
אני מצאתי מקורות לנאמר בספרי חסידות ברסלב ובפרט בספרו של הרב ארוש "בריתי שלום". 
אשמח מאוד למי שיכול לכוון אותי לעוד מקורות. תודה רבה!

שלום נסיך, 
ברשותך 2 הערות, אתה לא חייב להסכים עם אף אחת מהן.
1. אסור לנו לקרוא את הספר "בריתי שלום" של הרב ארוש שליט"א.
הרב ארוש הוא ת"ח גדול, צדיק ועובד השם, מבכירי משפיעי ברסלב, החזיר אלפים בתשובה, זכה והספר שלו "בגן האמונה" התפרסם בעולם ואפילו תורגם לאחרונה לסינית, הרב מקושר להרבה מאוד צדיקים בדור וגם לקהילה הסגורה והמצומצמת של ל"ו צדיקים, אני זכיתי להכיר אותו לפני 18 שנה בערך, ולמדתי ממנו המון.
יחד עם זאת,
לנו, כאנשים שמתמודדים עם התמכרות לתאווה, לדעתי אסור לנו לקרוא את הספר הזה. הוא לא רלוונטי אלינו.
מדוע?
כי הבעיה שלנו היא לא "פגם הברית" או "קדושת העיניים". הבעיה שלנו היא ההתמכרות. באותה המידה יכולנו להתמכר לאוכל, לאלכוהול, לסמים. לצערנו התמכרנו למה שהתמכרנו. וזה מאוד מבלבל ואנחנו חושבים שהבעיה שלנו היא פגם הברית. אז זהו שלא.
זה לא שאנחנו לא פוגמים בברית, לצערי בכל נפילה פגמתי הרבה, ברור לי.
אבל לתת לנו מוסר ועצות על פגם הברית זה מחטיא את המטרה, כי הבעיה שלנו עמוקה יותר, אנחנו ברחנו ממשהו, הגענו להתמכרות הזו לא סתם, לכן גם חתונה לא עזרה לנו כי הבריחה נותרה בריחה.
אם מישהו לא מכור מתמודד עם שמירת העיניים, עם פגמי ברית - הספר הזה הוא ספר חובה בשבילו.
אנחנו, שמתמודדים עם דברים אחרים לגמרי, החלק של "פגם הברית" הוא החלק המשני, תוצר הלוואי של המחלה שלנו. הבעיה העיקרית היא עצם ההתמכרות.

2. ומכאן אני עובר לשאלה השניה שלך, שהיא נפוצה כמעט אצל כל מכור שומר תורה ומצוות, והיא - האם והיכן יש מקור או אסמכתא ביהדות לשיטת 12 הצעדים.
במקום לענות לך ישירות אני אספר לך מהנקודה שלי.
בשנת 2016 בערך או אולי 2017, נכנסתי לאתר "כיכר השבת" וראיתי שם פרסומת שצדה את עיני: נפלת ברשת? נכשלת? כלים אנונימים ליציאה מהנפילה.
הקלקתי על הפרסומת הזו כי הייתי גמור כבר אז.
נכנסתי לאתר, והתחלתי לקרוא, והזדעזעתי לגלות (אמיתי) שקבוצה של אנשים הקוראים לעצמם שומרי תורה ומצוות, לא מתביישים לייבא שיטה גויית מובהקת של אלכוהוליסטים אנונימיים, שיטה שחיבר אותה גוי שהיה שתיין, ועזרה לגויים שתיינים, ומביאים אותה עכשיו לי? אני שסיימתי כמעט חצי ש"ס? ילך ללמוד מהגויים הירודים האלה?? אני, שעומד ודורש בליל שבת בבית הכנסת? אני שמייעץ לבחורים בישיבה, ילך ויעשה 12 צעדים? לא לא, ממש אבל ממש לא. המזרוחניקים האלה הגזימו עם הפשרנות שלהם. זה מתחיל ב-12 הצעדים ובסוף אתה מוצא את עצמך בכנסייה.
כך אמרתי לעצמי.
פחות מ-24 שעות לאחר מכן, נכנסתי לאתר של חיפוש תאווה, הקשתי את המילים &^%&#% , צפיתי איך &#%^& עושה ^&^#^%# ובמשך חצי שעה לפחות חיפשתי עוד סרטונים שהכילו (^$#&@ עד שגמרתי.
לאחר יום או יומיים זה המשיך והמשיך ובעצם חזרתי להתמכרות שלי.
אז בוא נעשה סיכום של ההתנהגות שלי:
יום א': רואה את הדברים הכי חמורים באינטרנט
יום ב': מוצא משהו שיכול להיראות כמו פתרון (12 הצעדים)
יום ב', המשך: מנסח במוח שלי מאמר מערכת זועם סטייל יתד נאמן נגד הרוחות הזרות החודרות למחניינו
יום ג': חוזר לפורנו

בקיצר, אחלה דיסוננס.
כשהייתי בהתמכרות לא שאלתי "באיזה הכשר זה". בלעתי מכל הבא ליד. וביקשתי עוד.
וכשהציעו לי פתרון, פתאום נעשיתי מהדר ומחמיר והתחלתי לבדוק בציציות של נותן השירות. ולנסות לחפש מה לא בסדר בשיטה שלו.

מה שחמור יותר מהכל, זה, שהמשכתי עוד כמה שנים להתבוסס בח**א של עצמי עד שבחסד אלוקים נכנסתי לפה שוב והפעם בלי טריקים ושטיקים.
אם הייתי נותן לעצמי שחרור אמיתי ופותח את הראש ומקשיב, אולי היום כבר הייתי מפוכח, נקי, מחלים או איך שלא קוראים לזה.

אבל תרשה לי להוסיף.
התשובה האמיתית והפשוטה היא שאין מקור ל-12 הצעדים ביהדות.
זה אור שהשם הוריד לעולם דרך גוי.
אוקי, צעד מספר 3 נרמז בשיחות הר"ן אות ב'. אתה יכול למצוא עוד רמז פה רמז שם. אבל זה לא הקטע.

אנחנו חולים במחלה של גויים והתרופה שלה היא תרופה של גויים.
ומשום פיקוח נפש - מותר לכתחילה.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139813

• טהרני
  • דירוג פלטיניום

תודה לכבוד השם. ההודעות שלך מעוררות השראה. ואגב מזרוחניקים - חברי הנהלת שמור עיניך, וכן רוב חברי SA בארץ ורוב הרבנים התומכים הם דווקא חובשי כיפה שחורה.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139814

טהרני כתב on 24 אוק' 2021 10:58:

ואגב מזרוחניקים - חברי הנהלת שמור עיניך, וכן רוב חברי SA בארץ ורוב הרבנים התומכים הם דווקא חובשי כיפה שחורה.

זה היה לי רק "הווא אמינא" בזמנו, וכמובן רציתי להמחיש את הלך החשיבה.

תגובה: 12 הצעדים מקורות ביהדות לפני 2 שנים, 6 חודשים #139818

תודה על הדברים, בהחלט עושה סדר בחשיבה. יחד עם זאת אשמח ללבן יותר לעומק את הדברים, לי זה מאוד יעזור.
לגבי הנקודה הראשונה הנקודה המרכזית של הספר בריתי שלום שחוזרת עצמה לאורך כל הספר היא שאדם לא יכול להתמודד לבד עם התאווה הזאת, ולא משנה כמה ינסה ובאיזה דרכים. הדבר היחיד שיגרום לו לצאת זה הישענות, תפילה ובקשה אין סופית מהבורא יתברך וכפי שכתוב אם אין הקבה עוזרו אין יכול לו-עד כמה שאני מבין זה בדיוק ההנחיה למכור עד כמה שאני מבין מהתכנית-אל תסתמך על עצמך לבד אתה לא יכול, הדרך היחידה היא להסתמך על בורא עולם. כשאני לקחתי את הדברים ברצינות עשיתי התבודדות רצינית על הנושא כל יום הייתי נקי בתקופה הכי ארוכה בחיים שלי, הרגשתי סוג של גן עדן הרגשה שעל כל דבר יש לי את הקבה איתי שאני יכול להתייעץ איתו, הרגשתי בטוח בעצמי ושלם. זה היה קשה ודורש זמן כל יום להתבודד זמן לא מועט על הנושא אבל זה בהחלט היה משתלם. 
הבעייה היחידה הייתה שלאחר תקופה הפסקתי להתמיד..ועכשיו מאוד מאתגר אותי לחזור לזה שוב. אני מתגעגע וחולם על התקופה ההיא ומקווה שאולי התוכנית תוכל לתת לי כלים דומים לחזור לשם.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.83 שניות

Are you sure?

כן