ברוכים הבאים, אורח

הבמאי/ הבמאי הטוב והבמאי הרע
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הבמאי/ הבמאי הטוב והבמאי הרע 274 צפיות

הבמאי/ הבמאי הטוב והבמאי הרע לפני 3 שנים, 1 חודש #133816

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מתוך הספר לצעוד לתוך היום

אחד הדברים שהרצון העצמי גרם לנו, הוא הניסיון להיות הבמאי של העולם. חלק מאתנו הסתפק בלהיות הבמאי של הקהילה שלו, וחלק מאתנו הסכים להתפשר בלהיות רק הבמאי של המשפחה הקרובה שלו. אבל כך או כך היינו חייבים לנסות לתפוס פיקוד ולהנחות את כל מי שסביבנו כדי שהרצון שלנו יתממש ושדברים יתנהלו כמו שאנו רוצים.

היה לנו תפקיד מיוחד לכל אחד שנמצא בעולמינו, שאם הוא או היא היו רק מוכנים לשחק את התפקיד שלהם בתוכנית שהכנו, ההצגה הייתה פשוט מושלמת, הן מבחינה רוחנית והן מבחינה פיזית. העולם היה מגיע ליעדו המושלם שבו כולם משגשגים, אוהבים ומכבדים אחד את השני, ובעיקר מתנהלים ומאמינים במה שרצינו שהם יאמינו.

בצעד שלוש התוכנית עוזרת לנו להתחיל להתבונן בכנות על עצמינו ועל הניסיון שלנו לשלוט כל הזמן ולמשוך בחוטים. לנסות לנווט את הסיטואציה ואת מה שאחרים חושבים ועושים, למה שאנו רוצים שהם יעשו, מתוך הנחת יסוד עמוקה ומוטעית שאם רק העולם והאנשים שבו, יתנהלו כמו שאנו רוצים, אנו נהיה מאושרים. אם רק הבן או הבת זוג שלנו יקשיבו לנו ויפעלו לפי ההוראות שלנו, הזוגיות שלנו תסנוור כמו אור השמש. ואם רק הילדים שלנו, החברים שלנו או סתם אנשים ברחוב יקשיבו לתוכניות ולרעיונות העמוקות והמופלאות שלנו, הם יגיעו ליעדם המושלם.

שאלון להיום

•    האם אני נכון להודות ברצון והניסיון שלי לשלוט על סיטואציות ואנשים, כדי שהם יתנהלו בדיוק כמו שאנחנו רוצים?

•    האם אוכל לכתוב על לפחות עשרה מקרים בהם ניסיתי למשוך בחוטים כדי שהדברים יתנהלו כמו שאני רוצה, למרות שזה היה על חשבון אחרים?

•    מה יוכל לעזור לי היום לקבל את האומץ והכנות להודות על השליטה או הניסיון שלי לשלוט?

תפילה להיום

אלי, עזור לי היום ותן לי את הנכונות והאומץ לבחון את עצמי ולראות היכן
ואיפה אני מנסה לשלוט בסיטואציות. עזור לי ותן לי את הכנות להודות בכך
מבלי להכחיש את זה. ועזור לי היום להפנים ששמחת החיים והשלווה שלי אינם
תלויים במה שקורה סביבי.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 1 חודש על ידי דייב 2.

תגובה: הבמאי לפני 3 שנים, 1 חודש #133862

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

הבמאי הטוב והבמאי הרע

כאנשים שניסו לשלוט בהצגה ולהיות הבמאים שלה, נסינו להשתמש בכל הטכניקות שעומדות לרשותנו, ניסינו להיות הבמאי הטוב שיודע לזרוק את המילה הנכונה והחנפנית לאדם הנכון ברגע הנכון בשביל שיאות לקחת על עצמו את התפקיד שתפרנו לו. ניסינו להסביר ולשכנע את הסובבים אותנו עד כמה ההצעות שלנו הם נטו לטובתם האישית ושכל מה שעומד מול עינינו זהו הרצון להיטיב עמם, תוך כדי שאנו כופים את דעתנו על אחרים מתוך שכנוע עצמי שזה באמת לטובתם.

וכשזה לא עבד, עברנו להיות הבמאי הרע, זה שלא בוחל בשום אמצעי בשביל לגרום לאחרים להתנהג ולפעול כרצוננו. איימנו ועשינו מופעי ברוגז ועלבון, עקצנו ושיקרנו כשהיינו צריכים, השתמשנו באלימות פיזית ומילולית רק בשביל "לחנך" את כל מי שסביבנו כדי שיחזרו ל״דרך הישר". הכשרנו והצדקנו כל פעולה שעשינו כדי להשקיט את המצפון הפנימי שלנו... היינו האלוהים של עצמינוי

וכשהדברים עדיין לא התנהלו כמו שרצינו, או אז איבדנו את זה לגמרי, הרגשנו שכל הקרקע נשמטת מתחת לרגלינו. הרגשנו אבודים ומאוימים מתוסכלים ומאוכזבים עד אימה. ואז... איך לא, היינו חייבים את הסם שלנו בשביל שיסמם ויקהה כל רגש ותחושה שלא יכולנו להתמודד מולו. זוהי הסיבה לכך שהתוכנית מציעה לנו בצעד השלישי להתפטר מתפקיד הבמאי אם ברצוננו להיגמל ולהיות חופשיים מהתמכרות פעילה. מכיוון שזהו הסיכוי היחיד בשבילינו לחיות חיים חופשיים שמחים ומאושרים.

שאלון להיום

•      האם אני נכון היום להודות בכך שניסיתי להשתמש בכל מיני טכניקות בכדי לשלוט על אנשים וסיטואציות, גם אם הם נגדו את הערכים האמתיים שלי? או שאני עדיין משוכנע שכל מה שעשיתי נבע מיתוך טוב לב טהור ונקי?

•      מהם הדוגמאות שאני יכול להיזכר שבהם פעלתי בצורה חולה בשביל לנווט דברים להיכן שאני רציתי?

•      מה יכול לגרום לי היום לרצות לשנות גישה ולהתפטר מהתפקיד ששמו במאי?

תפילה להיום

אלי עזור לי היום להתפטר בכנות מהתפקיד הזה ששמו במאי. עזור לי היום להבין מהו המחיר הכואב והיקר שאני עלול לשלם אם אמשיך לנסות לנהל את העולם במקומך.

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 1 חודש על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן