ברוכים הבאים, אורח

כנות... כמפתח לעזרה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כנות... כמפתח לעזרה 207 צפיות

כנות... כמפתח לעזרה לפני 3 שנים, 1 חודש #133572

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

הדבר היחיד שיכול לעזור לנו להשתחרר מהכלא שבו אנו כלואים, היא הכנות! קודם כל כנות עם עצמינו, שזה להודות בכנות בפני עצמינו בעובדה שאנו נשלטים על ידי התאווה נגד רצוננו, ואת זה אנחנו עשינו כבר בצעד הראשון כ׳שאנו מודים שאנו חסרי אונים מול התאווה וכי אבדה לנו השליטה על חיינו׳. בצעד השני אנחנו לומדים להיות כנים מול האנשים שסביבו ובעיקר מול אותם אלה שאנו פונים אליהם לעזרה, שזה בדרך כלל כולל את הספונסר שלנו, את החברים בתוכנית ואת המטפל שלנו. רבים מאתנו במשך שנים, גם כשפנינו לעזרה, לא סיפרנו את הסיפור כולו כמו שהוא, כמעט תמיד דילגנו על מקרים וסיטואציות שלא היינו מעוניינים לחשוף, לא פלא שישנם הרבה רופאים ומטפלים שמיואשים מלעזור למכורים, אף פעם לא באמת נתנו להם צ׳אנס אמתי לעזור לנו.

אם אנו רוצים שיעזרו לנו לצאת מהבור שבו אנו תקועים, ושיכוונו לנו את הדרך החוצה, אנו צריכים לומר להם איפה אנחנו ממוקמים, ועד כמה הבור עמוק. בדיוק כמו ששום מכשיר ניווט משוכלל ככל שיהיה, לא יוכל לנווט לנו את הדרך ליעד המבוקש מבלי שנעדכן אותו קודם היכן אנחנו ממוקמים. כך שאם לא נודה בכנות על המקום המדויק שנקלענו אליו... אף אחד לא יוכל לעזור לנו. הכנות שלנו מול עצמינו ומול אחרים, היא אך ורק לטובתנו האישית ולא לטובת הספונסר או החבר! זוהי אכן משימה לא קלה בהתחלה להיות כנים מול האנשים שסביבנו על מה שקורה אתנו, בוודאי לא לאנשים כמונו שחיו חיים כפולים ושיקרו כל הזמן לכל מי שהיה סביבם. אבל כמו כל דבר אחר בהחלמה והריפוי, זה דורש תרגול רק להיום, יום אחרי יום עד שזה ייהפך לדבר טבעי אצלנו להיות כנים מול עצמינו והאנשים שסביבנו.

שאלון להיום

•      האם אני נכון היום לצאת מהמקום הכואב והמתסכל שבו אני נמצא, ואני נכון לפנות לעזרה ולספר בכנות על המקום שאני נמצא בו?

•      מה יכול למנוע ממני היום מלהיות כנה מול הספונסר והחברים שלי, על המקום בו אני נמצא כעת?

•      מה בעיני יוכל לעזור לי היום בכדי שאהיה כנה מול הספונסר והחברים שלי לגבי מה שעובר עלי?

אלי. עזור לי היום להיות בנה מול עצמי ולהודות על מה שגדול עלי ושולט עלי. עזור לי היום אלוהים לפנות לעזרה ולשתף בכנות על המקום שבו אני נמצא ועל מה שעובר עליי, מבלי להקשיב למהלה שלי שמנסה לשכנע אותי שלא יהיה כדאי לי.

לצעוד לתוך היום - 23 בפברואר - צעד שני

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 1 חודש על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן