ברוכים הבאים, אורח

לפתוח את הארגז?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לפתוח את הארגז? 2182 צפיות

לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11350

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
האמת היא שכמה פעמים רציתי לכתוב על הנושא הבא, אבל קצת חששתי שזה ייראה מתנשא ואפילו פוגע. חששתי שאם אתחיל לכתוב על המתנות הנפלאות שקיבלתי מההחלמה ומדרך החיים החדשה שלי, זה יכול להיראות מאוד גרוע בפני רוב החברים שמתמודדים עם התאווה באופן כל כך נואש, ופתאום יראו אותי מקשקש לי להנאתי על מתנות ורווחים. כאשר אדם מנסה לשמור את הראש ולא לטבוע במים, די ברור שלא מתאים לבוא ולספר לו איזה כיף שהוא במצב הזה כי בסוף הוא יוכל לקבל הרבה פיצויים... אבל לאחרונה יש כאן יותר ויותר חברים מחלימים, וזה עושה טוב על הלב. אני מגלה שיתכן שאינני כזה מפונטז ואולי באמת הדרך בה הלכתי מתאימה לעוד רבים שגם הם יכולים לעבור את אותו מסלול ולהגיע לחוף מבטחים.

אז עבור אלו שכבר צועדים בדרך מוקדש הפוסט הבא. עבור אלו שעדיין מתמודדים, אשא תפילה שיזכו לחסד האלוקי שייכנס לחייהם ויאיר את הפינות החשוכות של הדרך הקשה והמפותלת. אבא שבשמים אוהב כל יצור וכל אדם, ואני מאמין שאהבתו אלינו - המוכרים למין - גדולה עוד יותר. הוא כואב את כאבנו, ושמח בשמחתנו, ובעיקר מחכה שנפנה אליו באמת ובתמים כדי שיוכל להיכנס אל חיינו.

טוב, קשקשתי מספיק, הגיע הזמן לקצת תכל'ס. בימים האחרונים היו לי כמה מקרים שבהם הרגשתי שההחלמה הינה מתנה מופלאה ומדהימה, שמי שלא קיבל אותה - הפסיד. זה היה בהרבה תחומים בחיי הן עם הילדים, הן עם האשה והן עם הסובבים אותי, וראיתי במוחש כיצד הכניעה היא מפתח מדהים לכל כך הרבה שערים שהיו נעולים בפניי תמיד. בין לבין קיבלתי אתמול טלפון מחבר בקבוצה שרצה ללמוד כיצד עושים את צעדים 4-5 על מקרה שהיה לו ונראה כמחסום בלתי עביר. הבוקר הוא התקשר כולו שמח, כאשר הפחד עזב אותו וחסד האלוקים היה ברור להפליא.

אבל לא תמיד זה ככה. הרבה פעמים אני מעדיף לשבת ולהתלונן על חוסר האונים שלי. אני מעדיף לשבת וליילל כמה אני מסכן, במקום לפתוח את הארגז עליו אני יושב ולהתחיל להוציא ממנו יהלומים. כן, ההתמכרות הנוראה שהרסה לי את החיים במשך עשרים שנה היא ארגז חתום עליו אני יושב בקבוצה, השאלה היא מה אני מעדיף לעשות כעת, להמשיך לשבת ולהתלונן או לפתוח את הארגז וליהנות מהאושר והעושר הנפלאים הטמונים בו. זה מוזר אבל ההתמכרות היא זאת שהביאה אותי אל עבר ארגז היהלומים, כמובן שלא ברצוני, וכעת בלית ברירה אני כאן. אבל האם אהיה חכם מספיק כדי לעשות את הצעד הנכון?

באופן אישי ברור לי שההתמכרות הגיעה מפגמי אופי שלא הצלחתי לתקן בשום אופן בכוחות עצמי, והתאווה למין היתה רק הסימפטום של אותם פגמים שבעצם עצרו אותי כל החיים. כעת, כאשר סוף סוף יש לאלוקים קצת מקום להיכנס, הפגמים מתחילים להיעלם אט אט וזאת המתנה הגדולה ביותר שיכולתי לקבל בחיי. מי היה מאמין שדווקא בעקבות ההתמכרות, אתחיל לטפל בעצמי באופן שאדם רגיל לא חושב אפילו לעשות?

והכנות, הו הכנות, איזו מתנה נפלאה שקיבלתי. מה החברים הטובים ביותר שלי יודעים עליי? אם הכוונה לחברים מהעולם "הרגיל", התשובה כמעט לא דבר. אבל אם הכוונה לחברים מהקבוצה והתכנית, התשובה היא הכל. אין לי סוד שאני לא יכול לספר לחבר, אין לי דבר שאני מתבייש לספר אותו, אין לי מקרה שאני מעדיף לדלג עליו.

ואני בסך הכל בתחילת הדרך...
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11365

• moved
  • דירוג פלטיניום
זלמן,

אני רק התחלתי את צעד 4  וכבר רואה במהלך היום איך נוצרים אצלי דברים נוספים שאני יכול להוסיף לרשימת הטינות או הפחדים שלי. עצם המחשבה על הטינה או הפחד זה חצי שחרור. ואז כשאני מנסה לנתח מאיפה זה נובע ומה החלק שלי בזה - זה כבר החצי השני של השחרור.

עד שאני מגיע למחשב לעדכן את הרשימה שלי - זה כבר לא קיים.

קשה לי לומר שאני מרגיש את השינוי בכל החיים כמו שאתה מתאר- במאקרו, עדיין לא צעדתי מספיק. אבל במיקרו- אני רואה איך אירועים מסוימים שפעם היו מתסכלים אותי וגומרים לי לפחד משתק היום פשוט עוברים לידי כמעט בלי להשפיע עלי.

אין לי מילים להעריך את הסבלנות אין קץ שלך. אתה מדהים אותי מחדש בכל פעם.

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11367

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודדה רבה לך זלמן, היתה לי תועלת גדולה לקרוא את שכתבת, בא לי לרוץ, לפתוח את הארגז האישי שלי...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11372

לזלמן היקר,
דיברת על ארגזים של יהלומים, השוק את האמת קצת חלש היום ביהלומים, בעבר השוק שגשג...
ומפה זה מביא אותי לשאלה הבאה, אם אני אבוא לפתוח את הארגז שלי ואגלה שהיהלומים מזוייפים ושמו אותי ללעג ולקלס, מה אז אוכל להגיד?
אלו תובנות או מסקנות אצטרך לקבל מכך?
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11373

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
היהלומים הם של הבורא, אבא שלי, ולא נראה לי שהוא ישים לי יהלומים מזוייפים. אם הוא יחליף אותם בחול - בודאי אצטרך להאמין ולומר: גם זו לטובה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11390

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אולי בכלל הארגז שזלמן מדבר עליו הוא  'ארגז קסם'... כל מי שמביט בתוכו ימצא את שיחפש... אני שמח שכיום יש לי היכולת להתבונן בזרקונים ולאהוב אותם כיהלומים, באופן אישי אני חש  שיהלומי החיים לא נמדדים 'בקראטים' אלא בערך שאני מייחס להם, כשאני זוכר ממי המתנה, היא מקבלת גוון אחר לחלוטין...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11391

• נעם ה'
אנחנו אומרים כל בוקר "אלוקי, נשמה שנתת בי טהורה היא". האם חז"ל לימדונו לשקר חלילה?
אלא זוהי הנשמה. תמיד טהורה. אנו מטמאים את הנפש אך לא את הנשמה. הנפש היא החלק התחתון שבו ניתן לגעת ע"י עולם המעשה. ההזדככות וההטהרות נעשית ע"י החיבור לקב"ה. החיבור הזה הוא החיבור לחלק אלוה ממעל שלנו.
אני חשתי טמא שנים רבות. עדיין לא נגמלתי מכך. עדיין בכל פעם שמישהו מעיז לקרוא לי "הרב" או "צדיק" אני מתרגז. אני הרי יודע שאני לא. אבל אני גם יודע לאן אני שואף. אני יודע שנטועה בי נשמה טהורה ושאין לי כל יכולת ללכלך אותה. אני מנסה להתקשר לריבונו של עולם בכל ליבי ובכך לטהר גם את נפשי.
הלוואי שאזכה.

בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11453

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
זלמן יקירי,

חיכיתי הרבה זמן לפוסט הזה.
איכשהו רווחה כאן תחושה שלחברים בפורום יותר נעים לשמוע על נפילות מאשר על הצלחות.
אני מאוד מקווה שזה השתנה והרבה יותר חברים יוכלו  לשתף ולספר עד כמה התוכנית שינתה להם את החיים.
לא חייבים למצות כל צעד וצעד וגם לא חייבים להגיע לצעד 12 בשביל לראות עד כמה התוכנית הזו שינתה את חיי מן הקצה עד הקצה.
כל שינוי קטן שאני מרגיש גם הוא שינוי ששינה ממש את כל חיי ואפילו מצעד 0 מרגישים בשינויים הקטנים אללו.
גם אם אני אפתח את הארגז ואמצע שם חול, גם זה שינוי לטובה.
מישהו פעם ידע שיש לו ארגז?
ומי הבטיח שהארגז הזה צריך להיות מלא במשהו?
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

תגובה: בעניין: לפתוח את הארגז? לפני 2 שנים, 9 חודשים #138226

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אפרופו ארגז כלים
אסירות תודה
על ארגז כלים שקבלתי כאן במשך 9 חודשים 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן