ברוכים הבאים, אורח

האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? 995 צפיות

האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111079

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

כשהתחלתי לצעוד בצעד השני הייתי מתוסבך לגמרי עם ההשקפה שלי על אלקים.
הייתי בטוח שיש לו מצבים שהוא כועס עלי ורוצה להעניש אותי באכזריות, אמונה זו הלכה והתעצמה בכל פעם שקיבלתי איזו מכה או שעבר עלי איזה צער, תמיד זה היה מתקשר במחשבתי למשהו 'רע' שעשיתי, ופירשתי את זה עונש משמים, גם בתוך לבי רציתי כך לפרש את הדברים כדי שזה יעזור לי להפסיק את המעשים ה'רעים', מה שבפועל זה לא בדיוק עזר...
הייתי גם בטוח שרק צדיקים גמורים יכולים לזכות לסייעתא דשמיא בעבודת השם, אבל אדם כמוני לא יזכה לכך לעולם שהרי הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים.
והיו לי עוד כמה השקפות משונות על בורא עולם שאכמ"ל.
ואמר לי הספונסר לכתוב מהיכן הגיעו לי הדעות המוזרות האלו, ולהתפלל בכל יום להגיע לאמונה באופן שבה אני רוצה להאמין היום בבורא, דהיינו להאמין שאלקים הוא אוהב אותי, וגם אם מעניש זה אינו מכעס אלא מאהבה ולטובתי.
ולהתפלל שאזכה להגיע לאמונה שאלקים הוא עוזר לכל אדם ואדם בכל מצב שהוא.
והסביר לי הספונסר שעל ידי שאני יגיע לאמונה כזו באלקים אז גם אלקים יתחיל להתנהג איתי בצורה הזו, כי יש בידינו את הכוח כביכול לעצב את הנהגתו של אלקים איתנו.
אם נאמין שהוא עוזר אז הוא יעזור, ואם נחשוב בטעות שהוא לא יעזור לנו אז באמת הוא לא יעזור לנו.
אם נאמין שהוא רחום וחנון ואוהב אז הוא ירחם ויחנון ויאהוב, ואם להיפך אז להיפך.
שעל כן באמירת י"ג מידות אנו מעוררים אותם למעלה להשפיע עלינו, כי כאשר אנו מאמינים שהוא אל רחום וחנון ארך אפים וגו' בזה אנו גורמים לו להיות כך עמנו.

כעת מצאתי בשל"ה בשם מדרש 'והזהיר' ביטוי חד יותר לענין הזה, וזה לשונו:
ובמדרש (ספר והזהיר משפטים מג.): אמר לו הקדוש ברוך הוא למשה, לך אמור להם לישראל כי שמי 'אהיה אשר אהיה' (שמות ג, יד), מהו 'אהיה אשר אהיה', כשם שאתה הווה עמי, כך אני הווה עמך. וכן אמר דוד (תהלים קכא, ה) 'ה' צלך על יד ימינך', מהו 'ה' צלך', כצלך. מה צלך אם אתה משחק לו הוא משחק לך, ואם אתה בוכה לו הוא בוכה כנגדך, ואם אתה מראה לו פנים זעומות או מסוברות, אף הוא נותן לך כך, אף הקדוש ברוך הוא צלך, כשם שאתה הווה עמו, כך הוא הווה עמך, עד כאן. 
בזה אני מבין את מעלתו של צעד 12 לעזור ולאחרים להחלים, כי כשאני פועל להחלים אחרים, אלקים פועל להחלים אותי, וזה כל מה שאני מחפש כאן, כי לבד אני לא יחלים לעולם.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 2 חודשים על ידי אריה ענק משער האריות.

תגובה: האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111086

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

עיין בסה"ג עמ' 151-152. בסוף פרק 'רופא אלכוהוליסט מתמכר.
ודו"ק.

תגובה: האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111121

• אריה ענק משער האריות
  • דירוג זהב

לא הבנתי את הקשר.
אם תוכל להסביר אודה לך.

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

תגובה: האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111122

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום אריה.
אנסה להסביר בקיצור.
הוא מסביר שם שכשהוא התמקד במגרעות של אשתו הם גדלו, וכאשר הוא התמקד במעלות שלה הם גם גדלו.
הרבה זמן לא כ"כ הבנתי איך זה בדיוק קורה.
בהמשך הבנתי, הרבה מאוד פעמים טוב ולא טוב זה הבדל בנקודת מבט, כמו יום שיש המון נשים ברחוב, מצד אחד למה אלוקים שם לי כ"כ הרבה תאווה בעיניים ומצד שני אלוקים אוהב אותי ורוצה ממני קשר יותר טוב היום.
אם אני מתמקד באסירות תודה, הרי שכל דבר קטן שקורה לי זה עוד אסירות תודה, וכן להיפך.

בסופו של דבר, זה לא כ"כ משנה מה יקרה לי, אם אני יחשוב טוב יקרה לי טוב, ואם אני יחשוב לא טוב יקרה לי לא טוב.

מקווה שהובנתי.
יום שפוי ונקי לכולנו.

תגובה: האם הנהגת אלקים ניתנת לעיצוב? לפני 6 שנים, 2 חודשים #111124

• אריה ענק משער האריות
  • דירוג זהב

יפה מאוד.
וגם זה נכון.
אבל מה שאני התכוונתי זה שיש בכוח האדם לשנות ממש את צורת ההנהגה האלקית כלפיו.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.58 שניות

Are you sure?

כן