ברוכים הבאים, אורח

הצעה לצעד 9 וחצי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הצעה לצעד 9 וחצי 1481 צפיות

הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110369

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

שלום!

רציתי להעלות נושא רגיש, די מפחיד אותי להעלות אותו. אני כותב את הדברים לעצמי, לסדר את מחשבותיי, ואשמח שאם זה נושא שמעסיק עוד מישהו שיגיב.
אדגיש שהעליתי את הנושא באחת הקבוצות הטלפוניות וקיבלתי מענה, זה חידד לי את השאלה (נאמר לי לחכות עד שאגיע בעצמי לצעד 9 כדי לברר זאת יותר), ואיני מרגיש יישוב הדעת, לכן אני כותב לעצמי את הדברים, בתקווה לה' שיהיה לתועלת.
כאדם יהודי מאמין, אני חי במשך היום יום עם המושג של בקשת סליחה מאלוקים במקרים שעברתי על רצונו. ביתר שאת בימים נוראים ובכל יום ב"סלח לנו" ובוידוי.
כאדם מכור, אני מודע לכך שהשימוש שלי בתאווה הוא חולי ולא חטא (אולי זו כוונת חז"ל, כל האומר דוד חטא אינו אלא טועה, מצד שני לשים את דוד במשבצת של החולה גם נראה לי טעות, אז אני לא יודע), אני מכוון על עצמי ברפאנו ולא בסלח לנו, רציתי מאוד להפסיק וכל מה שניסיתי לא עבד, עד שהכרתי את הצעדים תודה לה'.
לאישתי שעלולה לקלוט לא נכון את השימוש שלי (כריחוק ממנה או בגידה וכדומה) אני מסביר שזה חולי וחולשה שקיימת בי נגד רצוני.

בצעד 9 אנחנו עושים כפרה עמוקה בפני אנשים שפגענו בהם, כמובן הדבר כולל גם את הפגיעות שבוצעו תוך כדי שהיינו חולים ואיבדנו שליטה. עלינו לנסות לכפר על הכל עד כמה שניתן.
מדוע אם כן לא נוסיף לתכנית 12 הצעדים של אנשים שומרי מצוות - צעד נוסף חשוב של כפרה בפני אלוקים על שפעלנו בניגוד לרצונו? 

כאדם דתי אני חושב שצעד כזה חשוב מאוד להחלמה שלי.
כמכור, אני לפעמים מתמודד בתוכי עם מטען כבד של היחס שלי לאלוקים, הרי אני יודע שלא הייתי בסדר, אולי זה לא באשמתי (ואולי כן גרמתי לעצמי בבחירה בתחילת הדרך את החרפת המחלה, אבל נניח לזה) ואולי זה לא חטא, אבל ברור שהפעולות שיצאו ממני הן אסורות. וכדי להחלים ולהישאר מחובר עמוק לאלוקים דרך תורתו - הייתי מאוד רוצה לדעת שאני נקי אצלו.
ברור לי שצעד כזה שייך רק אחרי תקופת ניקיון ארוכה ושינוי עמוק בצורת החיים ובאישיות. וכמובן ברגישות ועדינות מירביים.

אגב, כפרה מולו, יכולה להיעשות מתוך המון אהבה וגעגוע להעמקת הקשר איתו, מתוך ייחוד וקירבה עמוקים, מעין רגעי ההוד שבהם הכהן הגדול נכנס לפני ולפנים ביוה"כ באהבה ויראה ושם ממקום זה מדבר עם ה'.

בקיצור, אני מציע להכניס צעד 9 וחצי, עשינו כפרה מול אלוקים...

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 3 חודשים על ידי עדינו.

תגובה: הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110370

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
צעד 9 זה כולל כפרה מול כולם, גם מול הקב"ה,
אף אחד לא שולל את זה,
להבדיל, שמעתי מחברים לא יהודיים שכתבו וביקשו סליחה מאלוקים על השימוש ברצון עצמי,
אבל בהחלט, צריך לעשות את הצעדים עד שם, כדי לבקש נכון מהקב"ה סליחה ממקום בריא ואמיתי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110382

• עדינו
  • חבר ותיק

תודה חבר יקר.
לא לגמרי הבנתי אותך,
אתה אומר שכך עושים בפועל?
האם מכינים רשימה של כל מה שעשינו נגד רצון אלוקים ואח"כ עוברים לכפר עליהם (בהדגשה על לכפר לעומת לבקש סליחה)?

תגובה: הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110384

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום עדינו
שמעתי את השיחה בקבוצה הטלפונית אתמול
מה שלא מובן לי:
קטוע יד, צריך לבקש סליחה מאלוקים על זה שהוא לא מניח תפילין?
מי ששוכב בטיפול נמרץ, צריך לבקש סליחה על זה שהוא לא מתפלל במניין?

אם אני מבין שאני חולה ולא חוטא, זה אומר שאני לא חוטאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא.
אלוקים עשה אותי חולה, הוא בבחירה שלו משאיר אותי נקי או לא, למה נראה לך שפגעתי בו?
לא שייך לבקש סליחה על משהו שלא עשיתי!
זה לא רק שזה לא חטא, זה גם לא בבחירה שלי, ולא פעולה שאני יכול לעשות/לא לעשות אותה.

אני מסתייג ואומר שבצעד 9 (לא 9.5) אני מוצא מקום חדש לכפר בפני אלוקים, ורבים וטובים גם לא עושים את זה, וזה כבר תלוי באיך אני מבין את הכוח העליון שלי. וכשתגיע לשם אתה תגיע ממקום אחר לגמרי.

אוהב
אשמח לדבר/להתווכח בהרחבה טלפונית.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 3 חודשים על ידי נתן 01.

תגובה: הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110385

• עדינו
  • חבר ותיק

תודה יקירי.

מבחינתי קיימת הבחנה בין - לא עשיתי מה שאני חייב לבין שעשיתי מה שאסור לי.
הכפרה מבחינתי היא לא ביטוי של אשמה, היא ביטוי של רצון לקשר נקי ומחובר יותר.
ה' לא צריך שאפייס אותו, הוא כנראה גם מאוד מבין אותי ולא כועס עלי, אני מדבר על וידוי שהוא בעיקר עבורי, בשביל הניקיון שלי. הרי אני מאמין שכל מצוותיו הם לטוב לנו כל הימים, ולכן כואב לי שאני חולה בדבר שגרם לי לעשות בפועל ההיפך מרצונו של ה' כל כך הרבה פעמים למשך כל כך הרבה זמן.

אני ממש מזדהה עם התובנה שאני חולה ולא חוטא, ויחד עם זאת - בכנות - היו תקופות של שימוש בעיקר בהתחלה, שרציתי בשימוש, לא התאמצתי להפסיק, זה פשוט היה לי כיף ונחמד, "עוגן" בתוך סערת החיים, ובשביל הכיף שלי עשיתי את מה שאסור.

בנוסף, גם כששקעתי עמוקות במחלה, והרבה אנשים שפגעתי בהם - לא עשיתי זאת מתוך בחירה, כי הייתי חולה ולא שפוי, בכל זאת כדי לחזור לשפיות אני מכפר בפניהם, באותה מידה מול אלוקים, אפילו שאני חולה, זה ממש מנקה לעמוד לפניו בכנות ולנסות לכפר (אפילו לעמוד לפניו ולומר פעלתי בניגוד לנשמה שלי ולמי שאני באמת מתוך אונס גמור). 
זה קצת קצת כמו שיכור בפורים שמתוך שכרותו פגע במישהו, או אדם שנתקף באפילפסיה ופגע במישהו, זה יהיה יפה מאוד ואפילו רצוי שיעשו כפרה בפניהם.

תגובה: הצעה לצעד 9 וחצי לפני 6 שנים, 3 חודשים #110391

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

אוהב אותך

תגיע לצעד 9 נדבר.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.36 שניות

Are you sure?

כן