ברוכים הבאים, אורח

ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. 4774 צפיות

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109318

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
אנסה לענות. מתפלל שיהיה לתועלת.

קודם כל גילוי נאות: לא קראתי את כל ההודעות של האשכול הזה בעיון.

שנית, אנסה לנסח את ההודעה הקודמת אחרת כדי שיובן למה באמת התכוונתי:

תכנית 12 הצעדים לגמילה מכל התמכרות מיועדת לבן אדם שהתייאש. שמוכן לעשות צעדים די דרסטיים בשביל לצאת מהבעיה שלו. לי באופן אישי היא התחילה לעבוד כשבאמת התייאשתי מלהיות נקי.

ברגע שזה המצב, אומרים לבנאדם "זה ח.. אבל זה עובד. יש פה אנשים שהחיים שלהם משתנים, מתהפכים. תוציא את הצמר גפן מהאוזניים ותכניס אותו לפה. תעשה מה שהם עושים, סיכוי טוב שזה יעבוד עבורך".

עם הזמן הדברים מתחילים להתבהר ואז או שיש תשובה או שאין שאלה או שיש עדיין שאלה ואני מוכן לחיות איתה כי מצאתי פטרון לבעיה שלי. יש לי שאלות על הפטרון ולא אכפת לי. זה הציל לי את החיים, אז זה לא מסתדר עם תפיסת החיים שלי בצורה זו או אחרת? לא נורא אני מוכן לחיות עם זה.

מצד שני אם בא בן אדם שמצא לעצמו פטרון אחר (ואני שמח בשבילו) ומתעניין בתכנית, שואל שאלות (מתפלסף זה באמת לא המילה הנכונה כאן) זה נפלא ומדהים. אם הוא רוצה ללמוד ולהבין סבבה. יש חומר בפורום, יש המון מידע באינטרנט, יש קורסים.

דבר אחרון, לגבי כוזרי:

לא באתי לכאן לחפש מה הדת האמיתית. אם הייתי בא בשביל זה והיו אומרים לי "תעשה פעולות ותשתוק" הייתי שולח כנראה את הדת הזאת לכל הרוחות. באתי לכאן כי יש לי בעיה, מחלה. מצאתי כאן פטרון שמה שחשוב בו זה הפעולות שאעשה ולא כמה אבין ואלמד. ועם זה אין לי בעיה.

מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109328

- robinhood
לענ"ד, אם הייתה מכיר את הנושא, קורא ולומד עליו הייתה רואה שהשאלות ששאלת לא מתחילות.
פשוט צריך להכיר מושגים ועובדות לפני שבאים לכתוב... (אין לי זמן וכוח לכתוב ולפרט לך בהרחבה. זה פשוט ארוך ומורכב...).

בשביל יידע כללי (בגדול); ההתמכרות היא בריחה מכאב כלשהו (התאווה היא פתרון. לא הבעיה!); ומהו הכאב? קשה לדעת; אך עבודת הצעדים היא מקיפה מאוד ועוזרת להסיר את הכאב הפנימי ובכך להפסיק את הבריחה. היינו הצעדים עוזרים לנו לקבל את עצמינו היינו להשלים עם המעלות והחסרונות של עצמינו (פגמי אופי), ולנתב אותם נכון; להשלים עם המצב והחברה (תרתי משמע), ולהתחבר מחדש אל הבורא (שהוא משהו חיוני לכל העולם) ובכך להתחיל או להתחל את החיים מחדש. כלומר להסיר את הכמיה והדחף ל.. (לתאווה. שהיא הפתרון לכאב).

בעבודת הצעדים אין חידוש, תוכל לראות על כך בקישור הבא "התוכנית - מכשיר שמיעה".

על עניין הכניעה שכתבת; כדאי לקרוא על זה בפורום. [זה לא איזה דבר טיפשי שאומרים לך להיכנע... זה פשוט מציאות שבה אנו מפסיקים להילחם כי אנו יודעים שאין לנו כוח (זהו עובדה!). ההבנה מובילה אותנו לבקש עזרה...].

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.44 שניות

Are you sure?

כן