ברוכים הבאים, אורח

ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות.
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. 4773 צפיות

ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109149

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

שלום, חשבתי לשתף משהו ורציתי לשמוע את דעתכם, זה מחשבה שלי "לתרגם" את תוכנית 12 הצעדים לשפה טיפה אחרת.

אני עצמי לא הייתי בתוכנית 12 הצעדים, אבל חשבתי עליה, הייתי שמח לשמוע מאלה שכן עושים אותה אם ה"תרגום" הזה מצלצל להם נכון.

זוהי תוכנית 12 הצעדים:

1. הודינו שאנו חסרי אונים מול התאווה, שאבדה לנו השליטה על חיינו.
  2. הגענו לאמונה שכוח גדול מאתנו יכול להחזיר לנו את שפיות דעתנו.
  3. החלטנו למסור את רצוננו ואת חיינו להשגחת אלוהים כפי שאנו מבינים אותו.
  4. עשינו חשבון נפש מוסרי, נוקב וחסר פחד.
  5. התוודינו בפני אלוהים, עצמנו ואדם נוסף על טבעם המדויק של פגמינו.
  6. היינו נכונים לחלוטין שאלוהים ישחרר אותנו מפגמים אלה באופיינו.
  7. ביקשנו אותו בענווה שישחרר אותנו מחסרונותינו.
  8. עשינו רשימה של כל האנשים שבהם פגענו והיינו נכונים לכפר על כל מעשינו בפניהם כולם.
  9. כיפרנו על מעשינו במישרין בפני אנשים כאלו כאשר הדבר ניתן, פרט למקרים שמעשה זה יפגע בהם או באחרים.
  10. המשכנו בחשבון הנפש, וכאשר שגינו, הודינו בכך מיד.
  11. חיפשנו בדרך של תפילה והרהורים לשפר את הקשר ההכרתי שלנו עם אלוהים, כפי שאנו מבינים אותו, כשאנו מתפללים רק לדעת את רצונו מאיתנו ומבקשים את הכוח לבצע זאת.
  12. כשעברה עלינו התעוררות רוחנית כתוצאה מצעדים אלה, ניסינו לשאת בשורה זו לאלכוהוליסטים וליישם עקרונות אלה בכל תחומי חיינו.

והנה התרגום שלה:

1.      אהבה עצמית היא משהו שהאלוקים דואג לו, לא אתה. אין צורך מצידך בשום פעולה שהיא. ואם כן תנסה לארגן בעצמך אהבה עצמית, אתה תגמור בצרות צרורות.

2.      לכן, רק אלוקים יכול לארגן מחדש את נתיבי האהבה העצמית בדרך טובה יותר עבורנו.

3.      לשם כך, החלטנו להפסיק כל דרך ליצור אהבה עצמית מלאכותית או מזויפת, שיכולה להיווצר במיליון כפול מיליון דרכים מלאכותיות.

4.      עשינו חשבון נפש מוסרי, על מנת לברר היכן בדיוק אנחנו יוצרים אהבה עצמית מלאכותית.

5.      התוודינו על הדרך המדויקת בה אנחנו יוצרים אהבה עצמית מלאכותית.

6.      היינו נכונים לחלוטין לבטל את מיליון כפול מיליון הדרכים המלאכותיות שבנינו על מנת ליצור בנו אהבה מלאכותית. אפילו שזה נותן לנו תחושה כאילו אנחנו נפרדים מהמוכר והבטוח.

7.      [לא יודע לחבר את זה לתוכנית 12 הצעדים, אבל אנסה] ביקשתי בענווה מהקב"ה שישחרר את החסרונות שלי מתהליך יצירת אהבה מלאכותית.

כלומר: החסרונות שלי  ---> גורמים לי להרגיש רע ---> ובגלל זה אני מנסה ליצור אהבה עצמית מלאכותית --->  כדי להרגיש טוב.

אזי הבקשה שלי מאלוקים היא פשוט לעצור בנקודה שאני מרגיש רע, ולהישאר שם.

8.      עשינו רשימה של כל האנשים ששאבנו מהם אהבה עצמית מלאכותית תוך פגיעה בהם, והיינו נכונים לכפר על כך.

9.      כיפרנו על המעשים בסעיף 8 בפועל.

10.  פיתחנו מנגנון לזיהוי וניקוי כל ניסיון ליצור אהבה עצמית מלאכותית. בזמן אמת.

11.  אחרי שקשר ראשוני עם אלוקים נוצר בשל שאיבתנו אהבה מהמקור העליון האמיתי המייצר זאת – אלוקים, חיפשנו דרך לשדרג קשר זה.

12.  התעוררות רוחנית בגלל סעיף 11, ומשם האהבה העצמית הופכת להיות משהו אחר. (לא ברור לי כל כך איך, אבל אני מניח שזה הקטע של התעוררות רוחנית) זה בעצם הנקודה בה האהבה העצמית עוברת שינוי גם לאהבת האחר.

מה דעתכם ?

שלום, אני robinhood, מומחה בטכנולוגיות סינונים של פורום שמור עיניך.
אני תמיד משתדל לשתף כל טיפת מידע שיש לי, אם אתה מעוניינים לקרוא:
איגוד כל המדריכים שלי בנושא סינון

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109190

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יפה, אתה בחור מוכשר,
אבל....
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109212

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
אבי גולן כתב on 06 נוב' 2017 09:47:
יפה, אתה בחור מוכשר,
אבל....

אבל... מה הקשר ל12 הצעדים?

נ.ב.
לא בקטע של זילזול. זה פשוט לא זה.
אוהבים.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 5 חודשים על ידי יוסי כהן.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109227

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

אני לא מכיר לעומק את תוכנית 12 הצעדים, כי לא הייתי בה.
אבל ממה שאני הבנתי התוכנית מבוססת על הרעיון שאנחנו מוותרים מראש על כל ניסיון להתמודד מול התאווה, כמובן שזה לא וויתור שאומר שאפשר עכשיו להתפרע, אבל זה מכיר בכך שהכוח של התאווה חזק ממני.
אז אני פשוט לקחתי את זה צעד אחד קדימה אחרי קריאה בכל מיני דברים והגעתי למסקנה שהסיבה לכך שאנחנו הגענו לתאווה היא בגלל אהבה עצמית ובגלל שאהבנו את עצמנו אנחנו חשנו רע (בגלל כל מיני דברים) ובגלל שחשנו רע אנחנו ניסינו מתוך אהבה עצמית גדולה להפסיק להרגיש רע ולכן הגענו לדברים הרעים באינטרנט.
זה סיפור גדול מאוד בפני עצמו, העניין הזה של אהבה עצמית.חפשו באינטרנט אם מעניין אותכם.

אז בעצם התרגום הזה שכתבתי מנסה להכניס את התוכנית של 12 צעדים למילים קצת יותר קלות לעיכול:אף אחד לא אוהב לשמוע שהתאווה חזקה ממנו, זה פשוט נראה לו סוג של דבר שטן כזה-- כמו לומר שהשדים חזקים ממני או שהכוח החייתי חזק יותר ממני.
אבל אם מכירים בכך שהתאווה מגיעה בשורשה העליון (או התחתון) מאהבה עצמית, אזי משתנה כל המבט על התאווה הזאת

אבל אם אתה עמוק בתוכנית, אתם מבינים יותר ממני אם זה מתחבר או לא.... מתחבר ? 

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109228

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
יוסי כהן כתב on 06 נוב' 2017 20:36:

אבי גולן כתב on 06 נוב' 2017 09:47:
יפה, אתה בחור מוכשר,
אבל....

אבל... מה הקשר ל12 הצעדים?

נ.ב.
לא בקטע של זילזול. זה פשוט לא זה.
אוהבים.

אבל ממה שאני הבנתי התוכנית מבוססת על הרעיון שאנחנו מוותרים מראש על כל ניסיון להתמודד מול התאווה, כמובן שזה לא וויתור שאומר שאפשר עכשיו להתפרע, אבל זה מכיר בכך שהכוח של התאווה חזק ממני.
אז אני פשוט לקחתי את זה צעד אחד קדימה אחרי קריאה בכל מיני דברים והגעתי למסקנה שהסיבה לכך שאנחנו הגענו לתאווה היא בגלל אהבה עצמית ובגלל שאהבנו את עצמנו אנחנו חשנו רע (בגלל כל מיני דברים) ובגלל שחשנו רע אנחנו ניסינו מתוך אהבה עצמית גדולה להפסיק להרגיש רע ולכן הגענו לדברים הרעים באינטרנט.
זה סיפור גדול מאוד בפני עצמו, העניין הזה של אהבה עצמית.חפשו באינטרנט אם מעניין אותכם.

אז בעצם התרגום הזה שכתבתי מנסה להכניס את התוכנית של 12 צעדים למילים קצת יותר קלות לעיכול:אף אחד לא אוהב לשמוע שהתאווה חזקה ממנו, זה פשוט נראה לו סוג של דבר שטן כזה-- כמו לומר שהשדים חזקים ממני או שהכוח החייתי חזק יותר ממני.
אבל אם מכירים בכך שהתאווה מגיעה בשורשה העליון (או התחתון) מאהבה עצמית, אזי משתנה כל המבט על התאווה הזאת

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109230

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 07 נוב' 2017 14:02:

קח הצעה של חבר
אם אתה לא מכיר את התכנית, ממליץ לך להצטרף לקבוצות הטלפוניות/החיות
אתה מוכשר, אין לי ספק בזה. ואתה גם שואל שאלות מצוינות, על הכל יש תשובות - בקבוצות
אוהבים אותך

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109255

• robinhood
  • דירוג פלטיניום

תודה רבה ל aw86625@gmail.com ולהתכתבות מרתקת עימו על 12 הצעדים.
ממנו הבנתי שהסיבה לכך שההתמכרות קיימת בנו היא בגלל "רצון להרס עצמי"
ובגלל הרצון הזה להרס עצמי נולדו בנו ספקות, פחדים התמכרות ועוד רשימה ארוכה של דברים שליליים. והרצון העמוק הזה להרס עצמי הוא המחלה האמיתית, והחכמה האמיתית היא לומר שהמחלה הזאת (הרצון להרס עצמי) גדולה עליך.

כל זה יפה מאוד, אבל מהיכן נובע ההרס העצמי ? מה גורם לאדם לקום בבוקר ולומר שהוא רוצה להרוס את עצמו ? זה קורה סתם ? ברור שלא.
aw86625@gmail.com אמר לי שלא שואלים את השאלה הזאת ב-12 הצעדים כי זה לא הנקודה, הנקודה היא לברר איך להחלים, לא לברר למה אני חולה.
אבל ישמעו אוזנך מה שפיך מדבר aw86625@gmail.com, לברר מהיכן נובע מחלה איננו הדרך לריפויה ? הרי כל רופא מתחיל יגיד לך שהבנת שורש המחלה היא היא הדרך לריפויה.

לבסוף הדיון הסתיים ברעיון שהוא כזה דבר: הדבר החשוב ביותר שמנסים להשיג ב-12 הצעדים (לפחות כך הבנתי, יכול להיות שטעיתי) זה קירבת אלוקים. אני לא הבנתי למה אי אפשר לומר במקום זה אהבה עצמית, מה ההבדל ? הרי אלוקים זה אהבה אחת גדולה לכולנו, וכל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לחוש אותה, פשוט שכחנו איך לעשות את זה.

אני רק מעיר הערה שברור לי לגמרי שתוכנית 12 הצעדים הזאת עובדת ובהחלט יש מאחוריה רעיון אמיתי ונכון, אני פשוט מנסה לברר מהו. ובבקשה לא לדחוף אותי כל רגע ל"קבוצות".. 

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 5 חודשים על ידי robinhood.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109260

ראשית, תודה רבה על כל הדברים. מוסיף ומחכים. יישר כוח!

ולעצם הדיון, לענ"ד:
יש כאן כמה דברים:
ההתמכרות הינה צורך רוחני ונפשי. המבקשת לקבל את הצורך הזה מכל דבר שיכול לתת או קרוב לזה.
התוכנית עוזרת לשחרר את החסמים כדי לקבל את הצורך הזה מאלוקים. אך זה לא סוף פסוק. כי גם כחלק מהעבודה בצעדים מקבלים את המנה לה אנו זקוקים.
     - כחלק מהצורך הנפשי הוא גם אהבה, אך ישנם עוד חלקים שהנפש צריכה אותם והם לא בדיוק שייכים לעניין אהבה. הם לא מגיעים ממש באמצעות קשר עמוק עם אלוקים אלא הם מגיעים באמצעות צורת חיים נכונה.  

לסיום, אני בעד כל בירור שעושים, כי בסופו של דבר זה מביא תועלת ולפעמים גדולה!

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109261

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 08 נוב' 2017 22:47:

ראשית, תודה רבה על כל הדברים. מוסיף ומחכים. יישר כוח!

ולעצם הדיון, לענ"ד:
יש כאן כמה דברים:
ההתמכרות הינה צורך רוחני ונפשי. המבקשת לקבל את הצורך הזה מכל דבר שיכול לתת או קרוב לזה.
התוכנית עוזרת לשחרר את החסמים כדי לקבל את הצורך הזה מאלוקים. אך זה לא סוף פסוק. כי גם כחלק מהעבודה בצעדים מקבלים את המנה לה אנו זקוקים.
     - כחלק מהצורך הנפשי הוא גם אהבה, אך ישנם עוד חלקים שהנפש צריכה אותם והם לא בדיוק שייכים לעניין אהבה. הם לא מגיעים ממש באמצעות קשר עמוק עם אלוקים אלא הם מגיעים באמצעות צורת חיים נכונה.  

לסיום, אני בעד כל בירור שעושים, כי בסופו של דבר זה מביא תועלת ולפעמים גדולה!

כל מה שאתה כותב כאן מסביר את התוצאה, לא הסיבה.
אתה אומר שהבעיה היא "חסמים ביכולת שלי לקבל מאלוקים" ו"צורת חיים לא נכונה" ולכן פונים להתמכרות, צינור שמספק את כל מה שה"צורת חיים הנכונה" וה"יכולת שלי לקבל מאלוקים" יכולים לתת לי, אבל אין לי אותם, כאמור. הבנתי נכון ?

אבל למה יש חסמים ביכולת שלי לקבל מאלוקים ? למה יש לי צורת חיים לא נכונה ? זה שאלה חשובה.

תודה על התשובה

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109264

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
robinhood כתב on 08 נוב' 2017 19:54:

אני רק מעיר הערה שברור לי לגמרי שתוכנית 12 הצעדים הזאת עובדת ובהחלט יש מאחוריה רעיון אמיתי ונכון, אני פשוט מנסה לברר מהו. ובבקשה לא לדחוף אותי כל רגע ל"קבוצות"..

תודה על הפרגון, מתנצל אם אתה מרגיש "שדוחפים" אותך לקבוצות
פשוט איך שאני מבין את 12 הצעדים, זה תכנית שפועלים לפיה, ולא לומדים אותה
ואז יש לך 2 בררות
1 להמשיך לנסות להתפלסף סביב עצמך ובפורום
2 הזוי אבל אפשרי, לעשות משהו מעבר - להתחיל לצעוד בדרך הצעדים, ולהבין את הצעדים מהחוויה האישית שלך, ושוב אתה לא חייב לעשות זה:blush:
נהניתי להתכתב איתך
אוהב

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109274

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
aw86625@gmail.com כתב on 09 נוב' 2017 09:32:

robinhood כתב on 08 נוב' 2017 19:54:

תודה על הפרגון, מתנצל אם אתה מרגיש "שדוחפים" אותך לקבוצות
פשוט איך שאני מבין את 12 הצעדים, זה תכנית שפועלים לפיה, ולא לומדים אותה
ואז יש לך 2 בררות
1 להמשיך לנסות להתפלסף סביב עצמך ובפורום
2 הזוי אבל אפשרי, לעשות משהו מעבר - להתחיל לצעוד בדרך הצעדים, ולהבין את הצעדים מהחוויה האישית שלך, ושוב אתה לא חייב לעשות זה:blush:
נהניתי להתכתב איתך
אוהב

זה.. לא בדיוק מעודד כניסה לקבוצות, התשובה שלך...
שאלתי שאלה, תענה תשובה, כפרה עליך...

אם הייתי נואש באמת ולא מצליח לעשות דבר כדי להיות נקי, הייתי מגיע ל-12 הצעדים.- אבל ברוך ה' אני נקי הרבה זמן, והצלחתי לעשות סדרות ארוכות של נקיות לפני כן. אז אנחנו באים פה ומשוחחים על קרקע שווה:: שני בני אדם שהצליחו להיות נקיים הרבה זמן, איש איש והדרך שלו איך הוא עשה את זה. אז בוא נדבר.

אני די מבין שאם יענו לי פה על שאלות בקשר ל-12 הצעדים - זה לא אותו דבר כמו ללכת בצעדים, אז מה ? צריך ישר ללכת לצעדים ? אי אפשר להסתכל על הנוף לפני שאתה מתחיל ללכת ? 

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109280

- robinhood,
תודה על השאלות המצוינות;
אקדים ואומר שאני לא כזה בקי בנושא; מומלץ להגיש ולהפנות את השאלות ל-אסירתודה  ולסוד הבקיאים ומנוסים בתחום הרבה יותר מכולנו.

אנסה בס"ד לכתוב כמה נקודות לענ"ד ממה שראיתי בפורום, קראתי ולמדתי על זה עם הזמן, ומקווה שיעזור לך להשקיט את רעיונך:

1. שורש של הכל הוא המידות (ומהבולטים שבהם הם גאווה ועצלנות). וכשהמידות בנויות נכון הנפש מהלכת בריאה ומתוקנת. 
2. "מכור" פירושו שהאיזון במידות שלו שגוי. והקשר שלו עם אלוקים רופף מאוד ואולי גם לא קיים. 
3. מכורים הם בעלי מבנה בנפש הצריך לדברים מסוימים יותר (מכל אחד אחר). ורגיש להם יותר (מכל אחד אחר). למשל, הצורך בשקט נפשי פנימי.
4. תוכנית הצעדים מועילה גם למי שאינו מכור, לא בהכרח בגלל הצעדים, אלא שכחלק מהריפוי זהו בגלל השיתוף הקבוצתי החי. (וזה אחד היתרונות הגדולים שלה על פני שיטות אחרות).
5. איך מפסיקים הרגל רע? מה יוצר אותו? ומה גרום לו להמשיך? ומה מתחזק אותו תמיד שלא ייחלש? (שים לב היטב לכל שאלה!). תשובה: מורכב מכמה גורמים; צורת וגישת חיים שגויה, מידות לא מאוזנות, חוסר חיבור נכון עם אלוקים. (הערה: תוכנית הצעדים זה לא פתרון סופי ומשולם. אלא יש דברים שכל אחד צריך לעשות בעצמו על מנת להפסיק את ההרגל הרע; ממה שרואה שזה נכון ומתאים עבורו וכו').
6. מלבד הצעדים; לא חסרים דרכים להפסיק את ההרגל הרע, יש בשפע. אך מי שמכור באמת יחשב בכל זאת למכור 'בכוח', אלא שבסך בכל אין לו את ההרגל הרע 'בפועל'.
7. אלוקים יצר את העולם ועשה אותו שבכדי שיהיו יכולים להתקדם בחיים ולבנות בו דברים - יהיו מוכרחים לעוד מישהו. (זה הסיבה לחברותא בתוכנית בלי קשר לפגמי אופי או כל דבר אחר).
8. עריות, נפשו של אדם מחמדתם ומתאווה להם תמיד, (-חז"ל). גם אם הוא לא מכור. כלומר שזה שהנפש מתאווה להם זה לא עושה אותנו להיחשב כמכורים עדיין.
9. וכמו כן איתא בחז"ל, ג' דברים שאין האדם ניצול מהם בכל יום ואחד מהם הוא 'הרהורי עבירה'. אך למרות זאת אין זה נחשב שהאדם מכור. כי כך טבעו ומנהגו של עולם, אלא שעל האדם להיזהר מערויות ותאווה בהקפדה יתרה. תמיד!

מומלץ לראות בקישורים הבאים מהי ההתמכרות: 
1.
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/6598-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%A8%D7%92%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9C%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94
2.
gye.org.il/forum/18-%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%98%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/105642-%D7%94%D7%A8%D7%99-%D7%9C%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%99%D7%A9-%D7%A4%D7%92%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99#105642

וכמו כן מומלץ לערוך חיפוש בפורום תחת המילה "תורשתי". שם מבינים יותר מהי התמכרות באמת.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים, 5 חודשים על ידי חידושים מדהימים.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109298

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
חידושים מדהימים כתב on 09 נוב' 2017 22:39:
- robinhood,
תודה על השאלות המצוינות;
אקדים ואומר שאני לא כזה בקי בנושא; מומלץ להגיש ולהפנות את השאלות ל-אסירתודה  ולסוד הבקיאים ומנוסים בתחום הרבה יותר מכולנו.

אנסה בס"ד לכתוב כמה נקודות לענ"ד ממה שראיתי בפורום, קראתי ולמדתי על זה עם הזמן, ומקווה שיעזור לך להשקיט את רעיונך:

1. שורש של הכל הוא המידות (ומהבולטים שבהם הם גאווה ועצלנות). וכשהמידות בנויות נכון הנפש מהלכת בריאה ומתוקנת. 
2. "מכור" פירושו שהאיזון במידות שלו שגוי. והקשר שלו עם אלוקים רופף מאוד ואולי גם לא קיים. 
3. מכורים הם בעלי מבנה בנפש הצריך לדברים מסוימים יותר (מכל אחד אחר). ורגיש להם יותר (מכל אחד אחר). למשל, הצורך בשקט נפשי פנימי.
4. תוכנית הצעדים מועילה גם למי שאינו מכור, לא בהכרח בגלל הצעדים, אלא שכחלק מהריפוי זהו בגלל השיתוף הקבוצתי החי. (וזה אחד היתרונות הגדולים שלה על פני שיטות אחרות).
5. איך מפסיקים הרגל רע? מה יוצר אותו? ומה גרום לו להמשיך? ומה מתחזק אותו תמיד שלא ייחלש? (שים לב היטב לכל שאלה!). תשובה: מורכב מכמה גורמים; צורת וגישת חיים שגויה, מידות לא מאוזנות, חוסר חיבור נכון עם אלוקים. (הערה: תוכנית הצעדים זה לא פתרון סופי ומשולם. אלא יש דברים שכל אחד צריך לעשות בעצמו על מנת להפסיק את ההרגל הרע; ממה שרואה שזה נכון ומתאים עבורו וכו').
6. מלבד הצעדים; לא חסרים דרכים להפסיק את ההרגל הרע, יש בשפע. אך מי שמכור באמת יחשב בכל זאת למכור 'בכוח', אלא שבסך בכל אין לו את ההרגל הרע 'בפועל'.
7. אלוקים יצר את העולם ועשה אותו שבכדי שיהיו יכולים להתקדם בחיים ולבנות בו דברים - יהיו מוכרחים לעוד מישהו. (זה הסיבה לחברותא בתוכנית בלי קשר לפגמי אופי או כל דבר אחר).
8. עריות, נפשו של אדם מחמדתם ומתאווה להם תמיד, (-חז"ל). גם אם הוא לא מכור. כלומר שזה שהנפש מתאווה להם זה לא עושה אותנו להיחשב כמכורים עדיין.
9. וכמו כן איתא בחז"ל, ג' דברים שאין האדם ניצול מהם בכל יום ואחד מהם הוא 'הרהורי עבירה'. אך למרות זאת אין זה נחשב שהאדם מכור. כי כך טבעו ומנהגו של עולם, אלא שעל האדם להיזהר מערויות ותאווה בהקפדה יתרה. תמיד!

מומלץ לראות בקישורים הבאים מהי ההתמכרות: 
1.
gye.org.il/forum/1-%D7%9C%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99/6598-%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%9C%D7%A8%D7%92%D7%99-%D7%9C%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9C%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%95%D7%94
2.
gye.org.il/forum/18-%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%99%D7%98%D7%95%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/105642-%D7%94%D7%A8%D7%99-%D7%9C%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%99%D7%A9-%D7%A4%D7%92%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%99#105642

וכמו כן מומלץ לערוך חיפוש בפורום תחת המילה "תורשתי". שם מבינים יותר מהי התמכרות באמת.

סתירה פנימית בדבריך - אמרת ש"שורש הכול זה פגם במידות" בהם "עצלנות וגאווה".
ואז אתה אומר בסעיף 5 הרבה סיבות אחרות: צורת וגישת חיים שגויה, מידות 'לא מאוזנות', חוסר חיבור נכון עם אלוקים.
אז מה נכון ?

בכללי, להגיד שהמידות שלך הם לא מאוזנות ואז לטעון שבגלל זה אתה מכור, זה חתיכת קפיצה ענקית במסקנות - יש לי סוד בשבילך:: לכולם יש גאווה, לכולם יש עצלנות. ובכל זאת - יש גאוותנים גדולים שבזכות גאוותנותם הם דווקא דוחפים את עצמם בחיים ומצליחים ולא נופלים לתאווה, אלא להיפך, הם אומרים לעצמם "שאיש מדהים כמוני ייפול לזבל הזה ? ממש לא".
יש להראות קשר ברור בין הסיבה למסובב, זה כלל זהב. למען המטופל ולמען המטפל.

התחושה היא בש-12 הצעדים קוראים "להיכנע לתאווה", אבל לא יודעים בדיוק למה הם נכנעים... 
כאילו באים אלי חייזרים מהחלל ויורים בי, ואני נכנע, אבל מי הם החייזרים האלה ? מה הדת שלהם ? מאיפה הם הגיעו ? למה הם כאן ? מה השאיפה שלהם בחיים ? אני לא יודע כלום מזה.. כל מה שאני יודע זה שאני "נכנע" לתותח הגדול והמשוכלל הזה שיש להם ואתו הם יורים עלי..

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109303

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום

שלום חבר,

אם אתה נקי הרבה זמן והכל בסדר אצלך אתה לא צריך את הצעדים. אם אתה לא זקוק לצעדים אין טעם להתפלסף ולהקשות וכו'. זה תכנית פעולה. באים, עובדים. אם יש שאלות שמים אותם בצד. בסוף בדרך כלל תהיה תשובה או שהשאלה תיעלם.
אם אתה רוצה ללמוד, להבין את הצעדים בשביל הידע הכללי, יש לך פה פורום עם המון מידע. תחפור, תחפש. יש גם קורסים של 12 צעדים..

מאחל לך שתמצא את מה שאתה מחפש.

תגובה: ניסיון "לתרגם" את 12 הצעדים למילים אחרות. לפני 6 שנים, 5 חודשים #109313

• robinhood
  • דירוג פלטיניום
יוסי כהן כתב on 12 נוב' 2017 21:47:

שלום חבר,

אם אתה נקי הרבה זמן והכל בסדר אצלך אתה לא צריך את הצעדים. אם אתה לא זקוק לצעדים אין טעם להתפלסף ולהקשות וכו'. זה תכנית פעולה. באים, עובדים. אם יש שאלות שמים אותם בצד. בסוף בדרך כלל תהיה תשובה או שהשאלה תיעלם.
אם אתה רוצה ללמוד, להבין את הצעדים בשביל הידע הכללי, יש לך פה פורום עם המון מידע. תחפור, תחפש. יש גם קורסים של 12 צעדים..

מאחל לך שתמצא את מה שאתה מחפש.

הייתי בשמחה חופר בפורום ומחפש אם הייתי חושב שיצא לי מזה משהו.. אבל התשובות שקיבלתי עד עכשיו מאנשים שעמוק בתוכנית 12 הצעדים לא ממש גורמות לי לחשוב שיש הודעות בפורום שמסבירים דברים לשכל.
לעומת זאת, ללב בפורום זה יש שפע של חומר, יש פה סיפורים, יש פה תובנות, יש פה מחשבות, יש פה זעקות, אבל אין פה הסבר שאומר מה בעצם הולך פה. וזה חבל לי.
יכול להיות שזה דבר שאי אפשר להסביר בשכל, ורק הלב מבין, יכול להיות. אבל לדחות שאלות שבסך הכול אינם שאלות נורא נורא מסובכות, או נורא נורא תיאורטיות - בתור "התפלספות", זה קצת דל בעיני. אולי פשוט לענות ודי ? ואולי יום אחד איש אחר שצריך את התשובות הללו, שצריך אותם יותר ממני, "יחפור בפורום" כהגדרתך ויימצא את ההודעות הללו ויימצא חן ושכל טוב ? 

אמרת שאני נקי והכול בסדר אצלי ואני לא צריך את הצעדים, ואתה צודק, אני נקי באמצעות דרכים שאינם הצעדים (שיטת תפסיק), ואני פה כדי לשאול את מה שנראה שאיש מכם לא שואל - אבל אני מאתגר אותך לחשוב למה איש אינו שואל זאת, האם זה בגלל שהם עמוק בתוכנית והיא סיפקה אותם ? או כי הם פוחדים לשאול שאלות קשות מדי על התוכנית, כדי שהתקווה היחידה שיש להם לצאת מהתאווה לא תישבר תחת רגליהם ? 
אני יכול להעיד על עצמי שאם הייתי אכן במצב בו 12 הצעדים הייתה תקוותי האחרונה, הייתי נכנס אליה ולא שואל שאלות כפי שאני שואל כעת, מהפחד שהדבר היחיד שאולי יציל אותי יתברר כשטויות. וככה לפחות נשארת לי התקווה.

אני ישאל אותך עוד שאלה - בספר הכוזרי שהמלך זימן את החכם היהודי לדבר איתו על היהדות, האם החכם היהודי אמר לו "זה תוכנית פעולה, עושים, עובדים" ? או שהוא הסביר לו את עיקרי האמונה ? 
אני חושש שאם אתה היית כותב את ספר הכוזרי, אני חושב שהוא היה קצר מאוד: "היהדות זה תוכנית פעולה: עושים, עובדים - יש לך שאלות ? שים אותם בצד ותניח תפילין"

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 1.11 שניות

Are you sure?

כן