ברוכים הבאים, אורח

לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? 3378 צפיות

לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10759

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אני שומע את השאלה הזאת הרבה פעמים מחברים ששוקלים האם להצטרף לתכנית של 12 הצעדים, ומאוד מפריע להם שהיא הומצאה על ידי נוצרים, ויותר גרוע, התכנית מתבססת על תכנית אחרת שהיה גם דתית ולא רק רוחנית, דהיינו שהתכנית המקורית היתה בעלת מטרה נוצרית מוצהרת.

אז כמו כל יהודי טוב אני משתדל להשיב בשאלה: לא אכפת לך להשתמש בציונים לפרקים בתנ"ך? הרי החלוקה של התנ"ך לפרקים נעשתה לא סתם על ידי גויים אלא על ידי נוצרים שונאי ישראל, וישנם פרקים שחולקו באופן ברור כדי להדגיש רעיונות נוצריים. (חלוקת התנ"ך לפרקים המוכרים לנו היום היא חלוקה נוצרית שנעשתה תחילה בידי המעתיקים הנוצרים של תרגום התורה ליוונית וללטינית. החלוקה הסופית לפרקים נעשתה בידי כומר קתולי מאנגליה, ההגמון סטפן לנגטון).

ועדיין לא ראיתי אף רב או אדמו"ר שמתעלם מהחלוקה הזאת, וכולם מציינים לפי הפרקים והפסוקים (כן, גם במקומות שבהם החלוקה הנוצרית באה להטעות אותנו).

פעם זה הטריד אותי ושאלתי רב על כך. הוא השיב תשובה ששמע לפני שנים רבות, לפיה העובדה שכלל ישראל קיבלו את החלוקה מוכיחה שבעצם החלוקה נכונה, למרות שהיא התגלתה על ידי נוצרים. יתירה מכך, העובדה שכלל ישראל קיבלו חלוקה מסויימת מעניקה כח וקדושה לחלוקה הזאת. זה הסבר די חלקי, כי לא נראה לי שיש היום בעיה לערוך חלוקה חדשה ומתאימה לפי הפרשיות ולפי הסדר ההגיוני והתוכן ואין יותר ממי לפחד (בזמנו היהודים הוכרחו להשתמש בחלוקה הזאת בזמן הויכוחים עם הנוצרים).

ובכל זאת זה לא מפריע לאף אחד. אז כדי לדעת האם זה מתאים לי או לא, אני מנסה לערוך שני מבחנים: מבחן המקור ומבחן התוצאה.

במבחן המקור, למרות שהמייסדים היו גויים נוצרים (וגם שיכורים), אבל ברור לי שכל דבר בתכנית הזאת נמצא בתורה, וזה קלי קלות למצוא את זה (ואם צריך אז גם ניתן בקלות "לתרגם" את התכנית ואת הספר הגדול לסגנון תורני עם מראי מקומות למאות ואלפים). נכון שה' החליט לשלוח את התכנית דווקא דרכם, ואין לי עסק בנסתרות ואני לא מבין למה זה לא הגיע דרך צדיק גדול, אבל אני גם לא מבין את אותו דבר לגבי החלוקה לפרקים של התנ"ך וזה לא מפריע לי. בפועל הכל מגיע מהתורה הקדושה וזה מה שמשנה במבחן המקור.

במבחן התוצאה אני בודק האם בזכות התכנית אני מתקרב לה' או מתרחק ממנו. התשובה בלי ספק: אני מתקרב אליו. אז אני שואל את עצמי, האם ה' מעדיף שאתקרב אליו בדרך שאולי קצת עקומה, או שאתרחק ממנו בדרך ישרה? אני בטוח שהתשובה שלו היא שהוא מעדיף שאתקרב אליו.

ולכן אני כאן, עם הספר של השיכורים הגויים, אבל בזכות זה - אני עושה את מה שה' רוצה ממני, ובזכות זה התקרבתי לה' כפי שלא הייתי קרוב אליו אף פעם בחיי.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10764

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
לא מפריע לך שממציאי הטלפון היו נכרים? אז תפסיק להשתמש בטלפון. ובאינטרנט. ולראות סרטי  תועבה שהוסרטו ע"י גויים ומראים גויות. (בעצם בשביל זה אנחנו פה אז אפשר להשתמש בשיטתם לצאת מתועבותיהם)
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10769

מסכים איתך זלמן.

(אגב, הרב וולבה זצ"ל, מציין בספריו לפי העליות בפרשה ולא לפי הפרקים.)

עוד ענין- בספר הגדול הם כותבים שיסודות התכנית משותפים לרוב הכתות, דהיינו שהאמונה באלוקים למשל- משותפת לכולם, הבעיה מתחילה שנכנסים לפרטים בענין זה- וזה לא ענינה של התכנית.

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10778

• מתנת-הנקיון
  • דירוג פלטיניום
  • אל תתן לעבר שלך להרוס את עתידך.
אני אישית ראיתי חומש (כמדומני שהודפס בלונדון) בו כל פרשה מתחילה פרק חדש ומכילה רק פרק אחד. הפסוק האחרון בפרשה מציין גם את מספר הפסוקים לאותו פרשה
משתדל לזכור:
שהנקיון הוא מתנה
שלא מקבלים אותה בחינם
שדרושה עבודה רצינית עקבית וממושכת לזכות בה
שהיא מגיעה ללא חומר משמר
שצריך להמשיך בעבודה ע"מ לשמרה
"שיהא עסק זה לי לרפואה שלימה"
זכני, אלוקי, ל"מתנת-הנקיון"
נקי ברחמיו המרובים, לא בכחי, מאז יום ה לפרשת לך לך ו' מרחשוון ה'תשע"ד 10 אוקטובר 2013

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10782

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה לך זלמן על מה שכתבת, גם אותי הדבר הטריד לפני שנים, כשבאתי בתחילת ההחלמה לרבה שלי וטענתי לו את הטענה הזו הוא הסתכל עלי, חיוך בעיניו הטובות ואמר לי: עשה כל מה שהם אומרים לך! זהו, לא היתה לי שאלה, לאחר זמן הסביר, והבנתי: האבדוק את הקרדיולוג? האפשפש בציציותיו של המצנתר? אתה חולה! גש לקבל תרופתך. זו הגישה למי שבאמת אכפת לו.
יש גם כאלו שהטענות הללו מגיעות אצלם ממקום מוכחש שרוצה להשתחרר מהעול, הרי אם יש פיתרון זה מחייב! (לדוגמא, לא מעט ממי שאינו מקיים מצוות אומר שאינו מאמין בכח עליון, הסיבה - אם יש אמונה היא מחייבת) כאילו הם אומרים עדיף להמשיך לעשות את זה ולא... את אלו כדאי לחבק ולאהוב וזהו, מה שיקרה שייך לבורא. 
ניתן לבדוק את המניע לטענה באופן פשוט: האם זה גרם לטוען להתמקד במציאת פיתרון אחר או שהוא שב להשתמש? האם הוא באמת עשה הכל כדי להיות נקי יותר שלא לפי שיטה זו או אחרת בה מצא את הפגם?
נ.ב: יש איש בשם טברסקי, הוא כתב ספר על 12 הצעדים ביהדות.  הצעדים זה אידישקייט! 
כל העקרונות של הצעדים בקצרה: אלמלא ה' עוזרו אינו יכול לו, בידך אפקיד רוחי, חשבון הנפש, וידוי, כפרה, החיבור על ידי תפילה והירהורים, עזרה לזולת,  העיקר העשרים בשער הראשון בשע"ת, וכן הלאה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 10 חודשים על ידי .

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10795

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה חברים.

ראשית כל, לא ידעתי שישנם חומשים ורבנים שכן מציינים לפי הפרשות בתורה - טעות שלי.

שנית, ישנו הבדל קטן בין מכונית ותרופה לבין הדרך לעבוד את ה' ולכן לא השתמשתי במשלים האלו. אדם יכול להבין שהוא צריך המצאה של גוי כדי לנסוע במכונית, אבל קצת יותר קשה להבין שצריך את הגוי כדי לעבוד את ה'...

אגב, ישנם עוד שני ספרים בנוגע לכך שהתכנית כולה מגיעה מהיהדות. לא רק הספר של הרב ד"ר טוורסקי, אלא גם ספר חדש ממש בהוצאת ארט-סקרול, וספר אחר ממולץ מאוד של צ'ייס טאוב מפיטצבורג.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 10 חודשים #10810

אחי, זלמן, אני חושב שלא צריך הוכחות לכך שהתכנית מבוססת על היהדות.
כמו שאמרת בתחילת הפוסט, כל עוד התכנית מקרב אותנו יותר אל השם ולשמור מצוותיו, אל אהבת הארץ ואהבת הבריות,
כל עוד אין בספר תכנים סמויים המנסים להטיף לנצרות ודברים בסגנון של המיסיון.
לדעתי, השיטה היא אחלה ומצויינת, ויש לעבוד בה עד כמה שניתן...
יש בה הרבה תובנות והלוואי שנצליח ליישם את 3 השלבים הראשונים שיקרבו אותנו לקרבת השם יתברך ולקיום מצוותיו ותיקון המידות. אני אומר את זה לעצמי...
ושוב, תודה רבה על הפוסט היפה הזה...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11455

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
לי זה לא משנה מי ייסד את התוכנית משתי סיבות:

1. אני חולה והתוכנית הזו היא התרופה היחידה שאני מכיר.
לא שמעתי שאנשים נשארים חולים, בגלל שממציא התרופה היה נוצרי, מוסלמי או בודהיסט !!!
והרפואות שנאסרו במסכת ע"ז ובמסכת שבת, הן רפואות סגוליות בלבד שלא קיימות היום ותוכנית 12 הצעדים היא בוודאי לא כזאת !

2. זו תוכנית רוחנית בלבד ולא דתית.
ואדרבה, אם מייסדי התוכנית היו רבנים גדולים או אדמו"רים היה לי יותר קשה לקבל אותה !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11522

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
שלום
חסד  אלוקים גדול מתגלה לנו באופן בו גילגלה ההשגחה העליונה את התפתחות תוכנית 12 הצעדים,
רצה הרצון העליון לחתור חתירה עבור בניו האובדים והנידחים, וכולם בניו ,חלקם בניו הנבחרים וחלקם לא,
אבל כולם, המכורים לסוגיהם, נאנחים ונאנקים תחת עול הדיבוק האימתני שאחז בהם.

וע"כ היסודות של חוסר אנוכיות, חשבון נפש, ושאר הרעיונות, שמקורן בתורתינו הקדושה, הועתקו במרוצת השנים אל הנצרות.
ושם ניסתה קבוצה המכונה "קבוצת אוקספורד" למצא מסילות ללב השיכורים האבודים ע"י "חוייה דתית"  .
והיו כאלו שאכן חוו את החוויה הזו והחלימו,
אבל במתכונת זו , היתה התכנית נשארת מנת חלקה של  האוכלוסיה הפרוטסטנטית בלבד,
אבל הרצון האלוקי רצה להביא מזור לכל ילדיו החולים,
וע"כ כשביל ווילסון האלכוהוליסט שוכב במוסד סגור, וחברו צועד פנימה זחוח, ומכריז "יש לי דת"
ביל מסרב לקבל , יש לו נסיון אישי מר עם הדת,
ורק כשחברו אומר לו למה שלא תפנה לכח עליון כפי שאתה מבין אותו, הוא מסכים, מחלים, והצעדים צעדו,
כאן התוכנית נולדה כתוכנית רוחנית ולא דתית, כאשר כל אדם באשר הוא, יכול להתחבר אל הכח העליון כפי שהוא מבין אותו ולהחלים.
גם יהודי אשר אינו שומר מצוות עדיין, יכול למצא מזור להתמכרותו, וגם אדם אשר שומר מצוות מאז היוולדו , כמצוות אנשים מלומדה, יכול למצא מחדש מסילות בליבו לחיות את היום יום עם אלוקים.
איזה אבא אוהב יש לנו
אנו אסירי תודה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.
נערך לאחרונה: לפני 11 שנים, 9 חודשים על ידי .

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11529

• נתן במתנה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1823 ימים
  • דירוג פלטיניום
למוטי ולשאר החברים, תראו, מצד אחד כתבתם דברים נהדרים וחיזקתם אותי במחשבות על התוכנית. אבל מצד שני, ברצוני לשתף אתכם בהסתייגות חשובה מאוד, שאת השלכותיה אפרט בעז"ה בפוסט נפרד.
היאוש מהאדם היא המצאה נוצרית.
אוגוסטינוס 'הקדוש' שהיה בן זמנו של הרמב"ם, כתב ספר שכל כולו היפוך גמור של הלכות תשובה של הרמב"ם. האדם אינו יכול. שורשו בחטא, וע"כ הוא צריך את חסד אלוהים על מנת לזכות לכפרה.
ואם נלך אל ההפשטה - המשיח אינו תוצאה של התקדמות רוחנית של העולם, אלא תנועה של חסד של אלוהים כלפי עולם מגעיל וחומרי, אשר אין ברירה אלא לסלוח לו ולגאול אותו למרות הכל. לכן הנישואים, ע"פ הקתולים, צריכים את הכומר, ש'יכפר' עליהם 'מראש'.

החידוש העמוק ביותר של היהדות בהקשר זה הוא שהאדם כן יכול. שמידות כן יכולות להשתנות. שיש מסילת ישרים שיכולה להוביל אותי אל הקדושה , הטהרה ורוח הקודש. שהעולם מתקדם לקראת גאולה. שיש צלם אלוהים באדם.

במובן זה, 12 צעדים מהווים סתירה גמורה לעקרונות הכלליים שלנו אל מול העולם הנוצרי. הם מאוד דומים לאוגוסטינוס ולא לרמב"ם. זה לא שאלה של בחירה חופשית, זו שאלה הקשורה לעצם הקביעה שאני באמת בשום סיכוי שבעולם, לא יכול לשנות את זה. ש'זה' זה אני. ששורשי בחטא.

על כן, אם אתם שואלים אותי (למרות שלא קראתי את הספר של הרב טוורסקי), החידוש של 12 הצעדים היהודיים הוא ההדגשה שבשורש ההתמכרות עומדים רצונות עמוקים, נעלים וקדושים שלי. בלא להגיד את זה, אנחנו כמעט על קצה הפסימיזם הנוצרי.

נקודה נוספת קשורה ליחס בין מכורים ללא מכורים. נכון, ברור לי שאני לא יכול לבד. אבל מה קורה למישהו שאינו מכור? האם בשבילו הלכות תשובה לרמב"ם, אשר מדגישות את הבחירה החופשית, את האחריות ואת יכולת השינוי, יותר רלוונטיים? ואם כן, מה זה אומר על אבא שבשמיים? שאלי הוא מתגלה באופן אחד ואל מישהו אחר באופן אחר? אז מי צודק: הרמב"ם או 12 צעדים?
על מנת להגיד ששתי התשובות נכונות צריך להגיד עוד הרבה מאוד דברים, שקשורים לשאלות עומק שגד יקלל אותי אם אמשיך לחפור בהם, כך שאעצור כאן, עם הצגת השאלות העמוקות באמת.

נ.ב.: דיברתי עם אחד מאנשי 'הפסיכולוגיה היהודית' על הנושא, ודווקא הוא הדגיש את הבעייתיות ביישום 12 הצעדים על אנשים שאינם מכורים בדיוק בגלל העניין עליו כתבתי. למחשבה.
נתן
אבא אוהב העלה אותי לרכבת ההחלמה בכ אדר תשע"ב, היום בו הפנמתי שהתאווה היא חלק ממני, והיא תשאר כזו עד ליומי האחרון, ופניתי לעזרה.
סיפורי האישי

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11532

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
נתן יקירי,

אם הבנתי אותך נכון,אז להסתייגות שהצגת יש תשובה ברורה מאוד.
12 הצעדים בכלל לא דומה למה שדיבר "אוגוסטינוס".
הנוצרי הזה כולו מלא יצרים ותאוות. לא מוכן בכלל להפטר מהם, אלא הוא יחפש עוד ועוד תאוות להגשים.
רק מה, הוא יודע שהוא רחוק מאלוקים והוא רוצה קרבת אלוקים מבלי בכלל לעבוד על זה !!!
הוא מפיל את כל העבודה העצמית של האדם הייצרי על ה"משיח".
הוא רוצה את התאוות של בלעם עם השכר של משה רבינו.

12 הצעדים היא בכלל לא מתקרבת ל"חלומו" של הנוצרי הזה.
בתוכנית הרוחנית להפליא הזו, מי שלא יעבוד ויעבוד קשה לא יוכל להתקדם, לא יוכל להחלים !!!
הנוצרי הזה לא רוצה לעבוד הוא רוצה להשאר עצלן !!!

ואם כבר הגענו לכאן, אז תוכנית 12 הצעדים דווקא מתאימה ליהדות הרבה יותר מאשר לדתות אחרות.
ביהדות אם לא תעבוד - תיפול.
כך גם בתוכנית 12 הצעדים !!!

הנוצרים האלו (מגלי התוכנית) אמנם אימצו את התוכנית הזו כחלק מדתם.
אך אם הם היו מתבוננים היטב, הם היו רואים שתוכנית 12 הצעדים מהווה סתירה לכמה וכמה מערכי דתם !!!
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11536

• סוד הכניעה
  • מנהל
נתן שלום,

לאחרונה ראיתי דיון שהתקיים לפני כמה עשרות שנים לגבי מדיטציה יהודית, והיה שם מסקנא מעניינת שלמרות שאפשר לעשות מדיטציה כשרה לחלוטין, אבל זה מתאים רק למי שזקוק לכך, ואילו מי שלא זקוק לכך והולך לשיטה הזאת במקום להשתמש בתורה הקדושה - הרי לא רק שלא מסייע לעצמו אלא גם מזיק.

לשם דוגמא הובאו אנשי מחוזא שהיו עובדים קשה וכאשר לא ניתנה להם עבודה - זה היה פוגע בהם. כך רואים שישנם דברים שיכולים להועיל מאוד לאדם אחר ולפגוע באדם אחר.

אני חושב שאם לא הייתי מכור, לא היתה לי סיבה להתקרב לצעדים ובכלל לחפש שיטה שהתגלתה על ידי גויים, למרות שהמקור שלה בתורה הקדושה. יחד עם כך, כעת במצבי, אני מבצע את השיטה כי היא הדרך היחידה שלי להתקרב אל הקב"ה, וביחד עם כך אני רואה אותה בכל מקום ביהדות.

כך או כך, אני מסכים איתך שזהו אכן נושא מורכב.

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11537

• גד
  • דירוג זהב
יהי נתן מבורך!
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11547

לדעתי, כל עוד אנחנו צועדים בדרך שמובילה אותנו אל התחזקות ואמונה בהשם יתברך, לא משנה אם השיטה הומצאה על ידי גוי זה או אחר, ושורשיה בחטא, אנחנו גיירנו את הנוצרי, והבאנו אותו לתוך עולם היהדות.
לכן, כל עוד אנחנו צועדים כאן בפורום, ובקבוצה הטלפונית, עם מנחה יהודי מאמין ושומר מצוות השם, ומסתכלים על כל צעד כאל התקרבות יותר אל הקב"ה, ולאט לאט משנים את עצמנו, ומסלקים את הרוע מלבנו, ומכניסים במקומו קדושה טהרה ואמת מוחלטת כלפי ריבונו של עולם.
אני חושב שזה מבורך.
כמובן, שיש דברים כמו שנתן אמר, שצריך לבחון כל דבר לעומק ולראות שאנחנו לא חורגים מהמטרה הנעלה שהצבנו לעצמנו, וזה גם אני אמרתי בכמה פוסטים שכתבתי, אך משום מה החברים התלהמו ויצאו נגדי ביד רמה.
כנראה שאותך אוהבים יותר, ואדרבה, אם יש מישהו ששומעים לו ומקשיבים להגיגי ליבו, במיוחד בנושא הנ"ל, זה כבר מספיק בשבילי...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: לא מפריע לך שמייסדי התוכנית היו נוצרים? לפני 11 שנים, 9 חודשים #11565

• יהושע
  • חבר חדש
  • לשעבר eins zwei
ברוך שנתן מחכמתו לבשר ודם. חבל שלא יהודי המציא את זה, אבל מה שה משנה מי קבל את האמת ממי שאמרו!
באמת יכול להיות שהיו הרבה יהודים שידעו או שחשבו על רעיון כזה רק הם התביישו או לא ראו צורך לפרסם את זה וחבל. זה רעיון מדי טוב שלא יכול להיות שיהודים ובפרט גדולי ישראל ומחנכים מדורות קודמים לא ידעו מזה רק כנראה שלא חשבו לצורך לפרסם את זה.
אבל יש מקורות לזה גם בספרי קודש!
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.65 שניות

Are you sure?

כן