ברוכים הבאים, אורח

צעד 4
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: צעד 4 1081 צפיות

צעד 4 לפני 6 שנים, 12 חודשים #101738

טוב אז ברוך ה' אני לומד את הצעדים של התכנית, מה אומר כל צעד וצעד, מה המשמעות שלו וכו'. האמת שבצעד 4 קצת נתקעתי.
תראו, אני אפילו עוד לא בן 17, קשה לי לחשוב על מקרים בהם אנשים פגעו בי או שאני באחרים, לא עבר מספיק זמן בחיים שלי כדי שיקרו מקרים כאלה. החיים שלי עד היום לא היו כאלה מלאי תוכן, הם לא חיים שהייתי מלא בחברים ובדברים לעשות כך שיש יותר סיכויים לפגוע במישהו או שמישהו יפגע בי. אלו חיים יחסית שקטים, בלי הרבה עשיה, בלי הרבה תוכן. לכן קשה לי לעשות את הצעד הזה כי אני פשוט לא מצליח לחשוב על מקרים בהם פגעו בי אנשים או שפגעתי בהם (האמת שלא הקדשתי לזה זמן מחשבה כל כך). 
בקיצור, אני לא יודע מה לעשות. האם מישהו מזדהה איתי? 
פשוט אי אפשר לעשות צעד 4 אם חסרים לי מקרים בהם נפגעתי או פגעתי. יש איזה מקרה אחד, לא יודע אם לקרוא לו מקרה, כי זה לא מקרה ספציפי שקרה אלא זה תקופה ארוכה בה הקשר שלי עם אדם קרוב אליי התדרדר ועד היום הוא מאוד לא טוב. אפילו כשמבחוץ אני מדבר איתו הרבה, אנחנו מחייכים אחד לשני וכו', אני מלא בשנאה ובפחדים כלפיו. היה פעם אחת שהתפרצתי עליו וניסיתי להרביץ לו כי כאב לי נורא מבפנים. חוץ מזה אני לא חושב שיש עוד מקרים ממש..
זהו, לא יודע מה לעשות...

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: צעד 4 לפני 6 שנים, 12 חודשים #101763

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

כמדומני זה לאוו דווקא מקרים קיצוניים. זה כל מקרה שהרגשת אי נוחות ממנו. לי מהבחינה הזאת יש כל יום כמה כאלה...

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: צעד 4 לפני 6 שנים, 12 חודשים #101767

אם ככה אז יש לי המון מקרים כאלו.
קנאה, שנאה, פחדים בלי סוף מאנשים וממצבים, חוסר אונים מול דברים מסוימים..
אבל עדיין קשה לי:
נגיד שאני לוקח מקרה בו הרגשתי אי נוחות מאדם מסוים, אבל לא ברור לי למה הרגשתי אי נוחות, מה התחולל בתוך הנפש שלי פנימה שגרם לי כזאת אי נוחות וחוסר יישוב הדעת, מה גרם לי לכעוס עליו ולשנוא אותו. אני לא יודע מה גרם לי את כל זה. מה כל כך מפריע לי בו? הרי הוא בוודאי לא רוצה לפגוע בי בכוונה. אז מה קרה שיש לי רגשות שנאה וקנאה כלפיו?
זה משהו שאני לא יודע איך לגלות. לא יודע איך אני מפענח מה מתחולל בפנימיותי. אני פשוט מרגיש רגש (שנאה למשל) וזהו. לא יודע למה ומאיפה היא הגיעה ומה שורשה.
ולפי התכנית, אני כן צריך למצוא מאיפה זה הגיע ולמה אני מרגיש ככה, כי אז זה יגלה לי את פגמי האופי שלי. בקיצור, אני צריך עזרה בעניין הזה

העיקר זה תודה והודאה.
על כל יום נקי תגיד תודה רבה לקב"ה ששמר אותך נקי.

תגובה: צעד 4 לפני 6 שנים, 12 חודשים #101769

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
מצדיע לך,
לבוא לכאן בגיל כזה,
אני בגיל שלך לא חשבתי שיש לי בעיה,
אשריך לגמרי....
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: צעד 4 לפני 6 שנים, 12 חודשים #101807

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

זה לומדים איך לעשות לאט לאט. יש חוברת שחבר כתב על איך לעשות צעד 4 תבקש מסוד הכניעה שישלח לך אותה, לי זה עזר להבין איך צעד 4 עובד. 
בהצלחה!

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן