ברוכים הבאים, אורח

לתת (לא רק) כשאתה אוהב
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: לתת (לא רק) כשאתה אוהב 1606 צפיות

לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97859

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

ההתמודדות שלי בהחלמה עברה הרבה שינויים מאז הגעתי להחלמה. אם בהתחלה הייתי בטוח שכל הסיפור הוא פשוט משיכה לתאווה, היום ברור לי שהמשיכה לתאווה היא רק קצה הקרחון, אבל את רובו של הקרחון לא רואים, הוא שקוע מתחת למים, אבל הוא נמצא שם, קר ואימתני, מאיים למשוך אותי איתו למצולות. אז נכון, הגעתי לכאן בגלל התאווה, אבל אני נשאר כאן לטפל בפגמי אופי, אלו שנמצאים מתחת לפני השטח, אבל ההשפעה שלהם עליי היא מכריעה. היום אני יודע שאם אני עומד שוב פעם חסר אונים מול התאווה, זה בגלל שאני פועל מתוך פגמי אופי.

המקום שבו פגמי האופי שלי הכי בולטים הוא בתוך הבית, בהתנהגות מול האישה והילדים. למעשה אין בכך שום פלא, כי בבית אני כמובן מרגיש בבית, ודברים שבחוץ אני לא מעיז לעשות - אעשה בבית. בדיוק כפי שבתוך הבית אני יכול ללכת עם פיג'מה אבל לא אגיע כך לפגישה עם הבוס, כך אני יכול להתנהג מול אשתי בצורה שלעולם לא אתנהג כלפי הבוס במשרד. 

ביום שישי, אחרי כמעט שבוע של חג מקסים, הגעתי לפיצוץ עם אשתי. על מה? לא בדיוק ברור. במבט לאחור אני לא מבין מה היה הדליק את הניצוץ, אבל אין ספק שהלהבה היתה גדולה. וכשאני פועל מתוך פגמי אופי של טינות ושליטה, אני מתנהג בצורה מאוד לא נעימה ולא נכונה, וכך לצערי התנהגתי. הענין הוא שמהניסיון שלי אני יודע שאם אני ממשיך לפעול כך, לא לוקח הרבה זמן עד שהתאווה מגיעה לביקור, ואת זה מאוד לא רציתי.

מה עושים? בתכנית של הצעדים לימדו אותי לתת. הרעיון הוא שנתינה עוזרת לי לצאת מהאגו ואז מאפשרת לי להשתחרר מהפגמי אופי, וההמשך הוא כמובן שהתאווה מרפה. את האמת? לא הרגשתי כמו שמתחשק לי לתת כלום במצב הזה. רציתי להמשיך להתחפר בתוך הטינות, להרגיש כמה אני צודק בכעסים שלי, ושיישרף העולם. במקום זה עשיתי את ההיפך בדיוק ממה שהרגשתי ורציתי, והלכתי לקנות לאשתי פרחים לשבת. בהתחלה עוד השתעשעתי במחשבה לצרף לפרחים פתק ולכתוב "למרות שלא מגיע לך", אבל בסוף החלטתי לכתוב "למרות המריבה - מגיע לך".

מיד אחרי שנתתי לאשתי את הפרחים, הרגשתי הקלה. זה לא שהכל נמחק ברגע, אבל הרגשתי שאני מתחיל לצאת מעצמי. הרגשתי שהנתינה עשתה שינוי. במקום הגישה הקודמת של הטינות שבה מה שחשוב זה מה אני מקבל, התחיל תהליך הפוך, ועם הגישה החדשה לא היה מקום לתאווה, כי תאווה זה לקחת ואהבה זה לתת, ואי אפשר לקחת ולתת בו זמנית. או שאני נותן, או שאני מקבל, ואני בחרתי לתת.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97861

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

עם המשפט למרות שלא מגיע לך
העלתה  חיוך אדיר על שפתי
יותר קל לי לראות את הטעויות שלי בסיפורים של החברים

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97867

• ינון עמוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 404 ימים
  • דירוג זהב

תודה סוד
הפוסט הזה הגיע בשבילי בדיוק בזמן

כלום זה לא סתם

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97869

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

תודה רבה סוד היקר על השיתוף

מצטרף לצריך חבר, יש בשבילי משהו מיקל בלראות שאני לא היחיד שמתמודד עם תחזוק הזוגיות, תודה,
שתזכו ל'השראת השכינה' ביניכם.

קראתי הבוקר מאמר שכתב רן ובר על פרשת מקץ וחנוכה וזוגיות, יש בו גם נקודות מההחלמה שלי, והוא כל כך מתחבר לי לפוסט הזה, אז אני מעתיק אותו כאן. (מקווה שזה בסדר מבחינתך 'סוד', ולא נראה שאני מנסה 'להשתלט' על הפוסט המאד יפה שלך, אם לא - אנא יידע אותי ואעביר אותו דירה  )

פרשת מקץ - החלומות של פרעה, יוסף פתר = תפר את החלום.. - רן ובר

בפרשת השבוע פרעה חולם חלומות והחרטומים לא מצליחים לפתור לו אותם. הפתרונות שלהם פשוט ״לא נכנסים לו לאוזן״ לפי דברי המדרש. מדוע יוסף מצליח במקום שהם נכשלים?
הבן איש חי כותב שיוסף תפר את החלום (אותיות פתר את החלום). יוסף אומר לפרעה שחלום פרעה אחד הוא. 
יוסף הצדיק מגיע עם תפיסה של אחדות. הוא מבין שכל המציאות מצביעה על אחדות מציאות השם. יש כאן מהלך. החיים שלנו הם לא אקראיים וזאת המלחמה האמיתית של עם ישראל בתרבות יוון. 
יוסף מגלה לפרעה שבין אם מדובר על 7 שנות שובע או 7 שנות רעב, הכל הוא מהשם יתברך. 
למעשה 7 הפרות או 7 השבולים יכולות להצביע על 7 ספירות הבניין שנפש הן המידות שבלב. 
לפי פנימיות התורה ישנן 10 ספירות המחולקות לשתי קבוצות - 3 הראשונות הן הספירות הנסתרות שקשורות למוחין ואילו 7 הספירות התחתונות קשורות למידות וביטויין בחיים (חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות). 
יוסף מגלה לפרעה שיש משהו מעבר ל 7. זאת אחת הנקודות של חנוכה - הנר השמיני, זאת חנוכה. הנקודה שהיא מעל הטבע. 
יוסף מצביע על כך שבין אם יש שנים טובות ובין אם יש שנים רעות, אם אני מבין שהכל מגיע מהשם יתברך - אני עולה מעל הטבע לנקודה שמעל הנפרדות, חלום פרעה? אחד הוא. 
התורה מלשון הוראה נוגעת בכל תחומי החיים. איך חלומות פרעה והפתרון של יוסף קשור לזוגיות שלנו? 
לכל זוג יש שנים טובות ושנים קשות יותר, ימים טובים וימים קשים יותר. יוסף מגלה לפרעה או נותן לפרעה מספר עצות - 
ראשית כאמור - חלום פרעה אחד הוא. לא משנה מה שקורה, אם אני זוכר שהכל חלק מהמהלך האלוקי, אני כבר בכיוון טוב. 
לאחר מכן הוא גם נותן לו עצות פרקטיות - לאגור את התבואה בשנים הטובות כדי שיהיה לו גם בשנים הרעות. 
כשפרעה אומר שהפרות הרעות בלעו את הפרות הטובות ונראה כי לא באו אל קירבנה - זאת אומרת שאנחנו מרגישים כשקשה שכל הטוב נעלם חס ושלום! 
יש זמנים טובים אבל לפעמים כשבאים הזמנים הקשים יותר, כל הטוב נמוג ואנחנו מרגישים כאילו תמיד רע ואין סיכוי. 
יוסף מגלה לפרעה ולנו שצריך לעשות עבודה דווקא בשנים הטובות, דווקא בזמנים הטובים. 
לא להתפס לשאננות, לתפיסה שהכל בסדר ותמיד יהיה אוכל. לא.. טוב לכם? יופי, עכשיו תעמיקו את הקשר. דברו על דברים. 
גם אם יש משהו שמפריע, יותר קל להציף ולפתור אותו כשיש קשר טוב. לא לפחד ולא להאחז, בעזרת השם עוד יגיע לכם הרבה יותר טוב. 
וכשמגיעים ימים קשים? לזכור את הטוב. רבי נחמן אומר שבימים הקשים אפשר להזכר בימים שהשם הזריח לנו. גם בזוגיות - קשה ונראה שחור לגמרי? תזכר בימים הטובים שהיו ועוד מעט השמש שוב תזרח ותאיר. 
המדרש מגלה לנו שכשהפרות טובות אז ״פרות רועות באחו״, אחו מלשון אחווה, יש תחושה של קרבה, יש תחושה של קשר. 
כשטוב לנו, אז קל לנו להיות גם טובים לאחר. אם טוב לי, הרבה יותר קל לי לתת ולעזור לאשתי אבל מה קורה כשאנחנו ״פרות שדופות״? כשקשה לנו, הרבה יותר קשה לנו לתת. 
זה כמו אדם שמגיע לעיר ואין לו מה לאכול ואילו חברו מפנה לו את גבו ולא רוצה לראות אותו. הוא מרגיש שאין לו לעצמו אז איך יתן לחברו? 
גם בקשר זה כך. אם אני מרגיש שאין לי - איך אני אתן לאחר? אבל זאת לא האמת! הרבה פעמים דווקא אם אני נותן לשני - אני מקבל מעצם הנתינה הזנה לעצמי. 
וגם הנקודה הזאת יכולה לעזור לנו להסתכל על בן או בת הזוג (או כל אדם אחר) בעין אחרת לגמרי, בעין טובה. 
הסיבה שאותו אדם מתייחס אלי כך היא בגלל שהוא עצמו לא מוזן, הוא עצמו מרגיש ״שדוף״ הוא עצמו חסר ולכן גם ההתייחסות שלו אלי היא כזאת. 
אולי אני יכול לעשות משהו בנידון? אולי אני יכול להקל על אשתי ולתת לה זמן שיזין אותה ויתן לה כוחות? אולי הסיבה שבעלי מעצבן ועצבני לא קשורה אלי אל אל משהו שעבר עליו בעבודה? 
אולי אם אצליח להתעלות מעל הרגש המיידי שקופץ ומאיים להחריב את העולם אוכל להועיל לשני ובסופו של דבר להועיל לשנינו? 
כמו כן - להזכר בנקודת האחד שכאמור קשורה לספירות שמעל 7 ספירות הבניין, 3 הספירות הראשונות קשורות לדעת, לחכמה, לבינה - למוחין. יש דעת, יש אמת שהיא מעבר למה שאני מרגיש ברגע הזה. 
מה האמת? האם באמת אנחנו חס ושלום לא מתאימים או שאני בשנות הרעה עכשיו? 
אותו אחד שמגחך עכשיו ואומר לעצמו ששנות הרעה התחילו כשהתחתן - זה מה שאתה אולי מכיר, אבל יש טוב הרבה יותר עמוק מזה. 
שנזכה לדעת ולזכור את השם יתברך בתוך החיים שלנו. 
שנזכה לגלות את הנקודה שמעל לטבע בתוך הטבע. 
שנזכה להביא את האור של חנוכה לימי החול ולעשות כדברי רבי נתן - להאיר את אור השבת בתוך ימי החול, 
להאיר את נקודת האחד בפעולות המשתנות.

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97871

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
פוסט יפה וחשוב גם להתמודדות עם התאווה וגם לעבודה הזוגית

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97873

תודה רבה סוד !!

מאוד נהניתי מהדימוי של הקרחון, ואני חושב שאצלי כל אוניה (גם טיטאניק) היתה טובעת כי בחוץ לא ראו עלי כלום לפני שהתחלתי בתוכנית, כמו שאומרים 'מים שקטים חודרים עמוק', והיום כשחבר חדש מגיע לתוכנית אני לפעמים רוצה להגיד לו (בצחוק כמובן,,) אל תרפה כ''כ מהר מגלגל ההצלה שהשתמשת בו ונתן לך כ''כ הרבה, אין לך מושג איזה קרחון אתה הולך לגלות,,  הנס שלנו- שיש מישהוא שיכול להמיס גם את הקרחונים הכי גדולים, מי יתן ונמצאהו !

כל הכבוד על הפוסט הנפלא ועל המעשה המופלא עוד יותר.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97886

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

שאלה רווקית, (של רווק)
בדרך כלל חילוקי דעות עם האישה מוגדרים כריב? או שזה תלוי באיך מנהלים אותם?

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #97896

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

תודה חברים על התגובות. עושה כיף לכתוב כאן.

פנימה, בכיף. הפורום לא שלי והפוסט לא שלי. כל מה שנראה לך שיוסיף אתה מוזמן להכניס כאן.

צריך חבר, אתה חייכת, אבל אני בטוח שאם הייתי משתמש במשפט הזה, אשתי לא היתה שותפה לשמחה שלך...

פשוט שמח, חילוקי דעות זה לגיטימי ורצוי, אבל כאן לא היה מדובר על חילוקי דעות, זה היה פיצוץ אדיר של מריבה שבה התערבו הטינות שלי עם הצורך בשליטה, וכמובן האשמתי אותה בכל דבר אפשרי (אולי למעט רצח רבין).

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 7 שנים, 2 חודשים #98029

תודה. מתפלל לנכונות

וקיפאון

תגובה: לתת (לא רק) כשאתה אוהב לפני 2 שנים, 3 חודשים #140477

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.74 שניות