ברוכים הבאים, אורח

המשגיח מירושלים
(0 צופה) 

נושא: המשגיח מירושלים 7226 צפיות

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89118

אני יודע שמה שאני הולך להגיב עכשיו אני יצא קצת אהבל אבל לא ממש איכפת לי...
אני בתור אחד שלא מבין גרגיר בכל התמכרויות,תסביכים,פסיכופטים,רוצחים סידרתיים וכו וכו'
כל מילה על הנושא הזה והבעת דעה,עושה לי כאלה תנודות חריפות בנפש,פעם לחשוב כך פעם לחשוב כך,להגיע לפה להגיע לשם,הדיון הזה מסוכן לאנשים כמוני,שמנסים להזדהות עם כל דבר שנשמע חכם ועמוק,אני באתי לכאן בסך הכל להחלים מהתאווה ולא להשתגע איתה ביחד...כן אני יודע... דמוקרטיה פלורליזם,שיתוף,לחלוק...,אבל לכל הרוחות יש אנשים שיוצאים מבולבלים לגמרי,מי שיודע מתוך מחקר מעמיק ומקיף עם ניסוים קליניים שהוא ביצע על 100 עכברים ועל עשר בני אדם לפחות שידבר ומי שלא לא!(קצת הגזמתי...)
החותם בדמע....
נ.ב. אני במקרה התחלתי את השירור,כרגיל מחפש ספוטלייט עמכם הסליחה...
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 10 חודשים על ידי באורך נראה אור.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89122

אני לא פילוסוף או פסיכולוג, או משהו שקשור.
אבל לדעתי "באורך נראה אור", היופי של התוכנית הזאת, זה שלכל אחד יש את הזכות לשתף את דעתו, גם אם כולם חושבים אחרת.
אף אחד לא שופט, וכאן המקום להיות כנה, ולהגיד בדיוק מה אתה חושב ומרגיש.
מי שמדריך אותנו, זה הבחירה שלנו לקבל את הניסיון והחויות של אנשים שאנחנו בוחרים לקבל מהם.
הדעה הרווחת של התוכנית הוא שמכור אחר שהצליח, הוא יהיה המדריך או המקור מידע בשבילי.
וכן, דעות של כ"כ הרבה אנשים שונים בנושא כ"כ רגיש, בהחלט יכול לבלבל. אבל אני חושב שאתה עשית בדיוק מה שאנחנו עשינו. היית כנה, ואמרת בדיוק מה שאתה חושב ומרגיש. אז אם כך אנחנו באותה סירה.
בהצלחה.

אין שום דבר בעולם שיכול לגרום לקב"ה לאהוב אותי פחות

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89126

רפרפתי ממש מלמעלה על האשכול הזה, ולא נכנסתי לעובי הקורה כי זה לא עושה לי טוב. יש לי בזה הרבה דברים. תאווה, פחד, חוסר שקט, רכלנות, ועוד ועוד ועוד.
בכל אופן ראיתי כמה דברים שהיה חשוב לי לראות, והם הועברו אחר כבוד להוריי שיחיו. ראיתי לנכון להרגיע אותם קצת. תודה לכם חברים יקרים.

אני מתפלל לאלוקים להשתחרר מהסיפור הזה, ובעיקר שאני ידע לומר לאנשים שאני לא מעוניין לדבר על הענין. זה לא קל לי, ואני מבקש מאלוקים שיעזור לי כי אני לא יכול להתמודד בענין הזה.

גוט שבת

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89132

שלום הפי מן
לא טוב לי להתווכח, לכן אגיב לדבריך פעם אחרונה, ואסתפק בזה בע"ה.
לא אמרתי שיש סתירה בין טיפול במחלת ההתמכרות לטיפול במחלות אחרות במקביל. אדרבה, אמרתי שמי שסובל ממחלות אחרות ומשתמש רק בשנים עשר הצעדים - מפספס משהו. אדם צריך לטפל בהתמכרות שלו באמצעות 12 הצעדים, ועם זאת לדעת שיש דברים שצריך לטפל בהם באמצעים אחרים. לפעמים אפילו תרופתיים. 
נהוג לומר שמי שיש לו פטיש - חושב שכולם מסמרים. 12 הצעדים הם פטיש נהדר, ויכולים לשפר לכל אדם את חייו. אבל האם צריך להפוך את כולם למסמרים? מי שסובל מבעיות נוספות להתמכרות - ולענ"ד המשגיח סובל מבעיות אחרות מההתמכרות (איני יודע אם הוא סובל גם מהתמכרות) - צריך לחפש לו כלי עבודה אחר. אולי פלייר. או משור. 
הדוגמאות שאתה מביא מחברים בודדים מעניינות ומשמחות ומצערות, אבל הדרך הסלולה לרבים היא כמו שתיארתי. אי אפשר לקבוע מדיניות טיפולית לפי דוגמאות בודדות. היית רוצה שרופא יטפל בך ככה? בעזרת שמועות?

בנוגע למטפלים - אני בהחלט חושב שיש לאנשי המקצוע מה לתת לנו, ואני חושב את זה מתוך הניסיון האישי שלי ושל חברים שצועדים אתי בתכנית. מטפלים לא יכולים לפתור לנו את בעיית ההתמכרות. רק אלקים יכול. אבל הם בהחלט יכולים לעזור לנו לעשות את "שינוי הגישה" שהתכנית מציעה. ובוודאי שאנחנו מוכרחים להיעזר בהם לדברים שהתכנית לא יודעת לפתור. זה צעד 2. 
אגב, בארה"ב כמעט כל חבר תכנית נעזר במטפל/פסיכולוג. בארץ יש משום מה רתיעה ממטפלים, ולעמים אפילו סלידה. פגשתי אנשים שחושבים שחלק מלהיות חבר תכנית זה לבוז למטפלים. אני מבין מאיפה זה בא, אבל חושב שהם מפספסים הרבה טוב שהיו יכולים לקבל. המטפל שלי אומר שמאז שאני בתכנית הטיפולים מצליחים הרבה יותר, והספונסר שלי אומר שבזכות הטיפול אני מצליח הרבה יותר בתכנית. 

ומילה נוספת למגיבים האחרים:
בעיניי כל השרשור הזה הוא דוגמה יפה כמה צריך לכוון בתפילת השלווה.
יש לי חוסר אונים. אני מתפלל לקבל אותו.
יש לי יכולות. אני מתפלל לאומץ להכיר בהן ולממש אותן.
ובעיקר בעיקר אני זקוק לתבונה להבחין בין השניים. 

אמן

תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89184

אני מתבייש להודות, אבל אנסה.
נכנסתי לשרשור הזה, בגלל שחשבתי שיהיו כאן פרטים פיקנטיים, וזה בהיתר, כי זה באתר של שמור עיניך.
וגיליתי לאכזבתי [כלומר לשמחתי] שיש כאן רק דיון פורה על רמה, רחוק מהזבל שמסתובב עדיין לי בראש.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89190

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה
תודה על הכנות. אחד המפתחות החשובים להחלמה.
זה מדביק גם חברים אחרים. כשכתבת את זה בכל כך פשטות וכנות, נזכרתי שבעצם זו גם הסיבה שאני כל פעם פותח דווקא את השרשור הזה...
אוהבים אותנו!...
ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89305

• כנות
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • חבר ותיק
הי
אני יודע שאין לי זכות להגיב
א. אני לא הגעתי לדרגה כזו שאוכל לשפוט מישהו אפילו את עצמי
ב. כל אישה שקצת נראת טוב ברחוב אני מרגיש מוכרח לבדוק בה אם החלקים החשובים שלה אצלי מתאימים לחשק שלי
ג. לא עשיתי שום צעד במערכת הנפלאה הזאת

אבל שמעתי מאדם חכם שמתןקף תפקידו הוא בקשר יומיומי עם עברייני מין במעשיהו
והוא סיפר לי סיפור כזה
יושב שם אדם שהיה נחשב מאד חשוב ומקובל בקהילה שלו והוא נכנס לכלא על פגיעות קשות בנשים
הוא ביקש לצאת לחתונה של הבת שלו לחופה
ולא קיבל אישור! 
כנראה היה נחשב עדיין מסוכן
סיפר לי אותו אחד שהוא ישב איתו בזמן של החופה- הם עשו לחיים ופשוט בכו במשך חצי שעה
כל אותם האנשים (בדגש- הם עדיין בני אדם) שיושבים שם הם מלאים חרטות על מה שעשו
וישראל אף על פי שחטא ישראל הוא
אני לא מאמין שאדם מהציבור שלנו שחטא לא מרגיש רע עם זה
לא רוצה לחזור ולהחזיר את כל הגלגל אחורה
אותו אדם חכם סיפר לי שביום כיפור הדמעות והבכיות שם מרקיעות שחקים
אני מאמין לו
ואני חושב שחייבים לקבל אותם
הם ח"ו יכולים להיות האנשים הכי קרובים שלנו
מה שהכי מכעיס אותי- זה לשמוע בסביבה הלא כנה של העולם (דהיינו- כל מה שלא האתר הקדוש הזה) הרבה כעס (תגובות אוטומטיות באתרים לסרס וכדו׳ הרי אם היה קורה כזה דבר לאהוב לבנו היינו עושים הכל שיצא מזה ובלי לפגוע בו
גם אנשים שהגיעו לשפלות כזאת (אם זה באמת נכון ולא עלילות וכו׳) יכולים לשוב
בקיצור אוהב את כולם
וודאי לא יכול לדון אף אחד
רק שח"ו לא ניפול בשום נסיון ובשום קטגוריה שלו

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89371

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
מה זה ההתיפיפות הזו?
כולם טובים, כולם צדיקים, כולם בוכים, מתחרטים...
חבל שהאדם החכם הזה לא סיפר לך על החיים ההרוסים של הנתקפת. אצלה זה לא עניין של להשתתף בחופה או לא אלא לשקם את כל החיים שלה.
על מה הוא בוכה? על זה שהוא לא משתתף בחופה של בתו? בגלל שהוא אדם מסוכן? נו... באמת!!!
על מה הם בוכים ביום כיפור? על המסכנות שלהם?

כן, הוא עדיין בן אדם ועדיין ישראל. אז מה זה אומר? הוא עשה מעשים חמורים.
על מי שהוא רחמן על האכזרים שמעת?

הכעס של העולם הוא לגיטימי. הוא נובע מזעזוע אמיתי ובריא מול מעשים כאלה.
ואגב, תצא מהבועה שלך. יש עולם מחוץ לאתר הזה. הכנות לא מתחילה ומסתיימת כאן.

ואם הנתקפים היו קרובים לך גם היית מגלה הבנה וסובלנות?

תאהב את כולם, אבל אל תבלבל בין התוקף לקרבן.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 10 חודשים #89402

• כנות
  • חבר ותיק
א. לגבי הנתקפת - אני לא חושב שצריך להפחית מהמעשים שנעשו (אם באמת נעשו)
רק שאני חושב על עצמי (ומרשה לי לחשוב גם על אחרים) שאין לנו שום זכות לשפוט שום אדם 
להתרחק כן להזהיר כן
אבל מכאן ועד לשקוע במדמנה הזאת ולשפוט בן אדם ולהחליט מה צריך לעשות לו 
אין לנו זכות אף אחד לא יודע לאן הוא יכול להגיע (גם אם במקרה הזה זה ביזארי) מבחינתי אין הבדל במי הפגיעה ובאיזה גיל זה תמיד אסור 
ב. ועדיין אני חושב שבנקיטת הזהירות לכל אדם (אפילו נבוזראדן שרצח תינוקות לרבבות התגייר ונהיה יהודי כשר) יש דרך חזרה
ג. וכן גם אם מה שאומרים נכון עליו עדיין אסור לך ולאף אחד לשפוך את דמו (הלכתית ומוסרית)- אם יש לך דרך לשקמו ודאי אבל חוץ מזה?
ד. וכן האסירים שם בוכים על המצב שלהם ועל הרצון להיות כמוך זכים וטהורים- אף אחד לא רוצה להיות רע
וזה לא פתגם יש כאלה שמכורח נסיבות הגיעו למה שהגיעו
ואני לא חושב שיש ביטוח שאחד מאיתנו ומכל העולם בטוח לא יפגע באי מי (אם מינית ואם פיזית או נפשית)
ה. אני באמת מאמין שהכנות כאן היא מהמשופרות בעולם (לא שאני לא אוסף סביבי אנשים כנים ביום יום)
ו. אם ח"ו היה קשר ביני לצד הנפגע יכול להיות שהייתי חושב אחרת 
בטוח לי שמכיוון אובייקטיבי התגובה לא צריכה להיות כעס אלא עניינית ותועלית
אולי הפקת לקחים
ז. גילוי נאות זה כואב לי בעיקר כי אדם שקרוב אלי העלילו עליו בעניינים שכאלו (יצא זכאי בשתי ערכאות- בדגש על ערכאות) אבל הגהינום שהוא והמשפחה שלו עברו
ל א. ה צ ד י ק.  שום דיבור על זה
וחוץ משאנשים חטאו בלשונם והכלימו אותו כלום לא יצא מזה
בתקווה להבנה
ואשמח לתגבות בונות

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91781

רק עכשיו אני נחשף לשרשור...
ולמרות שכבר עבר קרוב לחודשיים בוער בי להגיב.
עושה רושם שרובכם מעדיפים לשפוט את הנאשם ולא לגלות אמפתיה...
אומר את האמת, קראתי את כל התגובות, ניסיתי להזדהות עם דעתכם אבל לא עלה בידי..
נכון שמעשיו חמורים ומזעזעים, נכון שיש צד שני של קרבנות שיקח להם שנים להשתקם (עם בכלל), נכון שיש במעשיו אכזריות רבה.
אבל למה שלא נייצר הפרדה מוחלטת בין הנאשם לקרבן? במידה והיה מדובר באיש מאפיה שעובד קשה בשביל להשחית את מידותיו ולהוציא מעצמו כל שארית מצפון יש מקום לכעוס ולא לגלות אמפתיה וכו'
אבל כאן מדובר באדם חולה, וכולם יודו בזה, הרי לא יתכן שום אופן אחר שמשגיח מחנך יגיע למעשים מסוג זה ללא משהו כפייתי מאד המקונן בתוכו ושובה אותו ללא יכולת השתחררות.
ובדיוק כאן בסביבה של אנשים שסובלים מחוסר שליטה על עצמם רק בצורה קלה יותר לא תהיה אמפתיה??

אותו אדם שבוכה בכלא כשלא יצא לחתונת ביתו (עיין במעלה השרשור) בוכה על מר גורלו, על המצב הנורא אליו הגיע, על כך שהוא לא יכול להיות כאחד האדם. למה שלא נזדהה עימם?

זה חוטא לאמת... אין אף אחד שידע להגיד כלפי שמיא מעשיו של מי חמורים יותר, וכי היינו רוצים שהקב"ה לא יגלה אמפתיה על מעשינו? לא יכיל אותנו? יש מישהו שיכול לומר בוודאות שהוא טוב יותר בשמים?
אולי מוטב שנלך בדרכו של מלך רחום וחנון וננסה לפחות להבין את המצב הנפשי הקשה.
אין בזה סתירה מלהזדעזע על מסכנותן של הקרבנות כמובן..

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91784

• aristo
  • דירוג פלטיניום
מזדעזע ממסכנות הקורבנות ומזדעזע מאכזריות המקרבן . 
לא מזדהה עם מי שממש(במלעיל) פוגע ומתעלל באנשים . יכול להבין איך זה קורה, יכול להבין מה עובר עליו. לא מגלה אמפתיה לאנשים רשעים , וכבר לימדונו רבותינו שלא הכובע קובע ... וגם לתיש יש זקן.... (זכיתי ואני לא מכיר את שמו של הבחור וכן לאיזו חצר הוא שייך ולכן ה' עדי שאני מדבר באופן כללי ) 

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91785

הבנתי שאתה רואה בו אדם רשע ושאתה לא מגלה אמפתיה... אך לא הבנתי את הדברים כתשובה למה שכתבתי.
אם יתפסו אדם שמתוך מחלה נוהג לגנוב דברים (מחלה ידועה ומוכרת) גם תראה בו אותו דבר? 
שניהם פועלים מאותו מניע..
בגלל שבמקרה הזה הקרבן יותר מסכן לכן הנאשם יותר רשע?

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91787

• aristo
  • דירוג פלטיניום
לא הזדהת עם מי ששופט ולא מגלה אמפתיה. ניסיתי להסביר מאיפה זה בא.

ולגבי קלפטומניה , מכיר "זה נהנה וזה אינו חסר"? זאתאומרת שאותה פעולה שכביכול יכולה להיות מוגדרת כגזל לא נקבעת כך רק בגלל הצד ש"אינו חסר" , אז אותו דבר הפוך , אין לי בעיה עם הומואים (אף על פי שאני חושב שזאת סטייה) אין לי בעיה עם פוליגמיה וכ'ו .

יש לי בעיה עם מי שפוגע פיזית באחרים , באופן שיטתי ,בחסרי ישע ובשם הדת ...

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91789

• כנוע
  • רצף ניקיון נוכחי: 3 ימים
  • דירוג פלטיניום
כן נשמה. אדם שפוגע באופן כל כך קשה ומתמשך בילדים וחסרי ישע אינו יכול להתעלם מהמסוכנות של עצמו.
ואם יש לו טיפה של מוסריות הוא חייב לטפל בעצמו כולל אשפוז על מנת להפסיק להרוס חיים של אחרים.
ולכן אני לא מזדהה איתו ולא חושב שצריך לרחם עליו.
ברגע שהוא יחליט לטפל בעצמו ויעשה משהו רציני המצב יהיה שונה.
עֲנֵה עָנִי שְׁפַל כָּל הַשְּׁפָלִים        וְשָׂא חֶטְאוֹ מְקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת
וְהַאֲרֵךְ נָא בְּרַחֲמֶיךָ שְׁנוֹתָיו         וְצַוֵּה כָּל שְׁאֵלוֹתָיו לְמַלֹּאת
וְתַחְשׁוֹב כָּל תְּפִלּוֹתָיו קְטֹרֶת          לְפָנֶיךָ כְּקָרְבָּנוֹת וְעוֹלוֹת
וְהָאֵל הַמְּקַבֵּל הַתְּפִלּוֹת       שְׁמַע קוֹלִי אֲשֶׁר יִשְׁמַע בְּקוֹלוֹת

תגובה: המשגיח מירושלים לפני 7 שנים, 8 חודשים #91792

לא ממש בקיא בהלכה של זה נהנה וזה אינו חסר.. אולי תשתף אותנו באמת במעמד של הגונב מ"אינו חסר" האם אין לו שום כתם? הוא לא גנב כלל?

אני מזועזע כמוכם מהמסכנות של הקרבנות, אבל טרם קיבלתי הסבר מניח את הדעת מדוע חולים בדרגה קלה אתם מוכנים לקבל וחולים קשים אתם לא מקבלים, כל אחד יחשוב לעצמו לפני שנחשף לאתר המבורך "שמור עיניך" האם הלך לטיפול בבעיית ההתמכרות? כל מי שעונה על השאלה הזו "לא" אין לו זכות לדון את הנאשם.. ההבדל בין אותו נאשם לכל אחד ואחד מכאן הוא רק מתנת חינם משמים שלא הגיע למקומות אלו...
אותו נאשם לא הלך לו טוב והוא לא נחשף לאתר הזה יתכן מאד והוא דמה לרבים מהחברים כאן ובגלל שלא זכה להיתקל באתר הוא הלך והידרדר. (ההצטרפות לאתר לא דומה להליכה לטיפול, בגלל ההצטרפות האנונימית וכו' מה שגורם ביתר קלות להצטרף וא"א להשוות זאת להכרה רשמית בבעיה והליכה לטיפול רגיל)
שוב, הרי לא מדובר לכאורה באדם שעשה זאת מתוך רשעות אלא ממקום של חוסר שליטה... לכן יש מקום נרחב להבין אותו ולהודות לה' שחוסר השליטה שלנו לא הביא אותנו למקומות אלו.
זמן ליצירת דף: 0.75 שניות

Are you sure?

כן