ברוכים הבאים, אורח

למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?!
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! 573 צפיות

למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! לפני 10 שנים, 10 חודשים #36653

• arielwriter
  • דירוג זהב
היה לי 10 ימי נקיות אתמול ואז הרגשתי דחף רציני ליפול...
מה עשיתי? התקשרתי מיד למישהו שאני בקשר איתו דיברתי איתו שעה וחצי אח"כ עשיתי התבודדות וביקשתי מד" להציל אותי מזה ואמרתי שאני מוסר לו את חיי
אח"כ התקשרתי לחבר בתור צעד כניעה ודיברתי איתו אח"כ הלכתי לעשות ספורט, סיימתי ריצה וחזרתי לחדר, דיברתי עם חבר בפלאפון עוד פעם ונכנסתי למיטה. אני נכנס למיטה וזה תוקף אותי חזק!!!! פשוט חזק!!! התחלתי ליפול על הרצפה לכרוע ולבכות לקב"ה שיציל אותי רק הערב הזה לא יותר, זה מה שאני מבקש! החזקתי מעמד שעתיים ואז נפלתי.

אני מרגיש ממש מבואס, למה הוא לא מקשיב לי? למה אף פעם הוא לא הקשיב לי?

בעניין: למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! לפני 10 שנים, 10 חודשים #36654

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
חבר יקר ואהוב,

שאלת שאלה קשה. למה זה לא הצליח?! אינני יודע. אין לי צל של מושג. אם זה היה תלוי בי אני מפרגן לך אלף ימי נקיות.
אבל לצערי (בעצם, לשמחתי הרבה) זה לא תלוי בי, כך שלא אקח אחריות על מעשיו של אלוקים שהוא הרבה מעבר לקצה גבול תפיסתי.

אמרת שנכנעת, מהי כניעה? מדוע כשאני יורד על הברכיים זה מסמל כניעה? אומר רק את מה שאני הבנתי בזה.
כשאני עומד מלא קומתי, הרגלים והידים נמוכים מהראש. כי הראש - השכל הוא השליט, הוא מעל הכל, הוא המולך לדעת מה טוב ומה רע.
הבעיה היא שהשכל שלי הביא אותי למקומות לא טובים לי. אני חייב למצוא משהו יותר יציב חזק ואמין מהשכל שלי. מצאתי את אלוקים.

כשאני כורע ברך, ומוריד את הראש והשכל עד לקרקע, זה מסמל שאני מפטר את השכל כשליט העליון. מעתה לא אני מחליט מה טוב אלא אלוקים.
ברגע שאלוקים הוא הנהג של ספינת חיי, הוא אחראי לתוצאות. אני עושה את הפעולות, הוא יחליט אם זה יצליח או לא.
אם נכנעתי באמת, אם באמת אני סומך עליו שהוא יודע מה טוב לי, אז הכניעה הזו אליו תפטור אותי מלקחת עלי את האשמה והכאב של חוסר ההצלחה.

לפעמים, ממש לא מחייב, הכניעה הזו המוחלטת, גם תביס את האובססיה, לפעמים אלוקים יקח ממני את התאווה לגמרי.
אבל ההצלחה והכישלון לא רשומים על שמנו. תפקידנו הוא רק לפעול. אם פעלת, אשריך. תמשיך הלאה.
המחלה לא באה ביום, גם ההחלמה לא באה ביום. מדובר בשינוי גישה וזה לוקח זמן.
קבל את עצמך כפי שאתה, תן לעצמך זמן וסבלנות, בסופו של תהליך זה משתלם. זה שווה את המאמץ. לי זה היה שווה.

חבר יקר, החלום של כולנו זה להיות שפויים מפוכחים שלווים ושמחים. קח את הנפילה הזו כמנוף, תלמד אותה, מה הביא אותך לשם. תחכים.
מאחל לך חיים טובים ונקיים.

יישר כח על הפתיחות והכנות
אוהב
הושיעה
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! לפני 10 שנים, 10 חודשים #36673

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
אריאל וויטר יקר,
דבר ראשון איתך לגמרי בכאבך.
ואני מזדהה מאוד עם התחושה של "עשיתי הכל לפי הספר - אז למה זה קורה לי?"

ואני חושב שהשאלה היא [ואני מדבר לעצמי לא פחות ממך] לא למה זה קורה לי? כי למה ה' בחר בי להיות נושא של נגיף המחלה הזו מלכתחילה?! מה עשיתי רע שזה הגיע לי?
זה בדיוק כמו לשאול מדוע חברי הטוב נולד ללא יד, או מדוע קרוב משפחה שלי נהרג במלחמה?

הכאב מובן! אני מנסה לשאול שאלה אחרת, מה אני יכול לעשות כדי שזה לא יקרה, ואם זה אכן קרה מה אני יכול ללמוד מכך?
אותו ה' שהביא לי את המחלה הוא אותו ה' שמנהל לי את ההחלמה.

אני אישית בדקתי לאחר הנפילה האחרונה, מה הוביל אותי אליה, והגעתי למסקנה שזה היה הלחץ שאני חווה בחיי, והמטלות שלא נגמרות. שוחחתי עם הספונסר שלי, ואני מנסה ליישם את התכנית ולהרפות בהקשר של הזה של הלחץ שאצלי זה גורם משמעותי שמנהל אותי ומוליד אצלי את ההתנהגות ההרסנית, לשם אני מביא את הכניעה. כמובן שכל אחד והתובנה האישית שלו.
ב ה צ ל ח ה !

ועוד נקודה קטנה, פעם שאלתי את הספונסר שלי מה הכוונה "רק להיום", אני לא יכול לשקר לעצמי, אני יודע שאני רוצה להיות נקי לתמיד. הוא ענה לי ש"רק להיום", הכוונה שהמחשבות שלי נתונות בשאלה אחת, "מה מוטל עלי לעשות היום לצורך ההחלמה?" יתכן שאני רוצה להיות נקי לתמיד, ולא ניתן להתכחש לרצון זה, אבל זה לא במסגרת תחום הפעולה שלי, אז זה קצת מיותר לחשוב על כך. דוגמא לדבר : שר האוצר מחליט על העלאת המיסים, יתכן שזה מעצבן, אבל אני שואל את עצמי :" מה אני יכול לעשות בהקשר לזה?" אם התשובה היא כלום, אז זו מחשבה גוזלת אנרגיה.
אנסח זאת כך :אני לא שולט האם  אוציא זרע לבטלה, אבל אני כן שולט האם אוציא מחשבה לבטלה....
שלך
גדי

בעניין: למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! לפני 10 שנים, 10 חודשים #36721

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
פשששש גדי, אתה מצליח לשלוט על מחשבות? אשריך.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: למה עשיתי הכל וזה לא הצליח?! לפני 10 שנים, 10 חודשים #36787

• גדי (לשעבר אולי יחוס)
לא, אבל אני מרגיש שזה תחום שזה יותר "ביכולתי לשנותם".
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.33 שניות

Are you sure?

כן