ברוכים הבאים, אורח

כח הרצון מול התאווה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: כח הרצון מול התאווה 650 צפיות

כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34455

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
שמעתי חבר AA (אלכוהוליסטים אנונימיים) משתף בנוגע לכח הרצון שלו שלא לשתות שוב אלכוהול. הוא אמר שזה דומה לאדם שיש לו שלשול והוא משתמש בכל כח הרצון כנגדו... כל אחד מבין היטב מה הסיכויים שלו לכך שהמצב ישתפר בעקבות כך.

התחברתי מאוד לדברים כי ככה בדיוק היתה נראית המלחמה האבודה שלי עם התאווה במשך שני עשורים מחיי. כל פעם אחרי הנפילה הרגשתי טוב, הרי הרגע התרוקנתי והכל בסדר, אבל מאותו רגע התחלתי בעצם את ההכנות לקראת הנפילה הבאה. התחושות הלא נעימות החלו להצטבר ואיתם הדרישה הכפייתית ליפול שוב, אלא שאני ניסיתי להדחיק את התחושות האלו באמצעות טונות של כח רצון שגוייס למטרה העליונה: לא ליפול! אבל מה שקרה בפועל זה שכל כח הרצון הזה לא עזר לי כלום, כי הוא רק גרם לתסיסה הפנימית לגבור ולגבור עד הנפילה.

המעניין הוא מה קרה לכח הרצון עצמו. כן, אותו כח רצון שנאבק כל כך קשה נגד הנפילה ועמד בגבורה בפני התקפות חוזרות ונשנות של תאווה, הוא זה שנרתם בכל הכח והמרץ למטרה אחת נעלית ביותר: ליפול...

הנה דוגמא קלאסית: אחרי נפילה אני בונה חומות בצורות עד השמים שימנעו ממני ליפול בפעם הבאה. אני מתקין את הפילטר הטוב ביותר ומאבד את הסיסמא, מעדכן את הרב שלי וקובע איתו שיחת עדכון יומית וגם מסנדל את עצמי עם כל מיני מטלות כדי שלא יהיה לי פנאי ליפול. זה עובד יופי יום ורבע (או קצת יותר, תלוי במצב הרוח ומזג האוויר) ואז אני לא מצליח יותר לעמוד בפיתוי. כעת אני (השני) רוצה להרוס את כל החומות שאני (הראשון) בנה כיון שאני רוצה ליפול. אז מי ינצח? כמובן אני.

לכן, כל תכנית גמילה שמבוססת על רצון עצמי או כל תכנית גמילה שמבוססת על כך שלא אהיה חשוף לתאווה - דינם להיכשל באופן מוחלט. כיון שגם אם אצליח לגייס את כל כח הרצון כדי לא ליפול, הרי זה רק ענין של זמן עד שאגייס את אותו כח רצון בדיוק כדי ליפול. כל הפילטרים והגדרים והסייגים שבניתי בעזרת כח הרצון האדיר שלי, לא יעמוד מול כח הרצון האדיר שלי כאשר הוא יחליף צדדים ויעבור מהצד של המותקף לצד של המתקיף.

אז מה הפתרון? "החלטנו למסור את חיינו ורצוננו להשגחת אלוקים כפי שאנו מבינים אותו". אני מפסיק לרצות כי הרצון העצמי שלי הוביל אותו אל הגיהנום. אז במקום להפגיז את הבעיות שלנו בעזרת כח הרצון, אני מעדיף לנסות להתאים את הרצון שלי לרצון של אלוקים. מאז נכנעתי והחלטתי למסור את רצוני לאלוקים, אני נקי בחסדו הגדול, לגמרי לא בכוחי, במשך 501 ימים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34466

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה סוד. תענוג. כתמיד. מנסיוני כדאי להדגיש את ההכרח שברצון. הגם שהוא לא עוזר אל מול הדבר עצמו הוא זה שמגדיר את המוטיבציה לשינוי. זו הסיבה שישנה רק דרישה אחת מכל חבר הרוצה להצטרף - שירצה בשינוי.

אין צורך בקשרים, או בכסף, בלי פרוטקציות,  רק..

המסורת השלישית היא - הדרישה היחידה לחברות ב SA  היא הרצון להפסיק להתאוות ולהתפכח מינית. (ההדגשות אינן במקור)

בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34469

לסוד הכניעה

אהבתי את המשל עם השלשול ..חזק ..זה מזכיר לנו כמה אנחנו צריכים את העזרה מבחוץ ושלבד הסיכויים שלנו הם שואפים לאפס...
תקן אותי אם אני טועה הנקודה פה שכוח הרצון הוא לא מספיק טמון בעניין של להיות כנוע ..להסכים שבעצם אני 'מכור' ובמילים אחרות כוח הרצון הוא 'לקוי' דהיינו שאין בחירה חופשית במובן המלא של המילה...

ואגב אם כבר הזכרת את העניין של אנו מוסרים את רצוננו להשגחה אלוקית..רציתי להבין מעשית במה זה מתבטא בחיי היום ..(דוגמא פשוטה אם אפשר ) ?

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34470

• סוד הכניעה
  • מנהל
תודה אסירותודה,

בעצם מה שאתה אומר זה (בהשלכה לדברים שבפתח הפוסט), שכאשר אני עם שלשול, אני צריך כח רצון כדי ללכת לשירותים או לרופא או במילים אחרות: לעשות את הפעולות הנכונות. לעומת זאת להתאפק בעזרת כח הרצון זה מעשה איוולת.

טמרפיסט,

אכן, כח הרצון שלי לא משחק תפקיד מה שאומר שאין לי בחירה בענין הזה.

לגבי הצעד השלישי - ישנן המון דוגמאות, אבל אני חושב שהמשמעות הכי מעשית היא עשיית הצעדים הבאים של 4 עד תשע והלאה. עבורי, אני צריך להיות בקבוצות כדי ללמוד איך מוסרים את החיים והרצון לאלוקים.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34477

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה על החידוד, אמשיך את הקו שלך - הדרישה היחידה מהמכור היא שהוא ירצה שהשילשול לא ישאר בבגדיו...
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34483

גם אני אהבתי את המשל המשלשל.

אם נסכם את זה במילה אחת, נקבל את המפתח ששמו: ענווה

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34514

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
תודה סוד על הדברים הנפלאים.

שוב הזכרת לי את מה שהמחלה מנסה להשכיח.
גם אחרי 432 יום אני חייב להזכיר לעצמי שעדיין כוח הרצון שלי לא יוכל להשאיר אותי נקי.
הדבר היחיד שיעזור לי כאן זה להמשיך לצעוד בתכנית הנפלאה הזו.

בהחלמה
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34526

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
סוד היקר,
לא הבנתי דבר אחד-
אם אני מפסיק לרצות, איך אני יכול להתאים את הרצון שלי לאלוקים?
או שהרגתי את הרצון, ואז הוא מת גם בשביל לרצות את אלוקים. או שלא הרגתי את הרצון, ואז הוא חי ובועט גם בשביל התאווה?
אתה בעצם דורש לכבות את הרצון, אבל לא לגמרי. ואתה משאיר לי את הפרשנות איך לעשות את זה, ואילו לי בתור מכור מנגנון הפרשנות לקוי לגמרי. אז...?
אני שואל את השאלה הזאת מהמקום שאני אוחז בו עכשיו, כרגע בשביל להמנע מתאווה פשוט כיביתי את מנגנון הריצוי, אבל זה גם גורם לחוסר יכולת להיות מחובר. כי בשניה שאני מוריד את האמברקס האוטו מדרדר לי בירידה.
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 11 חודשים על ידי .

בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 10 שנים, 11 חודשים #34553

• סוד הכניעה
  • מנהל
אותו חבר AA הגדיר את זה בצורה שיכולה לענות על השאלה. הוא אומר שבקצת כח הרצון שעוד נותר לי, אני מנתב את הרצון שלי אל רצונו של אלוקים.

הרי בלי כח רצון בכלל, לא נעשה גם את הפעולות. נכון שלפעמים אין ברירה וצריך באמת לעשות פעולות גם בלי שום רצון (פעולות הפוכות), אבל בגדול הרעיון הוא לא "לפטר את הרצון" (על דרך לפטר את השכל), אלא לרצות שהרצון שלי יהיה כפי רצונו של אלוקים.

תגובה: בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 2 שנים, 9 חודשים #138223

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
אהבתי מקפיץ

תגובה: בעניין: כח הרצון מול התאווה לפני 2 שנים, 9 חודשים #138235

• KeepMovingForward
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

אסירותודה: "תודה רבה סוד. תענוג. כתמיד. מנסיוני כדאי להדגיש את ההכרח שברצון. הגם שהוא לא עוזר אל מול הדבר עצמו הוא זה שמגדיר את המוטיבציה לשינוי. זו הסיבה שישנה רק דרישה אחת מכל חבר הרוצה להצטרף - שירצה בשינוי.

אין צורך בקשרים, או בכסף, בלי פרוטקציות,  רק..

המסורת השלישית היא - הדרישה היחידה לחברות ב SA  היא הרצון להפסיק להתאוות ולהתפכח מינית. (ההדגשות אינן במקור)

בהחלמה."

סוד הכניעה: "תודה אסירותודה,

בעצם מה שאתה אומר זה (בהשלכה לדברים שבפתח הפוסט), שכאשר אני עם שלשול, אני צריך כח רצון כדי ללכת לשירותים או לרופא או במילים אחרות: לעשות את הפעולות הנכונות. לעומת זאת להתאפק בעזרת כח הרצון זה מעשה איוולת.
..."

חידוד חשוב בעיני
תודה דייב על ההקפצה
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי KeepMovingForward.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.54 שניות

Are you sure?

כן