ברוכים הבאים, אורח

s.a. או שמור עיניך?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: s.a. או שמור עיניך? 1363 צפיות

s.a. או שמור עיניך? לפני 11 שנים #33016

• מנחם
  • דירוג כסף
השתתפתי היום בקבוצת s.a. לראשונה ועלתה אצלי דילמה לגבי היחס בין שמור עיניך לs.a., ולמה בעצם אני צריך עכשיו את שמור עיניך, (מעבר להכרת הטובה העצומה שאני חש למקום הזה, והעובדה שאם אתבקש אשמח לתרום להתפתחותו במה שאוכל) .
נראה לי עליתי פה על נושא רגיש, מקווה שלא פתחתי פצעים לאף אחד.
בכל מקרה אם כבר הנושא עלה אז אני רוצה לציין שרק עכשיו שנכנסתי קצת למצב החלמה, אני מבין עד כמה אני חייב תודה לחברים הוותיקים פה, כי אם עד עכשיו יכולתי לחשוב שהם עושים עם החדשים פה צעד 12, עכשיו אני מבין שמה שהם עושים זה חסד נטו, כי יש להם דרכים טובות יותר לעשות צעד 12 במסגרות של s.a., ובמובן מסוים אני חושב שהם אפילו מסכנים את ההחלמה שלהם פה, אז באמת תודה לכולכם על שהצלתם אותי מבאר שחת, אם בכלל אפשר לכנות את הזבל שהייתי בו באר. נראה לי מספיק שחת...
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים, 12 חודשים על ידי .

בעניין: תודה רבה לפני 11 שנים #33022

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
מנחם היקר,

העלית בזמנו את הנושא של פוסטים קבורים במעמקי הארכיון. אם אתה מוכן להרים את הכפפה, אציע לך לקחת את זה כפרוייקט. מדובר על זמן השקעה קצר מאוד באופן יחסי (גם רבע שעה ביום תניב תוצאות מרשימות) ויש המון שייעזרו בכך.

כבר תקופה שרוצים להוציא חוברת של פוסטים מרכזיים (יתכן אפילו בדפוס) אבל צריך מישהו שיעבור על החומר, ירכז אותו וימיין אותו. אם יש על מה לדבר - אשמח להיות חלק מכך.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33027

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
גם אני אשמח לעזור במיון הפוסטים.

השאלה היא כרגע טכנית, מי אחראי על התוכנה של האתר?
אולי כדאי ליצור קשר עם יחזקאל.

אני זמין לעבודת קודש זו.
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33028

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה לך מנחם, אציע לך להמשיך לחשוב על הנושא למשך מספר מפגשים נוספים, בשני המקומות, לא כדאי לך להגיע למסקנות חפוזות, אני סובל מחוסר איזון, מה שאתמול הפחיד אותי כל כך הופך היום לדבר החשוב וההכרחי ביותר כיום, ומה יהיה מחר? שוב אחשוב על הקיים כבנאלי ומיותר... אצלי זה נובע מחוסר הסיפוק התמידי שלי, מהרדיפה אחרי'הדבר הבא'.

כמי שיש לו נסיון בשני הכובעים, יש ביכולתי יכול לומר לך שאני מקבל תועלת עצומה גם ב SA וגם בשמור עינך, יש למקום כאן מקום מיוחד עבורי, ולא, לא רק בעבור אחרים, אני פה כחסד, נטו, אך לעצמי. לא בשביל אף אחד אחר. נכון. הנתינה הזו מופנית לאחרים, אבל זו הלקיחה הטהורה ביותר שיש, בעבורי, שהרי מי שישנו פה עימנו היום עבר את גבול העזרה האנושית..

בנוסף ארשה לעצמי לחלוק על מה שכתבת "מסגרות טובות יותר", נסיוני הוכיח שאין דבר אחד הטוב ממשנהו, שכן מה שטוב לראובן הרסני לשמעון וחוזר חלילה, הנכון בעיני שיש מקום לכולם. וכל 'מסגרת' נפלאה למתאימם לה..

היה כיף לראותך.
בהחלמה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33036

• מנחם
  • דירוג כסף
לאסירות, אני לא יודע מה אומרים אנשים כאלה ואחרים שהם לא מכורים על 12 הצעדים, אבל האמת שזה לא מעניין אותי, אני כל פעם נרגש מחדש לראות איך התכנית הזו מוציאה מחבריה את הטוב ביותר שבאישיותם. זה פשוט מדהים. אני לא יודע אם יש עוד מסגרת יהודית רוחנית שמצליחה להפוך בני אדם לאנשים כל כך טובים. זאת פשוט מתנה של הקב"ה לעמו.  אני לא מפנה את הדברים רק אליך זה פשוט כולם כולם פה, כל מי שהתכנית נוגעת בו פשוט הופך לאדם טוב יותר וזה הולך ומשביח עם הזמן, אתה פשוט צברת את הזמן הכי ארוך...

בכל מקרה אקבל את המלצתך, אבל בכל מקרה אני לא עושה שום דבר בלי הספונסר, לפעמים אני כותב פה הגיגים מהגיגים שונים אבל בסוף אני עושה בדיוק אבל בדיוק מה שהספונסר שלי אומר. אם הוא יגיד לי ליסוע לקבוצת s.a באתיופיה אני קונה כרטיס ונוסע. 

לגבי יצירת אינדקס של תכנים, אני בהחלט מוכן לעזור אם כי אני כרגע מטיל ספק ביכולותיי לעשות זאת כמו שצריך, עולם המחשבה שלי  מטושטש ומעורפל מזה כ-15 שנה, ואני לא צוחק אני ממש רציני, ולפעמים השיפוט שלי יכול להיות די דבילי. זה אומר שאני יכול לסייע, לתת רעיונות, (בזה אני טוב), להיות מעורב, אבל מישהו אחר יצטרך לקחת את הארגון והגיבוש הסופי.

אז אולי פשוט סוד ואסירות שבתכלס הם הוותיקים והמבינים פה מכולם בעסק הזה של 12 הצעדים (ובלי ענווה מיותרת בבקשה) יעשו 2 דברים: 1.  ירכזו רשימה של -10-20-30 ערכים הקשורים ל12 הצעדים, או יחליטו לבנות את האינדקס בצורה מקורית יותר . 2. יקבעו איזשהם כללים טכניים ותוכניים שעל הבסיס שלהם ניתן יהיה להחליט איזה פוסטים ראויים להיכנס לאינדקס ולאיזה ערך לשייך אותם. זהו, בזה תיגמר העבודה שלהם, אני מקווה שאני לא מעמיס עליהם. האמת שיש עוד כמה חברים וותיקים שאני יכול לחשוב עליהם שיכולים להיות מעורבים בשלב הראשוני הזה ובכך יוקל עליהם יותר.

ואז שאר החברים שמוכנים לעזור, ביניהם אני, הושיעה, וגם חסר אונים הציע עצמו לא פעם, ואלי יהיו עוד, יחלקו ביניהם את הפורום לפי תקופות, ויתחילו את העבודה. יתכן שיש פה גם צד טכני לא מקצועי או חצי מקצועי שדורש השקעה של זמן, ואם כן אז גם לו נחפש מתנדב. אחרי כמה ימי עבודה עבודתו של כל אחד תיבחן ואם יוחלט שהוא בוחר בפוסטים ראויים ומשייך אותם בצורה נכונה הוא יתבקש להמשיך בעבודתו. אם לא, אז פשוט לא. לדעתי בתוך תקופה קצרה יחסית יקום פה אינדקס ראוי לשמו.

תנו לי הוראות אני מבצע.

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33043

מנחם, נראה לי שעבודת סינון ראשונית כבר נעשתה - הפוסטים המוצלחים הגיעו למייל היומי.
אולי כדאי לנסות לשלוף את הפוסטים הטובים ביותר משם.
gye.org.il/index.php?option=com_acymailing&view=archive&layout=listing&Itemid=121
הרעיון שלך על אינדקס או ענן תגיות הוא טוב, אבל הוא באמת דורש הרבה יותר זמן - הן זמן אנוש והן בתכנות. תפסת מרובה לא תפסת.
תן לו משלו, שאתה ושלך - שלו
וכן בדוד הוא אומר "כי ממך הכל, ומידך נתנו לך"

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33052

• מנחם
  • דירוג כסף
אני מקבל את הכלל של תפסת מרובה, בעיקר אם מדברים על תגיות שזה כנראה יותר מורכב.
אבל תגיד לי לדוגמה, האם מצב שבו בן אדם לוחץ באינדקס על המילים "שיתוף האשה"
ומקבל רשימה של 20 פוסטים שנכתבו על הנושא, האם זה כל כך קשה ליישום ולתכנות?
אני לא מבין בתכנות, אבל היישום נראה לי אמור להיות מאד פשוט. אני או חבר אחר עובר על הפורום לאורך מספר שבועות,
עושה העתק הדבק לכל הלינקים הרלוונטיים ויוצר רשימה נהדרת.
רוצה עוד דוגמה: יחסים הם ההורים. נכתבו על כך פה מספר פוסטים.
עוד דוגמה: יחס לילדים. נכתבו על כך כמה פוסטים.
עוד דוגמה: בחירה חופשית (בעיקר לחברים חדשים) חפרו פה על הנושא הזה בלי סוף, ויהיה נחמד אם חברים חדשים ומבולבלים
יוכלו לקרוא באופן מרוכז את כל הפוסטים שנכתבו על כך.
עוד דוגמה: וזה מתאים לפורום הנשואים, יחסי מין בחלמה. בשבילי זה יהיה נהדר ואני בטוח שבשביל עוד הרבה חברים חדשים.
אל תשכח שהפורום גדל כל יום וכל מחט מתכסה בעוד שחת. בעוד חצי שנה בקצב הזה באמת שמרוב עצים לא נוכל לראות את היער. ( נתקפתי בקדחת פתגמים, ממש שמעון פרס. )
אפשר להוסיף עוד אינספור דוגמאות אבל כמו שכתבתי לדעתי הוותיקים שמנהלים פה את העסק או המשרתים שזכו לאימון יבחרו את צורת האינדקס וכמות וסוג הנושאים ואנחנו מי שיתנדב נעשה את העבודה של מעבר על הפוסטים שנכתבו מהתחלה והשיוך שלהם.

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33058

• חסר אונים
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אבאל'ה, אני אסיר תודה!
אשמח לעזור (קצת צומי גם יכול לעזור )
"אלוקי תן בי הדעת,
להבחין בין אמת לחלום,
לב מבין ואוזן שומעת,
הן על כפיך נשאתני הלום".

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33075

• סוד הכניעה
  • מנהל
כאחד שמבין טיפה בנושאים האלו הן מהצד התוכני והן מהצד הטכני, נראה לי שיש כאן שני פרוייקטים - שניהם קשורים אחד בשני אבל לא מחייבים ללכת על שניהם ביחד.

א. אסיפת פוסטים מובחרים (נאמר מאה פוסטים), חלוקתם לנושאים ופרסומם במקבץ (להורדה, להדפסה או מה שלא יהיה).

ב. יצירת אינדקס (תגיות) בו יסומן כל פוסט בנושאים המרכזיים בו עוסק.

לצורך הסעיף הראשון אין צורך כעת בעזרה מאף אחד, ואם יש חברים שמוכנים להרים את הכפפה - שיתחילו לעבור על הפורום מתחילתו (המייל היומי זה רעיון טוב מאוד, אבל עדיף לעבור על הפורום עצמו כי לדעתי יש חומר טוב שנעלם כי הוא פשוט לא נשלח ליחזקאל).

לצורך הסעיף השני יש צורך במתכנת שיכין את הפלטפורמה ואני בטוח שיחזקאל ישמח לדאוג לזה, אחרי שהוא יידע שיש מי שיעשה את העבודה עצמה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33076

• הושיעה נא
  • רצף ניקיון נוכחי: 1617 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • יש תקווה!
אני נוטה לאינדקס, מהסיבה הפשוטה, שבהרבה מהפוסטים הכל התחיל מהערה בודדת ומשעממת והתגובות הם אלו שהפכו את השרשור למהפך בהחלמה...
אז אסור לנו לאבד את המקום של התגובות על הפוסטים. אותם תגובות שהם טונה של החלמה...
אני בכל מקרה בעניין. אשמח לעזור בכל צורה.
כאחד שבזבז "המון" שעות בחיפוש תאווה... אשמח לבזבז אותו ביצירת אינדקס.
תודה מנחם
אנא ה' הושיעה נא! עוזר דלים הושיעה נא!
הושיעה את עמך, וברך את נחלתך, ורעם ונשאם עד עולם...

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33078

• סוד הכניעה
  • מנהל
בכל מקרה המתכנתים של שמור עיניך בשלבי סיום של העברת הפורום למערכת אחרת (שיהיה בה גם צ'אט והיא תהיה מחוברת לטבלת התשעים יום ועוד), כך שניתן לכאורה לבקש גם הוספת תגיות.

דעתי עדיין שהצורך הגדול כעת הוא באיסוף פוסטים איכותיים לצורך קובץ של מאה עד מאה חמישים עמודים.

בעניין: תודה רבה לפני 10 שנים, 12 חודשים #33126

• מנחם
  • דירוג כסף
הושיעה היקר
אני חושב העלית נקודה חשובה מאד. פוסטים שיכולים להתחיל באיזושהי הערה משועממת ומתפתחים לדיון מרתק ומחלים.
לכן בדיוק לפני שמתחילים עם פרוייקט כזה של אינדקס יש צורך לקבוע כללים ברורים של עריכה.
כמובן שיש עוד סוגיות רבות שיש לתת עליהן את הדעת, אבל אם באמת יקבעו הכללים הראשוניים,  ותהיה האפשרות הטכנית
העסק יכול לרוץ די מהר.
סוד כותב שאם יחזקאל יידע שיש מי שידאג לתגיות הוא ידאג לאפשר את זה טכנית. ובכן יש פה כבר 3 שמצהירים שהם מוכנים להקדיש לזה זמן, אני בטוח שיש עוד שישמחו לעזור, וגם ברבע שעה ביום של מספר אנשים אפשר תוך תקופה קצרה להגיע לתוצאה יפה.

סוד היקר
לגבי אסיפת הפוסטים המובחרים, אני אודה ואתוודה, אין לי בעיה להיות מעורב בזה, אם כי התחושה שלי שאני לא מספיק בתכנית בשביל לעשות את הבחירות הנכונות. אבל בכל זאת, אם אתבקש, אשמח לעשות זאת יחד עם הושיעה וחסר אונים ומי שעוד ירצה. אני מוכן לעשות הרבה מאד בשביל המקום הנפלא הזה שהציל את החיים שלי. בכל מקרה, אני חושב שגם לגבי הפרוייקט הזה, אם אתה ואסירות תקבעו לנו כללים מנחים כלשהם ייקל עלינו לעשות את העבודה.

בעניין: s.a. או שמור עיניך? לפני 10 שנים, 12 חודשים #33137

• מנחם
  • דירוג כסף
עוד הערה חשובה מאד לגבי הנחיצות באינדקס.
מהי בעצם מטרת הפורום לחברים הותיקים יותר(מעבר לקבלת פנים לחברים חדשים):
ובכן, כמו שאני מבין לפורום יש 2 מטרות: 1. לאפשר לחברים לפרוק את אשר על ליבם ולקבל פידבקים ממכורים אחרים.
2. לאפשר לחברים לעשות צעד 12, בכך שיגיבו לחברים חדשים, ישתפו אחרים במה עזר להם, וליצור אוסף של תכנים שיאפשרו לחברים חדשים ללמוד על התכנית ולהתחבר אליה.

בינינו, מה המטרה החשובה יותר? (לחברים הותיקים) אני חושב שהמטרה השנייה. כי אחרי שנכנסנו לתכנית ברצינות ויש לנו ספונסר רציני, ויש לנו בטלפון עשרות חברים, ואנו משתתפים בקבוצות טלפוניות וחיות, אז הפורום הופך למסגרת משנית מבחינת אופציות פריקת הלב. אבל המטרה השנייה שרירה וקיימת, כי עדיין  הפורום נשאר מקום חשוב מאין כמותו לביצוע צעד 12.

אז נניח אני שיתפתי את אשתי. אני עושה את זה בליווי ספונסר וחברים והולך לקבוצות חיות, אז באמת שהפורום כאן לא נחוץ לי כדי לפרוק את הלב ולקבל פידבקים בנושא הזה. אבל מה לגבי צעד 12? ברור שפרסום פוסט על שיתוף האשה בפורום הוא צעד 12 חשוב מאד, אבל אני לא יעשה את זה. מדוע? כי אני לא מרגיש שפוסט שנמצא יום יומיים בדף הראשון ותוך שבוע שבועיים כבר נקבר בדפים רחוקים מצדיק השקעה שלי. יותר נכון, ברור שכל עזרה מצדיקה השקעה, אבל איך לומר? זה לא עושה מספיק חשק לכתוב.

אם הייתי יודע, ואני מניח שכמוני עוד רבים, שכשאכתוב פוסט על שיתוף האשה הוא יכנס לאינדקס תחת כותרת שיתוף האשה וכל חבר חדש ומבוהל שחרד עד עמקי נשמתו מלהיכנס לתכנית כי הוא לא יודע מה יהיה עם אשתו (כמו שהיה איתי) יוכל לראות שהשד לא נורא כל כך ושיש חיים אחרי שיתוף האשה, אני מניח שהייתי מוצא את הזמן וכותב על זה משהו. ואני בטוח שכמוני עוד הרבה חברים היו שמחים לכתוב כל כך, לא בהכרח מתוך חשיפה של פרטים אישיים אלא באופן כללי להמחיש איך החיים ממשיכים גם אחר כך.

ושיתוף האשה הוא רק דוגמה, יש עוד המון דוגמאות ואין לי כח להאריך.

אז בכמה מילים: לדעתי אינדקס יגרום לחברים ותיקים לכתוב פה יותר על נושאים חשובים מאד, וזו בעצם מטרת הפורום.

בעניין: s.a. או שמור עיניך? לפני 10 שנים, 12 חודשים #33142

• סוד הכניעה
  • מנהל
בשורה התחתונה (של דיון שהתחיל בכלל בנושא אחר...) מי שמעוניין להרים את הכפפה - יפנה אליי בפרטי ונתקדם הלאה.

אבהיר מראש: אני לא עומד להיות מעורב ברמה הניהולית של הדברים ולצורך כך ישנם כאן את החברים שכבר הראו נכונות. אני מוכן להיות לעזר רב בנושא.

(וכמובן זה המקום להזכיר את התכנית של קו מסרים שהגיע זמנו).

תגובה: בעניין: s.a. או שמור עיניך? לפני 3 שנים #134718

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

הייתי מת לעשות כאן אינדקס, סדר, ועוד הרבה שירות...
אני מקווה שמישהו יתייחס לזה...

כבר תקופה שרוצים להוציא חוברת של פוסטים מרכזיים (יתכן אפילו בדפוס) אבל צריך מישהו שיעבור על החומר, ירכז אותו וימיין אותו. אם יש על מה לדבר - אשמח להיות חלק מכך.

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.67 שניות

Are you sure?

כן