ברוכים הבאים, אורח

מחר דיאטה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מחר דיאטה 926 צפיות

מחר דיאטה לפני 7 שנים, 6 חודשים #94854

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

התרבות המערבית הצליחה להחדיר אידיאלים של יופי הקשורים לרזון, דבר שעד לפני לא הרבה שנים היה מופרך לגמרי. בעבר (ובתרבויות מבודדות גם כיום) רזון הוא סמל לעוני, מחסור ומחלות, ואילו גוף מלא הוא סמל לשובע, עושר וממילא ליופי.

לפי הסקרים, רוב האנשים בעולם המערבי התנסו לפחות פעם אחת בדיאטה על מנת להוריד משקל, והרוב גם אם לא מנסים דיאטה באופן רשמי, מנסים לאכול פחות כדי להיות רזים יותר. אבל למרות זאת, המשקל הממוצע של אנשים רק עולה. למעשה, ככל שהאידיאל של יופי הולך לקיצוניות גדולה יותר של רזון, כך המשקל של רוב האנשים עולה... קצת מזכיר את הבעיה שלנו עם התאווה, שככל שיותר אכפת לנו ואנחנו לא רוצים להשתמש בה, ככה יותר מאיתנו לא מצליחים לעמוד באידיאל הזה.

בדרך כלל זה נראה ככה: בצהרים, ברגע של הארה, אני מבין שאם החגורה לא נסגרת זה סימן לכך שעליתי במשקל, ובאותו רגע אני מחליט החלטה נחושה שמכאן ולהבא אני מפסיק לנשנש, חותך את העוגות, מוריד כפית סוכר בקפה, ומתחיל לחיות רק על חסה וגזר. עוברות כמה שעות, אני מרגיש את הרעב מדגדג, ניגש למטבח והנה אני רואה מולי עוגה עתירת קלוריות קורצת לי. כאן מתחיל המאבק: מצד אחד, רק לפני כמה שעות החלטתי שאני מתחיל דיאטה. מצד שני, הפיתוי גדול. הפיתרון בדרך כלל הוא לאכול את העוגה עכשיו ולהתחיל מחר את הדיאטה.

אלא שכמובן מחר יחזור על עצמו אותו מצב כמו היום, והדיאטה שוב תידחה למחר. וכמו שאמרו הגששים "אתמול אמרת לי היום, היום אתה אומר לי מחר".

אז מה עושים? לצערי אין לי פיתרון קל. דיאטה - כמו הויתור על מבט ברחוב, זה לא ענין לזבנג וגמרנו. אין פתרונות קסם עם הדברים האלו ומי שקונה ערכת דיאטה שמבטיחה לרזות תוך 14 יום בלי לעשות כלום, ברור שיתאכזב. מה שכן, אם אני מוכן לתהליך שבו אסכים לויתורים כואבים (ובארץ אנחנו שומעים את המושג הזה הרבה), אז המשימה אפשרית.

אחת הדרכים היא לזהות את הדפוסי מחשבה השגויים שלי. אני לא טוען שזה לבד יעשה את העבודה, כיון שכפי שכל אחד מאיתנו יודע, הרבה פעמים אנחנו יודעים היטב שזה שקר והונאה עצמית אבל פשוט חסר לנו הכח כדי לעשות את הדבר הנכון. אבל יחד עם זה, הזיהוי של הדפוסים השגויים יכול להיות מועיל מאוד, הן במצבים שכל מה שאנחנו צריכים זה קצת עזרה, והן במצבים קשים יותר שבהם הידע על כך שכעת מערכת ההונאה העצמית נכנסת לפעולה יכולה לדחוף אותנו לעשות את הפעולות האחרות שישמרו אותנו נקיים.

השקר הזה של "מחר דיאטה", הוא בדיוק ההיפך מהסיסמא שלנו כאן שאומרת "רק להיום". מחר דיאטה אומר שכעת אשתמש בתאווה (או באוכל), והפתרון לכל הבעיות שלי יהיה מחר. לעומת זאת "רק להיום" אומר שכעת אני מוכן לוותר כי אני צריך לחיות בהווה, לא בעתיד. ומה יהיה מחר? את זה אני משאיר לאלוקים.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 6 חודשים על ידי סוד הכניעה.

תגובה: מחר דיאטה לפני 7 שנים, 6 חודשים #94902

• ינון עמוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 404 ימים
  • דירוג זהב

עבורי "ממחר דיאטה" זו דרך חיים כבר הרבה שנים.
כמו מכור לסמים שממשיך להשתמש 20 שנים כדי להימנע מ-10 ימים של כאב שכרוך בגמילה.

אני מודה שהפחד שלי מ"דיאטה" מתאווה, הוא מה בעצם יתגלה כשאעשה את הדיטאה הזו?
איזה מן בנאדם נמצא שם מתחת? אני כ"כ רגיל לאכילה כפייתית וכו', זה כבר חלק מאיך שאני נראה, אני לא מכיר "אני" אחר.
וכמובן הפחד הגדול שהדיאטה תיכשל, כמו חלק גדול מהדיאטות. ואז מה הוכחתי פה בעצם?

לכן מרגיש לי שיש משהו מאוד נכון בכלי של "רק להיום". להתרכז ביחידת הזמן שאנחנו כרגע מצויים בה כעת, בהווה, ולעשות כל מה שאפשר כדי להצלוח אותה. אני פשוט לא יודע איך חוסמים את שירת הסירנות מהעבר,

כלום זה לא סתם

תגובה: מחר דיאטה לפני 7 שנים, 6 חודשים #95210

בן אדם צריך להאמין בעצמוך תמיד!

מקוצר רוח /לשעבר

שמחת חינם /לשעבר

Legopart /לשעבר

תגובה: מחר דיאטה לפני 7 שנים, 6 חודשים #95246

• ישורון
  • רצף ניקיון נוכחי: 385 ימים
  • דירוג כסף

אני חושב לכתוב לך מה שאני מרגיש.
הפחד מהעבר ומהעתיד הוא מעשה שטן (לא מהצד הדתי שבו), הם מחשבות שגויות.
העבודה רק להיום היא קנין שאין כמותו, מה מעניין אותי מה היה אתמול, מה יהיה מחר, היום אני נקי, ברגע זה אני נקי, אני עכשיו מתגבר על התאווה, עכשיו אני מתקרב לאלוקים ומתגבר על תכונת אופי שיכולה לגרור אותי לנפילה בסופה, אז אין לי אושר גדול מזה!
תחשוב על הדברים הללו, לא פעם לא פעמיים, גם לא מאה ואחת פעמים, תכתוב זאת כאן בפורום למאה ואחד חברים, תחדיר זאת בכל פעם שאתה מתכתב עם משהו או מדבר עם משהו, זה יהפך לקניין חיים שלך, אתה פשוט לא תשים לב שאתה חי את היום בכל יום וכל עוברים להם מאה ועשרים שנים שלמות שאתה נקי, קרוב לאלוקים, דבוק בו, וההכי מאושר שבעולם!!
מאחל הרבה הצלחה לי לך ולכל אחד מהחברים היקרים
ידידך - ישורון

תגובה: מחר דיאטה לפני 2 שנים, 8 חודשים #138445

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מדהים צריך להתחיל מהיום ורק להיום בתאווה, זה לא משנה מה; אוכל, סמים, אלכוהול...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן