ברוכים הבאים, אורח

מעגל הבדידות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: מעגל הבדידות 510 צפיות

מעגל הבדידות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94135

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אחת התחושות הקשות ביותר שבן אדם מסוגל לחוות זה בדידות. בני האדם נקראו "החיה החברתית", אבל מחקרים הוכיחו שאפילו קופים מוכנים לשלם ולתת ממתקים שהם אוהבים בתמורה לכך שהם יוכלו להיות בחברת קופים אחרים. אלוקים ברא אותנו ככה שהרצון ליחסים בין-אישיים הוא טבוע בנו עמוק מאוד, ולכן אם אנחנו בודדים - זה כואב. אואצ' כמה שזה כואב...

מה שיכול לאפיין בצורה הכי טובה אנשים כמונו שמתמודדים עם התנהגויות שאנחנו רוצים להפסיק זה הבדידות. מדברים על זה גם אצל אנשים שמתמודדים עם בעיות דומות כמו חוסר יכולת להפסיק לאכול, וכמובן אנשים שממש מכורים לסמים, אלכוהול, הימורים או מה שזה לא יהיה. ולמרות זאת, ליבי אומר לי שהבדידות שלנו - יהודים שומרי מצוות המתמודדים עם הנפילות בתאווה - היא גדולה יותר. נכון שגם באלכוהול יש סטיגמה שלילית ובודאי שהשיכור לא בדיוק גאה במה שהוא אומר או עושה כשהוא בהתקף, אבל אי אפשר להשוות את זה לאשמה והבושה שאנחנו חווים כל פעם שאנחנו נופלים, ואלו הרגשות שמהם נוצרת בדידות.

אף אחד לא יכול להיות בטוח מה קדם למה - הביצה או התרנגולת, ולמען האמת זה גם לא חשוב. האם קודם היתה לנו בעיה ביחסים בין-אישיים וזה מה שדחף אותנו אל התאווה או אולי המצב היה הפוך והשימוש בתאווה גרמה לנו בעיות ביחסים בין-אישיים? יכול להיות כך ויכול להיות כך, השורה התחתונה לא כל כך משנה כיון שבסופו של דבר אנחנו תקועים בתוך המעגל הזה שכבר מזין את עצמו.

זה עובד בערך ככה: אני מרגיש רע ובודד, מה שדוחף אותי לנפילה, שאחריה אני מרגיש יותר רע ויותר בודד, מה שדוחף אותי לנפילה נוספת שדוחפת אותי ליותר בדידות וכן הלאה וכן הלאה... מעגל קסמים שלא נגמר. 

בדרך כלל מה שניסינו לעשות היה להפסיק את הנפילות ובדרך כלל ללא הצלחה, אבל אולי מה שאנחנו צריכים לעשות זה דוקא להתמקד בחוליה אחרת או לפחות להתמקד בשתי החוליות גם יחד. לא משנה אם אנחנו מפסיקים את הבדידות על ידי שאנחנו בקשר עם חבר בפורום או באימייל או בטלפון או בקבוצה, הרעיון הוא אותו רעיון - לשבור את מעגל הקסמים, להפסיק להרגיש בדידות, ואז להתמודד בקלות יותר עם הנפילות.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: מעגל הבדידות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94242

• ינון עמוס
  • רצף ניקיון נוכחי: 404 ימים
  • דירוג זהב

תודה רבה סוד
יכול להעיד על עצמי: האשמה והבושה בהחלט מזינים נפילות נוספות ויותר בדידות, למרבה הצער (כי אין כוח או רצון לדבר עם מישהו)

מחוץ לנושא: המושג "מעגל קסמים" נכון כמובן למצב שתיארת (ויש אפילו ערך בויקיפדיה עליו, אז הוא חייב להיות נכון), אבל שמעתי שהשימוש שאנחנו עושים במושג הזה עלול להישמע כמעט כמו דבר חיובי.
למה באנגלית קוראים למצב כזה Vicious cycle ("מעגל אכזרי" בתרגום חופשי) ובעברית בחרנו ב"קסמים"? הרי הסיטואציה היא יותר אכזרית מקסומה.. אני באמת שואל כי אין לי מושג. 
בכל מקרה מציע את החלופה הפופלארית פחות: "מעגל שוטה". 

כלום זה לא סתם

תגובה: מעגל הבדידות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94251

תודה אחי!
האשמה והבושה, אויש.. כואב

תגובה: מעגל הבדידות לפני 7 שנים, 7 חודשים #94261

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

מדויק.
בדידות האמת, היא תחושה שאני גורר עימי לכל מקום כבר המון שנים, למרות שיש לי חברים ומשפחה גדולה ואוהבת ותומכת, וככל שחולפות השנים התחושה הולכת ומתעצמת והופכת כואבת וקשה.
האמת שעד שהגעתי לכאן לא קישרתי בין בדידות לתאווה, ודווקא כאן הרגשתי שהנקיות מעצימה את התחושות האלה, וחשבתי שכנראה אני בורח לתאווה כדי לשים פלסטר קטן על הבדידות הגדולה. 
תמיד האמנתי (ועודני) שהבדידות למעשה יכולה להיגמר רק שבעז"ה אתחתן. אולי כי מנקודת המבט שלי זה ניראה לי כאילו ככה זה היה עם האחים הגדולים שלי, ואולי אני סתם מדמיין ומתרץ תירוצים. 

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.

תגובה: מעגל הבדידות לפני 2 שנים, 9 חודשים #137772

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

"בדידות יכולה להיות בין אלפי אנשים, ולא להיות לבד זה יכול להיות בחדר 'בודד'", החיבור בין אנשים מתוך כנות אהבה בלי אינטרסים... 

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.42 שניות

Are you sure?

כן