ברוכים הבאים, אורח

העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה 712 צפיות

העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93561

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

בדרך כלל יש סדר בבלאגן: קודם כל העין רואה ואז הלב חומד, ורק לבסוף הגוף עושה את העבירה. זהו הנוהג הרגיל בעולם, והרבה פעמים אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שזהו הסדר היחיד האפשרי, ומכך נגזרות שיטות ההתמודדות שלנו עם הבעיה הזאת של התאווה. לכן יכול להיות מצב שבו אנחנו מתייחסים רק לרמה הטכנית חיצונית הקשורה לשמירת העיניים על ידי התקנת מסנן על האינטרנט וכן הלאה, ולא מתייחסים בכלל לרצון של הלב, כי הרי אם העין לא רואה - הלב לא חומד, וממילא אין האדם בא לידי עבירה.

אבל לפעמים הסדר יכול להיות הפוך. יש מצבים בהם קודם כל הלב חומד, ורק אז אני מתפתה לתת לעין לראות, ולבסוף מגיע לנפילה המלאה. מצב כזה יכול להיות הרבה יותר קשה להתמודדות כיון שהוא פנימי, ולכן פתרונות חיצוניים טכניים לא יעזרו הרבה. אם הבעיה שלי היא בתוך הלב שבו יש לי רצון לצרוך תאווה, מה יעזור שאני חוסם את העיניים? הרי במקרה כזה, בסופו של דבר הרצון של הלב יגבור על המחסום הטכני והעיניים יראו גם יראו. יתירה מזו - אם הרצון של הלב הוא הראשון בשרשרת, אז גם אם לא אצליח להתגבר על המחסומים בדרך לצריכת תאווה, הנפילה תבוא כיון שאוננות יכולה להיות עם פורנו או בלעדיו (למרות שכמובן המצב בלי שהעיניים משתתפות בכך הוא קל יותר לטיפול).

אין בדברים האלו משום כוונה להקל ראש בפתרונות טכניים או במאמצים של שמירת העיניים, כיון שכולנו יודעים שאם אנחנו נותנים לעיניים לשוטט ולצרוך תאווה אז ברור שהשלב הבא יהיה "הלב חומד" והנפילה היא בלתי נמנעת. הענין הוא רק לשים לב שלפעמים זה פשוט לא מספיק. יש מי שאצלו הבעיה מתחילה תמיד בעיניים ועבורו מסנן לאינטרנט או הורדת המשקפיים ברחוב יכולים להיות פיתרון מספיק ומעולה, אבל יש כאלו שזה לא מספיק עבורם. יש כאלו שעבורם אצל ההסתכלות היא כבר חלק מהנפילה עצמה. במילים אחרות, ההסתכלות היא לא הסיבה לנפילה אלא התוצאה, היא הנפילה עצמה.

הנסיון האישי שלי הראה שהעבודה חייבת להיות פנימית, כי אם היא יוצאת מנקודת הנחה שתמיד ההתחלה היא "העין רואה", ורק בכך אני משקיע את הכוחות שלי - אז הסוף הוא נפילה בלתי נמנעת. אני חייב להתמודד גם עם "הלב חומד" ולשאול את עצמי מה בעצם אני מחפש שם? (מעבר לרצון הטבעי של כל בן אדם). אני יכול להמשיך ולשאול שאלות כמו: באיזה מצבים אני מרגיש את הרצון לנפילה, האם זה כשאני מרגיש בודד, דחוי או אולי מדוכא? 

ככל שאני יודע יותר על המצבים שבהם ו/או בגללם אני מרגיש שאני מוכרח להשתמש בתאווה, כך יהיה לי יותר קל לטפל בעצמי. אצלי, הגנה מלאה לא תוכל להתבסס רק על שמירת העיניים והיא תמיד חייב לכלול גם מרכיב מרכזי שמתייחס ישירות לרצון של הלב.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93566

• avraham raibi
  • רצף ניקיון נוכחי: 1685 ימים
  • חבר ותיק

מסכים איתך.
לפי מה שאני יודע על עצמי 
אני הייתי פוגם בעבר גם סתם במקלחת בלי לראות כלום או אולי אפילו מתוך שעמום כשאין לי מקור לצפות
אבל זה כבר השתנה  וכבר בערך שנתיים אני לא פוגם אם אין לי איזה עין רואה
אבל אני ידגיש-זה שזה ככה זה לא אומר שלא היו פעמים גם בתקופה האחרונה שלא הייתי מתחיל מהרהורים אבל לא ישירות כלומר גם ההרהורים האלה באו בנפילה בטווח הקצר(כמה ימים אחרי נפילה נגיד יכולים לבוא הרהורים)
הגורם היחידי שאני יכול לשם עליו אצבע שכנראה גרם לכך(כי זה היה באותו תקופה וזה משפיע)
זה חיזוק רוחני גדול או במילים אחרות שינוי תפיסת העולם.

כלומר אם רוצים להתגבר על הרהורים שלא יבואו בעצמם זה לשנות תפיסת עולם מה שבא אצלי בביטוי זה חיזוק רוחני.

ועצה היחידה שיש לי לעבוד על הרהורים זה-ברגע שהם באים לסלק אותם בכל מחיר
ואני יודע איך זה, הם יכולים לבוא בכמויות והם יכולים לא לעזוב אותך כמה שאתה מסלק אותם אבל צריך להמשיך לסלק
מניסיון ברגע שאתה מרגיל את עצמך לסלק אותם אתה במאיות השניה והם לא יחזרו-אבל זה אחרי שאתה עובד על זה הרבה זמן... וצובר ניסיון... וזה לא רק זה אלא אתה ממש מרגיל את עצמך לשלוט במחשבות שלך ברמה מסויימת
וזה הישג ענק שעוזר לריכוז וכ"ד

בהצלחה!

מאמר יפה!

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 7 חודשים על ידי avraham raibi.

תגובה: העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה לפני 7 שנים, 7 חודשים #93580

• lglg
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג כסף

תודה רבה.
הייתה תקופה שבה לקחתי את כל הכוחות שלי לשמירת העיניים, וויתרתי על אתרים שאני אוהב, סרטים, הכל. אין ספק שזה עזר מאוד, אבל שהבנתי שאני עדיין ממשיך ליפול המשבר היה עצום. כשיש דמיון מפותח, אם הלב לא טהור,  כל דבר יכול לעורר תאווה.
נזכרתי עכשיו ששאלו פעם את רה"י בשיעור למה ההלכה מחייבת מצד אחד שהאישה תכסה את כל הגוף, ומצד שני מתירה לגלות את הפנים, ואני חושב שזה מה שהוא ענה, שההלכה באה לומר פה, שמצד אחד שמירת העיניים זה מאוד חשוב ולכן מכסים את כל הגוף, אבל הפנים גלויות להורות שאם הלב לא טהור שום כיסוי לא יעזור. 

הָדוּר נָאֶה זִיו הָעוֹלָם          נַפְשִׁי חוֹלַת אַהֲבָתָךְ
אָנָּא אֵל נָא רְפָא נָא לָה    בְּהַרְאוֹת לָהּ נֹעַם זִיוָךְ
אָז תִּתְחַזֵּק וְתִתְרַפֵּא     וְהָיְתָה לָךְ שִׁפְחַת עוֹלָם

"ידע, רצון ומסירות, יהפכו את הבלתי אפשרי לאפשרי" (אברהם ארנן).
פרק א.
את פרק ב אני כותב כעת. בעזרתכם.
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 7 חודשים על ידי lglg. סיבה: הוספה

תגובה: העין רואה והלב חומד - לאו דוקא בסדר הזה לפני 2 שנים, 10 חודשים #137171

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
מקפיץ
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?