ברוכים הבאים, אורח

הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון 489 צפיות

הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון לפני 7 שנים, 7 חודשים #93154

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אחת הסיבות שכל כך קשה להפסיק את השימוש בתאווה היא בגלל שהיא נגישה כל כך. לא, אני לא מדבר על הנגישות שיש לנו היום בעידן האינטרנט לתכנים של פורנו או לכמות התאווה הזמינה בכל יציאה לרחוב, אלא דוקא לנגישות שיש לנו לתאווה בתוך הראש של עצמנו.

אם נשווה אותנו לאחרים שיש להם בעיה דומה של חוסר הצלחה לשלוט בהתנהגות מסויימת, נגלה שאצלנו זה רמה אחרת לגמרי. למשל מי שסובל מאכילה מופרזת, עדיין צריך לעשות כמה פעולות לפני שהוא מתחיל בהתנהגות ההרסנית שלו, אבל אצלנו - הכל בראש. הרבה פעמים משווים אותנו לאלכוהוליסטים, אז ניתן לומר שאצלנו הבקבוק נמצא בתוך הראש וכל מה שאנחנו צריכים זאת ההחלטה להפוך אותו, ואנחנו מיד מתחילים להשתכר. 

נכון שגם אנחנו הרבה פעמים (אולי ברוב הפעמים) לא רוצים להסתפק בדמיון ופנטזיה אלא משקיעים הרבה זמן ומאמצים לצרוך תאווה קשה יותר, אם באמצעות צפיה בפורנו ואם באמצעות מעשים כמו אוננות, אבל התחלת הנפילה עצמה יכולה להתרחש בתוך הראש בלי צורך בשום דבר. אני יכול לשבת לבד ולהתחיל לפנטז על תאווה, ותוך שניה אני עמוק בפנים וכבר יהיה קשה מאוד להפסיק. האלכוהוליסט יכול לפנטז על אלכוהול, אבל הוא לא משתכר מפנטזיה...

יצא לי לחשוב על זה אחרי חלום רטוב שהיה לי לאחרונה, כשהבנתי עד כמה הבעיה שלי היא  ממש בתוך הראש שלי ולא משהו חיצוני. אלכוהוליסט שיחלום על בקבוק ויסקי לא ישתכר מכך וגם מי שיש לו בעיה עם אוכל לא ישמין מהחלום על האוכל. אולי יהיה להם קצת יותר קשה אחר כך לשלוט ברצון שכבר עלה לראש, אבל התהליך עצמו עדיין לא התחיל בשום רמה אמיתית. אבל אצלי, החלום הוא אמיתי לחלוטין, והפנטזיה שעולה בחלום יכולה להסתיים בתוצאה מאוד ממשית. אז למרות שזה לא נפילה, אבל זה נותן לי הצצה לעוצמה של התאווה שנמצאת אצלי בתוך הראש שלא צריכה באמת פורנו או משהו אחר כדי לסיים בנפילה, והפנטזיה עצמה היא חזקה מספיק.

זאת הסיבה לכך שאני צריך להיות כנה עם עצמי באופן מיוחד כאשר אני שואל את עצמי מה המצב שלי מבחינת התאווה. יכול להיות מצב שבו אני לא צופה בפורנו במחשב אלא פשוט עושה את זה בתוך הראש שלי, וההבדל לא יהיה גדול כל כך. בשביל זה אני לא צריך אפילו לצאת לרחוב אלא יכול לעשות את זה בכל מקום ובכל מצב. ובנוסף לכנות, זאת הסיבה לכך שהדרך הכי טובה להפסיק היא עבודה פנימית ועצמית, ולא רק פתרונות טכניים חיצוניים, כי מסנן על המחשב יכול לעזור שלא אצליח להגיע לאתר פרוץ, אבל אין מסנן שיכול לחסום את המחשבות והפנטזיות בראש שלי.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון לפני 7 שנים, 7 חודשים #93178

אכן. מזדהה מאד. תודה.
כניסה לתאווה ויציאה ממנה יכולה להתרחש באלפית השניה.
ולכן אני זקוק לחיבור אמיתי ומתמשך עם אלוקים.
להיות שלו מבפנים .
לשמוח, לחייך ולפרגן. 
שנזכה.

"הִשְׁבַּעְתִּי אֶתְכֶם בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָ ם אִם תִּמְצְאוּ אֶת דּוֹדִי מַה תַּגִּידוּ לוֹ שֶׁחוֹלַת אַהֲבָה אָנִי."

תגובה: הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון לפני 7 שנים, 7 חודשים #93199

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
ההתמכרות שלנו איכותית. הרבה יותר דקה ועדינה מההתמכרויות האחרות. זו התמכרות למחשבה!

תגובה: הכל בראש: התאווה ועולם הדמיון לפני 2 שנים, 9 חודשים #137170

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
אגב לא בכדי חז"ל אמרו הרהורי עבירה קשים מעבירה, ואחד המפרשים מפרש כי במעשה הוא מתחרט על מה שעשה, אבל במחשבה לא כל כך מתחשב כי חושב מה עשיתי... וזה הדרך להתמכרות
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 9 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.31 שניות

Are you sure?

כן