ברוכים הבאים, אורח

גיבור כארי???
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: גיבור כארי??? 6169 צפיות

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 8 חודשים #1029

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום לך אספיירינג
אכן הגבנו הרבה לדבריך ובנתיים גם עברנו לעוד פורום הפורום של אולי יחוס שם אני מתכתב איתו.
מה נשמע איתך
איך אתה מתקדם בחיים
הבנתי שאתה רוצה להתייעץ עם מומחים בתחום
מקווה לשמוע ממך בשורות טובות
משה

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 7 חודשים #1246

• aspiringjew
  • חבר קבוע
  • החיים האמיתיים מתחילים כאשר חיים ץץץ
לדאבוני הרב: שוב אני מוצא את עצמי "ביום הלמחרת". לא מצאתי עוז וגבורה בשעת המעשה כדי לקום נגד יצרי הרע.
אנא ה'! עזור נא לי להתגבר, להתעלות ולהתקדש שלא אגיע שוב לידי נסיון! אנא תן לי יד, כי בלעדיך אינני יכול לו!
ו... חזרה לחיים. עוד תורה, עוד מצוות, עוד קדושה בעם ישראל, עוד חינוך ילדים למידות ודרך ארץ, עוד לשפוך אהבה ושבח על אשתי היקרה ועל ילדי החביבים והטובים. לחפש אצל כל אחד את מידותיהם הטוב לחזק אותם ולא לחתור אחר מידות רעות ולהשפילם!
עזור נא לנו, ה' יתברך, להתעלות ולהתקדש!

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 7 חודשים #1248

• סבבה
  • דירוג זהב
אחי לצערי גם אני נפלתי השבוע אבל זה לא מייאש אותי אני קם!
החיזוק שלך פה עוזר להרבה וגם לי,אחי כולנו איתך !
אחי אתה יכול!בהצלחה אח שלי
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 7 חודשים #1254

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
גם אני לא איש בשורה - נפלתי אך קמתי אחרי זמן ואני היום ביומי השלישי
אני מקווה להמשיך ביתר שאת ויתר עוז
אני שמח בימים הנפלאים שהיו לי ואני יודע שאני יכול כל כך הרבה זמן זה אומר שאני יכול - אמשיך מעכשיו להתעלות

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 6 חודשים #1308

• aspiringjew
  • חבר קבוע
אחי ורעי!
התקופה בו אנו מוצאים את עצמנו בו זהו תקופה קשה. מלחמה מהדהדת לנו באוזנים. בשבת האחרונה, בשולחן השבת, דברתי עם המשפחה שלי על כך שאנו מתיחסים לזה באדישות נוראה. "ביום שלישי הקרוב יהיה מלחמה" או "ביום ששי הקרוב", כאילו שאנחנו קובעים פגישה עם איזה אדם לדבר הכי שטותי שיש.
בשעה כזאת לא רק בשבילי עצמי, אלא עם ישראל כולו צריך לזכויות!
הגיע שעת המעשה והקב"ה צירף גם יחד פחד מלחמה ועמידה בפתח לפני יום הדין.
רבותיי! הגיע הזמן להתגבר ממש כאריות. כל שניה של התגברות נגד היצר... ממש כל שניה... זהו זכות אדיר לכלל ישראל!
ואפילו אם לא נחזיק בזה מעמד - מה בכך? היום נחזיק מעמד, בעבורי, בעבור משפחתי, הורי, אחיי וכלל ישראל כולו הצריכים כל כך לזכויות שרק אני יכול להעניק להם!

חזקו ואמצו רבותיי! כתיבה וחתימה טובה לכל אחד ואחד!

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 6 חודשים #1321

• תת לחץ
  • חבר ותיק
עוד חינוך ילדים למידות ודרך ארץ, עוד לשפוך אהבה ושבח על אשתי היקרה ועל ילדי החביבים והטובים. לחפש אצל כל אחד את מידותיהם הטוב לחזק אותם ולא לחתור אחר מידות רעות ולהשפילם!

כשקראתי את זה, אמרתי לעצמי, וואלה, זה באמת לא חייב להיות קשור אחד לשני, זה לא חייב להשפיע על המשך בניית החיים,  יש חיים בצל המוות... חיזקת אותי !!!
אשריך ... !!!
אני אחד המעריצים !!
שנה טובה (-:
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 5 חודשים #1332

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום

עוד חינוך ילדים למידות ודרך ארץ, עוד לשפוך אהבה ושבח על אשתי היקרה ועל ילדי החביבים והטובים. לחפש אצל כל אחד את מידותיהם הטוב לחזק אותם ולא לחתור אחר מידות רעות ולהשפילם!

כשקראתי את זה, אמרתי לעצמי, וואלה, זה באמת לא חייב להיות קשור אחד לשני, זה לא חייב להשפיע על המשך בניית החיים,  יש חיים בצל המוות... חיזקת אותי !!!
אשריך ... !!!
אני אחד המעריצים !!
שנה טובה (-:

בדרך אגב כמדומני שאחד מה12 דרכים הוא לראות את הטוב אצל האנשים ולאלה שעשו להם רע לבקש מהם מחילה וכדו' - זה לא בדיוק אחד מה12 דרכים אך זה דומה - ומאוד מעודד

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 5 חודשים #1337

• תת לחץ
  • חבר ותיק
כתוב שהתרופה לייצר הרע זה התורה... ואנשים חושבים שזה פשוט 'לשבת וללמוד' וכך התאווה תחלוף... זה נכון, אבל חסר פה משהו, כי זה עצם הבעיה, שאני לא בדיוק מסוגל לקחת את עצמי ללמוד.

אבל אם נסתכל על זה בצורה אחרת, שהתרופה היא 'לעשות' את מה שהתורה אומרת, אם זה מצוות של בין אדם למקום, ואם זה מצוות שבין אדם לחברו.
פתאום נגלה שהתורה נותנת לנו תרי'ג דרכים (לא 12) ובצורה יותר מסודרת ממי שיודע הכי טוב! מה צריך לעשות...

התורה נותנת לנו מצוות שיעזרו לנו לאמן את 'השליטה במחשבה' כמו תפילה...
ונתנה לנו מצווה ''ואהבת לרעך כמוך'' שזה כולל לימוד זכות, למצוא את הטוב בשני, צדקה וחסד, וכו'... ''פרקי אבות'' במילים אחרות...
ויש לנו את מצוות האמונה
'מנוחה' שזה השבת

הבעיה שאנשים מפחדים מהתורה, חסר משהו בגישה, בחינוך... ובסופו של דבר מחפשים פתרונות אצל הגויים, ומגלים שבעצם ליהודים יש את כל הפתרונות ופי אלף יותר טוב ונכון, כי זה יישר מהבורא שלנו... מי יודע יותר טוב ממנו ?
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 5 חודשים #1367

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
דבריך נכונים מאוד

כתוב בספרים הקדושים שתריג מצוות נקראים תרי"ג עטין - ובתרגום תרי"ג עצות, שהם ממש כדבריך עצות איך להילחם ביצה"ר וכמו שאחז"ל שהקב"ה אאומר בראתי יצה"ר ובראתי תורה תבלין כנגדו.
אך יורשה לי להעיר על דבריך שאם מעמיקים בתוך ה12 עצות רואאים שבעצם כולם הם עפ"י תורתינו הקד' - אני בעצמי לא עיינתי אך ראתי שמביאים מקורות לכל ה12 צעדים, יתכן שיש עוד הרבה עיצות אבל כנראה שאלה רוכזו יחד כמועילים דווקא להמתכרות.
על כל פנים בוא נתחזק יחד הן בלימוד ושמירת התורה, וממילא לא נצטרך לכלום.

שלך
משה

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 5 חודשים #1375

• aspiringjew
  • חבר קבוע
רבותיי!!!!
בלי תפילה אמיתית - שום דבר בעולם לא יכול לעבוד! לא תורה, לא חיי משפחה, לא חינוך ילדים - כלל וכלל לא!
איך יכול להיות שלא נקדיש זמן לתפילה אמיתית מאת ריבונו של עולם מידי יום ויום, מידי תפילה ותפילה שהוא, יתברך, לא יתן לנו את הרצון ואת הגבורה לעמוד כנגד היצר הרע?
הגם שאמרו חכמים במסכת קידושין (דף ל' כמדומני) שאם פגע בך מנוול זה - משכהו לבית המדרש, כי התורה תבלין לא היה בכוונתם ז"ל לומר שתורה בלבד זה מספיק. גם לא התכוונו לומר שנשב שם, ביחד עם היצר הרע, לחברותא!
תורה, הרי, נמשלה למים "הוי כל צמא לכו למים" אמר הנביא. איך פועלת המים? כשיש לך ערמה של כלים מלוכלכים לאחר ארוחת השבת, (בהנחה, כמובן, שיש לכל אחד פה מושג איך לשתוף כלים) כל זמן שהלכלוכים שעליהם יבשים - כמעט בלתי אפשרי הוא להסיר את הלכלוך מן הכלים. מה עושים? שורים את הכלים במים. על ידי כך הלכלוך מתלחלח ואחר כך יורד בקלות.
אבל דעו נא רבותיי: כמו שהשרייה לבד אינו מנקה את כלים, אלא דרוש אחר כך שנשפשף את הכלים כדי לגמור את תהליך הנקיון שלהם - כמו כן התורה הקדושה בפני עצמה אינה מספקת כדי לגמור את תהליך הנקיון!
אמנם אם ברזל הוא היצר הוא נמוח ואם אבן הוא מתפוצץ על ידי פטיש התורה אבל אם לא נתפלל אל ריבונו של עולם ביחד עם התורה מקרב הלב זה כמו להשרות את הכלים ולא לשפשף אותם אחר כך!!!!!!!!
בלי נדר, ובע"ה מהיום אשתדל - לפי כוחותיי - להתפלל אל השם מידי תפילה שיתן בליבי את הרצון לפרוש מן העבירה! שיתן לי עוז וגבורה! ובע"ה זה, ביחד עם לימוד התורה הקודשה על מנת לדחות ועל מנת לפוצץ את היצר, וביחד עמכם - מוריי ורבותיי - נמשיך להתכתב, ולדבר זה עם זה ואיש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק.

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 4 חודשים #1385

• aspiringjew
  • חבר קבוע
מאז שכתבתי את הדברים דלעיל עברו עלי עליות וירידות.
מצאתי שיש לי הרבה זמן שאני מבזבז מידי יום... בזמן הנסיעות. החלטתי לנסות להקדיש את הזמנים הללו לתפילה וב"ה מצאתי שזה מועיל מאד.
אמנם לאחר התבוננות הבנתי שלהתפלל לה' שיתן לי רצון לפרוש מן החטא זה לא התפילה הנכונה. כל אחד ואחד מאתנו יודע שאין אנחנו רוצים את החטא. מאידך כל אחד מאתנו יודע גם שאנחנו רוצים קשר עם ריבונו של עולם.
לענ"ד התפילה הנכונה הוא שנזכור תמיד שאנחנו רוצים את הקשר ואת החיבור עם ה' יתברך יותר ממה שאנחנו רוצים את החטא.

ה' יתברך! האר עינינו בתורתיך! ודבק לבנו במצוותך! ויחד לבבנו לאהבה וליראה את שמך! שתמיד יעמוד לנו המחשבה וההחלטה שאנחנו רוצים אותך יותר מכל דבר אחר שבעולם!

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 4 חודשים #1407

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
איך אמר אחד מהרביים החסידיים

הבעיה אינו שאנו עוברים על רצונו יתברך
הבעיה הוא שאנחנו לא זוכרים שאנו בנים להקב"ה ולבנים לא מתאים לעשות כאלה דברים

אז בברכת אהבת עולם נתפלל בחלק אבינו אב הרחמן שנזכור שאנו בניו של הקב"ה

וכמובן לפעמים לא מרגישם את הקירבה וצריכים להתפלל שנזכה להרגיש את קרבתו אלינו כל הזמן

תודה לך על דבריך החמימים
משה

בעניין: גיבור כארי??? לפני 12 שנים, 3 חודשים #1589

• Migdalor
  • דירוג זהב
  • U can't have a light without a dark to stick it in
aspiringjew כתב on 11 נוב' 2011 10:46:

מאז שכתבתי את הדברים דלעיל עברו עלי עליות וירידות.
מצאתי שיש לי הרבה זמן שאני מבזבז מידי יום... בזמן הנסיעות. החלטתי לנסות להקדיש את הזמנים הללו לתפילה וב"ה מצאתי שזה מועיל מאד.
אמנם לאחר התבוננות הבנתי שלהתפלל לה' שיתן לי רצון לפרוש מן החטא זה לא התפילה הנכונה. כל אחד ואחד מאתנו יודע שאין אנחנו רוצים את החטא. מאידך כל אחד מאתנו יודע גם שאנחנו רוצים קשר עם ריבונו של עולם.
לענ"ד התפילה הנכונה הוא שנזכור תמיד שאנחנו רוצים את הקשר ואת החיבור עם ה' יתברך יותר ממה שאנחנו רוצים את החטא.

ה' יתברך! האר עינינו בתורתיך! ודבק לבנו במצוותך! ויחד לבבנו לאהבה וליראה את שמך! שתמיד יעמוד לנו המחשבה וההחלטה שאנחנו רוצים אותך יותר מכל דבר אחר שבעולם!

אמן!!

מקורה אספירינג?
אנחנו כולנו באותה סירה, בדרך אל האור!
אין לך כח? אתה לא צריך כח! לה' יש כח, אתה צריך את ה'!!!
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.47 שניות

Are you sure?

כן