ברוכים הבאים, אורח

עגלון חכם
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עגלון חכם 1099 צפיות

עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #8973

אי שם לפני מאות שנים כאשר כלי הרכב היו עדיין סוסים ועגלות, הייתה מקובלת שיטת בחינה לעגלונים. כל עגלון שהיה חפץ להתקבל כנהג מן המניין, היה חייב לעבור בחינה מדוקדקת משהו כמו "טסט" הנהוג היום. במבחן היה את החלק המעשי ואת החלק התיאורי.

בין שלל השאלות, היו שואלים אותו: אתה נוסע בחורף עם העגלה, ולפתע אתה חש כי הנך שוקע בתוך ביצה טובענית, הסוסים תקועים עד ארכובותיהם בבוץ ולא יכולים לזוז. מה אתה עושה במקרה כזה?

העגלון היה מנסה את כושר היצירתיות שלו ומציע שלל רעיונות, ביניהם להביא סוס אחר שיעזור למשוך. אז היו אומרים לו, מה תעשה אם זה לא עוזר? הוא היה מנסה את מזלו ומציע לקרא לאנשים נוספים ואולי לעוד סוסים. אך גם כאן היו שואלים אותו, ואם זה לא יעזור מה אתה עושה? בשלב זה נשאר עגלוננו חסר אונים.

כאן היו מסבירים לו בטוב טעם  ש"עגלון חכם לא נכנס לתוך בוץ שאין לו דרך לצאת ממנו"...

מה לעשות וכולנו עגלונים, כל אחד והסוס הפרטי שלו. הסוס שלנו מושך אותנו למקומות שלפעמים איננו יודעים כיצד לצאת מהם. במקרה שלנו מספיקה "לגימה אחת" ואנחנו עמוק עמוק בתוך הבוץ...
הבוץ לפעמים טובעני ומסוכן, ולא תמיד ניתן כבר לצאת ממנו. לעגלון יש עדיפות עלינו, הוא יכול לקפוץ מהעגלה ולחפש עגלה אחרת, אנחנו לא...

חשוב שנפנים את המסר לפני שאנחנו נכנסים לבוץ התאווה, הסתכלות אחת, מחשבה אחת, לחיצה אחת, ואנחנו שם, עמוק בפנים. אז כבר ייתכן שלא יעזרו לנו הרבה פתרונות ורעיונות כי אנחנו כבר שקועים עד צוואר. לפני כן תמיד יותר קל.

אתם מן הסתם מכירים את המשפט שאומר "אלף חכמים לא יכולים להוציא אבן קטנה שטיפש זרק לתוך הבאר" תמיד נזכור שככל שקשה להתגבר לפני, הקושי שיהיה לנו אחר כך יהיה עשרת מונים.

בואו לא נאתגר את עצמנו בדברים שכבר נפלנו בהם.

אני זוכר סיפור נחמד, על אישה זקנה שקראה פעם על מכירת יוסף, היא לקחה מאוד ללב את העניין ובכתה שעות מרוב רחמים, על יוסף היתום המסכן שכך סבל. שנה לאחר מכן היא קראה שוב את הסיפור, כעת היא הרגישה שאין לה כל רחמים עליו. היא הסבירה בטוב טעם שאחרי שיוסף כבר ראה בשנה שעברה מה קרה לו, והוא שב עוד פעם לאותו מקום היא לא מרחמת עליו, הוא היה צריך להיזהר פעם שניה לה להיכנס לאותה סכנה...
נערך לאחרונה: לפני 9 שנים, 5 חודשים על ידי .

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9036

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
זה נשמע מצוין, אבל מה אני עושה אם אני לא מצלי לא להגיע ללגימה הראשונה?

אני מצטט קטע שקראנו היום בקבוצה, מתוך הספר הגדול:

בזמנים מסויימים, איננו מסוגלים להביא למודעות שלנו בעוצמה הדרושה את הזכרון של הסבל וההשפלה שחווינו אפילו בחודש או בשבוע החולף אין לנו הגנה בפני המשקה הראשון.

אז איך לא מתחילים את הפעולה שממשיכה בתגובת שרשרת של הרס עצמי?
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9046

• גד
  • דירוג זהב
כן, גם אני מכיר אותו. תותח אמיתי!
"וקבלה היא התשובה לכל הבעיות שלי כיום. כשאני מוטרד, זה מכיוון שאני מוצא איזה שהוא אדם, מקום, דבר או מצב - איזה שהיא עובדה של חיי - שאינם מקובלים עלי, ואיני יכול למצוא שלווה עד שלא אקבל את האדם הזה, המקום הזה, הדבר או המצב כמשהו שצריך להיות בדיוק כך ברגע זה."

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9056

• סוד הכניעה
  • מנהל
אז תשאלו אותו.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9075

• דובי
  • דירוג פלטיניום
זלמן
ערב טוב
אתה יכול לקפוץ רגע לפורום ?.  ולתת כמה תשובות?

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9083

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
חברים
איזה כיף שמחייכים,
צריך פקלי"ם
שזלמן יסביר
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

בעניין: עגלון חכם לפני 11 שנים, 10 חודשים #9113

• סוד הכניעה
  • מנהל
נראה לי שנמתין כולם לזלמן בשיחת הטלפון היומית וננסה ביחד להבין מה באמת עושים עם זה.

תגובה: בעניין: עגלון חכם לפני 2 שנים, 6 חודשים #139649

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

מדהים
אותי לימדו בתוכנית, שהנפילה התחילה הרבה לפני הלגימה הראשונה...

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.45 שניות

Are you sure?

כן