ברוכים הבאים, אורח

דאגה פיזית לגופי
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: דאגה פיזית לגופי 914 צפיות

דאגה פיזית לגופי לפני 8 שנים, 3 חודשים #80614

• אוויר פסגות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1083 ימים
  • דירוג כסף
  • סקסהוליסט וטוב לי
ב"ה

שלום חברים, תודה לאלוקים על 382 ימי נקיות!

בהתחדשות היומית (כמה שאלות שכדאי לענות עליהם בכל בוקר ביחד עם חבר) נשאלת השאלה הבאה: "האם אתה מוכן לעשות כל מה שנחוץ בכדי לשמור על הרצון הזה (להיות מפוקח) למשך 24 השעות הבאות? כולל: הצבת גבולות בצורה נאותה, קריאה בספרות, לצאת מעצמך ולהתקשר לאחרים, תפילה ומדיטציה, דאגה פיזית לגוף שלך הליכה למפגשים וסירוב לכל לגימה של תשוקה כמו מרעל?"

כשמסתכלים על זה, לכל הפעולות הללו יש קשר כלשהו לתאווה ולהחלמה, אך הרבה זמן תהיתי מה הקשר של הדאגה הפיזית לגוף שלי? חשבתי שהמחלה שלי היא במוח, איך זה קשור למה אני אוכל וכמה ספורט אני עושה? ובכן, רציתי לשתף אתכם קצת בהחלמה שלי בנקודה הזו.

בתחילת פסקת ה"פתרון", אותו אנחנו מצטטים בכל קבוצה כתוב: "ראינו שלבעיה שלנו היו שלושה היבטים: גופני, רגשי ורוחני. הריפוי היה צריך להתבטא בשלושתם." אז אכן חשבתי שדאגה פיזית יכולה לעזור בריפוי הגופני אך גיליתי לאחרונה שיש לה השפעה נרחבת יותר, גם על הרגשי והרוחני.

גופני- כאשר אני מתאווה, כאשר אני באובססיה לתאווה אני כל כולי בתאווה. לא יעזור כלום. היו כמה פעמים שניסיתי למצוא וייפיי פרוץ של השכנים. הרמתי את המחשב לקצה החלון תוך שהברכיים שאני נשענות על אדן החלון. מה לא עבר על הגוף שלי באותה שעה- הברכיים התפוצצו מכאבים, שלפוחית השתן שלי זעקה ממצוקתה, הייתי רעב, צמא, עייף והייתי צריך גם שירותים. אבל לא עשיתי שום דבר מכל זה כי מצאתי את הוייפיי שהייתי צריך, את הסם שלי. שאני אוותר על המציאה הזו בשביל לאכול?? בשביל ללכת לשירותים?? היית מת! כשאני באובססיה כל הגוף שלי משתעבד לתאווה ואין דבר שיכול לעצור את זה. (למעט כניעה, אבל זה סיפור לפוסט אחר).
בהחלמה אני רוצה לדאוג לגוף שלי מחדש. אני יודע שאם הגוף שלי ימות המוח שלי והרגשות שלי ימותו ביחד איתו. הגוף לא משתעבד לאובססיה אלא הוא כלי למילוי רצון אלוקים דרכי בעולמו ויש לי אחריות עליו.

רגשי- אמר הרמב"ם: "נפש בריאה בגוף בריא" ובמילים שלי, כשאני מתחייס לגוף שלי כמו אל סמרטוט אני מרגיש סמרטוט. אני לא צריך להכביר במילים מה קורה למכור כמוני כאשר אני מרגיש סמרטוט.. נכון, אני מחפש שוב את הסם שלי. עשיית ספורט ותזונה נכונה לא רק גורמת לי אושר בעקבות האנדרופינים שמשחוררים לדם אלא בעיקר שאני מרגיש טוב עם הגוף שלי, אני שמח בו ואני יכול להיות אסיר תודה לאלוקים שנתן לי אותו.

רוחני- זה היה החידוש הכי גדול שלי לאחרונה. אחד התגליות החשובות בתחילת ההחלמה הייתה כמובן שאינני אלוקים. זו הייתה תגלית קצת מאכזבת בתחילה שכן חשבתי שאם רק יתנו לי לנהל את העולם הכל היה מסתדר, אך לאחר השלמה עם המצב המביש שאני רק בן אדם מצאתי שלווה ונחת בידיעה שאלוקים מנהל את העולם וגם את חיי אם כי יש לי אחריות מסויימת שהוא מטיל עלי כעבדו. דאגה פיזית לגוף שלי מזכירה לי באופן תמידי שאני בן אדם. אני בן אדם שצריך לדאוג לגוף שלו, אני *לא* אלוקים. פרעה ניסה להסתיר את היותו בן אנוש ועשה את צרכיו ביאור, אני גם כן ניסיתי להסתיר את צרכי שנים רבות: "אני? אני לא צריך לאכול. אני? טחח.. אני מסתדר עם שעתיים שינה ואח"כ קם כמו פנתר!" אבל האמת היא שרק רציתי להתכחש לעובדה שאני מוגבל פיזית וזה כמובן רק הטביע אותי עמוק יותר בבוץ הטובעני.

אז איך אני דואג פיזית לגופי?
אני לא איזה גורו או פריק של בריאות, תוכלו למצוא אותי פעמים רבות נהנה משוקולד ומאכלים משמינים ר"ל אבל אני מנסה לחיות גישה מאוזנת לכל מה שקשור לבריאות הגוף.

א. שינה- אם אני הולך לישון מאוחר, אני נדפק. נקודה. גם אם יש לי משהו ממש חשוב לסיים אני מנסה להתפלל לקבל את העובדה שלא סיימתי אותו בזמן ומתפלל לאלוקים שיעזור לי ללכת לישון. בפעמים שאני כן נשאר ער עד מאוחר, כמעט תמיד אשלם על כך מחיר למחרת. אהיה עצבני, עייף ונוטר טינה לכל. הגוף שלנו צריך שינה ובלילה, לא בקי במחקרים וכו' אבל שעתיים-שלוש, תשכחו מזה... יותר בכיוון של שש-שמונה.

ב. תזונה- כמו שכתבתי לעיל' איזון זה שם המשחק. אני לא חסיד של התנזרות מכל סופגניה ודיאטה של עיזה אנורקסית. אבל פעמים רבות ראיתי שאני לא שם לב למה אני אוכל ואיך אני אוכל: אני חייב לרוץ לעבודה אז אני לוקח איתי משהו לאכול זריז באותו, עובד עד מאוחר בלילה (ראו סעיף לעיל) אז אוכל מלא נשנושים לשמור על עירנות. הדרך הבריאה יותר מנסיוני- לקבוע ארוחות קבועות ביום, בהם אני יושב ואוכל (אין לקחת או לדרך). בערב זו גם הזדמנות מצויינת לזמן משפחתי. ארוחות מגוונות עם כל מרכיבי המזון, פחמימות, חלבונים ויטמינים וכו'. תאכלו פירות וירקות, בריא וטעים. ואם אתם בקריז לנשנש משהו, קלפו גזר. בדרך גם למדתי לבשל שזה סתם בונוס נחמד.

ג. שתיית מים- לא רק בקיץ, תמיד חשוב לשתות הרבה. המדד הכי טוב נמצא בצבע השתן שלכם: צהוב- לא טוב, שקוף- אתה אלוף!

ד. כושר גופני- אח.. הסעיף המעצבן הזה שדורש מאיתנו להזיז את העכוז מחוץ לבית. אבל כן, כל אחד יכול למצוא את הפעילות הספורטיבית החביבה עליו. אישית, לאחר שנים של סבל נוראי רק מללבוש נעלי ריצה מצאתי אושר והנאה בריצה. עוד בקטגוריית המומלצים: שחייה ורכיבה על אופניים. אני לא חסיד גדול של חדרי כושר אבל אם זה מזיז אתכם ולא בגלל הבחורה בטייטס בהליכון לידכם, לכו על זה.

בהחלמה!! ונתראה בקבוצת הריצה של שמור עינך!
מי שנשם אבק דרכים יזכה לשאוף אויר פסגות

תגובה: דאגה פיזית לגופי לפני 8 שנים, 3 חודשים #80617

אצלי לפחות, גם אם אני לא אוכל מאוד בריא, אם זה בתור ארוחה מסודרת ולא נישנוש פה ושם, זה עושה לי הרבה יותר טוב.

בנוגע לשינה, יש איזה מקור מהתורה (אולי הרמב"ם מביא?) שצריך שמונה שעות. אם אני זוכר נכון הרב שך היה אומר 7.

בוקר טוב!

תגובה: דאגה פיזית לגופי לפני 8 שנים, 3 חודשים #80618

• גדעון
  • דירוג זהב
אכן ברמב"ם מופיע שמונה שעות שינה. לא נראה לי שהיום יש מישהו שמצליח ליישם זאת, אולי רק בחורי ישיבות, בעבר לא היה חשמל בלילות וכשהחשיך לא יכלו לעבוד ובקושי ללמוד אז הלכו לישון, היום כשיש חשמל, והתפתחות הטכנולוגיה, אנשים נשארים ערים עד מאוחר בלילה.

כמדומני שהאמרי אמת מגור אמר בערוב ימיו שעל מה שהוא אכל מעט בצעירותו הוא לא מתחרט אבל על מה שהוא יישן מעט, הוא כן מתחרט.

תגובה: דאגה פיזית לגופי לפני 8 שנים, 3 חודשים #80692

• אלי
  • רצף ניקיון נוכחי: 18 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • המשימה אפשרית, אחרת לא היינו מקבלים אותה!!!
בספר איוב נכתב "ישנתי אז ינוח לי" ודורשים מכאן שכדי לנוח צריך לישון "אז", כלומר 8 שעות.

תגובה: דאגה פיזית לגופי לפני 2 שנים, 8 חודשים #138359

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום
לכבוד בין הזמנים
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.52 שניות

Are you sure?

כן