ברוכים הבאים, אורח

החלמה חייבת להיות מהנה
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: החלמה חייבת להיות מהנה 1880 צפיות

החלמה חייבת להיות מהנה לפני 10 שנים #55977

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
בקבוצות AA (אלכוהוליסטים אנונימיים) יש ביטוי שאומר White Knuckle Sobriety, שבתרגום חופשי לעברית זה משהו כמו: החלמה עם פרקי אצבעות לבנים. הביטוי בא לבטא אדם שבפועל הוא נקי אבל זה נעשה רק במאמץ עצום של שמירה לא ליפול, אבל בלי הנאה מכך. כמו אדם שיושב ברכבת הרים ומחזיק בכל כחו במעקה עד שפרקי אצבעותיו מלבינות, כך השיכור היבש מחזיק בכל כחו בפחד מהנפילה.

הבעיה בהחלמה עם פרקי אצבעות לבנים היא בשתיים: ראשית כל - ברוב הפעמים זה פשוט לא מחזיק מעמד לאורך זמן כי בסוף הלחץ הפנימי גובר וההתפוצצות מגיעה. ושנית - מי רוצה כזאת החלמה? אם החלמה פירושה סבל אז לא תודה. הרבה פעמים החלמה עם פרקי אצבעות לבנים היא סימן שההחלמה נעשית בגלל מניע חיצוני, ולא בגלל כניעה אמיתית, למשל החלמה עבור האישה, החלמה כי זה אסור וכן הלאה. הענין הוא שבשורה התחתונה לא בטוח שאדם שנקי בצורה כזאת חי חיים יותר טובים מאשר אם היה ממשיך ליפול. לא בטוח שהכאב של הנפילות גדול יותר מאשר הכאב של פרקי האצבעות הלבנים...

כדי להחלים באמת יש צורך שההחלמה תהיה מהנה וטובה. זה נכון לגבי ההחלמה ככלל ונכון גם לגבי פרטים בתהליך ההחלמה. כך לדוגמא לא יתכן להמשיך להגיע לקבוצות בכפיה עצמית, והמחלים חייב להתחבר לקבוצות ולהינות מההשתפות בהן. זה נכון גם לגבי ספונסר וגם לגבי הצעדים עצמם. אי אפשר לעשות אותם מתוך הרגשה של דכדוך, כפיה, חוסר רצון וכן הלאה, או מתוך ההבנה ש"אין לי ברירה ואני חייב".

נכון שלפעמים בתחילת הדרך אין ברירה וחייבים לעשות הכל כדי להחלים וזה כולל גם פרקי אצבעות לבנים וגם הגעה לקבוצות בלי רצון (כמו שזה מתואר בספר הלבן בתור "להביא את הגוף לפגישות"), אבל זה לא פיתרון לטווח ארוך אלא פיתרון זמני של מצב חירום.

אם החיים בהחלמה לא יהיו יותר טובים מאשר החיים במחלה, זאת רק שאלה של זמן עד שאחזור להתמכרות פעילה. דרך החיים של מכור מחלים חייבת להיות יותר טובה ומספקת מאשר דרך החיים שלו בזמן השימוש. אין אפשרות לחיות את אותם חיים בדיוק כפי שהיו לי בעבר מינוס התאווה, זה פשוט לא עובד. צריך לשנות את דרך החיים כולה למשהו טוב יותר, בעל יותר משמעות, או במילים אחרות: דרך חיים רוחנית.

לכן ההחלמה לא יכולה להיות תהליך מפחיד שמונע רק מהפחד מה יקרה אם אפול, ולכן גם אלוקים כפי שאנחנו מבינים אותו חייב להיות טוב ואוהב. ההחלמה צריכה להיות כיף ואז זה עובד.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs
נערך לאחרונה: לפני 10 שנים על ידי .

בעניין: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 10 שנים #55987

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
מצטרף לכל מילה, אני נמצא בתוכנית קבוצות כ 9 חודשים,
ואני פשוט נהנה מכל יום שאני פה,
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: בעניין: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87945

וואו, מדהים!
אני בדרך באוטובוס ולקחתי איתי את ספר הכניעה ומצאתי בו את הפוסט הזה.
זה מאוד חשוב לי!
בדיוק אתמול התאוננתי בפני מישהו שלא בא לי לריב עם עצמי...
ואתמול גם יצאתי עם חברים מהתוכנית לקופיקס

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87953

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
בעצתך,  

אתה יכול היום לצאת עם חברי תכנית (אס איי) ל"על האש" :-)

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87955

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על ההקפצה 'בעצתך'.
​חשבתי להוסיף קצת מהחוויה שלי בנושא.

פעם הלכתי לאיזשהו מטפל שניסה לעזור לי בבעיות הנפש והזוגיות שלי. מה שהוא לא ידע זה שאני מכור ומשתמש פעיל, וכתוצאה מהקצר הזה והנחת העבודה המוטעית ממילא, הרגשתי מועקה גדולה מכל פגישה ופגישה בינינו. הייתי עייף מהחפירות הפנימיות על כל רגש ורגש, חפירות שהיו נראות לי מאד מאד מיותרות ולא הרגשתי שהם מועילות לי במשהו. לאט לאט שנאתי את הפגישות האלה עד שלבסוף הפסקתי את הטיפול באמצע.

להבנתי, פסיכולוג כמו גם התוכנית, אמורים לספק הקלה ושלווה נפשית שאנחנו כל כך זקוקים לה. אם אנחנו לא מרגישים את ההקלה הזו כנראה שיש איזשהו קצר בין הטיפול למטופל וצריך לבדוק איפה ה'באג' (קצת qa, פנימה ). גם פעולות על יבש לא סותרות את ההרגשה הכללית שמה שאני עושה טוב בשבילי (כמו ללכת לפסיכולוג שמיטיב לי אע"פ שאני עייף היום) כמו שכתב בעצם 'סוד הכניעה'.

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87960

יוסי כהן כתב on 03 מאי 2016 13:36:
בעצתך,  

אתה יכול היום לצאת עם חברי תכנית (אס איי) ל"על האש" :-)

כנראה אאחר, אבל בעז"ה אגיע. נפגש?

אהבת חסד - מעניין שאתה אומר את זה, הייתי אצל הפסיכולוג היום. יצאתי די מרוצה...
ולקרוא למתכנתים QA זה מסוכן

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87974

• אהבת חסד
  • רצף ניקיון נוכחי: 1913 ימים
  • דירוג פלטיניום
בעצתך תנחני כתב on 03 מאי 2016 15:57:
מעניין שאתה אומר את זה, הייתי אצל הפסיכולוג היום. יצאתי די מרוצה...

אם כך עדיף שתדבק בו. כוונתי הייתה בדיוק ככה - אם ההרגשה הכללית שהוא עוזר לך, אתה אמור ללכת אליו גם על יבש. במחשבה שניה, מה אתה עדיין עושה כאן?...

לגבי הQA, עדיין לא הבנתי לגמרי מה בדיוק פנימה עושה. אולי "שמור עיניך" קידמו אותו...

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #87997

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?
אהבת חסד כתב on 03 מאי 2016 20:32:

בעצתך תנחני כתב on 03 מאי 2016 15:57:

לגבי הQA, עדיין לא הבנתי לגמרי מה בדיוק פנימה עושה. אולי "שמור עיניך" קידמו אותו...

אני גם וגם.
כרגיל..... 
כך שאפשר לקרוא לי מה שבא לכם.
אוהב אתכם למרות שאתם לא באגים... 
- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 7 שנים, 11 חודשים #88053

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום
שלום! 
סוד הכניעה תודה על הצפת הנושא. 
הבנתי מה צריל להיות. .
אשמח אם תוכל לפרט איך מגיעים לשם..
תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: החלמה חייבת להיות מהנה לפני 2 שנים, 8 חודשים #138316

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מקפיץ

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.61 שניות

Are you sure?

כן