ברוכים הבאים, אורח

עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע 1193 צפיות

עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע לפני 12 שנים, 2 חודשים #2456

• חסוי
  • חבר חדש
אחרי הרבה נפילות ואחרי כל העצות שקראתם עד היום יש לי עצה שאני חושב חייב לפרסם אותה היא לא פשוטה ולא כל אחד יכול ומי שרוצה לנסות חייב לקיים אותה כי אם לא אז הוא פשוט ימשיך להשאר בשקר של עצמו .(אצלי ב"ה זה עובד ואני בטוח שגם בשבילכם)

ידוע שאש מכבים רק עם מים ואין מים אלא תורה קבלו על עצמכם קבלה אמיתית עם רצון להחלים שעל כל צפיה האתר פורנו או הוצאת זרע לבטלה.

א. אתם עוזבים הכל את העבודה תחברה תעברה את המחשב הכל עושים התנתקות מהיצר הרע והולכים ללמוד שבוע שלם תורה באיזו ישיבה שאתם מכירים לא משנה מה שטוב לכם לא קל זה לא פשוט אבל שווה להקריב שבוע מהחיים ולזכות לקבל את החיים בחזרה

מי שקבל על עצמו ונכנס לישיבה לשבוע ואחרי שחזר לשגרה נפל עוד הפעם יקבל על עצמו ללכת ללמוד שבועיים וכן על זה הדרך כמה שהיצר מוסיף לכם רעיונות ופיתויים ואשליות איך לחטוא עזבו את זה שאחרי שחוטאים נכנסים לעצבות ורואים הכל זה כח הדימיון אין בזה שום שמחה אמיתית אז ככה תלמדו מהיצר ימח שמו בעגלה ובזמן קריב ואמרו אמן איך להוסיף עוד רעיונות עוד קדושה עוד יראת שמים עוד אהבת השם עוד תורה אני כותב לכם את זה מעומק הלב כי גם אני בדיוק כמוכם באותה מלכודת של הסטרא אחרא אבל תדעו לכם חייבים כל מי שהגיע למצב שהוא מכור כל הקבלות למיניהם זה רק תרופות הרגעה לצאת מזה יש רק דרך אחת לצאת למלחמה בסטרא אחרא והתורה מבטיחה לא אני "כי תצא למלחמה על איביך ונתנו ה' אלהיך בידיך ושבית שביו" (דברים, כ"א, י').ברגע שאתה יוצא למלחמה ביצר הרע מובטח לך ונתנו השם בידך רק צריך להחליט מעומק הלב ולקבל את הקבלה הזאת ברצינות לא משנה מה יהיה איך יהיה והקדוש ברוך ישפיע עלינו סיעתא דשמיא גדולה ונזכה לחזור אליו בתשובה שלמה תשובה זה מיראה שלמה זה מאהבה אמן כן יהי רצון

אצלי העצה הנ"ל לא עזרה יותר מזמן מועט... לפני 12 שנים, 2 חודשים #2457

עזבתי את המחשב. עברתי לישיבה. לימוד תורה כל היום. אבל אחרי שבועיים שלוש כבר התחלתי לחזור וליפול בשירותים ובמיטה .

מה גם שאני לא עבדתי באותה תקופה, אז עוד היה לי קל.

אנשים שעובדים לרוב לא באמת יכולים לעזוב לשבוע, ובכלל, מה הם יעשו אחרי החודש הזה? התורה היא לא תרופה לדעתי כי עובדה שכיום אלפי אברכים ובחורים נופלים למרות שאין להם מחשב והם ספונים כל היום בישיבה. וזה לא שיש לי עניין ללכת נגד עצות, אני פשוט חושב שזה לא טוב שבן אדם יסמוך על זה שהוא ילמד ויהיה בסדר, שהוא יקח חודש חופש והחיים ישתנו.

אדם שמכור צריך לעבוד הרבה, ובחוכמה ולהשקיע כל הזמן בכל מקום כדי לא ליפול, ולהכין לעצמו שיטות מתוחכמות ולשלם כסף ולהיות מודע שזה יקח שנים ואולי אף פעם לא יקרה שהוא יהיה נקי לגמרי, אבל הוא צריך לעשות את כל המאמץ ולתת את כל מה שיש לו. לכן קשה לי להאמין שחודש של סווי'ץ בראש ולימוד זה מה שישנה בן אדם מן הקצה ולקצה.

זאת לפחות דעתי האישית, כמובן שאפשר לחלוק! :D

בעניין: עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע לפני 12 שנים, 2 חודשים #2462

• חסוי
  • חבר חדש
דבר ראשון צדיק אני כתבתי מה עובד בשבילי זה לא מחייב שזה יעבוד לכולם

ולצורך העניין העצה הזאת היא דווקא למי שעובד שאז הפסד העבודה הכסף והזמן זה יהיה עונש עבורו ולא ללכת לישיבה כדי לברוח

כמובן שמי שכבר נמצא בישיבה ופוגם העצה הזו לא תועיל כל כך אולי עדיף שיצא לעבוד ככה הראש יהיה עסוק בלעשות כסף

הרעיון בגדול הוא שהראש חייב להיות עסוק או בתורה או בעבודה ואם אתה בישיבה ופוגם אז הראש לא נמצא בתורה השאלה איפה אתה בוחר לשים תראש

אם אתה לא שם אותו בסוגיה אז אתה תשים אותו בסוגיה של היצר הרע העניין הוא .הרב לופיאן כותב שהשם הכביד את לב פרעה הכוונה עשה אותו כמו כבד כבד כמה

שצולים אותו הוא נהיה כמו צמיג קשה אבל מה היה הסוף שלו פרעה היחיד שניצל בים סוף הוא עשה תשובה מלך על נינווה והחזיר אותם בתשובה

אותו דבר האדם אחרי שחוטא כמה פעמים נהיה סתימה בלב זאת אומרת אפשר לדעת הרבה תורה בשכל אבל זה לא עובר ללב למה? כי יש סתימה

אבל תדע לך שכמה שקשה לך כל צעד שאתה עושה לקודש ככה נמדד הכח שלך בשמים אבל בגדול איפה שאתה מוצא גדר ערוה שמה יש קדושה כל אחד צריך

למצוא את הגדר שמתאים לו יודע צדיק נפש בהמתו כל אחד צריך לחפש מה הגדר שתועיל לו ביותר כי לקדושה אין סוף וגם מי שבישיבה תמיד יש מה להוסיף ולעלות

בקודש בהצלחה

בעניין: עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע לפני 12 שנים, 2 חודשים #2463

• חסוי
  • חבר חדש
רציתי להוסיף עוד עניין לגבי ההשקפה שלך שזה יכול לקחת שנים ואולי אף פעם זה לא יקרה . חס ושלום זו טעות לחשוב ככה

בעניין של חמץ לא דנים בכלל זו לא עולה על הפרק כמו שחמץ לא בטל ב60000 כל תמונה לא צנועה כל פגם זה חמץ אין שנים . אם תגיד אולי אני אף פעם לא יהיה נקי אתה

צודק אף פעם לא תהיה אם תגיד ותאמין בפה בלב מהיום אני נקי אתה תצא מזה אתה קובע תגיד למה אתה לא מחלל שבת? חס ושלום זה לא עולה על דעתך נכון אז היצר

לא יתעסק איתך עם שבת הנחש מצוי בגדרות איפה שיש אולי איפה שיש ספק גימטריא עמלק שם נמצא סמי היצר הרע צריך לחזק את האמונה בקדוש ברוך שהוא בעל כל

הכוחות כולם מדובר כאן בחיים ומוות זה לא צחוק החטא הזה מה זה יכול לקחת שנים מי יש לו ביטוח שיחיה מחר ? צריך להתעורר צדיק אני מדבר קודם כל על עצמי ואל

כולם צריך להתעורר לפני שהקדוש ברוך הוא יעיר . ואראך מתבוססת בדמייך ואומר לך בדמייך חיי דם זה דין כשרואה הקדוש ברוך הוא שאתה עושה דין לעצמך מתחיל לחזק

להתחזק ולחזק אחרים אז הוא אומר לך בדמייך חיי כשיש דין למטה אין דין למעלה

בעניין: עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע לפני 12 שנים, 2 חודשים #2469

דווקא בספר התניא יש הסבר הפוך מהרעיון שלך.

אם אדם חושב שיש סיכוי שהוא יהיה מושלם הוא יכול להתייאש בקלות כי אחרי שהוא ינסה שוב ושוב וראה שזה לא הולך הוא התייאש.

אבל אם הוא יהיה מודע למצבו ויהיה מודע לזה שלא בטוח שהוא יהיה מושלם, ואולי אפילו הקדוש ברוך הוא לא ברא אותו עם מוח\יצר\גוף\נשמה שמאפשרת לו להיות מושלם אז האדם יכול להיות רגוע ולדעת שהוא צריך להתאמץ לעשות הכי טוב שהוא יכול וזה בכלל לא משנה התוצאה. העיקר שתרגיש שאתה עושה 100% מאמץ.

בעניין: עצה חזקה להשאר נקי ולעלות בקודש כנסו תוכנית ההתנתקות מהיצר הרע לפני 12 שנים, 2 חודשים #2487

• חסוי
  • חבר חדש
אז תפתח ליקוטי מוהרן רבי נחמן כותב שאין ייאוש בעולם כלל ומה שבעל התניא התכוון זה לגבי עבודת השם להשתדל לעשות את המקסימום

מה שבטוח הוא לא התכוון לעשות את המקסימום בלא לראות פורנו. וגם בעל התניא זכותו יגן עלינו כותב שהנשמה לא נפגמת כי שהאדם חוטא הנשמה פשוט מסתלקת

אז איך האדם חי בלי נשמה? כל החיות שלו הוא מקבל מהסטרא אחרא אותו יום שחטא כל התורה שהוא לומד וכל התפילה הכל הולך לסטרא אחרא עד שיעשה תשובה כמובן

הגמרא בקדושין אומרת אליך תשוקתו ואתה תמשול בו יצר הרע כל היום חושב רק עליך איך להחטיא אותך ואם הוא לא מצליח הוא ממשיך לנסות הוא לא מתייאש (אין יאוש בעולם ) אליך תשוקתו ואתה תמשול בו אומרת הגמרא אתה אם ת ר צ ה אל תספר סיפורים שאתה לא יכול זה שקר דמיונות אל תהיה מדומיין(אבל בטח שאם אתה מגרה את עצמך במחשבה או בראיה אז בטח שלא תוכל ) שמור את עצמך והשם ישמור אותך ממנו

בעל התניא אומר כל ההתמודדות שלך על קיום המצוות תלוי כמה אתה אוהב את השם. אז יש לנו בחירה או השם או התאווה

אפשר להמשיך להתפלפל או להתבלבל עוד הרבה בשורה תחתונה תעשה מה שעובד לך העיקר שתשאר נקי

אבל תזכור אם אתה מצליח להשאר נקי אז אתה בדרך הנכונה אשריך תמשיך ככה

ואם אתה ממשיך לפול כנראה שאתה טועה בדרך תשנה גישה . הפתרון האמיתי נמצא אצלנו בלב צדיק יודע נפש בהמתו כל אחד אם יהיה אמיתי עם עצמו

יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות כדי לצאת מזה רק שלא מחפשים באמת שלא רוצים את האמת אז מחפשים כל מיני תירוצים העיקר לא להגיע אל האמת

הרב יגן זצל כותב שהחרטות אחרי העברה זה עצת היצר הרע כדי להשקיט את המצפון שיוכל להמשיך לעשות עוד עברות .

אבל המזל שלנו שהשם רחמן והוא לא מתייאש מאף יהודי ורוצה לגאול אותנו מיצר הרע מפרעה רק תרצו להגאל שיהיה בשורות טובות אמן
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.55 שניות

Are you sure?

כן