ברוכים הבאים, אורח

S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא 3041 צפיות

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19675

• moved
  • דירוג פלטיניום
manu  נכון מאוד.

זה הפירוש של "אבדה לנו השליטה על חיינו"

אני מצטט כאן חלק רלוונטי מצעד ראשון שנכתב על ידי חבר ותיק (מופיע באתר)

"וכאן נשאלת השאלה, והנוגדנים שלנו עולים לרמת כוננות, איך יתכן שאנו שוגים ולא מנהלים כראוי את חיינו, הרי יש בינינו אנשים שבתחומי העיסוק שלהם מאוד מצליחים, כלכלנים, רופאים, יועצים, מחנכים, עורכי דין, או בעלי מקצוע חשוב ואחראי אחר, ולכאורה זה סותר אחד את השני, אדם שיכול לנהל מפעל או כל דבר אחר, לא יוכל לנהל את חייו שלו עצמו?

האמת היא ששאלה זו היא נקודת המפתח של צעד זה, ההבנה היסודית והבסיסית מה היא ההתמכרות ומה היא הכניעה שבצעד זה. אנחנו אנשים רגישים שכל דבר קטן שקורה לנו, שאומרים לנו או שחושבים עלינו, עלול לנהל אותנו, להוציא אותנו משלוותינו ולגרום לנו לחפש ריגוש, פיצוי על הקשיים שלנו, וכשאנחנו נמצאים בתוך מערבולת זו, אנחנו עלולים לאבד את השפיות לאותם רגעים, ולעשות מעשים שלאחר מכן נראים לנו מוזרים, ולכן "אבדה לנו השליטה על חיינו". אבל בחיי החברה, כשאנחנו עוסקים בדברים חיצוניים מאיתנו, בדברים שלא מתנגשים ברגשות שלנו, אנחנו יכולים להיות אנשים חכמים מאוד, ולשקול ולהחליט דברים חשובים ולבצע תפקידים רגישים ואחראים במיוחד, שצריך בהם הרבה שיקול דעת, והדברים לא סותרים.
"

כל מה שאני טענתי זה שאפשר לנסח את המסרים בצורה קצת פחות חד משמעית כדי שאנשים מבחוץ יכולו להזדהות עם המסרים מיד. אני מאמין שיש הרבה מאוד אנשים שיכולים להיעזר במסרים של ה-12 צעדים, צריך לפעמים לתרגם להם את זה לשפה שתקלט להם טוב יותר.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19677

• manu
  • דירוג זהב
נראה לי שהספר הלבן מקבל את זה, וראייתי היא שהוא חוזר ואומר אנחנו יכולים לדבר בשם עצמינו, או אנחנו אומרים מה שעזר לנו ומשפטים כאלה, וגם ישנם ביטויים שם כמו חלק מאיתנו יש להם זה, אחדים מאיתנו ככה וכו'. ואפשר ללכת לפיו אחד לאחד, ולכן כל אחד יכול להזדהות עם חלק מנקודות הכניעה ועם חלק לא. ואני חושב שגם הביטוי אבדה לנו השליטה ניתן לשחק איתו לכמה רמות וכן הלאה, ולא מוכרח שיש צורך לשנות את המשפט באופן חד משמעי, אחרת אנשים כמוך וכמוני שמרגישים לגמרי חסרי אונים לא יוכלו להזדהות..

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19699

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
התלבטתי אם להגיב בפוסט הזה, הואיל ולכל באי הפורום אני מוכר כמכור 'כבד', חשתי שאל לי לדבר על 'לייט' למינהו, כן אדגיש שיש לי תחושה חמצמצה של פיספוס - מכור זו לא הפעולה, זה בעיקר המניע.

נכון שלמי שהרחיק בחיפושיו, ברור יותר הבעיתיות שבמעשהו אך לא בטוח בכלל שמי 'שרק' מאונן פחות חולה, במציאות. אני מכיר כמה מהחולים הקשים ביותר שישנם והם בקושי אוננו, חיים בעיקר בתוך הראש שלהם. הסבל הוא בלתי נסבל.

אפרסם בקרוב פוסט מורחב בעניין.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19731

• moved
  • דירוג פלטיניום
חשוב לי להסביר שוב למה אני מתכוון

1) לפי הבנתי דרגת ההתמכרות בין כבד לקל נקבעת לדעתי לפי חוזק האובססיה ממנה סובל החולה.
2) אפשר להיות חולה מאוד ולא להגיע רחוק מבחינת פעולות על התאווה, מכל מיני סיבות חיצוניות שלא ממש קשורות לאובססיה. למשל חוסר זמינות....
3) חברים חדשים שלא מכירים את האופי המתעתע של המחלה שלהם יכולים להרגיש בריאים ולגמרי לא מכורים, בפרט אם הם לא פעלו בצורה קיצונית על התאווה.

בהתאם לנקודות לעיל, אני חושב שיש מקום לנסח מסרים לייט שיהוו פתיחת שער ראשונית לתוכנית לאנשים שנפלו ברשת.

בתור הצעה לניסוח המסרים הללו הייתי משמיט את המילה "מכור", ולא נכנס להגדרות מפולפלות של "אבדה לי השליטה על חיי".

התכנית שלנו מספיק חזקה כדי שנאמין שמי שיתחיל אותה, יראה את העוצמה שלה ותוך זמן קצר יכנס לעולם המושגים שלנו. אנחנו לא יכולים להתעלם מהעובדה שיש אנשים שנרתעים מהתכנית בגלל שהם לא מוכנים להתחבר לחלק מהמסרים שלנו בשלב הראשון. 

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19739

• אסירותודה
  • מנהל
ל - moved - לא אכנס לכל המאמר, הוא בשלבי סיום (כמה צפוי, אני ממתין לספונסר שלי...) כן אכתוב שהשימוש הוא נסיון להתחבר, להשתייך, והאובססיה העצמית של מי שמנסה 'להתחבר' לעצמו היא אחד הנוראיים שיש...

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19869

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים,

אם הייתם שואלים אותי לפני תשעה חודשים, על ההתמכרות שלי, וודאי שהייתי עונה לכם שאני לא מכור, ואם כבר מכור אז מקיסום מכור בקושי "לייט".

היום, אחרי תשעה חודשים של מתנת חינם, אני יודע, שבעבורי, שאין דבר כזה מכור "לייט".
כל עוד שחשבתי שאני מכור "לייט", ההחלמה שלי עוד לא החלה.

לגבי קבוצה לצעירים, אני ממש בעד, למי שזה מתאים לו (כפי שכבר כתבתי בתגובותי לפוסטים האחרים היום), אך צריך להפריד בין מושג של מכור "לייט" שבעבורי בכלל לא קיים, לבין קבוצה לצעירים.

בהצלחה
שמואל
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19870

כשהתחלתי להתחבר לתכנית, היה לי קשה להכיר בהתמכרות שלי.
הצטרפתי לאשכול שנפתח בפורום בשם 'מכורים זמניים'.
לאחר זמן, כבר הכרתי בכך שאני מכור קבוע ועזבתי את האשכול ההוא.
התחלתי לעבוד ברצינות.
האשליה הזו, שיש אפשרות לכהיות 'מכור זמני', ריככה עבורי את הכניסה.
אם יש אחרים שרוצים גם הם ריכוך כזה - בשמחה.
בסופו של דבר זה מביא תוצאות טובות.
חוסר אונים איננו חולשה, זו המציאות.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19879

• אסירותודה
  • מנהל
חברים, הופתעתי, הספונסר שלי אמר לי לתמוך ברעיון, זה מה שאני מתכוון לעשות, אני לא לייט, אבל אשתדל לסייע למי שכן כפי יכולתי. יש קוים כללים, לדוגמא לא יקראו לזה SA אלא נצטרך למצוא לזה שם אחר, אני בשלבי סיום של מאמר מורחב בעניין אפרסמו בל"נ בהקדם.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19882

• שלמה די דיינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 255 ימים
  • דירוג פלטיניום
אסירות תודה הפתעת אותי
נשמח לשמוע מנסיונך מה ניתן לפתח מהיוזמה

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19888

• manu
  • דירוג זהב
הופתעתי גם כן
קשה לי להאמין שהסיווג של לייט יהיה סוג השימוש או חומרת השימוש, אלא גודל הטינות הפחדים וכו' המביאים לתאווה

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19899

• אֵינְאוֹנִימי
  • דירוג פלטיניום
  • ניצחון - דרך חוסר אונים - בחסד אלוקים
manu כתב on 22 נוב' 2012 18:10:

הופתעתי גם כן
קשה לי להאמין שהסיווג של לייט יהיה סוג השימוש או חומרת השימוש, אלא גודל הטינות הפחדים וכו' המביאים לתאווה

נשמע נכון, ואוסיף שזה יימדד על פי רמת אובדן השליטה על חיינו.

(או יכול להיות שכן. כי אנשים שלא נפלו לחמורות, הם בסיכון ליפול -כשיפלו- לגרועות יותר, כתוצאה מההשתתפות.)
"עם כל עוול שכיפרנו עליו, נשר מעל כתפנו עוד מהמטען הנורא של רגשי האשמה"

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19911

• אסירותודה
  • מנהל
אכן, יש הפתעות בחיים...  מכור שרוצה תאווה ימצא אותה. הסיבה לפתיחת הקבוצה אינה 'לייט', כתבתי פוסט מפורט בעניין: מכור קל - מכור כבד.

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19915

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
שלום חברים,

כפי שכתבתי קודם התחלתי כאן בתור מכור "לייט", אך מנסיוני אין דבר כזה מכור "לייט".
ודבר נוסף שלמדתי: חומרת השימוש, גודל הטינות והפחדים, רמת אובדן השליטה על החיים מתגלים כפונקציה של הזמן אצל כל המכורים באשר הם.
בעבר אמרתי על עצמי שלא הגעתי לשפל שאחרים הגיעו, היום אני אומר שעוד לא הגעתי לשפל הזה ואני עוד עלול להגיע לשם ביום בו אפסיק לעבוד את התוכנית !!!

בנוגע להשתתפות בקבוצה עם כאלו שהגיעו למקומות שאפילו לא חלמתי להגיע אליהם, מנסיוני ההשתתפות בקבוצה עם כאלו חברים, רק נותנת לי יותר החלמה !!!

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 5 חודשים #19947

• manu
  • דירוג זהב
ישנה מחלוקת בין הגדולים  ;D
אסירותודה כתב שהספונסר שלו אמר לו לתמוך ברעיון..

בעניין: S.A לייט הצעה מאת הרב יהושוע שפירא לפני 11 שנים, 4 חודשים #19985

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
שלום manu היקר,

לא נראה לי שיש מחלוקת.
גם אני חושב שעלי לעזור לאלו שחושבים שהם מכורים "קלים" ואני עושה זאת.

כל אחד כותב מנסיונו האישי וממה שקבל מהספונסר שלו.
ובעניין הזה אני לא רואה שום מחלוקת.

בהצלחה
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.50 שניות

Are you sure?

כן