ברוכים הבאים, אורח

אל מה אני מכור?
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: אל מה אני מכור? 736 צפיות

אל מה אני מכור? לפני 11 שנים, 7 חודשים #15470

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אחרי השלב הראשון שבו אני מבין שאני מכור, הגיע הזמן לברר אל מה אני מכור בדיוק? בהתחלה חשבתי שזה די ברור, אני מכור למין, אבל מסתבר שזה לא כל כך פשוט. בקבוצות כאשר החברים מצהירים על הנקיות שלהם, יש רבים אמנם שאומרים "אני סקסוהוליסט" שפירושו מכור למין כמובן, אבל יש רבים שאומרים "מכור לתאווה", וזה הבדל גדול מאוד. זה בערך כמו ההבדל בין אדם שמכור לאלכוהול - דהיינו לחומר הפיזי, לבין אדם שמכור לשתיה - דהיינו לאוירה ולכל מה שמסביב. זה קצת מזכיר לי את הזמן שהתחלתי לעשן ובכלל לא נהנתי מהסיגריה, אבל נהנתי מאוד מכל הפוזה שמסביב, להוציא את הקופסה, לשלוף סיגריה, להדליק ולנשוף את העשן על כל העולם. ברור שלא התמכרתי לסיגריה אלא לעישון.

וזה לא כל כך פשוט לבוא ולומר שאני מכור למין או לחילופין שאני מכור לתאווה. מסתבר שבעולם המכורים יש על כך הרבה דיבורים כבר שנים ארוכות. לאחרונה שמעתי הקלטה מכנס ארצי של SA ושם היו על כך דיונים, כשהם משווים את הדרך של SA לדרך של קבוצות S אחרות (ישנן קבוצות נוספות שמתעסקות עם ההתמכרות הזאת, אבל שם הדגש הוא לא על התאווה אלא על דברים אחרים כמו אהבה או מין וכיו"ב, ומכך נגזרות הגדרות אחרות לנקיות).

מה שתפס אותי היו דברים של חבר מאוד וותיק שסיפר את סיפורו האישי ומכך לימד אותי משהו - כך אני מקווה - על עצמי. הוא הגיע לתכנית בשנת 1989 בזמן שהיה רווק וקיבל מיד את עקרונות התכנית מה שאומר שהוא וויתר על הזכות לקיים יחסי מין עד החתונה (דבר לא פשוט בכלל לגוי). הוא התקדם מאוד בצעדים וצבר שלוש שנות נקיות כשהוא משמש ספונסר לחברים נוספים ועוד. אחרי שלוש שנים הוא החליט שאלוקים והוא מסתדרים מצוין והוא לא צריך יותר את התכנית והוא עזב אותה ונותר נקי עוד 8 שנים - בסך הכל 11 שנות נקיות, דבר לא מבוטל כלל ועיקר. אבל אז הוא התרסק והוא נהיה אובדני. בלית ברירה הוא חזר לקבוצה עם הזנב מקופל והחל לבדוק מה הוא פספס בפעם הראשונה שהגיעה. בהגדרות של "מפוכחות מינית" בספר הלבן כתוב שזה אי קיום יחסים עם עצמי או עם כל אדם אחר מחוץ לנישואין וניצחון גובר והולך על התאווה. את הקטע האחרון הוא פספס. הוא אמנם הפסיק לקיים יחסים עם עצמו או עם אחרים, אבל הוא לא הבין מה הענין של נצחון על התאווה. הוא המשיך להתאוות בתוך ראשו ולא התקדם בקטע הזה, מה שעלה לו בסופו של דבר בנקיות שלו וכמעט בחייו.

ניסיתי להבין את הדברים ושוחחתי על כך עם הספונסר שלי. הוא האיר את עיניי מיד כאשר דיברנו על זמנים בהם ניסיתי ליפול אבל לא הצלחתי. איך היתה ההרגשה שלי? כמובן שהרגשתי כבר בנפילה למרות שבפועל לא הצלחתי. למה זה קרה? כי אני לא מכור למין, אני מכור לתאווה עצמה. ברגע שנתתי לתאווה שלי לפרוץ, גם אם לא אוננתי או לא הצלחתי להגיע לפורנו, מצידי כבר הרגשתי ש"השתשמתי". רואים את זה כאן בפורום שיש חברים שמאפסים את הספירה כאשר הם ניסו לפרוץ את הפילטר וזה לא סתם. מצידם הם מרגישים שהם כבר נפלו למרות שבאופן טכני הם נותרו יבשים, אבל הם רצו ועשו הכל לפעול על התאווה - וזאת ההתמכרות.

אפשר להבין את זה כאשר מסתכלים על אדם שהוא אכלן כפייתי (עבורם יש את OA). האם הוא מכור לאוכל או לאכילה (או מדוייק יותר: לתאוות האכילה)? די ברור שהוא לא מכור לאוכל עצמו, והוא יכול להמשיך לאכול גם כשהוא בגמילה, כל זמן שהוא יכול להפסיק להתאוות לאכילה. וגם אצלי זה לא שונה, כי אני לא מכור למין, ולכן גם בהחלמה אני יכול להמשיך לקיים יחסי מין כל זמן שאין לי בהם תאווה, כי התאווה היא מה שאני מכור אליו. תקופה חשבתי שהסיכון בקיום יחסי מין מותרים עם תאווה הוא בגלל שאז אני יכול להמשיך הלאה גם למקומות אסורים והיום אני מבין שזה בכלל לא הקטע. אני מכור לתאווה ולכן כל תאווה - בין בהיתר ובין באיסור - היא תאווה וממילא אינני רוצה בה. נקודה.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: אל מה אני מכור? לפני 11 שנים, 7 חודשים #15474

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה. כתמיד, דבריך דברי טעם, שאלתי פעם חבר ותיק מחו"ל, מדוע אנחנו אומרים שאנו סקלסוהוליסטים ואילו בצעד הראשון שלנו, אנו מודים שאנו חסרי אונים מול 'תאווה'? היה יותר נכון שכל אחד מאיתנו יציג עצמו - 'לאסטוהוליק'... לאסט - תאווה מינית.

תשובתו הפתיעה אותי - אמת אנו חסרי אונים מול התאווה, אך רוי K  מי שהתחיל את S.A. החל את דרכו ב A.A. וכמחווה של הכרת תודה לחברותא שהצילה את חייו הוא הגה יחד עם המחלימים הראשונים של S.A. את היצירה הזו - סקסוהוליסט...

כסקסוהוליסט התקוממתי, לא הבנתי מדוע 'קפריזה' של אדם כזה או אחר משפיעה עלי... ואז הבנתי שאני כאן בגלל הדרך שלהם, גם לי יש הכרת הטוב אליהם...

באופן אישי אציין שבמשך למעלה מחמש שנים כשהצגתי את עצמי בקבוצה אמרתי שאני מכור לתאווה, רק לפני כשנתיים שיניתי את זה 'לסקסוהוליסט' בעקבות המלצת מצפון האינטגרופ לקבל את החלטת ותיקי S.A.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

בעניין: אל מה אני מכור? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19260

• מוישלה
  • רצף ניקיון נוכחי: 1667 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • נקי בחסד אלוקים מי"ב בטבת תשע''ג 20/12/12
נראה לי שאנו רעבים רוחנית ולכן אנו מתאווים לא נראה לי שאנו מכורים לרעב אלא ההתמכרות היא תוצאת הרעב שמתפרץ אצל כל אחד בנקודה אחרת
מה לך, יחידה, תשבי דומם כמלך בשבי, כנפי רננים תאספי וכנף יגונים תסחבי, כמה לבבך יאבל, כמה דמעות תשאבי, דבקת ביגון עד אשר קבר בתוכו תחצבי.
דומי, יחידתי, לאל, דומי ואל תעצבי, עמדי וצפי עד אשר ישקיף וירא יושבי.
סגרי דלתך בעדך, עד יעבר-זעם חבי.

בעניין: אל מה אני מכור? לפני 11 שנים, 5 חודשים #19265

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
תודה רבה מוישל'ה על דבריך. אכן בחוות הדעת של הרופא בתחילת הספר הגדול של A.A זו מסקנתו - 'הם חסרי מנוחה, רגזנים, ואינם שבעי רצון'... מה שמכריח את מציאת הפתרון, השגוי והקטלני במקרה שלי - התאווה.
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: בעניין: אל מה אני מכור? לפני 3 שנים, 1 חודש #133570

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

ממש מזדהה עם הפוסט של 'סוד'
מה שקורה אצלי עם כל הרצף של הנקיות, ואני לא מזלזל בכלל...
זה שאני בכלל לא מניצחון גובר והלך על התאוה... לא הייתי אומר ממש הפוך... אבל במצב מאד לא טוב הפנטזיות בלילה מנהלות אותי גם באמצע היום...
אסירות תודה אני בקבלה ולא בביקורת על עצמי, זה טבעי אני מכור, אני נוגע בעצמי כמו שאדם רגיל הולך להתפנות...
אבל אני צריך יותר להתחבר ללכת לקבוצות לעשות תוכנית צעדים להיות בקשר עם חברים ועם הספונסר

• עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן