ברוכים הבאים, אורח

יציאה לעולם השידוכין
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: יציאה לעולם השידוכין 716 צפיות

תגובה: תגובה (ותודה) לכל העונים לפני 2 שנים, 2 חודשים #141233

חיל בלע ויקיאנו כתב on 27 ינו' 2022 22:59:

טהרני - לכאורה החיים שלנו היו הרבה יותר קלים אם היו נותנים לנו מבחן ואומרים לנו - לפי התוצאות על השאלות האלו והאלו תדע להיכן לפנות וללכת. אני חושב שכל אחד מחפש את המבחן הזה שיורה לו את הדרך, בכל נושא. כאן זה מתבטא בעיקר בשאלות כמו האם אני מכור? ובענייננו: האם אני כשיר לצאת ולהתחתן? (איך אדע מתי כן?) במובן מסוים נשמע מדבריך שיש לך מין "מבחן אישי", אולי לא מדויק מאוד, שיכול להכווין. האם יש בדברי אמת מסוימת? א"כ - מה הן "שאלות הבחינה"? 

שמעתי בשם הרב עדין שטיינזלץ זצ"ל, שמישהו שאל אותו לגבי התאמה בנישואין, איך יודעים שזה "זה", שאנחנו מתאימים, הרב היה אז בן 80 ומשהו ואמר לו היום אחרי 60 שנות נישואין אני יכול להגיד לך שזה אכן מתאים...חחח
ואפשר לומר את זה גם על "האם אני מתאים וכשיר וראוי להתחתן", שהתשובה האמיתית לדעתי - אחרי שנים רבות ב"ה של נישואין - שאין זמן בו אני יכול לענות "כן". אשתי ואני הגענו להסכמה, שאם היינו מכירים אחד את השני היום - לא בטוח שהיינו קופצים זה על זה. אבל מצד שני, אחרי כל מה שעברנו יחד, אני לא רואה את עצמי חי בלעדיה, והיא לא רואה את עצמה חיה בלעדי. זה לדעתי, בעיני, קשר אמיתי וחזק יותר, ואי אפשר לראות אותו בהתחלה (כשהכל זיקוקים ולבלבות באוויר)...
ומעבר לכך, אומרים את זה בשם רבי נחמן אבל לא זוכר אם זה בשמו, בכל אופן מישהו שאל אותו "האם אני אכן ראוי וכשיר להיות שוחט בעיירה? האם אני מספיק ירא שמיים בשביל זה"? והוא ענה: אחד ששואל כזאת שאלה - אין כשר וירא יותר ממנו. 
ומכאן אני לוקח : אדם שנמצא כעת בתקופה שהוא מטפל בעצמו ברצינות ובאחריות, וכמו שראיתי בשרשור אחר שמישהו כתב - שהעבודה על שמירת העיניים ובכללי על התאווה היא העבודה הכי פנימית ועמוקה וחזקה שיש, והיא בונה אצלנו בנפש כוחות וכלים מדהימים להמשך החיים, ולכן דווקא מי ששואל את השאלה הזו - הוא כנראה זה שכשיר וראוי להתחתן כי זה מראה שהוא אדם אחראי ורציני, שיעבוד כמו שצריך לא רק על המחלה והתאווה אלא גם לאורך הנישואין בכל מה שיצוץ (וכנראה שיצוץ חחח).

אנשים שלא התרגלו לעבודה פנימית קשה להם לעשות אותה בנישואין (ונדרשים לכך כל הזמן), אולם מי שמתחיל כבר קודם הנישואין בעבודה שבלב, שבנפש, יגיע לנישואין מתורגל יותר ויהיה לו קל יותר לעבוד על עצמו ככל ויצטרך.

ואחרי כל זה, כמובן שגם צריכים לזכור שאנחנו יהודים מאמינים, וצעד מספר 3 אומר לנו בעצם לקחת את האמונה בהשם שיש לנו, ופשוט להיזרק על השם, השלך על השם יהבך והוא יכלכלך, לא רק פיננסית אלא גם ובעיקר הכוונה בחיים, ולפחות אנחנו לא נגיד לא להצעות שעולות... לזרום עם התכנית של השם.

הוא יודע שאני מכור ויודע שאני עובד על עצמי והנה הוא מציע לי שידוך. אז לא כדאי להפריע לו...

אוהבים!!

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.39 שניות

Are you sure?

כן