ברוכים הבאים, אורח

אני נכנע
(0 צופה) 

נושא: אני נכנע 8709 צפיות

אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1347

• תת לחץ
  • חבר ותיק
אני מבין הכל, אני יודע לדבר, אני יודע להסביר, אני יכול לתת אלף ואחת עצות לאחרים...
אבל על עצמי אין לי שליטה!
כשמשהו לא מסתדר בציפיות, ברצונות, אני לא מסוגל להמשיך, לא מסוגל שוב לחזור למסלול....

אם נשווה את זה לאימון גופני, אז אני מתאמן שבוע באופן קבוע, מתאים את הסדר יום לאימון, ואז יום אחד משהו משתבש, טעיתי בתכנון היום,  לא התאמנתי, אז זהו, אני כבר לא יכול להיות איש שטעה, לא מושלם, ואז אני מתנתק מהאיש ההוא, האיש שמתאמן.
ואני הופך להיות איש שלא צריך לעשות כלום, איש שלא מסוגל, איש שהעצלות מנהלת לו את החיים...

אני מבין, שפספוס אימון אחד, לא אמור להשפיע....
אבל לא, אני לא מסוגל, משהו משתבש בתת מודע ולא נותן לי להמשיך להתאמן.... ואני לא מבין מהו...

מי יכול בבקשה לשפוך קצת אור על המצב... תודה רבה
שיהיה לך יום טוב.. אלא אם כן יש לך תוכניות אחרות (-:

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1348

לא ולא ! , בן אדם כמוך לא נכנע , בן אדם שעם התגובות שלו נותן לאחרים כוח  ומקים אותם מהרצפה לא נכנע, בן אדם שעם התגובות שלו מעורר השראה ומעורר לאמונה - לא נכנע .

ברגע שמוצאים אבן יסוד מהבניין כל הבניין נופל , ואתם אחד מאותם אבני יסוד פה , תשאר פה אם לא בשבילך -בשבילנו .
צום קל ומועיל

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1349

• תת לחץ
  • חבר ותיק
אני לא מאבני היסוד, אני פה יומיים (-: 
מעורר השראה, אמונה ?! רק שהס.מ  לא ינצל את זה שאני יתחיל להתגאות.... לא טוב להחמיא ככה (-: אבל תודה!

ואף אחד לא אמר שאני הולך, או מתייאש, זאת לא פונקציה בכלל....

אני רק רוצה איזה 'טיפ' 'כיוון' מאדם אחר, כל אדם רואה את זה בצורה אחרת....

ואני אפילו יסביר לך מה קרה לי היום
החלטתי השבוע להתחיל לעבוד על 'שליטה על המחשבה' ע''י התפילה, שלשה פעמים ביום שאני שולט במחשבות ושקוע בתפילה... מתוך שלא לשמה יבוא לשמה... (-:
הבעיה שאתמול עשיתי טעות והלכתי לישון מאוחר, והיום בבוקר לא היה לי כוח לקום... והעצלות הזאת השפיעה לי על כל היום... ופתאום נכנסות מחשבות קטנות כאלה של יאוש...
וזה מדהים כמה בקלות היצר יכול לנצל את זה, ולהוריד אותי למטה בשניות.... בגלל איזה פספוס קטן בתהליך שקבעתי לעצמי...

ימח שמו הס.מ הזה...

ברוך ה' מצאתי איזה רעיון איך לחזור למסלול התפילה והריכוז...  ומזל שיש יום כיפור, אין מצב שאני מפספס אותו... (-:
לדבר עם אבאל'ה בלי אוכל בלי כלום, רק להיות איתו.... הגיע בדיוק בזמן

מה איתך ? איך הולך ?

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1350

• תת לחץ
  • חבר ותיק
הא, ולא התכוונתי לנכנע-מתייאש
התכוונתי מלשון כנוע, אין לי פתרון...
פשוט ראיתי שהצעד הראשון ב12 צעדים זה להכנע, להבין שאני לא יכול לשלוט.... (-:

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1352

• סבבה
  • דירוג זהב
מבין אותך אחי לגמרי גם לי לפעמים יש את ההרגשה הזאת שאני חייב לעשות ולגמור עם זה
עכשיו כולי חושב רק מדברים טמאים, כבר כמה ימים ואני לא יודע מה לעשות
יאאאלה קדימה להסתער!!! אתה יכול אחי!
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 6 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1354

• תת לחץ
  • חבר ותיק
אין פתרונות קסם...
אנחנו צריכים מרכז גמילה, ... (-:
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1355

אין פתרונות קסם...
אנחנו צריכים מרכז גמילה, ... (-:

תת לחץ שלחתי לך הודעה פרטית
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 3 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 6 חודשים #1365

• משה מנסה
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום
כולנו באותה סירה אולי באמת נתחיל בשיעור טלפוני או משהו כזה - כי באנגלית יש שיעורים טלפוניים והתחזקות הדדית - אבל בעברית עדיין אין
אולי נפנה לגארד לפתוח לנו טלפון בעברית שעם הזמן ילך ויתעצם

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 5 חודשים #1387

• aspiringjew
  • חבר קבוע
  • החיים האמיתיים מתחילים כאשר חיים ץץץ
לאחר "אני נכנע":
ממה שקראתי בתוך דבריך - אתה עדיין רקוח מאד מלהיכנע. אל תגיע לשם.
לצערי אין לי זמן לחזור על דברים שכתבתי במקום אחר. בבקשה לקרא את מה שהוספתי לפוסט של י "גיבור כארי?" וגם את מה שכתבתי ליהודי היקר ששון.

חזק ואמץ. לזכור תמיד "היום אם בקולו תשמעו": כל מה שצריכים לעשות זה לחיות את היום. מה שהיה היה, ומה שיהיה - מי יודע? היום אם בקולו תשמעו.

שבת שלום

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 5 חודשים #1412

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
לתועלת הקוראים הוספתי פה את הלינק למאמרו של אספיירינג בפוסט גיבור כארי
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=32.15

וההודעה לששון הוא כאן
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=40.msg1411#new

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 5 חודשים #1413

• משה מנסה
  • דירוג פלטיניום
הבנתי מיחזקאל שהם נערכים להתחיל בשיעור טלפוני
מי שרוצה ליכנס לטלפון הזה מוזמן להשאיר הודעה ועי"כ יהיה קהל גדול וביחד נפתח את הטלפון החדש.

בדרך אגב בפורום 'שלום גם אני חדש פה' כתבתי משהו בנוגע לטלפון כדאי לעיין שם
www.guardyoureyes.org/forumheb/index.php?topic=42.msg1397#new

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1547

• Shmiras
  • חבר ותיק
  • גוף שבתוכו נשמה

אני מבין הכל, אני יודע לדבר, אני יודע להסביר, אני יכול לתת אלף ואחת עצות לאחרים...
אבל על עצמי אין לי שליטה!
כשמשהו לא מסתדר בציפיות, ברצונות, אני לא מסוגל להמשיך, לא מסוגל שוב לחזור למסלול....

אם נשווה את זה לאימון גופני, אז אני מתאמן שבוע באופן קבוע, מתאים את הסדר יום לאימון, ואז יום אחד משהו משתבש, טעיתי בתכנון היום,  לא התאמנתי, אז זהו, אני כבר לא יכול להיות איש שטעה, לא מושלם, ואז אני מתנתק מהאיש ההוא, האיש שמתאמן.
ואני הופך להיות איש שלא צריך לעשות כלום, איש שלא מסוגל, איש שהעצלות מנהלת לו את החיים...

אני מבין, שפספוס אימון אחד, לא אמור להשפיע....
אבל לא, אני לא מסוגל, משהו משתבש בתת מודע ולא נותן לי להמשיך להתאמן.... ואני לא מבין מהו...

מי יכול בבקשה לשפוך קצת אור על המצב... תודה רבה

מה שאתה מדבר עליה ה'חיסרון' ה'חור' זה דבר שגורם להמכרות אצל הרבה אנשים ואצל קצת זהו ההתמכרות עצמו. נניח שהצלחת ב90 יום בלי למלאות את ה'חור הזו במלוי תאוותך. אתה עדיין חייב למלאותו במשהו משמעותי. אדם אם חור בתזונה חייב ויטמינים, ולאדם כמונו גם דרוש שלמות.

ב12 השלבים, קבעו מנסיון רב שבנוסף למה שאנחנו דרושים לכח מחוץ לאצמינו כדי לעצור, גם נדרש מאיתנו לחיות חויה רוחנית. זוהי הדרך היחיד שהם מצאו כדי לחיות כאדם חדש. אני שובר את השינים שלי בעברית אז אני מבקש ממך להדפיס את החומר שכבר תרגמו באתר. ובעזרת השם תתחיל קצת להבין את העולם של התמכרות.
תגובה לכל המשתמשים באתר, תרחמו על עצמכם. המדריך של GYE נכתב אחרי שנים של נסיון בתחום הזה, בתוספת של אלפי תיקונים והערות של חברי הפורום באנגלית. יש יותר מה להריוח בקריאה ראשונה של המדריך, מכל התגובות שאם בגלל יהיה לך את הסבלנות לקרא.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1553

• whoswho
  • חבר ותיק
אני יכול לנסות להציע כמה דברים בפן הפסיכולוגי, תגיד לי אם משהו נשמע לך נכון דבר ואפשר לבדוק את הכיוון.

ה"להפסיד אימון אחד" הזה שבגללו אתה נשבר. יכול להיות שאתה פשוט שואף גבוה מדי, ואתה נכנס ליאוש כשאתה רואה כשזה לא מתממש?
אתה רואה את עצמך באידיאל כאדם שלא חוטא? ברור שכולנו מכוונים לשם. הכוונה היא, האם אתה קם בבוקר ובאמת אומר לעצמך שהיום אתה הולך להיות מושלם?

זה אחד דומה, אבל יותר בכיוון של שמיר'ס, אתה יכול למצוא בעצמך סיפוק במשהו, לומר: "יש לי את הדבר הזה שבו אני הכי טוב ואני אוהב לעשות אותו, ואין אף אחד שיכול לקחת את זה ממני"?

נסיון צנוע לעזור. סליחה אם זה יצא לי תוקפני מדי, ניסחתי את המעט שחשבתי... :-[

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1555

• Shmiras
  • חבר ותיק
  • גוף שבתוכו נשמה

הא, ולא התכוונתי לנכנע-מתייאש
התכוונתי מלשון כנוע, אין לי פתרון...
פשוט ראיתי שהצעד הראשון ב12 צעדים זה להכנע, להבין שאני לא יכול לשלוט.... (-:

בקריאה שנית נתעוררתי להוסיף אזהרה/עיצה. ה12 צעדים מחוייבים רק לאלו שבאמת הגיעו לדרגה של "התמכרות".וגם בנמכרים יש הרבא דרגות. קודם כל תלמד את המדריך של הארגון, ומשם תתחיל לעבוד על הדברים היתר פשוטים. הרבה אנשים נעזרו על ידם, ואלו שקפצו ל12 צעדים בלי צורך אפילו ניזוקו, ולכן הגדרו את המלחמה ב8 דרגות.
תגובה לכל המשתמשים באתר, תרחמו על עצמכם. המדריך של GYE נכתב אחרי שנים של נסיון בתחום הזה, בתוספת של אלפי תיקונים והערות של חברי הפורום באנגלית. יש יותר מה להריוח בקריאה ראשונה של המדריך, מכל התגובות שאם בגלל יהיה לך את הסבלנות לקרא.
נערך לאחרונה: לפני 12 שנים, 4 חודשים על ידי .

בעניין: אני נכנע לפני 12 שנים, 4 חודשים #1617

• Shmiras
  • חבר ותיק
  • גוף שבתוכו נשמה
כתבתה במקום אחר בפורם שאתה בשלב הראשון של הצעדים, אפשר להגיד לנו איך זה הולך?

האם אתה עדיין יכול לסבול עוד יום של חיים כזה?
האם אתה מרגיש שאי אפשר להנות מטעבה, שזה רק גורם לך יסורים?
עד כמה אתה שונא את האנתרנת, ברצינות, יכול להיות שזה רק "לא נעים" אבל אפשר לחיות אם זה?

בשלב הראשון אדם נופל כל כך הרבא שאי אפשר להמשיך לחיות כך.  עדיף למות משלהמשיך 'לחיות' ככה  (בחינת "רשעים אפילו בחייהם קרואים מתים")
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן