ברוכים הבאים, אורח

סכין מפלסטיק
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: סכין מפלסטיק 826 צפיות

סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #130892

• lamedmoti
  • דירוג כסף

חבר'ה 
יש לי תאוריה שגורסת - שאין שום סיכוי להחזיק אינטרנט ללא חסימה בלי ליפול באתרים לא ראויים.
אבל יש אפשרות שאדם שיש לו אינטרנט ללא חסימה (ונפל באי אילו אתרים...) ילמד את עצמו איך להשתמש באינטרנט - ללא חסימה - באופן שלא יפול.
כמו שמי לא יודע להשתמש בסכין, נותנים לו סכין פלסטיק. אבל מי שיודע להשתמש בסכין יכול להשתמש בסכין מקצועית (בזהירות כמובן).
מה דעתכם?
האם כל מכור חייב להיות "מכור לשעבר"?!

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 3 חודשים על ידי lamedmoti.

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #130923

• beliver
  • רצף ניקיון נוכחי: 10 ימים
  • דירוג פלטיניום

לי דווקא יצא להפגש עם התאוריה שאתה מציג, אנשים שהיו מכורים לכל דבר ועשו תהליך והיום כהר אין להם סינון בכלל..
על שאלת האם צריך סינון או לא צריך שכל אחד יענה לעצמו אבל הדגש פה זה שהאנשים האלו עשו תהליך כדי להגיע ל"סכין האמיתית"

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #130927

• טהרני
  • רצף ניקיון נוכחי: 3306 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • עלי לבחור בין כניעה להשפלה

גם לי זה מוזר מאוד. אבל יש מכורים כאלה שרוצים ע"י חוסר סינון להפנים שהנקיון לא תלוי בסינון אלא בחיבור לאלוקים או משהו כזה. דעתי האישית לגבי עצמי לפחות היא שאני חייב סינון כמה שיותר הרמטי ולגדור כל הזמן כל פירצה שאני מזהה, גם אם זה גורם לאי נוחות יומיומית.

ליומן המסע שלי     הפוסט שהסביר לי מה הבעייה     הפוסט שהסביר לי מה הפתרון
אני חסר אונים, אנא עזור לי!

כאשר "בידך אפקיד רוחי" אז "פדית אותי ה' א-ל אמת". וככל שהצד הראשון של המטבע יהיה יותר בשלימות, כך גם הצד השני.

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131050

• אלי שומר
  • רצף ניקיון נוכחי: 37 ימים
  • דירוג פלטיניום

נפלא, בדיוק זה הנושא הראשון שרציתי להעלות. מניסיון שלי חלק גדול מהנפילות שלי היו כשהיה לי סינון, ואז הרשתי לעצמי לבדוק האם הוא באמת חוסם, ואם הוא לא חסם, אז אני לא אשם, הרי עשיתי סינון ועכשיו הקב''ה אשם. עדיין לא סיפרתי על עצמי, אבל אני מנהל מאבק אם יומן אישי [בלי שיתוף] כבר עשר שנים. והרבה נקודות זמן הייתי בטוח הנה עכשיו זה יתחיל נקיון קבוע. ויומיים לפני עשרה בטבת כתבתי לעצמי ביומן, עשרה בטבת תשפ''ב תהיה נקי שנה. ומוצ''ש נפלתי. ואז הבנתי שאני חייב סוף סוף משהו אחר. ונכנסתי לכאן ונרשמתי ואני מתחיל להרגיש את זה אחרת משאר הפעמים.
ההקדמה בשביל ההמשך. יש לי סינון מאד טוב כבר שנה סוגר מה שצריך פותח מה שצריך, עיקר הבעיה שאני יודע את הקוד. בהתחלה לא ידעתי נתתי לאשתי, אבל כל מיני הזדמנויות היה צריך בשביל טכנאי מחשבים וכו', בקיצור אני יודע. - כשהתחלתי את המסע השבוע, החלטתי שבשום אופן אני לא נוגע בחסימה. שעתיים אחרי !! הסתכלתי רגע החוצה מהחלון, ואני מגלה בבניין ממול בחלון עם שלבים פתוחים  אישה מתלבשת, מקווה שזה לא מפורט, אבל אני מכיר כבר בחלון ההוא הרבה שכנות לאורך השנים [כנראה זה נראה להם שם שאין נקודת ראות]. לרגע הסתכלתי, ואז נפל לי האסימון, פעם כשלא היה לי מחשב, זה מה שהייתי עושה מציצנות, הרי אני סובל ברמה מסוימת עוד לפני שביל גייטס המציא את הווינדוס, זאת אומרת לא הבעיה המחשב, ולא הפתרון החסימה, אתה הבעיה ! ואתה צריך להתמודד עם הבעיה. מיד הורדתי את העניים, וגם ברחוב אני נזהר מחדש, לא להחליף צורת שימוש. 
לסיכום, אדם רגיל חייב סינון. בוודאי שמתמכר צריך סינון רגיל, שלא יתחיל לראות דבר אחד ולאט לאט נוסע בלי לשים לב שעבר את הגדר. אבל אדרבא יכולה להיות מעלה בזה שהוא יודע קוד, בשביל לשים לעצמו את המראה, ואת התמרור, אתה חייב לשמור, אתה לא יכול לסמוך רק על דברים חיצוניים. 
כרגע אני ממשיך כך, מקווה לא ליפול, אם ח''ו יקרה אחרת אעדכן. 
אשמח לשמוע תגובות

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131051

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 24 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני בכלל לא רואה כאן מקום להשוואה... כאן יש התמכרות , מופרש דופמין במוח ברמה גבוהה. 
ללמוד להחזיק סכין זה טכניקה, כאן צריך ללמוד טכניקה כיצד להתמודד עם ההתמכרות זה לא טכני בלבד.

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131059

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

חז"ל וגדולי הדור של היום החליטו על גדרים בכל מה שקשור לעריות, איסור ייחוד, שמירת העיניים (מחלוקת אם זה דאורייתא או דרבנן) ובימינו האינטרנט הפרוץ והפלאפון החכם טלויזיה וכו'...

יש סיבה שהם גדרו את הגדרות האלה וזה נכון כלפי כל אחד בין אם הוא מכור ובין אם לא.

אני מכיר ויודע שאפשר להצליח גם עם אינטרנט פרוץ מתחת ידך- ראיתי אנשים כאלו בתכנית, שבין אם בחוסר ברירה כי הם בבית של ההורים ואין להם ברירה או אם ככה הם רוצים, אני לא חושב שזה דבר נכון ואני גם לא מסתכל עליהם בקנאה אני חושב שהם חוטאים למטרה וכמו שהגמרא אומרת שמים את עצמם במקום של ניסיון ונקראים רשעים גם אם הם עומדים בו..

אבל לגוף השאלה האם זה אפשרי כן זה אפשרי. אבל זה דורש הרבה יותר עבודה והשקעה וחיבור לפחות בשלב הראשון.. וגם אני לא יודע כמה הקב"ה מרוצה מזה גם אם אני לא אפול לשימוש זה לא רצונו שהמזרק רעל הזה יהיה בידיים שלי פתוח גם אם אני לא אקשיב לו ואשתמש בו אף פעם..

אוהבים!

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131122

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום
לא מסכים עם הדיון. 
את תדין לך למטרה לחיות בלי סינון.
המטרה היא להיות בשליטה על חייך, וכל האמצעים כשרים. אם מבחינה נפשית וכו' מתאים למישהו ומחזק את עמוד השידרה שלו שאין לו סינון, אז זה אמצעי כשר בעיני למלחמה בהתמכרות, אבל זה אמצעי, זה לא מטרה.
לי אין סינון כי ככה טוב לי כנ"ל, אבל אני ממש לא ממליץ לך להיות כמוני:
א. כי כולם אומרים שבלתי אפשרי להם להחלים ככה.
ב. כי אני לא מייצג, אני הרבה פחות מכור (לא קורא לעצמי מכור, כי אני שולט בחיי במידה רבה).
אבל עזוב את הדיון. רוצה לנסות תקופה בלי סינון? תנסה, אבל תזהר לא להגיע למצב שאתה אומר אחרי זה ווידוי נופל על ארבע.
רוצה לחיות בלי סינון רק בהמשך כשתחלים? מאחל לך שכשתחלים כבר לא תהיה סקרן לדיון הזה.

אוהב ומזדהה עם המחשבות.
גם אני רוצה לדעת שיום אחד אשלוט בעצמי במאה אחוז. לא אתגרה מאישתי בזמנים לא טובים, לא אתרשם מנשים אחרות, ותמונות לא צנועות באינטרנט יהיו בשבילי כמו בולי עץ או ברווזים לבנים.

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131311

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

היום אני רואה צדק בדברי. כל האופיס של המחשב נפל לי, פניתי לטכנאי מחשבים שלי שעשה שליטה מרחוק וטען שאולי החסימה עושה את הבעיות. עניתי לו שיש לו את הקוד ואני יכול להסיר ונראה. נכנסתי להיכנס לאייקון של החסימה, כדי להסיר, ואין אייקון, בדקנו אם ווינט נפתח, והתשובה כן, סימן שאין לי חסימה. אתם יודעים איזה אושר הייתה לי תקלה ולכן אין לי חסימה ואפילו לא ידעתי. פעם אם הייתה תקלה של החסימה זו לא בעיה שלי. היום אני יודע שאני אחראי. - כמובן זה בזכותם, איך אכתוב לכם שאני נקי. נכון רק 9 ימים אני כאן, אבל ב''ה גם ברחוב שומר את העניים, וגם במחשב לא נכנס לבדוק שום דבר שלא צריך. - כמובן מחר בבוקר אטלפן לתמיכה של החסימה ואדאג שתחזור החסימה. אבל הכי חשוב שאני אדאג לעצמי. שאבין שאם אני נופל חבל אני מפסיד את הכל, צריך שוב לאפס. 
ה' יעזור הלאה. בזה אני מסכים עם השיטה של 12 צעדים, אם הקב''ה לא היה מטפל בנו, לא היינו מצליחים בכלל

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131315

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום
אוהבים 

תמשיך לשתף...

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131398

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

כמובן התקשרתי למוקד להחזיר את החסימה. התומך אמר לי לבדוק האם החסימה מעודכנת או לא. עניתי לו שאני לא נכנס בין שני פנסים לראות האם זה שני אופנועים או משאית.
תודה לכם. 

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131408

• צורצור
  • רצף ניקיון נוכחי: 721 ימים
  • דירוג פלטיניום
קרה לי פעם שנציג בצ'אט טען שיש לי חסימה כשלא היתה. הוא הפעיל שליטה מרחוק כדי לבדוק ונכנס לאתר פורנו. הייתי בשוק שככה הוא בודק. הסברתי לו שפעם הבאה לפחות יפתח בכרטסיה נפרדת שלא יראו. ובכל מקרה שיהיה מוכן במקלדת על ctrl w, כי לקח לו יותר מידי זמן לסגור (אולי אני סגרתי). חוסר רגישות...

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 3 שנים, 3 חודשים #131410

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני לא מתפלא שעובדים שם מכורים או סתם בעלי תאוה...
שמור על עצמך צרצור
אוהבים אותך

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 2 שנים, 10 חודשים #137485

• אלי שומר
  • דירוג פלטיניום

כשכתבתי את התגובות כאן, הייתי די בתחילת הדרך, נדמה לי נקי משהו כחודש, ואמרתי את דעתי אך חשבתי אל יתהלל חוגר כמפתח.
חסדי שמים עברו מאז הרבה ימים [כן אצלינו סופרים ימים, לא שבועות ולא חודשים] וב''ה אני מרגיש שהרך הזו עזרה לי. לקחת את האחריות על עצמי, לא על חברת החסימה. 
אז בהחלט צריך חסימה, אבל לא בזה להשקיע את האנרגיה. 

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149143

• din123
  • דירוג זהב

נושא מעניין. 

האמת שגם אני לפני כמה חודשים הסתפקתי בשאלה הזאת... 

ולמדתי על בשרי כמה שאין תשובה אחת ברורה לאיך יותר קל להגיע לנקיות / החלמה 
פעם אחת אחרי תקופת החלמה שמתי חסימה... ומיד אחרי מצאתי פרצה שהפכה את רוב החסימות לניתנות לפריצה בשבילי, נפלתי והלך לי כל הרצף.
ולעומת זאת בתקופה אחרת לא הצלחתי להתרומם אפי' לרצף של כמה ימים ללא שימוש כי לא היתה לי חסימה.

אז המסקנה שלי היא:
כל עוד אני בתהליך אני צריך להיות עם יד על הדופק האם עכשיו זה זמן שהחסימה עוזרת לי להחלמה או שהיא מכהה לי את החושים 
ואם היא מכהה לי את החושים אז יתכן וכן יהיה לי כדאי יותר בלי חסימה.
אבל מתוך הבנה שזה לא מצב אידאלי.

ולכן באופן תאורתי אם יום אחד אגיע להחלמה מלאה - התשובה שלי היא פשוטה - ברור שלשים חסימה עדיף 

עד אז אני חייב לעבוד על עצמי ולהסתכל כל הזמן טוב טוב באיזה מקום אני נמצא.

כל זה בנוגע לעצמי. אבל יש גם את האחריות כלפי אלה שאני מאפשר להם גישה אם אין לי חסימה בטלפון - דיון אחר.

זה עצוב - כי אף אחד מהצדדים פה באמת רוצה את הטינופת הזאת אבל חסימה מגיעה עם החסרונות שלה 
היא יכולה לעורר התנגדות. 
להרדים.
לעורר סקרנות.
ועוד ועוד... 
כשאני שם חסימה אני מזכיר לעצמי כמה אני מוכן לוותר על מנת להיות נקי ואני מוכן ללכת כנגד האופי שלי (ליברלי אם זה לא ברור)

נערך לאחרונה: לפני 5 חודשים, 1 שבוע על ידי din123.

תגובה: סכין מפלסטיק לפני 5 חודשים, 1 שבוע #149148

• nbym
  • דירוג זהב

בקצרה על הנושא, המשפט המפורסם שדי מסכם: "אין אפוטרופוס לעריות". מסופר על גדולי חז"ל שהתפתו וכמעט נפלו ("אש בבית עמרם" - קידושין פ"א ע"א וכו').
זה לא מתאים לכל אחד ולא מומלץ באופן כללי. 

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן