ברוכים הבאים, אורח

לצאת לשידוכים? - התיעצות
(0 צופה) 

נושא: לצאת לשידוכים? - התיעצות 3429 צפיות

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126708

• הרוצה בחיים
  • רצף ניקיון נוכחי: 112 ימים
  • דירוג כסף

קראתי את ההודעות של גידי ואני מרגיש שאני בהתלבטות ממש דומה לגבי שידוכים.
אני  חושב שלא נכון להגדיר אותי כמכור לתאווה(מקווה שאני לא טועה)
אני לא משתתף בתוכנית של 12 הצעדים רק משתדל להיכנס פה לאתר לשתף ולהתחזק מהתמודדויות של אחרים.
אני מרגיש שחלק מהסיבות לדחיית שידוכים שנאמרו בשרשור לא רלוונטיות לגבי
לדוג': ריכוז עצמי גבוה שעתיד לפגוע בבת הזוג. אני מרגיש שלמרות זה שאני מתמודד עם התאווה אני אדם מאד מתחשב שעוזר למי שסביבו גם כשלא נח(משפחה/חברים)

אני כבר לא צעיר, התחלתי לצאת לפני כשנה וגם זה לאחר דחיות כי לא הייתי נקי ולמרות שלא הייתי מבקר באתר היה לי ידוע שלא כדאי להתחתן כשמתמודדים עם התאווה.
למרות שעד לשלשה חודשים האחרונים לא עשיתי צעדים רציניים כדי להתמודד (חוץ מלהתקין סינון).
באופן כללי,א מרגיש שמאז שנכנסתי לאתר אני מתקדם 

אשמח לשמוע עצות איך לברר אם אני באמת יכול לצאת לשידוכים?

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126709

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 222 ימים
  • דירוג פלטיניום

אני ממש מזדהה עם הרוצה בחיים
אני גם ככה לא התחלתי עם תוכנית 12 צעדים
אבל אני כבר יותר מחודש וחצי מאז שפתחתי יומן מסע
ואני מרגיש שאני בהחלמה למרות שנפלתי לאחר 35 ימים
כולנו מתמודדים אבל מכאן ועד להיקרות מכורים... יש דרך...
אני חושב שיש לי התמודדות ואולי גם קשה
והנישואין באופן של עבודה נועדו לפתור חלק מהתמודדות
ולפתוח התמודדות מסוג שונה קצת יותר בוגר
החיים מחייבים התמודדות ומסע של עבודה
תתקנו אם אני טועה
בהצלחה

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126711

• gidi
  • דירוג פלטיניום

תודה לכם חברים יקרים.
אנסה להתייחס לנקודות אבל קחו כמובן בערבון מוגבל כי לי אין ניסיון ואני לא מבין גדול בתחום.

1. השאלה של האם אני מכור היא מאוד מורכבת. למעשה אני התחבטתי בה תקופה ארוכה. אבל נסו לחשוב על זה- אם אתם לא מכורים אז זה אומר שאתם פשוט יכולים להפסיק את ההתנהגות רק בעזרת כוח רצון, זה עובד לכם? אם כן למה אתם פה?
ומכאן גם נובע ככל הנראה שאם אני לא מצליח לעצור את עצמי רק בכח הרצון אז גם כשזה יגיע בנישואים כח הרצון שלי לבד לא יעזור.. (זאת גם הסיבה שאני בתוכנית כנראה)
אם הדברים לא נכונים לגביכם ואתם לא מכורים אז אני לא יודע..

2. "ריכוז עצמי" בשבילי הוא מה שמתאר את ההתנהגות שלי. זה לא אומר שאני אדם רע, אנטיפט ושונא לעזור, אני דווקא להיפך, אדם מאוד אוהב ואוהב לעזור ולשמח.
אבל, עצם הפעולה שלי על התאווה, כמו למשל בידוד עצמי בחדר עם סירטוני תאווה- עצם הפעולה הזאת היא שיא הריכוז העצמי- באותם רגעים אני מרוכז רק בעצמי לא בסביבה ולא במציאות רק מנסה לענג את עצמי ולספק את עצמי ברמה הגבוהה ביותר. זה משליך כנראה גם על ההתנהגות ביום-יום לפעמים. וכשעולה הקריז אני רוצה רק לספק את עצמי ולהתעלם מהכל- וכשאני נשוי זה עלול לפגוע באישה בצורה פיזית או ריגשית כשתרגיש שאני בעצם בוגד בה.

לגבי המסקנה בפועל, אז אם עקבתם אני בסוף החלטתי לצאת בכל זאת. זה נבע מההחלטה שמסכמת את הכל ונמצאת בראש כל השאלות- האם זה רצון אלוקים?
צריך לשקול את זה נכון כדי שלא אשקר לעצמי ואנסה להבין את רצון אלוקים בצורה שנוחה לי, אבל אחרי שלמדתי להיפתח לאחרים, לשתף, להתייעץ ולטפל בפגמי אופי(מידות מקולקלות כמו חוסר כנות=חוסר אמת, כעסים אנוכיות..) כמה שאפשר.
מתוך המקום הזה הבנתי שרצון אלוקים ממני שאני כן אתחיל לצאת ושאני מוכן.
וזה לדעתי כל עוד זה בא ממקום נכון ומהבנה שבכך אני מקיים את רצון אלוקים בלי ליצור יותר נזק זה בסדר.

אוהבים ומאחל לכולנו המון הצלחה, שכל אחד ימצא את האחת שלו בעיתו ובזמנו במהרה בע"ה, נזכה להקים בית נאמן ללכת בדרך אלוקים ולהתנקות מהתאווה הרעה.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126738

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

תודה על התגובות.
אני לא לגמרי מסכים עם ההנחה שזה שלא מצליחים להפסיק מעיד בהכרח על התמכרות.
לא על כל אדם שרוצה לעשות דיאטה ומתקשה בזה היינו קוראים לו מכור לאוכל.
לדעתי(בטוח שיש פה מבינים ממני) מכור הוא אדם שמתנהג הצורה אובססיבית ובלתי נשלטת.
אנמ כלל לא בטוח שזה המצב אצלי, לא כל חשיפה לתאווה מעוררת אצלמ יצרים מטורפים. האמת שאפילו אני קצת שומר על העיניים ברחוב.
פשוט מידי פעם רוצה קצת את הפורקן וההנאה שהתאווה מספקת. 
מה גם שתחושת הבדידות(המצב כרגע שכמעט אין לי חיי חברה, גם תודות לקורונה) וכל מיני מתחים של היום יום לא מקלים על ההתמודדות

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126744

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מבין אותך חבר.
חשבתי שתגיב משהו בסגנון כי כמו שאמרתי לך גם אני התחבטתי הרבה בנושא וההגדרה עצמה זה קצת דבר מורכב.
אם תרצה בפרטי מוזמן לשוחח איתי על זה, אני לא חושב שהכוונה לפתוח פה דיון מעמיק וגם לא בטוח שיש לי תשובה.
אני חושב שבסופו של דבר זה איך שהאדם מבין את ההתנהגות על עצמו. כן גם אני מידי פעם מצליח לוותר וחשבתי שאולי זה לא משפיע (לפחות לא תמיד והיו מקרים שנחשפתי ולא השתמשתי), גם האשמתי קצת את הבדידות אז אני מאוד מזדהה.

היום אני מבין שאני פשוט מאבד שליטה על ההתנהגות שלי ועושה דברים שאני לא רוצה ולא מצליח להפסיק לגמרי גם אם זאת המטרה הראשונה של החיים שלי.

אם זה מציק אני מציע לא להידבק להגדרה של "מכור" ולהבין שסך הכל יש לי איזו בעייה בנושא..

אוהבים!

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126758

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 210 ימים
  • דירוג פלטיניום

מהי התמכרות מתוך ההגדרה במילון:

התמכרות היא שימוש חוזר בכמויות הולכות וגדלות של חומר או התנהגות הגורמים הנאה, אשר מביאים את המשתמש בהם למצב שבו מניעה של שימוש גורמת למצוקה ודחף להשתמש שוב. כלומר, זהו מצב של תלות נרכשת פסיכולוגית וגופנית, בחומר או בפעילות כלשהם.

אני מניח שלא לכולם זה המצב, אני מניח שיש פה אי אילו ואחרים שנופלים אחת לכמה שבועות / חודשים ואצלהם המנה הנדרשת לא גדלה - קרי הם אינם מתדרדרים בשימוש שלהם..

אבל לא חושב שזה סיבה להירגע.. רובנו התחלנו במצב הזה.. כמו בספר הגדול שמתאר את האלכוהוליסטים, על ארבעת הסוגים, יש את האחרון שכבר נכנס כל כמה חודשים לאישפוז על סף מוות.. שכבר ברור לו ולחברה שסביבו שהוא אלכוהוליסט חסר תקנה.. ויש את הראשון שבסה"כ שותה מידי פעם אחת ל.. 

להגיע מהנקודה הזאת לשנייה זה עניין של זמן בלי טיפול.. אז טוב שאתם כאן כי ההתמכרות וההתדרדרות עלולה להגיע..

מה שכן נפקא מינא לעניין השידוכים יכול להיות בהחלט שלא צריך לדחות את השידוכים במצב כזה שאינך מכור עדיין...

איך שאני רואה את זה זה פשוט הניסיון של הדור וכוחו של היצר... ויש כאלו מסכנים יותר (כמוני) שהפכו למכורים ועבורם זה כבר מזמן לא עניין של ניסיון הם לגמרי מושלכים בידי עצמם היצר בכלל לא צריך להתערב שם...

מסכים עם זה שלא כולם מכורים, עדיין. אבל חושב שצריך להיות עם היד על הדופק ויפה שעה אחת קודם - להתחיל לנסות להיגמל מההרגל הרע הזה כבר עכשיו כשההתמכרות אינה פיזית או פסיכולוגית.

אוהבים!!

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126766

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

תודה רבה מתרפא.
הסברת את העיניין בצורה נפלאה.
וכאן נכנסת השאלה שלי.
בסופו של דבר יש כאן איזשהי סקאלה(ולא שתי נקודות קיצון) בין מכור קשה לאדם שרק לעיתים רחוקות צורך קצת תאווה (אדם נורמלי)

בהנחה שהמיקום על הסקאלה הוא קריטי להחלטה האם לצאת לשידוכים, איך אני יכול לדעת איפה למקם את עצמי?
הקושי הגדול הוא לדעת את זה בוודאות, מכורים רבים מתקשים להגדיר את עצמם כמכורים. איך לדעת שאני לא כזה?

ההשפעה של החתונה על ההתמודדות היא לאחת משתי הקצוות.
לפי מה שקראתי מכורים רבים שהתחתנו הגיעו למצבים קשים יותר.
לעומת זה אדם עם התמודדות נורמלית זה ממש יכול לפתור את הבעיה.

תודה רבה על התגובות המחכימות של כולכם

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126771

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

הייתי מתחיל בלענות על 20 השאלות בתחילת הספר הלבן הם נמצאות פה בפורום גם איפשהו מסתובבות..

זה ייתן לך התחלה של אינדקציה לאיפה אתה עומד על הסקאלה...

אם אתה בפחות מ-5 תשובות חיוביות הייתי מתנהל כרגיל כאחד האדם..

אוהבים!

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126775

• הרוצה בחיים
  • דירוג כסף

אני חושב שראיתי את זה פעם אבל לא מצליח למצוא את זה עכשיו.
אשמח לקבל הפניה...

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126777

• מתרפא
  • דירוג פלטיניום

קח יש לך פה פוסט עם השאלות וגם הסבר קצר של מישהו למישהו אחר מלפני 6 שנים שמדבר נראה לי בדיוק על הנושא הזה.

אוהבים

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 8 חודשים #126827

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

סליחה שאני מפנה למה שהבאתי וכתבתי ביומן מסע שלי
אבל אני חושב דברים שצריך להתייחס אליהם (אברהם סתיו והתגובות)

נערך לאחרונה: לפני 3 שנים, 8 חודשים על ידי דייב 2.

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 6 חודשים #128194

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

יש כאן דיון די חדש אבל שווה

אדרבא אני אשמח לעוד הפניות כדי להשלים עד כמה שאפשר את הנושא

אוהב מלא

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 6 חודשים #128366

שלום גידי חבר יקר!

​שמח לקרוא שהחלטת לצאת לדייטים.

לעניות דעתי, זו ההחלטה הנכונה וכך צריך לשלב את זה בחיים.

אני מאמין בעשיה ובהוספה של טוב בעולם. 

מקווה שהולך בסדר ושטוב לך אחי.

שיהיה בהצלחה אחי היקר!

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 6 חודשים #128385

• gidi
  • דירוג פלטיניום

אוהבים!! תודה רבה חבר יקר!
כן זה היה לפני תקופה, נכון לעכשיו זה לא קידם אותי יותר מידי כי כנראה כך זה רצון ה'.
האמת בתקופה האחרונה קצת נמנע מתוך עצלנות ואני דווקא צריך לחזור לזה (גם הספונסר העיר על זה בדרך אגב שאני צריך להמשיך ולנסות) היו לי כל מיני תירוצים כמו משימות, הצעה פחות מתאימה וסגר וכאלה אבל אני צריך להבין את רצון אלוקים ממני ובאמת להשתדל לעשות את החלק שלי.

תודה על ההתעניינות, גם לך מאחל הרבה הצלחה ורק טוב בע"ה.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

תגובה: לצאת לשידוכים? - התיעצות לפני 3 שנים, 6 חודשים #128393

שבוע טוב גידי אחי היקר!

בסיעתא דשמיא ובהשתדלותינו. יש לנו גם חלק גדול בדרך אל המטרה.
מאחל לך הרבה הצלחה אחי בהמשך הדרך!
שנזכה לשמוע בשורות טובות בעז"ה.

זמן ליצירת דף: 0.70 שניות

Are you sure?

כן