ברוכים הבאים, אורח

זקוק לעצה בדחיפות
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: זקוק לעצה בדחיפות 1224 צפיות

זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114361

• מיכה88
  • חבר חדש

שלום חברים,
עד לפני כמה שבועות, הייתי מסתכל על הפרסומת לאתר בחיוך, ואומר לעצמי: איזה כיף לך, אתה כבר בחוץ.
כן, גם אני הייתי מכור כבד, עם נטיות הפוכות [שזה מכפיל את הבעיה, כי השמירת עינים שלי, זה גם בבית הכנסת ובישיבה ולא רק בחוץ] ובסייעתא דשמיא עצומה יצאתי מזה לגמרי. ממש לחלוטין. למעלה משנתיים...

עכשיו לצערי אני לא שם, 
מישהו שלח אלי בחור צעיר שאני יעזור לו מנסיוני. בהתחלה זה קצת הלך. אבל אחר כך, זה התהפך לגמרי. מתברר שהבחור התאהב בי, וכשהוא החליט להגיע לזה, כל המחסומים שלי התמוטטו... אבל לא סתם התמוטטו, אני ממש לא רואה את הסוף. אני לא מסוגל להגיד לו לא. ואת האמת, אני גם מאוד מאוד נמשך לזה.
מה עושים?
אני פשוט מרגיש שזה כבד כבד כבד עלי...
הבו עצה בבקשה.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114362

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
בתכנית מלמדים, שאף פעם בחיים אנחנו לא בקשר עם מישהו שהוא מושאי תאווה שלנו,
תפנה אותו לקו החם של הקבוצות,
ותגיד לו שאתה לא מעוניין בקשר איתו, בלי עיגולי פינות,
תציל את החיים שלך.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114364

• מיכה88
  • חבר חדש

אבי,
אין שום סיכוי שאני עושה את זה. כי זה פשוט לא אני. וזה גם לא ממש יעבוד, כי מחר אני יצטרך את זה שוב, ואני יגיע אליו.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114369

דבר ראשון תשתף מישהו שאתה סומך עליו ומכיר אותך, אולי ההוא ששלח את הבחור אליך. ברגע שתשתף מישהו מוכר זה כבר יעצור אותך, כי תדע שיש מישהו מוכר לך שיודע מה שקורה.

שנית, קח בחשבון שמחר הבחור הזה יפנה שוב למישהו אחר לקבלת עזרה על מה שקורה ביניכם, וכדי בזיון וקצף, בפרט שתמיד יאשימו אותך בתור המבוגר האחראי למרות שלפי דבריך זה לא התחיל מיוזמתך.

כל זה כמובן לא תחליף לפנייה לעזרה מקצועית.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114386

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום
מיכה88 כתב on 12 ספט' 2018 12:05:

אבי,
אין שום סיכוי שאני עושה את זה. כי זה פשוט לא אני. וזה גם לא ממש יעבוד, כי מחר אני יצטרך את זה שוב, ואני יגיע אליו.

מה ההיגיון לבקש עזרה, כשאני מבין הכי טוב ולא מוכן לשמוע למה שמציעים לי?
באהבה.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114394

מיכה88 כתב on 12 ספט' 2018 12:05:

אבי,

מה שעשית עכשיו נקרא להודות בחוסר אונים. מה שנשאר עכשיו הוא עוד 11 צעדים. אבל בוא נתחיל בזה שאתה צריך עזרה. כוח אחר מחוץ לך שיוציא אותך מזה. מקנא בך שהגעת בכזו בהירות לתובנה הזאת - אני לא יכול לעצור את עצמי מזה, למרות הרצון הכנה שלי. 
לי זה לקח המון זמן, ועדיין הרבה פעמים נוטה להכחיש ולחשוב שאני מסוגל לבד, שהפתרונות שלי יעזרו לי. 

גיליתי שכדי להחלים אני חייב להוציא ממני ולתת לאלוקים לעזור. זה התבטא בפועל כשחלקתי עם חברים. 
רק אז זה עבד.

מוזמן לנסות, תוכל לפנות אלי בפרטי אם תרצה.

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114499

• מיכה88
  • חבר חדש
תנה ליבך לי כתב on 12 ספט' 2018 21:28:
דבר ראשון תשתף מישהו שאתה סומך עליו ומכיר אותך, אולי ההוא ששלח את הבחור אליך. ברגע שתשתף מישהו מוכר זה כבר יעצור אותך, כי תדע שיש מישהו מוכר לך שיודע מה שקורה.

שנית, קח בחשבון שמחר הבחור הזה יפנה שוב למישהו אחר לקבלת עזרה על מה שקורה ביניכם, וכדי בזיון וקצף, בפרט שתמיד יאשימו אותך בתור המבוגר האחראי למרות שלפי דבריך זה לא התחיל מיוזמתך.

כל זה כמובן לא תחליף לפנייה לעזרה מקצועית.

תודה לך, ניסיתי וזה עבד. מי שהביא אותו התערב בסיפור, וסיים אותו יפה...

ולכל העוזרים האחרים, לשמחתי, אני לא מכור. אולי הייתי כך בעבר [לפני שנים], אבל אני לא שם.
לדעתי, ומותר לכם לחלוק עלי, 12 הצעדים זו דרך רק למכורים בצורה כזו או אחרת. ולא למי שעדיין בחוץ ופתאום נתקל במכשול, גדול ככל שיהיה.
ו.. אני מסכים בכל פה, אין דרך לצאת מזה בלי לערב את ה' חזק מאוד. [אצלי זה מתבטא ביציאה ליער או לשדה ולזעוק מעומק הלב]
וכשה' מעורב ישנם גם ניסים גלויים בעזרה לצאת מזה, אני אומר את זה כאחד שהיה מכור לגמרי, כמעט 20 שנה ויצא מזה לגמרי. ואני ראיתי ניסים גלויים, אני לא מדבר על תאוריות...
גם עכשיו אני מסיים את הפוסט ויוצא שוב לשדה, להפגש עם הכל יכול. 
תודה בכל אופן.

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 6 חודשים #114500

שמח מאוד בשבילך! 

רק הערה קטנה: אין דבר כזה מכור לשעבר (כנראה זו הסיבה שלא הגבת נורמלי בסיטואציה, אתה עדיין מכור..). יש מכור נקי, אבל מכור נשאר מכור כל החיים, רק יכול להיות שלמד להתמודד ומצליח לא להשתמש.

12 צעדים זו דרך למכורים להתמודד. נראה שגם אתה מצאת לך דרך להתמודד, שמח בשבילך, הצלחה! 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: זקוק לעצה בדחיפות לפני 5 שנים, 5 חודשים #114640

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים