ברוכים הבאים, אורח

בירור במבט היהודי על התוכנית
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: בירור במבט היהודי על התוכנית 2621 צפיות

בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113636

• ציינה
  • חבר חדש

אני חייב לשתף דילמה מסויימת שצצה לי בעקבות מאמר נגד התוכנית שקראתי
במאמר הוצגה שורת רבנים שטוענים שמקור התוכנית מגיע מהנצרות ושיש איסור להשתמש בה.וחשבתי על זה,והרבה תכנים של התוכנית אמנם מתאימים ליהדות,אבל גם הרבה נוגדים לה.לדוג',באחד הצעדים (שעוד לא הגעתי אליהם)קראתי בספר הקטן שהבנו שלעולם לא נצליח להשתחרר מפגמי האופי שלנו.זה דבר שהוא לא נכון מהותית.וזה מפריע לי מאוד.כי כל הסיבה בגללה אני רוצה להפסיק,היא בשביל החיים שלי,והחיים שלי הם היהדות.ואם זה נוגד אני לא מעוניין להפסיק את החיים שלי.מנגד,דווקא התוכנית עוזרת לי מאוד,ויש בה המון דברים שמתאימים ליהדות.
בכל אופן אני מבולבל לחלוטין.אם מישהו יוכל לעזור לי בזה אני אשמח מאוד.

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113637

כתבו על השאלה שלך המון אנשים אז אני רק אביא קישורים לחלק מהמאמרים שכתבו בנושא.
gye.org.il/articles/12-steps/item/what-are-the-12-steps
gye.org.il/articles/12-steps/item/why-is-torah-not-enough
gye.org.il/articles/12-steps/item/da
p-a.org.il/1135-2/
אני רק מקווה שתשתכנע כי לכל הדעות יותר חמור להמשיך ליפול מאשר לעשות את 12 הצעדים.
באהבה.

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113638

הרבה מאוד נתקעו מול המילים חוסר אונים וחושבים שהם מנוגדות לאמונה. לצערי, כל מי שעשה כך, רק ראה את התכנית מהספר ומעולם לא ביקר בקבוצות ולא שמע איך היא מיושמת, אחרת לא היו לו שום קושיות. 

מי שמבין ש"חוסר אונים" הוא הכשר לעשות מה שבא לי - לא הבין כלום. הוא רק בצעד ראשון בלי צעד שני, וצעד ראשון בלי צעד שני - כבר עדיף שלא היה נכנס לצעדים בכלל.. 

חוסר אונים פירושו שאני לבדי לא מסוגל. לכן אני מוכרח לקבל עזרה מכוח עליון (וכהגדרת חז"ל: בכל יום יצר הרע מתגבר על האדם ומבקש להמיתו, ולולי הקב"ה עוזרו - אינו יכול לו") . לכן אני לא יכול לקחת צ'אנס, להתקרב למקום שבו אני חסר אונים, כי אין לי סיכוי. התכנית לא מפסיקה להדגיש שוב ושוב את ערכן של הפעולות - אמונה בלי פעולה לא שווה כלום. חצי עבודה לא תיתן לנו חצי תוצאה. 

אותו דבר בפגמי האופי. אני לא יכול לשנות אותם, אבל אני יכול להתנהל בסדר איתם (כמו במשל ההינדיק של רבי נחמן. תרנגול הודו היית ותרנגול הודו תישאר. אבל גם תרנגול הודו יכול לשבת עם בגדים ליד שולחן ולאכול בסכין ומזלג. גם מי שיש לו טינות, פחדים, התמסכנות, תלות וכו' יכול להודות בזה, לבקש שחרור מאלוקים ולפעול בהתאם). 
אני לא יכול לשנות את גלי הים. אבל אני יכול ללמוד לשוט עליהם. 

לסיום: מעבר לוויכוח הדתי, אותי תפסה דווקא המציאות. כשהבנתי שוב ושוב שאני באמת חסר אונים. אז מה עוזר לי שכתוב שציצית מועילה כדי שלא נתור, אם אני תר עם ציצית? 
מה עוזר לי שכתוב שמי שעובד 40 יום על מידה - קונה אותה, אם אני רואה שאצלי זה לא עובד ואני ממשיך להתמודד? 
אז יש לי 2 אפשרויות: לזרוק הכול, או לקבל ולהתמודד במצב שאני בו. תגיד לי אתה מה יותר יהודי.. 

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113642

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
יפה מאוד,
אוהבים.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113651

• ציינה
  • חבר חדש

אני נמצא בארגון קרוב לשנה,אני נמצא בקבוצות החיות,ואני יודע בדיוק את ההסברים האלו.אבל בכל זאת,מדובר פה ברבנים שמתווים את הדרך שלי לחיים.
אבל זאת נקודה שאין מה לעסוק בה,הנקודה שכן אני מנסה לברר היא,שאמנם העבודה עוזרת,ואפשר להתווכח על העקרונות,ויש הסברים לכל צד,אבל סוף סוף המקור של התוכנית מגיעה מהנצרות. ו”היוצא מטמא-טמא” אני מפחד מהעובדה שאולי יש פה מסר שהוא לא הולך לפי רוח ההלכה.ברור לי שההסבר קיים.השאלה היא אם הוא נכון.
אני יודע שזאת נשמעת פחדנות,אבל הסיבה שבגללה אני רוצה להפסיק זה החיים שלי.והחיים שלי הם חיי אמונה.ואם משהו מהתוכנית סותר,אני לא יכול להרשות לעצמי להמשיך.עם כמה שזה מסוכן עבורי.

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113652

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

שני דברים בקצרה:

א. מבחן התוצאה. אלפי יהודים שהיו בשיא השפלות, נמצאים היום קרוב לאלוקים ולתורת ישראל. דיונים פילוסופיים יכולים להיות עד שנה הבאה, אבל על התוצאות אי אפשר להתווכח.

נראה לי שעדיין ברור לכולם שלצפות בפורנו, ללכת לזונות וכו' זה אסור באיסור חמור. ברור לכולם שהתוכנית מצליחה להציל מאות ואלפים. ישנם ספקות לגבי הסברים ודקויות של הצעדים. אז מה מכריע?

ב. הנה לינק למחקר מקיף על הנושא של היהדות והצעדים:

guardyoureyes.com/GYEFiles/Images/DailyEmail/12Steps.doc

ג. יש כאן בעיה של מעגליות. אנחנו אומרים שכל הנצרות מגיעה מהיהדות, ובאותה נשימה אומרים שיש כאן דברים שהם מהנצרות. איך זה הולך ביחד?

תן לי צעד אחד שהוא לא נטו יהדות ואני אוכל את הכובע. אין אפילו צעד אחד שהוא לא מאה אחוז יהודי.

ד. לא יודע מה הכוונה שלך לגבי הפגמי אופי שאי אפשר להשתחרר. הצעדים אומרים בדיוק את ההיפך. שאם אנחנו עושים את צעדים 4 עד 7, אנחנו יכולים להשתחרר מכל פגם אופי שהוא. אז או שלא הבנת נכון או שהכותב לא הסביר נכון, אבל זה בודאות לא מה שהצעדים אומרים לנו.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113658

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

לא משנה מה תחליט, (אני לא מאמין שאפשר לשכנע דרך כתיבה אנונימית).
תמשיך להיות פה איתנו בפורום....

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113670

• Tzachi
  • חבר חדש
אומנם תוכנית 12 הצעדים נוסד ב 1935 על ידי נוצרים, אבל מהר מאוד הבינו שאסור לקשר את זה לדת מסויימת, כזו או אחר. לכן מעדיפים לדבר על "כח עליון," במקום אלקים. זה לא דת. ",חכמה בגויים, תאמין!"
אני הופתעתי לגמרי לקרוא דברי חיזוק מדהימים שעולים בדיוק בקנה אחד עם התוכנית 12 הצעדים בספר מסילת ישרים. עיין פרק "מדת הנקיות." אפילו משתמשים באותם המונחים, ביטויים ומושגים! זה המקור ההשראה של התכנית!
כואב הלב שיש עדיין רבנים שאינם מבינים מה זה התמכרות, ולכן לא מבינים את רמת הצלת הנפשות של התוכנית. התמכרות זו  לא רק "מומר לתיאבון". זה  מומר לבולמוס! 

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113682

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

לי באופן אישי זה לא משנה מי כתב, המציא, או העתיק. 
לי זה עושה טוב , משאיר אותי נקי, מחבר אותי לאבא. 
זה מה שחשוב וזה מה שאבא היקר רוצה מאיתנו .
הרי כל מה שעושים הגויים זה נעשה במיוחד לנו לעם הניבחר . אוהב אותך אבא יקר תודה .

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113686

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
שבי1 כתב on 31 יולי 2018 02:06:

לי באופן אישי זה לא משנה מי כתב, המציא, או העתיק. 
לי זה עושה טוב , משאיר אותי נקי, מחבר אותי לאבא. 
זה מה שחשוב וזה מה שאבא היקר רוצה מאיתנו .
הרי כל מה שעושים הגויים זה נעשה במיוחד לנו לעם הניבחר . אוהב אותך אבא יקר תודה .

זו לא טענה קצת בעייתית? 

יש יהודים שעושה להם טוב להיות מסיונרים... אז זה אומר שזה עבודת ה'?
לא הצלחתי להבין את הטיעון, ריבונו של עולם רוצה שיהיה לנו טוב, גם אם הוא מנותק מתורה?
(אני לא ציני, אני באמת מנסה להבין מה רצית לומר, בלי קשר לתכנית, אני מנסה להבין בכללי, האם זו דרך?)

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113695

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום
זו לא טענה קצת בעייתית?

יש יהודים שעושה להם טוב להיות מסיונרים... אז זה אומר שזה עבודת ה'?
לא הצלחתי להבין את הטיעון, ריבונו של עולם רוצה שיהיה לנו טוב, גם אם הוא מנותק מתורה?
(אני לא ציני, אני באמת מנסה להבין מה רצית לומר, בלי קשר לתכנית, אני מנסה להבין בכללי, האם זו דרך?)
למה בעייתית ?
אני מתחבר לכח שהוא גדול ממני ולי באופן אישי זה ה' יתברך. 
ואני לוקח זאת למקום מה אבא רוצה ממני? כמובן שאהיה נקי ושאשאר כזה .
בעידן של ימינו של מניית הפורנו ושאר נושאי התאווה ..
כלום לא עזר לי מהמנעות של פורנו , מפגשים, ואוננות. 
התורה לא הצליחה לתת לי פיתרון , עם כל הבכי וכל הנדרים וכל הרבנים. 
לי באופן אישי לא הפריע לשאול את השאלות האלו .
כי הייתי כבר נואש .
היום אני מחובר רוחנית לאבא יקר ואוהב יותר מאשר הכרתי בעבר , וזה עושה לי טוב. 
וזה מה שחשוב לי היום

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113706

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אני לא שואל על העובדות, ולכן זה לא עונה על השאלה,

אני שואל על הגישה.
האם הגישה של "העיקר שזה עושה לי טוב" היא לא גישה קצת מוזרה?

ז"א זו לא גישה שבעיניך יוצרת פרדוקס? 

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113736

• עדינו
  • רצף ניקיון נוכחי: 372 ימים
  • חבר ותיק

לציינה היקר!
כל כך מזדהה עם השאלה שלך, שאלתי כמוך את אותם שאלות בדיוק כשהתחלתי את הדרך.
מבין כל כך את הפחד,
בתוך כדי כל הבירורים שלי הפרוסים כאן בפורום, קיבלתי "אזהרה" מחבר תכנית שמלמדים בתכנית דברים לא נכונים על אלוקים וכו'.
אני החלטתי לפחות לנסות (הרי עדיין יש רבנים תומכים נלהבים בתכנית), עם יד על הדופק של התכנית וללמוד מה הם אומרים,
קראתי בעצמי את הספרות ושאלתי שאלות, 
והתוצאה היתה - חיבור עמוק ואוהב יותר ללימוד התורה, קשר חזק יותר לאלוקים,
נהייתי טוב יותר כלפי משפחתי, אני משתדל להיות יותר אמיתי וכנה ועוד...

אגב, את התכנית הכרתי לראשונה מפיו של תלמיד חכם גדול, שעוסק בחינוך עשרות שנים, ובקי בנגלה ובנסתר. והוא עצמו כתב עבודה שלימה המקבילה את הצעדים לדברי המסל"ש.

אמנם, יש בתכנית חברים שאומרים דברים בשם התכנית, אך הם דברים שכשמעיינים בספרות - רואים שהם טעות, והם ייבוא חוץ.
לכן גם אם תשמע דברים מוזרים על אלוקים וכדומה, תבדוק היטב אם אלו דברי התכנית או דברים אחרים. 

אז תשקול בעצמך כל מה שהחברים כאן אמרו לך, ותקבל החלטה.
אבל לא מתוך פחד אולי ואולי... רק מתוך אמונה ובירור עמוק, ויהיה ה' איתך.

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113767

• chacha
  • רצף ניקיון נוכחי: 225 ימים
  • חבר חדש

שלום וברכה לכולם... קראתי את הדיון והדעות שלי חלוקות לכאן ולכאן... 
מי הבן-אדם שמנהל את התוכנית/ אתר/ ארגון עכשיו? האם הוא נוצרי/ יהודי/ אחר?

תגובה: בירור במבט היהודי על התוכנית לפני 5 שנים, 8 חודשים #113768

האתר מנוהל על ידי יהודים דתיים.

תכנית 12 הצעדים היא תכנית עולמית שחברים בה מכורים מכל דת, גזע ומין. לפי הצהרות התכנית היא אינה דתית אלא רוחנית.

משתתפים בתכנית יהודים דתיים רבים (אני ביניהם). רבים מצהירים שהתכנית עזרה להם גם בעבודות ה' (מוכן לחתום על זה). יש רבנים שמכירים את התכנית ומפנים אליה בהתלהבות (ראה בהמלצות לאתר). לצערנו, יש מעט רבנים המתנגדים חושבים שיש בתכנית משום כפירה, הנושא נידון בעבר. התחושה היא שהטענות נגד התכנית לא קיימות בשטח.

עיקר החשש הוא מכך שמייסדי התכנית לא היו יהודים (מאידך, יש לציין שהם גם לא היו נוצרים. למעשה הרתיעה שלהם מדת הרשתה עליהם בתחילה להחלים, עד שהם החליטו שלא להיצמד לדת, אלא לאלוקים כפי שאנו מבינים אותו).

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

• עמוד:
  • 1
  • 2