ברוכים הבאים, אורח

דברי הרב טווערסקי על הקמת PA
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA 733 צפיות

דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 6 שנים #111457

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

אתמול זכינו להשתתפותו של הרב ד"ר אברהם טווערסקי, שלמרות גילו ולמרות שהוא כבר לא משתתף באירועים פומביים, הגיע במיוחד כדי לשאת דברים קצרים בפני חברי שמור עיניך. הרב טווערסקי עוסק בתחום ההתמכרויות זה כשבעים שנה, עמד בראש מחלקה לגמילה מהתמכרויות לסמים ואלכוהול בבית חולים בפיטסבורג, וכתב למעלה ממאה(!) ספרים, רבים מהם בתחום ההתמכרויות.

הרב טווערסקי הקריא מכתב שקיבל לפני 15 שנים מאברך בן תורה, ששפך את נפשו על כך שהוא מכור לפורנו ולא מצליח להפסיק. הוא התחנן לרב טווערסקי שימצא לו פיתרון, וסיים כי מילים אלו הם המילים האחרונות של נשמה טובעת...

לאחר מכן אמר הרב טווערסקי:

לפני 15 שנים, לא היה לי לאן לשלוח אותו ואנשים שכמותו. פסיכולוגים ופסיכיאטרים הם בעלי הצלחה מוגבלת מאוד כאשר מדובר על החלמה מהתמכרות. אבל מאז שהוקם שמור עיניך, שלחתי הרבה מאוד אנשים לכאן. 

כעת שמחתי לשמוע שמוקמת חברותא חדשה (בנוסף ל"סקסוהוליסטים אנונימיים") שתיקרא "מכורים לפורנו אנונימיים". זה יכול להישמע לכם מוזר, אבל אני חושב שכעת מותר לנו לברך: "ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

בשנת 1935, שני אלכוהוליסטים הקימו את "אלכוהוליסטים אנונימיים", וכיום יש מליוני אנשים בכל העולם שהחלימו בקבוצות של 12 הצעדים. אני מאמין שעוד בזמננו, אנחנו עומדים לראות את ההתפשטות של "מכורים לפורנו אנונימיים", שיביא רבים רבים שלא הצליחו למצוא פיתרון לבעיה שלהם עד היום. אני מאמין שנראה מליוני אנשים שיצטרפו לתכנית החדשה של "מכורים לפורנו אנונימיים".

שיהיה לכם בהצלחה.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 6 שנים #111462

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

היה ממש מרגש לשמוע.
לא צריך להוסיף דבר.

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 2 שנים, 10 חודשים #136510

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

מישהו מכיר קבוצות פעילות של PA ולמה לא סגי בSA
יש גם סוגים של קטגוריות בפורנו - שלדעתי לא קשורים דווקא למין, אלא לשליטה, אכזריות, אגרסיביות, אלימות - שזה מחלת נפש אחרת...
אני אסירות תודה נקי מפורנו יותר מחצי שנה - וזה חיים אחרים ממש, שחרור כיף, אני יותר נהנה אני יותר חי, נכון שבשבועות האחרונים עברתי מה שעברתי אבל זה שונה, זה לא כמו להשתמש עם פורנו...

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 2 שנים, 10 חודשים #136511

• עשר שמעון
  • רצף ניקיון נוכחי: 406 ימים
  • דירוג פלטיניום

זה מלפני הזמן שלי, אבל עד כמה שהבנתי הם קבוצות שמור עיניך PA לא שרדו ובסוף התאחדו עם SA

נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 10 חודשים על ידי עשר שמעון.

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 2 שנים, 10 חודשים #136629

במשך הרבה שנים התקיימו בארץ כל שבוע כמה וכמה קבוצות של שמור עיניך. בשלב מסויים לאחרי דיונים ארוכים וממושכים הוחלט להפוך את הקבוצות של שמור עיניך ל-PA, כפי הנראה המטרה היתה בשביל למקד את הקבוצות הללו לאנשים שלא עברו את המסך, בשונה ממה שיש ב-SA. אך זה לא צלח, ולאט לאט כל הקבוצות התאדו להם.
אני ועוד הרבה חברים היו סבורים כל הזמן שזה טעות להקים את PA, כי ההתמכרות שלי היא לא לפורנו ולא לאוננות ולא לעיתונים ולא לסרטים, ההתמכרות שלי היא לתאווה, והתאווה מתבטאת בהרבה מאד צורות, כך שלהגדיר שכל ההתמכרות היא לפורנו זוהי טעות איומה. במיוחד שהמחלה שלנו פורצת לכל גבול, ואם אחד רגיל רק לראות פורנו, אזי כאשר הוא יצליח בצורה כזו או אחרת להפסיק לראות פורנו, אז ההתמכרות תפרוץ בצורה אחרת.
אגב, בתקופה שלפני PA, היו הרבה מאד חברים שהתחילו את דרכם בשמור עיניך וזה היה בשבילם כעין מקפצה להיכנס לSA שם ההחלמה הרבה יותר גדולה ועמוקה. גם אני התחלתי את דרכי בשמור עיניך (אני עדיין מתגעגע לקבוצות ההם, למרות שאני צריך את SA בשביל ההחלמה שלי) ומשם הגעתי ל-SA, והמשכתי להגיע לשמור עיניך עוד תקופה ארוכה אחרי כן.
אך למעשה כיום לא מתקיימת שום קבוצה של שמור עיניך או PA, חבל עד דאבדין. אבל למאי נפק"מ כעת?

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 2 שנים, 10 חודשים #136703

המשתוקק כתב on 29 מאי 2021 21:42:

מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 28 מאי 2021 04:10:

אך למעשה כיום לא מתקיימת שום קבוצה של שמור עיניך או PA, חבל עד דאבדין. אבל למאי נפק"מ כעת?

הוא שאל אם עדיין יש, כי הוא לא ידע שזה נגמר...
לענ"ד חבל שנגמר, זה היה ממשיך לקרב עוד רבים להחלמה.
הרבנים המרכזיים שמפנים מכורים לתכנית 12 הצעדים = הרב טברסקי זצ"ל והרב יהושע שפירא שליט"א (ששמור עיניך מתהדר בהם ושם פה סרטונים שלהם) מאוד ברכו על הקמת PA כי זה עזר להוריד כמה חששות.

תודה רבה על ההסבר המפורט.

בוקר טוב,
הוספתי מילה אחת בשאלה שלי ולכן לא הבנת אותי נכון. כוונתי היתה לשאול באופן כללי מה נפק"מ האם PA קיים, אני מבין מתוך שאלתו שהוא סבור שאולי הוא צריך ללכת לשם, ולכן ביררתי למה הוא חושב כך.

לגופו של ענין, כמו שראית את הדעה שלי לגבי PA, ועכ"פ המציאות הוכיחה שזה לא עזר להביא חברים חדשים, כך שאיני יודע אם ליבי דווה על קבוצות PA שהתפרקו.
אבל לבי דווה על קבוצות "שמור עיניך" שהביאו הרבה מאד חברים חדשים לקבוצות, שזכו לעלות על דרך ולהתקדם ולצמוח.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן.          הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן.      המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: דברי הרב טווערסקי על הקמת PA לפני 2 שנים, 10 חודשים #136706

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 194 ימים
  • דירוג פלטיניום

הוא שאל אם עדיין יש, כי הוא לא ידע שזה נגמר...

לענ"ד חבל שנגמר, זה היה ממשיך לקרב עוד רבים להחלמה.

הרבנים המרכזיים שמפנים מכורים לתכנית 12 הצעדים = הרב טברסקי זצ"ל והרב יהושע שפירא שליט"א (ששמור עיניך מתהדר בהם ושם פה סרטונים שלהם) מאוד ברכו על הקמת PA כי זה עזר להוריד כמה חששות.

תודה רבה על ההסבר המפורט.

בוקר טוב,

הוספתי מילה אחת בשאלה שלי ולכן לא הבנת אותי נכון. כוונתי היתה לשאול באופן כללי מה נפק"מ האם PA קיים, אני מבין מתוך שאלתו שהוא סבור שאולי הוא צריך ללכת לשם, ולכן ביררתי למה הוא חושב כך.

לגופו של ענין, כמו שראית את הדעה שלי לגבי PA, ועכ"פ המציאות הוכיחה שזה לא עזר להביא חברים חדשים, כך שאיני יודע אם ליבי דווה על קבוצות PA שהתפרקו.

אבל לבי דווה על קבוצות "שמור עיניך" שהביאו הרבה מאד חברים חדשים לקבוצות, שזכו לעלות על דרך ולהתקדם ולצמוח.

האמת ששאלתי מתוך סקרנות, אני דווקא חיפשתי קבוצות של מתמודדים, רק עם אוננות [ואולי גם פורנו] - מה שאני חולה בעיקר והכי קשה לי [מפורנו - אני נקי כבר איזה 7 חודשים], אבל מאוננות כשאני נופל - אני מגיע לרצפה [נפילה אחר נפילה]... 

אבל כמו שייסד "מתחיל שוב - וצועד לאלוקים" המחלה זה לא המין בעצמו, זה התוצאה של הבריחה... וא"כ S.A. זה המקום שלי. הבעיה שקשה לי להזדהות עם כל מיני חברים... ופעמים זה מפריע השיתופים של שימושים ופנטזיות של חברים שבילו בכל הבתי בושת למיניהם וחצו גבולות שאני לא מכיר... ומתפלל לאלוהים לא להכיר. 
נערך לאחרונה: לפני 2 שנים, 10 חודשים על ידי דייב 2.
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן