ברוכים הבאים, אורח

הגדרות הנקיות של PA
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

נושא: הגדרות הנקיות של PA 5129 צפיות

הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111445

שלום לכולם!

קודם כל נהניתי ממש מהכנס אתמול, במיוחד מנתן.

לגבי PA - אני ממש שמח שהקימו. אבל כמה שאלות שלא עלו כאן קודם:

א. פשוט הודיעו שהנקיות תתחיל מיום הקמת החברותא. לי אישית זה ממש מבאס (למרות שמדובר על כולה 45 יום). למה שלא נוכל להמשיך לספור את הנקיות שלפני? כמו שהתחלתי לשספור נקיות טכנית עוד 3 שבועות לפני שהגעתי לקבוצה?

ב. אמרו שהצורה שבה כל חבר יציג את עצמו היא "קוראים לי... ואני מכור". חסר לי מאוד ה"מכור לתאווה", שלא לדבר על "מכור לפורנו". אני חושב שעד כמה שלא קל להצהיר "אני מכור" - עוד יותר קשה להודות בכנות "מכור לפורנו" (או בנוסח המעורפל משהו "מכור לתאווה"). נראה לי חוסר בצעד ראשון לא להצהיר את זה ככה. הרי האמת היא שאנחנו מכורים לתאווה, מכורים לפורנו. חד וחלק. אז בואו לא נשכח ולא נזייף...

אני בטוח שישבו על זה וחשבו על זה המון. אבל אשמח להבין כדי להתחבר.

אי אפשר להתקדם בלי לעבוד!

ריבון העולמים ידעתי ידעתי ידעתי
כי הנני בידך, בידך, בידך לבד
כחומר, כחומר, ביד היוצר
ואם גם אתאמץ בעצות ותחבולות
וכל יושבי תבל יעמדו לימיני להושיעני ולתמוך נפשי
מבלעדי עוזך ועזרתך
אין, אין, אין עצה וישועה

אם אני לא דבוק למעלה אני דבוק לקרקעית

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111465

• zari
  • רצף ניקיון נוכחי: 725 ימים
  • חבר חדש

אוהביייםם

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111469

• אריה ענק משער האריות
  • רצף ניקיון נוכחי: 1699 ימים
  • דירוג זהב
  • נקי בחסד אלהים בעזרת 12 הצעדים מתאריך ח שבט תשע"ז.

שלום לך.
כמו שכבר הבנת וכמו שכבר אמר "הלוואי" יו"ר א"ג PA ההחלטות האלו נקבעו ברוב קולות מוחלט על ידי נציגי הקבוצות של החברותות הקיימות בארץ ובעולם.
את הרעיון של לספור נקיות מיום הקמת החברותא החדשה העלה אותו חבר שהוא כבר נקי מעל 10 שנים, ובתחילת תקופת הנקיות ברור לו שלא היתה ההחלמה לפי הגדרות הנקיות החדשות הנוכחיות שהן מחמירות יותר, ולא ידוע על תאריך מדויק בענין זה בבחינת "מילתא דלא רמיא עליה דאיניש לא מדכר". - ומתוך הנחה שבודאי יהיו עוד רבים שיסתבכו בענין הזה הוצע לספור כולם יחד מחדש.
הרעיון הזה נתמך גם בסברא נוספת שעל ידי שכל החברים מתחילים לספור יחד זה יתן לרבים כוח לזנק יחד עם כולם, ולאחיו יאמר חזק.
וכאמור ההחלטה נקבעה פה אחד על ידי כולם.

ולגבי הרעיון שלא לומר "אני מכור לפורנו" אלא "אני מכור" בלבד, החלטה זו נקבעה ברוב קולות נגד דעת מיעוט.
נדמה לי בעיקר כדי להקל על אלו המתחילים שלא ירתעו מלהצטרף לקבוצות משום זה.
ואל תשכח גם שמיד לאחר שאומר "אני מכור" מוסיף את אופי ההתמכרות, ואם כן זה רחוק מחשש זיוף...

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

המייל שלי: arye.anak@gmail.com">arye.anak@gmail.com

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111477

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מה הגדרת הנקיות של PA?
מישהו יודע תכל'ס על מאפסים את הספירה?

תודה.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111480

מתוך אתר p-a

המשותף ל-PA ולשאר חברותות ההחלמה:

הניסיון המצטבר של חברותות ההחלמה מורה בבירור כי התמכרות היא תופעה אוניברסלית ושוויונית, אשר אינה מבחינה בין גברים לנשים, בין עמים ולאומים, ובין צעירים לזקנים. כל המכורים סובלים מבעיה רוחנית, נפשית וגופנית שיש שכינו אותה בהכללה ‘מחלת העוד’. יחד עם זאת, אנו רואים כי ישנם הבדלים משמעותיים באופי הביטוי של ההתמכרויות השונות. לעתים בולט החומר אליו מכורים (כמו אצל המכורים לאלכוהול או לסמים), לעתים ההתנהגות (כמו אצל המכורים לאוכל או להימורים), ולעתים השילוב שבין חומר להתנהגות. בהתאם לכך, יש חברותות של החלמה שבחרו להגדיר את המשותף בין חבריהן על בסיס החומר, ויש שהעדיפו להדגיש את ההתנהגות.

איננו יכולים לחוות דעה מה נכון עבור אחרים, אך אנו סבורים שעבור המכורים לפורנו, יש צורך בהתייחסות לחומר ולהתנהגות כשני מרכיבים המשלימים זה את זה. לכן, הגדרת הנקיות שלנו כוללת התייחסות הן אל החומר (בסעיף 1), והן אל ההתנהגות (בסעיף 2).

הגדרת הנקיות של PA:

1. עבורנו, לב הבעיה היא עוררות מינית מכוונת כתוצאה מכל סוג של תכנים מיניים (כולל סרטים, תמונות, התכתבויות, סיפורים, שיחות טלפוניות ועוד). מתוך מודעות לאפשרויות הרבות הקיימות, אנו מכנים את כל תכנים אלו ודומיהם בשם הכולל: ‘פורנו’.

2. עבורנו כל פעילות מינית כפייתית, או פעילות מינית שלא נעשית כחלק מפעילות אינטימית בריאה, מהווה סימפטום של מחלתנו, בין אם היא לבד או עם שותף, במציאות או בצורה וירטואלית.

3. בנוסף, ברצוננו להדגיש כי הנקיות הטכנית איננה היעד הסופי, אלא המפוכחות הבאה לידי ביטוי בניצחון גובר והולך על ההתנהגות הכפייתית ועל האובססיה המחשבתית שלנו.

עמדת PA בנוגע לפורנו:

איננו מתיימרים להיות ברי סמכא ולקבוע הגדרה מדעית או אובייקטיבית. מטרתן של הגדרות אלו לבעיה ולפיתרון היא לסייע לנו להיות מפוכחים מפעילות שאנו חשים שהיא הרסנית עבורנו.

חשוב לנו להבהיר כי PA אינה חברותא של אנשים המתנגדים לפורנוגרפיה או לכל התנהגות מינית אחרת מסיבות מוסריות, דתיות או הומניסטיות. אמנם ייתכן שיהיו בPA חברים רבים שדוגלים בעמדות אלה, אך אין זו עמדת החברותא. מטרת PA הינה אחת: לסייע לאנשים ונשים המרגישים שעוררות מינית וגירוי מיני בעקבות כל סוג של תכנים פורנוגרפיים מהווה עבורם ביטוי לכפייתיות חסרת שליטה, להשיג נקיות ומפוכחות.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111487

• איתיאל
  • רצף ניקיון נוכחי: 8 ימים
  • חבר חדש

עדיין לא הבנתי מהן ההגדרות המחמירות של PA/

מישהו יודע אם מתגבשת קבוצה של PA בירושלים? יש פרטים?

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111490

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

3. בנוסף, ברצוננו להדגיש כי הנקיות הטכנית איננה היעד הסופי, אלא המפוכחות הבאה לידי ביטוי בניצחון גובר והולך על ההתנהגות הכפייתית ועל האובססיה המחשבתית שלנו.

מישהו יכול להסביר מה הכוונה של זה?
בתכל'ס?

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111492

• אריה ענק משער האריות
  • דירוג זהב

החלק המחמיר בהגדרות אלו הוא שעל "עוררות מינית מכוונת" באמצעות כלים וירטואליים יש לאפס אפילו ללא פעילות מינית.
*
לגבי החלק השלישי יש אותו גם בחברותות אחרות, וסיבת קיומו הוא משום שלעולם הראש של המכור ימצא דרך לעקוף ולהצליח להשתמש מבלי לאפס, ולזה קמה ההגדרה הזו שאם החבר המחלים הוא לא במצב של נצחון גובר והולך על האובססיה, סימן הוא זה שאינו הולך בדרך הנכונה של ההחלמה, ולספונסר שלו הפתרונים אם לאפס על אף שלראש המכור נמצאת סיבה מדוע לא לאפס...

"וַיִּקְרָ֖א אַרְיֵה עֲנָק מִשַּׁעַר הָאֲרָיוֹת וַיֹּאמֶר אָנֹכִ֞י עֹמֵ֤ד תָּמִיד֙ יוֹמָ֔ם וְעַל־מִ֨שְׁמַרְתִּ֔י אָנֹכִ֥י נִצָּ֖ב כָּל־הַלֵּילֽוֹת" (ישעיה כא, ח).

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111493

• אריה ענק משער האריות
  • דירוג זהב
איתיאל כתב on 16 מרץ 2018 11:11:

מישהו יודע אם מתגבשת קבוצה של PA בירושלים? יש פרטים?

p-a.org.il/meetings/

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111496

שלום נתן היקר
אריה, ענה והסביר היטב, את כוונת המשפט השלישי...
ניצחון הולך וגובר וכו' , הוא חלק מהגדרות הנקיון של sa ככתוב בספר הלבן בצורה ברורה, ולקחו אותו עכשיו גם ל- pa , (ואגב בהגדרות הניקיון של שמור עיניך, יש מקום שזה מוזכר, ויש מקום שזה לא מוזכר!?) ואם תסתכל ברשימת הפוסטים שאספתי בפוסט  "ברכת הדרך" בקשר להגדרות הנקיון, זה יתן לך תמונה מורחבת יותר וברורה ומדויקת מאד בהגדרת המשפט הזה...  שווה לקרוא, לי זה תרם מאד...
אך מהיכרות איתך, אתה יודע את כל זה, ולהבנתי עיקר שאלתך הייתה במילה "בתכלס"...
ולהבנתי, אין באמת שום הבדל במשפט הזה, בין sa ל pa, ובשתיהם כוונתו, שצריך ניצחון על המעידות, ועל החשיבה החולה.... וההבדל בפועל הוא רק מאיפה מתחיל הניצחון הנ"ל, וא"כ שורש ההבדל ביניהם טמון בהבדל בחלקים הראשונים בלבד....
בהצלחה

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111497

• איתיאל
  • רצף ניקיון נוכחי: 8 ימים
  • חבר חדש

אריה ענק,

אני משתמש באינטרנט נטפריי. הקישור ששלחת לא נפתח לי.

תוכל להעלות כאן את המידע הרלוונטי או לשלוח לי אותו במייל?

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111498

• אריה ענק משער האריות
  • דירוג זהב

זהו האתר החדש של PA ובו יש מערכת רישום לקבוצות של PA 
למי שעדיין לא נרשם לקבוצות בערב של הכנס.
אני חושב שאפשר לפנות גם למנהלי האתר כאן לצורך ההצטרפות לקבוצות.
מתגבשות קבוצות כעת בכל רחבי הארץ ובפרט בירושלים.
פרטים בימים הקרובים אי"ה.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111502

ציטוט הגדרות הניקיון השונות:
saנפילה זה: קיום מין עם עצמי או עם כל אדם נוסף חוץ מאשתי.צריך ניצחון הולך וגובר על התאוה
pa

נפילה זה: עוררות מינית מכוונת כתוצאה מפורנו.

פעילות מינית כפייתית, או פעילות מינית שלא נעשית כחלק מפעילות אינטימית בריאה, בין אם היא לבד או עם שותף, במציאות או בצורה וירטואלית.
צריך ניצחון הולך וגובר על התאוה
שמור עיניךנפילה זה: אוננות במתכוון עם גמירה. "פורנו" במתכוון. דברים יותר גרועים...צפיה בפורנו בטעות ונסחף קצת, או במתכוון אבל תפס את עצמו תוך כמה שניות זה מעידה. וצריך ניצחון הולך וגובר על התאוה

אם ננתח את סוגי הפעולות יצאו ההבדלים כך:

1) כל פעילות מינית עם אדם אחר - ב sa ובשמור עיניך, אם הוא לא בת זוג, זה נפילה, (ולכאורה גם בפעילות ללא גמירה. כיון שעם אדם אחר, זה כבר כן נחשב לפעילות). וב- pa זה נפילה, אך ורק במידה ונעשה בצורה כפייתית, או שלא כחלק מפעילות אינטימית בריאה (ולכאורה כנ"ל גם בפעילות ללא גמירה).

2) פעילות מינית עם עצמי עם גמירה - ב sa ובשמור עיניך זה נפילה גם ללא פורנו, וב- pa - ללא פורנו, או בשילוב פורנו בצורה לא מכוונת, זה נפילה במידה ונעשה בצורה כפייתית, או שלא כחלק מפעילות אינטימית בריאה*, וללא הנ"ל, זה לא מאפס. ועם פורנו בצורה מכוונת, זה כבר נפילה, בגלל הפורנו, וגם ללא הנ"ל.

פעילות מינית עם עצמי ללא גמירה, אמרו לי שמקובל להחשיב זאת בפועל כעוררות, ולא לפעילות, ולכן - sa לא מאפס. ובשמור עיניך וגם ב- pa -  ללא פורנו, או בשילוב פורנו בצורה לא מכוונת, לא מאפס, ולכאורה גם שנעשה בצורה כפייתית, או שלא כחלק מפעילות אינטימית בריאה*, אבל עם פורנו בצורה מכוונת זה כמובן כבר נפילה, בגלל הפורנו, לשתיהם.

3) עוררות מינית מפורנו, ללא פעילות, (צפיה, קריאה, התקשרות, וכדו') מכוונת - sa לא מאפס, שמור עיניך ו- pa  נפילה

עוררות מינית מפורנו, ללא פעילות, (כנ"ל) לא מכוונת - לכולם לא מאפס

4) כל דבר שהוא לא נפילה, כל קבוצה להגדרתה, עדיין הוא כתוצאה מהמח החולה, וזה חוסר מפוכחות- ולכולם צריך לשאוף שיהיה ניצחון הולך וגובר...

* לשומרי מצוות, המילים "חלק מפעילות אינטימית בריאה", לכאורה לא מעשיות

אני מרגיש שחשוב להדגיש, בעיקר לעצמי, שיש את הגדרות הניקיון של התורה... הלואי.... 
(אגב יוצא ששמור עיניך הכי קרוב לתורה... וששמור עיניך יותר מחמיר מ- pa, ובכל זאת חייבים את כולם, כי כל אחד מכוון לסוג התמכרות שונה, שמור עיניך מכוון לתאווה, pa לפורנו, ו- sa לפעילות מינית) 

נ.ב.1 לדעתי יש להציע, גם בשמור עיניך וגם ב pa , לחלק בפעילות מינית עם עצמי ללא גמירה, גם בין מתכוון ללא, שבמתכוון זה גם נפילה, אפילו בלי פורנו. ואפשר לסייג ולהוסיף שצריך שיהיה גם כתוצאה מפעילות מינית כפייתית.

נ.ב.2 למרות שבהגדרות הניקיון של pa מוזכר "מכוון", וה- "לא מכוון", לא מפורט, מה הוא כולל, אני מאמין שהתכוונו בדיוק כמו בשמור עיניך, "בטעות ונסחף קצת, או אפילו במתכוון אבל תפס את עצמו תוך כמה שניות"

מקוה שלא יצא מכשול תחת ידי... מה דעתכם, אשמח לתיקונים.... תודה רבה
נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי ברוך שאמר.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111513

• נתן 01
  • דירוג פלטיניום

שאפו על העבודה הסמינריונית. 
אני פשוט רוצה להישאר שפוי. לא רק נקי אלא שפוי לגמרי.
כשהפסקתי להשתמש במילה 'מעידה' והתחלתי לומר 'שימוש', הוקל לי.

מאחל לכל חברי החברותות - יום נקי ומפוכח.

נערך לאחרונה: לפני 6 שנים על ידי נתן 01.

תגובה: הגדרות הנקיות של PA לפני 6 שנים #111518

• ראובני
  • רצף ניקיון נוכחי: 48 ימים
  • חבר חדש

שלום
אם אפשר בבקשה לפשט את המושג "עוררות"

• עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן ליצירת דף: 0.64 שניות

Are you sure?