ברוכים הבאים, אורח

הזדמנות לגדול
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1

נושא: הזדמנות לגדול 971 צפיות

הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108862

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל
אחת הבעיות הגדולות שלי בזמן השימוש היתה נקודת המבט שלי על מה שהחיים מזמנים לי. כשהדברים לא התנהלו באופן שחשבתי שהם צריכים להתנהל, כעסתי. וכשלא הצלחתי לארגן את המציאות כמו שחשבתי שהיא צריכה היתה להיות, זעמתי. כך, כמעט תמיד התנגשתי עם  משהו או מישהו (או מישהי). בהחלמה למדתי להתנהל אחרת. בחסד ה' אני לא סבור שנמצא שם למעלה מי שחפץ לחסל אותי ואיתי חשבונות. ההפך, כיום אני רואה במה שקורה איתי הזדמנות לגדול.

המאמר הזה נכתב על הזדמנות אחת לא שגרתית, ניתן אפילו לומר ממש יוצאת דופן. אסירותודה. שיהא לתועלת.

בחברה איתה טסתי לא ניתן להזמין מושב מסויים במטוס.. אתה מגיע לשדה ובוחר את המקום שנוח לך מהמקומות הפנויים שיש. הגעתי בזמן. אבל הדרכון שלי, לא. השליח ששלח הסוכן נתקע בפקק בדרך לנתב"ג, אמנם השגתי את הטיסה, אך הייתי מהאחרונים שעלו למטוס. התיישבתי במקומי המסומן - בין שני מושבים - סקרן להכיר את שכניי ל 11 השעות הקרובות מימין ומשמאל  כמה דקות לפני ההמראה הן נכנסו. שכנותיי. כן. מימין ומשמאל.

קחו אותי 14 שנים לאחור ואני מרים את העיניים בהודיה לה'. תודה על ההזדמנות ל... התאוות. כיום, גם הרמתי את העיניים. הודיתי על ההזדמנות לגדול. ביקשתי הכוונה. לא רציתי לפגוע. גם לא לעורר מהומה וחילול ה'. הודיתי בחוסר יכולת להתנהל מול הסיטואציה לבדי וביקשתי כוח. ואז פניתי אל הבנות, והסברתי להן, שאני הולך לבקש מצוות האוויר לשנות לי את המיקום הישיבה, כי אני מרגיש שלא בנוח לשבת ביניהן. נתקלתי בהבנה והסכמה.. צוות האוויר מצא לי מקום אחר.. בין שני שמנים. נו. סיפור חייו של מכור.. או נשים או שמנים..

היה לי לא פשוט. דקות לפני ההמראה נדחפתי בין שני מגודלי גוף שלא עשו דבר על מנת שאוכל להידחס ביניהם. שלחתי הודעת חוסר אונים בוואצפ לחבר. והוא הבין אותי. הכיר יחד איתי בעובדה שזה הזמן לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם והחליט להעלות לי את המצברוח ולהצחיק אותי (הציע שאתקע גרעפסים ואו אתעטש עיטוש תחתון.. כדי להבריח אותם למושב שלהם). וזה היה בזמן ובמקום. כל המתח שלי התפוגג. השתחררתי. צחקתי כהוגן.

אבל היה מישהו שאותו זה לא הצחיק. השכן מימין. חצי שעה אחרי ההמראה התחילו המרפקים. אחרי עוד קצת זמן הגיעו גם בוקסים. כן פשוט ככה. כאילו בלי כוונה. כשהבנתי שאני הולך לרדת מהטיסה עם סימנים כחולים, החלטתי שהגיע הזמן להעמיד גבולות, וביקשתי ממנו בנעימות שינסה להישאר בגבולות המושב שלו. עוד לא סיימתי את הבקשה והוא נבח עלי: "קודם תתנהג כמו בנאדם". אתה יכול להמשיך להתכתב בוואצפ - - -

הייתי בהלם. התחשק לי לצרוח עליו. מי שמכיר אותי יודע, אני לא בנאדם שנשאר חייב. בטח לא כשאני "צודק". בחנתי את האפשרויות שלי. להתנצל? על מה שלא עשיתי.. רק כי הוא נפגע מהצחוק שלי? זה לא כנה בשבילי. להסביר לו? הוא לא נראה אחד שרוצה לשמוע.. ביקשתי יפה והוא נבח.. יכולתי להתלונן עליו? לא כדאי.. אלא אם אני מעוניין בעוד סרטונים בסגנון טיסת השוקולד.. וואצפ לא היה לי, אבל תובנה ברורה שאני צריך לשתוק. ולהתפלל. לסבלנות. לכוח. ולזוז. ברגע שיתאפשר לי. וזה מה שעשיתי. למעלה משעה חטפתי. עד שהיד כאבה לי ממש. ניצלתי את ההזדמנות שהיושב לשמאלי (נחר עמוקות!), קם לבית השימוש, וחזרתי בחזרה למקום שפיניתי קודם.

אני לא פוסק הלכה, וגם לא היה לי רב לשאול (בכנות, לו יכולתי הייתי שואל קודם את הספונסר שלי. ככה זה בדיני הנפש שלי), התפללתי שאוותר על תאווה, בחנתי את המניעים שלי בכנות, ומצאתי - שאני לא רוצה "לקחת" מהן, אלא רק לא לחטוף מכות יבשות (אולי זה היה מתפתח למעבר.. יש דבר כזה מכות רטובות?), או להתפרץ ולהחטיף בעצמי.. אז הסברתי לצמד הנשים שאני לא יכול יותר לשבת בין הגברים השמנים. שיש שם מישהו שעשה הכל על מנת להבריח אותי, והצליח. ושאודה להן אם הן ישתדלו שלא יהיה מגע בינינו. הן כיבדו. ומעבר לזה. הרבה מעבר.. אחת מהן סיפרה לי על ההתקרבות שלה לדת. על ההתמודדויות שיש לה בחיי היום יום עם בעלה והילדים. היה מרתק. השיא היה כשהיא הלכה לישון והציעה לראות הרצאות של הרב פנגר בטאבלט.

אחרי למעלה משש שעות ראיתי הרצאות של הרב פנגר - בין שתי נשים שישנו -  דברתי עוד קצת עם אבאל'ה שלי. אחרי שסיפרתי לו מה היה לי בשעות האחרונות (אין לי ספק שהוא ידע על זה בלי שאמרתי מילה.. אני צריך לומר לו מה קורה איתי).הודיתי לו על ההזדמנות לגדול. כשוויתרתי על התאווה. כשוויתרתי על פעולות התגמול. כשחזרתי למקומי המקורי. שוויתרתי במשך שעות רבות על האפשרות להתאוות. שיכולתי לשבת בין שתי נשים ולראות בהן נשמות. בנות של ה'. שהייתי צריך אותו איתי. בכל רגע. שניצלתי את הזמן לדבר איתו. גם על הבוקסים, וגם על הנשים.

נס.

תודה אבאל'ה על החסד שעשית עימדי ושאתה עתיד לעשות איתי.

אוהב
מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108868

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

מאוד התחברתי לדיבור עם אבא אוהב למרות שהוא יודע
גם אני מרגיש שאני צריך לספר לו אבל יותר בקטע של להוריד ממני 

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108871

• אבי גולן
  • רצף ניקיון נוכחי: 208 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה על הכוח להמשיך בדרך,
צחקתי והתחברתי.
אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא יכול בכוחו לתת לי עוד יום נקי ומפוכח.

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108873

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
אהבתי. לקחתי הרבה מהסיפור הזה.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108874

• חוסידל
  • רצף ניקיון נוכחי: 2917 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • אוי מיין וועלט .....
תודה
מרגש כמו תמיד,

אני בראש החולה שלי ישר מתרגש מתאוה,
לשוחח עם נשים ולשבת קרוב אליהם וגם להשאר נקי,
זה ישר לוקח אותי להכחשה, הנה אתה אדם בריא ויכול לעשות מה שאחרים עושים,

רוצה לזכור רק להיום שאני לא במקום הזה
אבא אוהב גילה לי את האור ברח' ניסן תשע"ה בכנס של שמור עיניך

נאר אמונה אין בורא כל עולמים...ומבלעדי עוזך ועזרתך אין עזרה וישועה

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108878

• נתן 01
  • רצף ניקיון נוכחי: 2260 ימים
  • דירוג פלטיניום

מרגש מאוד, הפשטות, דיבור עם אבא גם שאין קליטה...
אני מתחיל לחשוב מה אני הייתי עושה במקום, או כאילו כמה טעויות יכולתי לעשות בסיטואציה הזאת...... וחושב וחושב...

אסירות תודה לאבא אוהב, שיש דרך ויש התקדמות ויש להיכן לשאוף ולהגיע

תודה רבה

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108916

• שבי1
  • רצף ניקיון נוכחי: 2485 ימים
  • דירוג פלטיניום

איזה יופי של תובנות . הנסיונות לא פוסקים , כל פנים משהו יותר חדש ויותר מאתגר .
נכון אבא אוהב .
כבר למדנו השבוע בפרשה . שלאדם לא מגיע ניסיון שהוא לא יכול לעמוד בו.. 
אתה עמדת בו ובגדול . אוהבים אותך ❣ 
שבי1

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #108957

• מושי
  • רצף ניקיון נוכחי: 328 ימים
  • דירוג פלטיניום

ואוו! לא השארת לי מילים במקלדת...
כנראה ששנים של החלמה עושות משהו...

מאוד הזדהתי עם הרבה נקודות מתוך הסיפור, כי כשאני עומד לפני טיסה זה הפחד הכי גדול שלי - לקבל את התאווה על מגש של זהב, ולוותר עליה, אני פשוט נתקף בחרדה - מה יהיה אם אני יקלע לסיטואציה כזאת, אני פשוט קטן אמונה שאלוקים אוהב יכול להתמודד גם במצבים מסובכים כאלה. והנה היום קיבלתי לזה גם הוכחות בשטח...
תודה על השיתוף לקחתי ממך המון!

= = =
גם היום, רק להיום.

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #109043

• יוסי כהן
  • רצף ניקיון נוכחי: 1094 ימים
  • דירוג פלטיניום
וואו אסירותודה!

באמת התמודדות יוצאת דופן.

אין לי מושג מה הייתי עושה, מה שבטוח ממש לא עלתה בדעתי האפשרות לאמר קודם לנשים שלידך שאתה הולך לבקש לעבור. המדהים הוא שאחרי שקראתי את זה, זה נשמע לי הדבר הכי הגיוני שיכול להיות! ולחזור חזרה? מדהים.

תגובה: הזדמנות לגדול לפני 6 שנים, 5 חודשים #109213

תודה.
נגע לליבי.

מעניין, לאחרונה דיברתי עם הספונסר על הקשיים הכלכליים ובין השאר פלטתי שבכינות אם אלוקים יתן לי רק חצי מליון לכל ילד עבור החתונה וכו' אני באמת לא אהיה יותר מודאג, ואני בן אדם שבאמת לא זקוק להרבה רק שיהיה לי רוגע שיש לי את הבסיס לחיים.. 
הוא ציחקק בשקט מעבר לאפרכסת ואמר לי בחיוך: תקשיב טוב, אני מבטיח לך בהן צידקי שגם אם יהיה לך את המיליון לא רק 'חצי', אתה לא תהא מרוצה ורגוע ונוח,
אין. אין. אין. מצב בחיים שמשהוא חיצוני יעשה אותך רגוע, יש חוק טבע כזה שתמיד יהיה חסר לך משהוא ואם זה לא יהיה כלכלי זה יהיה אחד מאינספור התמודדויות אחרות.  הרוגע חייב לבוא מבפנים החוצה.

נזכרתי בזה עכשיו כשראיתי את הכותרת הזדמנות לגדול, ראיתי בעיניים שוב שבכל מצב בחיים, גם במפוכחות וגם אם היא ארוכה, יש את ההזדמנות וההתמודדות, ואשרי מי שרואה אותה כהזדמנות לגדילה.

אריאל,
אני בהתחלה,,, אני מנסה,,,, אני מתבייש,,, אני מפחד,,, אני מקווה,,, אני מייחל,,, אני מתפלל !!!!!!!!
  • עמוד:
  • 1
זמן ליצירת דף: 0.57 שניות

Are you sure?

כן