ברוכים הבאים, אורח

מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר..
(0 צופה) 

נושא: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. 3180 צפיות

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140787

מתחיל שוב - וצועד לאלוקים כתב on 02 ינו' 2022 21:08:

לאחרונה דנו שוב פעם בפורום בנושא של חולה / חוטא, והאם הכלים הרוחניים של התורה עוזרים לנו או לא.

אני רוצה לכתוב משהו לגבי אחד שיש לו מול עיניו את התוכנית של הצעדים והוא לא עושה אותה כי הוא לא מבין איך יכול להיות שהתורה לא עוזרת לו ואילו הצעדים כן יעזרו לו, ובינתיים הוא ממשיך ליפול ולהשתמש עוד ועוד.
אני לא רוצה לומר שאותו אחד חוטא, ולא רק בגלל שגם אני עצמי הייתי באותו מצב במשך שנתיים וחצי, אלא כי אני מכיר מהסיפור שלי עצמי, שלקח זמן עד שהיתה לי נכונות להגיע לקבוצות וכו', וזה אלוקים עשה איתי נס אחרי שבמשך כמה שנים התפללתי שיכוון אותי בדרך, ושאם אני צריך להגיע לקבוצות שיכוון אותי להחלטה הזאת, והתפילות שלי התקבלו, והנס קרה איתי.

אבל מה שכן, אני ממליץ לכל חבר וחבר, שמנסה ולא מצליח, ואת הצעדים הוא לא עושה מחמת חששות כאלה ואחרים, שיתפלל לאלוקים שיכוון אותו בדרך הנכונה, ולנסות לשנות קצת כיוון.

כי להמשיך את החיים עם שימושים זה בודאי לא רצונו של אלוקים.

המחלה שלי זה הכחשה, אני יכול לעשות דברים חמורים בתאווה, וכיון שאני לא מסוגל לחיות עם המציאות הנוראית של מה שאני עושה, אני מכחיש את הדברים, או שאני מקטין את הדברים, או מעלים אותם לגמרי, או שאני מוצא לעצמי תירוץ לכל דבר שאני עושה, שזה לא באמת תאווה, או שרק קצת זה בסדר וכו' וכו'....
ההכחשה של המחלה שלנו היא אחד מהגורמים שמקשים עלינו לעשות את התוכנית, כיון שאנחנו בהכחשה מול המצב האמיתי שלנו, וזה לא מוביל למקומות טובים......
בסוף אני סובל ואף אנשים שסביבי יכולים לסבול מכך באופן ישיר או בעקיפין.

אז אני כותב לכל מי שמשום מה מוזר לו לעשות את הצעדים, שידע שהפעולה היותר גרועה מלעשות את הצעדים, זה לא לעשות אותם ולהמשיך להשתמש.

ולא סתם אני כותב את ההודעה הזאת בפוסט הנוכחי.

מסכים עם כל מילה! 
אין דבר יותר גרוע מלהשתמש!

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140788

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 5 ימים
  • דירוג פלטיניום

עם זה גם אני מסכים...

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140789

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מזדהה.
גם אני עם כל הנחישות שהייתה לי להחלים עדיין לקחו לי מספר חודשים מרגע שהכרתי את האתר ועד שבפועל התחלתי את התוכנית.
אסיר תודה שלא התעכבתי יותר מידי סך הכל.
אני לא יכול לכפות או להכריח חברים בשום צורה אבל כשאני הגעתי לפה הבנתי במקום מסויים שסוף סוף הפעם אלוקים כיוון אותי לפתרון אחרי כל השנים של התפילות וזאת תהיה פשוט כפיות טובה וצביעות לא לנסות את הפתרון המוצע שנשמע דיי מבטיח, עדיין לא רצתי ליישם אבל כמו שאמרתי א.ת שלא התעכבתי מידי.
לכן גם לי קשה לפעמים לראות חברים שמגיעים לפה כדי למצוא פתרון ואז כששומעים מתמהמהים, מתחילים פתאום להעלות כל מיני ספקות וחששות 'אם אני אראה מישהו שאני מכיר?' 'עדיין לא מספיק מרגיש מוכן'.. ויכולים להמשיך כך במשך שנים(!) כשהמצב ממשיך להידרדר. גם כאלו שמגיעים לתוכנית ואז נמנעים במשך תקופות ארוכות לקחת ספונסר ולהתחיל לעבוד.
לא שופט אף אחד, יש כאלו שהם כנראה באמת עדיין לא בשלים לתוכנית. 
לאלוקים יש מסלול לכל אחד בדרך שלו פשוט זה נראה כאילו הגיעו עד הפתח, נעמדו ליד הדלת והחליטו להעצר שם.

קצת סדר על עצמי 
הפעם הראשונה שלי באתר , הפעם הראשונה שלי בקבוצות
יומן המסע שלי  , ציון דרך שנה נקיות
ההתלבטות שלי לגבי נישואים

~~~מידע על הכלי העיקרי של ההחלמה - קבוצות SA~~~

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140790

אלי שומר כתב on 27 דצמ' 2021 16:09:

עד כמה שהכרתי את חיים וולדר, הוא היה אדם עם מצפון. - גם אם הסיום הטראגי שלו מפחיד אותי לחשוב על האמונה שלו. 
ברור לי כשמש שבפעם הראשונה שזה קרה לו, הוא היה בטוח שיותר לא יעשה, ואז כל פעם עשה זאת בפעם האחרונה, וכדי לכפר על זה עזר לעוד מסכן ועשה עוד מצוות, ותרם עוד כסף לצדקה, וכתב עוד מאמר מעורר, לא ממקום של שקר, הוא האמין שזה יכפר לו וזו הפעם האחרונה. 

יש לי הוכחה לדבריך.
שמעתי בכאב גדול את ההקלטה שהוא מדבר עם אישה שהיה לו איתה משהו, והוא אומר לה "אם זה מתפרסם אני יורה בעצמי".
יש שם משפט שהרבה אנשים פספסו.
הוא אומר לה
"הרי את יודעת שיש לי משאלת מוות".
ונחרדתי לגלות שפשוט הבנתי מה הוא אומר!!
כי גם לי הייתה משאלת מוות!!
למזלי לא היה לי אקדח...
אבל הייתי הולך לישון בלילה, מסתובב אל הקיר, נפרד בליבי מהילדים, ובוכה... מתחנן לאלוקים שלא יעיר אותי בבוקר אלא אשן לנצח!!
וזה היה עשרות פעמים!!

כי:
המצפון שלנו סובל... אוהו איך שהוא סובל. ואנחנו משתיקים אותו שוב ושוב ושוב ושוב.
אז הוא שואל את נפשו למות!!

זוכר פעם אחת שהלכתי ביער וצרחתי לאלוקים שיעשה אותי סריס...

לדעתי הוא היה מכור למין, ואדם במעמדו כביכול למי הוא יפנה לקבל טיפול? הרי הוא "מטפל על"... ולכן ביקש את נפשו למות.

לדעתי, ההחלטה על ההתאבדות התקבלה אצלו ממזמן... והביצוע המתין לשעת כושר...

וזה לא ממקום של חטטנות אלא רחמים, עליו, על מי שנפגע, ועל כל מי שנמצא היום במצב שלו ועוד לא פנה לקבל טיפול.
אז אם את/ה קורא/ת את זה,
גם אם את/ה אולטרא מטפל, סופר חשוב, בכיר בעדה, מנהיג רוחני, עשיר, מפורסם... מובטח לך שפה תיהנה מדיסקרטיות ואהבה ללא תנאי, ותתחיל לטפל בעצמך.

אוהבים.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140794

המשתוקק כתב on 02 ינו' 2022 22:16:

עם זה גם אני מסכים...

אז עם מה אתה לא מסכים?
אשמח שתקרא שוב פעם במתינות את מה שכתבתי.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן

הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן

המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 4 שבועות #140798

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום
אין דבר יותר גרוע מלהשתמש, אבל אני לא מסכים עם הרוח של הדברים שלך ושל רוב חברי התכנית,

א . שהצעדים זה הפתרון היחיד לבעיה ולכן כל העצות בספרי חסידות ומוסר לא רלוונטיות.

ב. שיש לכוון את החברים החדשים ישר לשם.

ג. שמי שלא עושה את הצעדים בגלל בעיות תורניות רציניות שהוא חושש להן וממשיך להיכשל הוא חוטא (אני דווקא לא חושב שיש בעיה הלכתית/ תורנית כל שהיא בצעדים).

נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים, 4 שבועות על ידי המשתוקק.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140805

• gidi
  • דירוג פלטיניום
המשתוקק כתב on 03 ינו' 2022 19:16:
אין דבר יותר גרוע מלהשתמש, אבל אני לא מסכים עם הרוח של הדברים שלך ושל רוב חברי התכנית,

א . שהצעדים זה הפתרון היחיד לבעיה ולכן כל העצות בספרי חסידות ומוסר לא רלוונטיות.

ב. שיש לכוון את החברים החדשים ישר לשם.

ג. שמי שלא עושה את הצעדים בגלל בעיות תורניות רציניות שהוא חושש להן וממשיך להיכשל הוא חוטא (אני דווקא לא חושב שיש בעיה הלכתית/ תורנית כל שהיא בצעדים).

א- לא חושב שהצעדים הפתרון היחיד, מתחילת הדרך היו לי ספקות ואף פעם הספונסר שלי לא טען שזה הפתרון היחיד וכך גם אני. אלא זה הפתרון היחיד שאני מצאתי ושעבד לי ואני לא באמת יודע אם יש משהו אחר שיכול לעבוד.
אז לפעמים נשמע שאנחנו חושבים כך אבל זאת לא הכוונה, זה נגרם רק מכך שהצלחנו למצוא פתרון בתוכנית ולא בשום מקום אחר (כשיש חברי תוכנית שניסו מגוון טיפולים ודרכים אחרות שלא הועילו) ולכן באופן טבעי מנסים לעודד חברים לקבל פיתרון שעובד מאשר מלא נסיונות לא מוצלחים אחרים.
ב- למה לא לכוון את החברים החדשים ישר לשם? בסוף זאת החלטה שלהם, יש כאלה שאנחנו מציעים להם וכפי שציינתי ממשיכים להתמהמה או מתעלמים כליל. 
אם יש לי פתרון למה לא להציע אותו לחבר חדש, שלא יבזבז זמן מיותר בנסיונות לא מועילים וינסה משהו שבאמת עבד?
ג- אני לא יודע מי טוען שמי שלא עושה את הצעדים הוא חוטא (למרות שזה קצת נשמע לי כן כמו פיספוס המטרה = "חטא").

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

**כל מי שמעוניין לגבי הכוונה, עזרה או כל שאלה לגבי קבוצות SA מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי ואשמח לעזור.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140816

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

תודה על התשובה, בכל אופן אני חלוק עליך בכל הסעיפים שכתבת.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140820

המשתוקק כתב on 04 ינו' 2022 18:59:

תודה על התשובה, בכל אופן אני חלוק עליך בכל הסעיפים שכתבת.

לא מבין כל כך איך שייך לחלוק על סעיף א' שבה כותב גידי מה הוא חושב.. ולא שום דעה קונקרטית,
האם אתה חושב שהוא לא באמת חושב את את מה שהוא אומר ? 

אני לא סתם כותב את זה...

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140821

• המשתוקק
  • דירוג פלטיניום

כן, אני חושב שהוא לא באמת חושב את מה שהוא כתב פה...  כי עשרות הודעות אחרות שלו יעידו, כנ"ל חלק גדול מחברי התכנית.

אגב אני כלל לא פתחתי פה את הדיון, רק ציטטתי פה מאמר של סוד הכניעה - חבר תכנית הרבה יותר וותיק ממכם.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140822

אני באמצע לערוך את ההודעה הזאת.

אסירות תודה לאבא אוהב ששומר אותי נקי מ - י' ניסן חודש הגאולה ה'תשע"ה

........................................................................................................

מודה אני לך שאתה הוא ה' אלוקי ואלוקי אבותי לעולם ועד, צור חיינו מגן ישענו אתה הוא לדור ודור. נודה לך ונספר תהלתך, על חיינו המסורים בידך ועל נשמותינו הפקודות לך ועל ניסיך שבכל יום עמנו ועל נפלאותיך וטובותיך שבכל עת ערב ובוקר וצהריים, הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך מעולם קוינו לך.

יומן המסע שלי - מתחיל שוב וצועד לאלוקים  או כאן

הפוסט שלי ב"הצג עצמך"  או כאן

המשפחה שלנו - משפחת "שמור עיניך"  או כאן

נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים, 2 שבועות על ידי מתחיל שוב - וצועד לאלוקים.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140826

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2886 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

למי שלא הבין למה לא מדברים על חיים ולדר, 
זאת בדיוק הסיבה, לדעתי הפעוטה.
הפרשה הזאת מוציאה מכל האנשים הכי טובים שאני מכיר, את כל הפחדים והשדים הכי אפלים שבהם.
הרבה מאד אנשים שקלו ברצינות להתפטר מתפקידם בעולם הזה בצורה אקטיבית,
להרבה מאד אנשים יש קרובים וקרובות שעברו תקיפה/ניצול/הטרדה, ולא טופלו או הושתקו, וזה עדיין משפיע עליהם יום יום.
לכל מי שיש לו ילדים הפרשייה הזאת מציפה את החרדות הכי גדולות לגביהן (בלי להתייחס מה אמיתי בה ומה לא).
הרבה מאד אנשים יודעים שייצר התאווה שלהם גדול עליהם בכמה מידות, ומרוב פחד שייחשפו הם מתקיפים ומזלזלים בכל מי שמנסה להתייחס לדברים בצורה עניינית והגיונית.
וזה רק חלק מהסיבות שאני קולט סביבי.
מי שלא הרגיש את האדמה רועדת מתחת לנשמה שלו בשבוע שעבר, או שאשריו, או שייעשה עם עצמו חשבון נפש אמיתי ונוקב מדוע. האדמה רעדה ולא רק מתחת לרגלינו חברי הפורום הקדוש הזה שמנסים להתמודד בגבורה ובענווה מול התאווה, אלא מתחת לכל מי שיש בו קצת אכפתיות לאנשים הטובים שסביבו.
בתור אחד שהיה בקבוצות תקופה, ועדיין נקי בחסד ה' רק להיום, אני מבין ומזדהה מאד עם החששות של כל מי שלא מוצא עוז בנפשו להחשף בקבוצות. אני בטוח ויודע על עצמי שחיבור אמתי וכנה עם ה' בצירוף טיפול נפשי משמעותי שעברתי ואני עובר מדי פעם עוזר לי להישאר נקי, ואני בטוח שיש עוד פתרונות, אך הם בדר"כ דורשים הוצאה כספית, וסייעתא דישמיא למציאת האדם הנכון שיהיה שליח לתווך למתמודד את האור והתקווה הקיימים בהמשך הדרך המאד מאד מאתגרת בחודשי ההחלמה הראשונים.
אנחנו מאמינים כמו שחוזרים ואומרים בקבוצות - 'שום דבר, אבל שום דבר, לא קורה בעולמו של ה' בטעות'. בואו ניתן ליוצרנו הרחום את הקרדיט שהוא יודע מה שהוא עושה, ויכול לכוון כל אדם אל עבר הפיתרון שהכי נכון לנסיבות חייו, לנו רק נשאר להמשיך להתפלל אליו לקבל ממנו שלווה ואומץ לנסות דברים חדשים שעזרו לחברים אחרים.
בהערכה ואהבה
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140833

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום
נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים, 2 שבועות על ידי דייב 2.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140834

• דייב 2
  • דירוג פלטיניום

אני מציין כאן קישור חשוב מהפורום השכן

forum.otzar.org/viewtopic.php?f=51&t=58459&start=440#p742974

אני ממליץ להסתכל לאורך כל השרשור

נערך לאחרונה: לפני 10 חודשים, 3 שבועות על ידי דייב 2.

תגובה: מנסה להבין למה לא מדברים על חיים ולדר.. לפני 10 חודשים, 3 שבועות #140835

• gidi
  • דירוג פלטיניום

מצטער שהדיון יצא מהקשרו (למרות שנראה שזה כבר קרה מזמן).

אני עומד אחרי הדברים שכתבתי אבל לפי הלך הדברים אין שום טעם לנסות להצדק או להתווכח.

כן רציתי להתייחס לכמה נקודות פה-
בעבר שמעתי שיש באתר הזה רוח שמתנגדת לתוכנית ולזה שחברים לא יציעו וישלחו לשם חברים אבל לא שמתי לב לזה עד היום.
בעיניי האתר הזה פתוח לכל אחד להציע או להגיד את דעתו וזאת גם הסיבה היחידה שאני ממשיך להתקיים פה ולהגיב מידי פעם.

אני לגמרי יכול להפסיק עם זה, לא להציע לאף חבר או להזכיר את התוכנית. פשוט בעיניי זה יהיה מאוד עצוב שחברים יגיעו לפה בלי להיות מודעים לזה, מה גם שכך אני בדיוק הכרתי את התוכנית בזכות תגובה כזאת של חברים לפוסט הראשון שלי וכך מצאתי את הפתרון לכן מרגיש לי לא נכון לנהוג כך.. - כמו שחבר אמר אנחנו סך הכל מנסים לעזור.
בנוסף באופן אישי מרגיש לי חסר טעם להתקשקש עם חברים פה על כל מיני דברי סרק כמו להגיד לחבר שנופל תקרא תהילים ותשים חסימה- שעם כל הכבוד (ויש הרבה) להצעות האלו בשבילם לא הייתי צריך את האתר הזה, הכרתי את האופציה לחסימות ואת התיקונים השונים שניסיתי, פה מרגיש לי שהאתר יכול לחדש משהו.

אבל אולי אם זה כל כך מפריע אני יכול להשתדל יותר למנן את עצמי בתגובות כאלו, כנראה גם משהו שכתבתי פה היה קצת עוקץ מידי לחלק מהחברים למרות שניסיתי לעדן אותו.

באהבה רבה לכל החברים ובאופן אישי למשתוקק היקר.

קצת סדר על עצמי 

צעד 0  , יומן צעד ראשון

זמן ליצירת דף: 0.89 שניות

Are you sure?

כן