ברוכים הבאים, אורח
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: מה נורמאלי ומה לא? 406 צפיות

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131172

• צורצור
  • דירוג זהב
אני מאוד מחזק את המשתוקק.
מי שיש לו שאיפות לחיות בלי סינון - יש בשאיפות הטלו אמת וזה טוב.

אבל בבקשה, אל תוציאו את השאיפות האלה לפועל.

זה לא תורם לאף אחד סביבכם.

לי יש אינטרנט בלי סינון, ואני נשאר ככה רק בגלל שאני במקום נפשי שלא טוב לי לחסום את עצמי *ורק כי אני יודע שאני ואחרים לא נופלים בפלאפון שלי*. אם הפלאפון היה מעכב לי את ההחלמה, הייתי חוסם אותו. כשאני נותן את הפלאפון למישהו שמבקש, אני אומר לו: תזהר זה בלי סינון. כמו שאם היה לי אולר מסוכן במיוחד, הייתי אומר לאנשים להזהר ממנו. ואני לא נותן אותו לאנשים שיהיו איתו לבד.

אבל אין סיכוי שהילדים שלי יגדלו ולא יהיה לנו סינון... כי אני נורמאלי... אני לא אחד שמפקיר את הילדים שלי...

לא עוקב אחרי שרשורים שכתבתי בהם. אם אתם רוצים שאראה את התגובה שלכם, כתבו לי בפרטי.

לשאוף תמיד להתקדם!
(זה היה השם שלי בפורום בימים הראשונים. שיניתי כי רציתי שם שיתן אוירה יותר אנושית).

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131174

• mitmoded
  • דירוג זהב

ללגבי סינון למכורים אני לא ממש מסכים איתך, אני שמתי סינון וסינון חריף על המכשיר שלי ומה שקרה שפשוט התחלתי לגנוב מכשירים לאנשים, להביט יותר ברחוב, ולהתרגש כל פעם שיש לידי מכשיר פרוץ, גם היום יש לי סינון אבל אני יודע שהוא לא מה שיציל אותי, אני לא סומך עליו ואני גם יודע שאם אני ארצה אני יצליח לעקוף אותו, אבל אני לא מצפה ממנו לעשות בשבילי את העבודה, ובכל מקרה זוהי שאלה אישית מאוד שכל אחד צריך להתמודד איתה מול עצמו ומול הספונסר שלו, אני מכיר מכור שכבר מעל שנה מנסה לעלות על דרך ולא מצליח להיות נקי יותר משבוע והוא מסונן מכף רגל ועד ראש והוא עדיין חושב שמה שיציל אותו זה הסינון, יש לו אובססיה נוראית לסינון והוא ממש תלוי בזה, אני חושב (וגם הספונסר שלו אמר לו) שהדבר שהכי כדאי לו לעשות זה פשוט להוריד את הסינון ולהפסיק לחשוב שזה מה שיפתור לו את הבעיות בחיים

עוד דבר חשוב מאוד
אני לא מכור בגלל האינטרנט הלא מספיק מסונן של ההורים שלי, אני לא מכור בגלל מפיקי הענק של הפורנו, אני לא מכור בגלל שנשים ברחוב מתלבשות איך שבא להן, אני מכור בגללי, בגלל הגישה שלי למציאות, בגלל שאני מרגיש ריק ומחפש להתמלאות מתאווה,
 וגם אם כולם יתנהגו כמו שאני רוצה וכל הפורנו באינטרנט יעלם וכולם יתלבשו כמו שאני חושב שצריך אני ישאר מכור, אני הבעיה של עצמי לא אף אחד אחר

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131177

יפה אמרת מתמודד!!!!,
חשבתי גם להגיב אבל ראיתי שהוצאת לי את כל המילים מהפה,
ואף כתבת אותם יותר טוב ממה שאני הייתי כותב...

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131178

• אחת שאלתי
  • רצף ניקיון נוכחי: 230 ימים
  • דירוג פלטיניום
mitmoded כתב on 03 ינו' 2021 11:35:

ללגבי סינון למכורים אני לא ממש מסכים איתך, אני שמתי סינון וסינון חריף על המכשיר שלי ומה שקרה שפשוט התחלתי לגנוב מכשירים לאנשים, להביט יותר ברחוב, ולהתרגש כל פעם שיש לידי מכשיר פרוץ, גם היום יש לי סינון אבל אני יודע שהוא לא מה שיציל אותי, אני לא סומך עליו ואני גם יודע שאם אני ארצה אני יצליח לעקוף אותו, אבל אני לא מצפה ממנו לעשות בשבילי את העבודה, ובכל מקרה זוהי שאלה אישית מאוד שכל אחד צריך להתמודד איתה מול עצמו ומול הספונסר שלו, אני מכיר מכור שכבר מעל שנה מנסה לעלות על דרך ולא מצליח להיות נקי יותר משבוע והוא מסונן מכף רגל ועד ראש והוא עדיין חושב שמה שיציל אותו זה הסינון, יש לו אובססיה נוראית לסינון והוא ממש תלוי בזה, אני חושב (וגם הספונסר שלו אמר לו) שהדבר שהכי כדאי לו לעשות זה פשוט להוריד את הסינון ולהפסיק לחשוב שזה מה שיפתור לו את הבעיות בחיים

עוד דבר חשוב מאוד
אני לא מכור בגלל האינטרנט הלא מספיק מסונן של ההורים שלי, אני לא מכור בגלל מפיקי הענק של הפורנו, אני לא מכור בגלל שנשים ברחוב מתלבשות איך שבא להן, אני מכור בגללי, בגלל הגישה שלי למציאות, בגלל שאני מרגיש ריק ומחפש להתמלאות מתאווה,
 וגם אם כולם יתנהגו כמו שאני רוצה וכל הפורנו באינטרנט יעלם וכולם יתלבשו כמו שאני חושב שצריך אני ישאר מכור, אני הבעיה של עצמי לא אף אחד אחר

מחילה מכבודו ,

חוץ מהיותך מכור אתה גבר עם תאווה , כל אדם שיראה דברים לא צנועים זה ידליק אצלו משהו . לדעתי זה חוסר אחריות להשאיר מחשב ללא סינון גם אם זה אומר להשאר רק עם מספר אתרים פתוחים .

מי שיש לו ילדים ומשאיר אינטרנט פתוח זה כבר בגדר פשע .

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131180

• מתרפא
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
mitmoded כתב on 03 ינו' 2021 11:35:

עוד דבר חשוב מאוד

שכוייח אדיר!!

אחת ההודעות הכי חזקות בפורום! למסגר ולתלות על הקיר.

אשריי יולדתו של זה 

אוהביםםם!!

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 9 חודשים, 2 שבועות #131192

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 16 ימים
  • דירוג פלטיניום
אחת שאלתי כתב on 03 ינו' 2021 13:26:

מחילה מכבודו ,

חוץ מהיותך מכור אתה גבר עם תאווה , כל אדם שיראה דברים לא צנועים זה ידליק אצלו משהו . לדעתי זה חוסר אחריות להשאיר מחשב ללא סינון גם אם זה אומר להשאר רק עם מספר אתרים פתוחים .

מי שיש לו ילדים ומשאיר אינטרנט פתוח זה כבר בגדר פשע .

אתה ממש צודק!

אכן - המאמר שלי שפתח את השרשור - לא עסק בסינון למכורים דווקא - אלא בסינון כדרך חיים - גם לא למכורים.

"מה נורמאלי ומה לא" - נכתב כתגובה לכמה שכתבו שהם נאלצים לשים סינון רק בגלל ההתמכרות והם כ"כ מחכים לצאת ממנה ואז לחזור ל"חיים הנורמאלים" - כהגדרתם, ללא סינון.

וזה - כ"כ לא נורמאלי....   להיות עם בית בושת בפלאפון או במחשב - גם למי שלא מכור, ק"ו מי שיש לו ילדים...

בהצלחה רבה בעז"ה.

תגובה: מה נורמאלי ומה לא? לפני 3 חודשים, 2 שבועות #137717

• המשתוקק
  • רצף ניקיון נוכחי: 16 ימים
  • דירוג פלטיניום

קיבלתי מידידי המכונה בפורום - "יהודי מתוק" שהעתיק מואטספ חיזוק מסויים:

*שאלה 222:* 
האם יש דרכים להתגבר על הצפייה בתכנים לא צנועים בלי לשים סינון על הטלפון?
ככל שזה אפשרי הייתי מעדיף לא להשתמש בסינון

*תשובה:* 

אחי היקר והאהוב!

כשהבת שלי (בת 7) אומרת לי שהיא לא רוצה לחגור חגורת בטיחות או שהיא רוצה לחצות לבד את הכביש כי היא "כבר גדולה" - היא לא מגלה "בגרות ועצמאות" אלא מגלה שהיא לא תופסת את מקומה, ולא מודעת היטב ליכולתיה וחסרונתיה (וזה בסדר, היא בסה"כ בת 7...) הבעיה, שהיא מסכנת את עצמה!

*אחת ההגדרות של בן האדם היא שיש לו יצר.* כמו שאנו מתפללים בימים נוראים (תבחר במנגינה האהובה עליך..) "אמת כי אתה הוא יוצרם ואתה יודע ייצרם, כי הם בשר ודם"

היטיבו להגדיר זאת חז"ל במאמר המפורסם "אין אפוטרופוס לעריות" - משפט אלמותי שיורד לעומק נבכי הנפש האנושית.

כאשר בן אדם מנסה להתכחש למציאות זו, להתחמק או "להתעלות" מעליה הוא לא מגלה גבורה ותבונה אלא להיפך - חוסר נכונות להכיר במציאות ולהתמודד איתה כמו שהיא.
במילה אחת אפשר לקרוא לזה גישה _ילדותיות._

הגישה הבוגרת והנכונה היא להבין שיש בי יצר שלעיתים בשעת ניסיון גובר עליי ולכן החכמה היא לדעת איך לא להיכנס לניסיון לא מוכן = ללא הגנה.

הפתרון הטכנולוגי של סינון אינו _בדיעבד ורק לחלשים!_
הוא פתרון אידאלי לכל מי שמסתכל במראה ורואה בן אדם (ולא מלאך)

עם הפנמנו את הנקודה הזאת, נוכל להבין שגם אם אדם ספציפי מצליח לשמור על עצמו משימוש לא ראוי בסמארטפון לתקופה מסויימת הוא לא פועל בדרך נכונה כיון שמטעה את עצמו לחשוב שהוא במדרגה גבוהה יותר מדרגת אדם ואינו כפוף להדרכת חז"ל אשר הדריכו ופסקו הלכה למעשה שאם יש דרך אחרת - אין ללכת במקום שיש בו חשש לחוסר צניעות גם אם מתכנן להוריד את עיניו ולא להביט (בבא בתרא נ"ז: סוגיית דרכא אחריתא)

לשים סינון פירושו להגיד בענווה ובגבורה: אני יודע שיש בי יצר ולכן אשתמש בכלי המדיה (המופלאים והיעילים אך המסוכנים) רק בעזרת פתרונות הסינון המופלאים לא פחות, כדי שאוכל לחיות את כל חיי באופן הישר והטוב בעיני אלוקים ואדם גם כאשר אני גולש ברשת.

חזק ואמץ אחי! התמלא בעז וענווה
בלב אוהב

יצחק כוכב
צוות חזקים ברשת

נערך לאחרונה: לפני 3 חודשים, 2 שבועות על ידי המשתוקק.
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.53 שניות

Are you sure?

כן