ברוכים הבאים, אורח

אני רק שאלה..
(0 צופה) 

נושא: אני רק שאלה.. 3285 צפיות

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99726

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום

שאלה קטנה לחברינו האהוב שאינו רוצה בליבוי שריפות. כמה זמן אתה נקי?  

אותי לימדו שאתה לא יכול לתת מה שאין לך.

וכשאין, הולכים לשאול את מי שיש לו, מי שנקי כבר חמש שנים, עשר שנים, וכן הלאה.

אין דרך אחת להיות נקי, ואני לא סגור על הדרך היחידה, אבל אני כן סגור על הוכחות בשטח, ומה אפשר לעשות, כשאני פוגש מאות אנשים! שהיו במקום שלי ויצאו מזה, אני מעוניין לשמוע מהם איך לצאת מזה, ולא לנסות תרופות תוצרת בית, שמועילות לי 75 יום כאן ו100 יום שם.

אם מישהו לא מכור אין לו מה לחפש כאן, אבל אם הוא מכור שיעשה טובה וילך לקבוצות, ויפסיק לבלבל לנו את המוח עם ערימות בלתי נתפסות של הכחשה.

לנעול את השרשור? למחוק?

שמע חבר, התגובה שלך לא לעניין. יש טענות, תתמודד איתן. לא עם מי שמעלה אותן. מה אתה בא לספור כמה ימי נקיות יש לכל אחד שמגיב? זה מוכיח משהו? כל אחד בשלב אחר בחיים ובהתמודדות. אתה לא יודע אם תיפול מחר, אז על מי באת להתגאות?

לגופו של עניין. הדיון המקורי לא היה על 12 השלבים כן או לא. הדיון היה על מפגשים חיים. ועל הדרך עברה ביקורת על זה שדוחפים אנשים ישר ל12 צעדים ולמפגשים חיים, בלי הדרגה, בלי לנסות כלים יותר עדינים, בלי לברר לעומק את המצב של השואל.

ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99728

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים

ידידי המחכה לשקט
אני מבין מדוע אתה עדיין מחכה לשקט , והשקט ממך והלאה,
אני הייתי במקומך בעבר הלא כ"כ רחוק,
ולכן אני מבין בדיוק מהיכן אתה מגיב.
ולמרות שכוונתך רצויה בלנער את המערכת ולשדד מערכות,
מעשיך אינם רצויים, כפי שמעשיי אי אז לא היו רצויים, כשהגבתי כמוך,
ואף חריף וסרקזטי ממך, אין עוד מי שיזכור ,(מלבד ותיקי הארבע ומעלה)
אך אני נגזרתי בארץ החיים ה"ה אתרא קדישא הדין,
יען כי השתלחתי בכל מפקפק שהעיז להלעיז,
.
עצתי לך חבר , לו חפץ הנך בשקט וברצונך להפסיק לחכות לו כ"כ הרבה,
נשום עמוק, ונסה לקבל או לפחות להבין את מי שחושש ואפי' מפקפק בצדקת הדרך.
בתפילה שנזכה כולנו לאת ואהב בסופה ואת הנחלים ...
לילה.
מוטי

חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99731

• מחכה לשקט1
  • רצף ניקיון נוכחי: 375 ימים
  • דירוג כסף

וכשמוטי ורבי אומר לי שהדבר אינו ראוי,
אזי לשתוק יהיה המעשה השפוי,
אך לשפיות אינני כשיר,
או שמא סתם רצוני בחמשיר,
כך או כך מהזכרונות אין לי שום חיפוי,

את הדרך האחת לא אַכּפתי,
בובות קש לא פתחתי.
אך על זה ללא סוף ארעיש
על "תסמונת לטף את המכחיש".
אך די לי, לעת עתה סיימתי.

ולגבי מסיר היצר
, א. לא באתי להתגאות, 250 יום אינם מהווים הוכחה בעיני. מה שכן מהווה הוכחה זה הקבוצה הגדולה של אנשים שנקיים שנים רבות. ואתה צודק בהחלט, אין לי ערובה מפני שום דבר, והלוואי ואצליח לזכור זאת תמיד.
ב. לא להתמודד עם מי שמעלה את הטענות, לא מקובל עלי. אנחנו לא עוסקים בדיון תיאורטי, ולכן יש חשיבות רבה למי שמעלה את הטענה, וכאשר אדם טוען לטובת דרך מסוימת, הדבר הכי חשוב זה לשמוע האם לו זה עבד. או שזה פשוט עוד
שלב במערכת ההכחשה.
ג. ועוד נקודה בסופו של דבר אני באמת לא מוצא את עצמי נגד פשוט שמח, נגדך, או נגד כל אחד אחר. אני לא מדבר בהתרסה או בזלזול בסה"כ מדובר כאן על דברים שגם אני עברתי ועובר. גם אני הכחשתי ללא סוף, לא הייתי מוכן ללכת לקבוצות, ציפיתי שיגידו לי אוהבים ואני אוכל לעשות כרצוני, אך עד שלא בא האדם הקשוח שהעמיד אותי על מקומי זה פשוט לא עבד. יתכן שלא לכולם זה עובד בצורה הזאת, יתכן ואני טועה. אך סופו של דבר אין כאן התמודדות אישית, אלא אני מנסה רק לשקף את הצורה שבה אני רואה את הדברים, ומה אפשר לעשות מה שאני רואה אינו נעים כל עיקר. 

הכל במשורה.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי מחכה לשקט1.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99733

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום חברים אהובים

"כולם אהובים, כולם גיבורים, כולם רוצים להיות נקיים רק להיום, וכולם עושים באימה ויראה רצון.."חוץ ממני.. 

ראשית התנצלות קטנה - התגובה שנתתי אתמול לשרשור הזה לא הייתה קשורה לנושא המרכזי הנידון פה, לא קראתי את השרשור ברצף וחשבתי משום מה שהנידון פה הוא על הצעדים והיהדות באופן כללי, מתנצל על הבלבול, בכל אופן נראה לי שמה שהבאתי יכול להוסיף החלמה למי שחש קצת לא בנוח עם כל מיני מילים ומשפטים בתכנית שהוא לא מכיר "מגרסא דינקותא" שלו ולכן אני משאיר את זה.

לגבי שאלתו המקורית של emuna60 היקר מאד, מזדהה,
גם לי יש לפעמים תחושות אי נעימות בקבוצות מכל מיני סיפורים מסמרי שיער שמגיעים לשם, אבל אני נשוי ועברתי כמה דברים בחיי ולכן אני מרגיש שזה לא מאד משפיע עלי בטווח הארוך, ולכן אני עדיין הולך לקבוצות בשמחה ורובו ככולו של הזמן שלי שם עובר בנעימים פחות או יותר.
דעתי האישית היא שמי שמגיע לקבוצות החיות ולאחר כמה מפגשים לא מרגיש בנח עם חלק מהשיתופים של אחרים, ואני מתכוון לשיתופים הרגילים לא למסרים שנותנים הוותיקים פעם בכמה שבועות, חובתו האישית היא למצוא מסגרת יותר מתאימה למצבו, חלק מאד עיקרי מההחלמה שמקבלים בקבוצות החיות מבוססת על ההזדהות שלי עם החוויות הכואבות של המשתפים, אם אני שומע חוויות ורובן לא גורמות לי להזדהות רגשית אלא לרתיעה מהמעשים שאני שומע שהוא עשה, זה לא יוסיף לי החלמה כך שאין טעם להמשיך לבוא לשם - לפי עניות דעתי האישית בלבד, כי אני צריך לנצל את הזמן היקר במקומות שכן יוסיפו לי החלמה כמו למשל הקבוצה הטלפונית - שגם הא מתחילה לנסות לקיים מפגשים בין החברים לפעמים  (תודה סוד!) והיא יותר מתאימה לאופי ההתמכרות של חלק מהחברים האהובים פה.
ותמיד כדאי להתייעץ עם הוותיקים מה כדאי לעשות, מהכרותי את חלקם פה הם לא מייעצים לכל מי שסובל מהתאווה ללכת לקבוצות החיות מיד, יש כאלה שלא צריכים קבוצות חיות ויש כאלה שיאמרו להם - עוד לא סבלת מספיק בשביל זה, בתקווה שלא תסבול עוד כמובן, אבל אם תמצא את עצמך בעתיד נואש תדע שיש תקווה ונשמח לראותך בקבוצות עם רצון כנות וענווה אישיים להחלים באמת.

בנוסף ברצוני לשתף שגם אני בראשית דרכי בפורום היקר והקדוש שלנו הייתי לפעמים מתייחס בצורה ישירה לאנשים ולמה שהם כתבו, היום לימדו אותי אחרת, לימדו אותי שהדרך הכי יעילה ואפקטיבית באמת לעזור לאחרים זה לשתף מה עבר עלי ומה עזר לי, ואם זה לא עבר עלי אין לי מה לתרום באמת מנסיוני ואוכל אולי להפנות לאחרים שכן עברו את מה שעבר הכותב.
וחוץ מזה בל נשכח שאנחנו נמצאים בחברותא משותפת של אנשים קצת חולים, אנחנו לא יודעים איך הצד השני יקבל את דברינו, ושמעתי על סיפור של מחלים שהתכתב פה עם מישהו וכתוצאה מתגובתו הלא כ"כ עדינה, הלך להשתמש עם התאווה כדי לברוח מהתחושות הלא נעימות שהתגובה עוררה בו.
אני באמת מאמין שכולנו רוצים לעזור, ויש כאלה שצריכים ניעור רציני שיעיר אותי מהכחשתם, יש כאלה שצריכים חיבוק מכל הלב וחום ואהבה, יש הרבה חברים עם חוויות מגוונות בהחלמה, ואם כל אחד ישתף מה עבד בשבילו ואיך סולל לו אביו האוהב את מסלול ההחלמה בטוחני שהאוזניים של החברים הסובלים כרויות בהקשבה וברצון להחלים וכל אחד יזדהה עם מי שכמותו. ובא לציון גואל ולמחלימי תאווה ביעקב. במהרה בימינו. אמן ואמן. 

באהבה והערכה
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99734

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
מחכה לשקט1 כתב on 16 פבר' 2017 06:01:

ב. לא להתמודד עם מי שמעלה את הטענות, לא מקובל עלי. אנחנו לא עוסקים בדיון תיאורטי, ולכן יש חשיבות רבה למי שמעלה את הטענה, וכאשר אדם טוען לטובת דרך מסוימת, הדבר הכי חשוב זה לשמוע האם לו זה עבד. או שזה פשוט עוד
שלב במערכת ההכחשה.

מי שלא חושב כמוני הוא מכחיש....
וכמדומני שגם את הקונטקסט חסכנו.... 

אין פה דיונים, אין פה שמתות, אין פה חרמות....

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי פשוט שמח.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99738

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
תודה לפנימה היקר על התגובה העניינית.

ממה שראיתי פה בשרשור, רוב החברים הותיקים מסכימים שלא כל מי שנכנע לתאווה הוא בהכרח מכור, ולא לכל אחד בכל שלב מתאים לצעוד ב12 הצעדים, קל וחומר להשתתף בקבוצות חיות. וכמובן שלא שוללים אפשרות שגם שיטות אחרות יכולות לעבוד.

אני אישית חושב שהבסיס לדיון זה כבוד הדדי. זה לגיטימי לבסס טענות על נסיון אישי או על סטטיסטיקה, אבל אי אפשר לשמוט טענות מנגד על סמך מספר ימי הנקיות הנוכחיים של מי שמעלה אותן.
אפשר גם לא להסכים, אבל אין צורך לתאר את מי שחולק עליך כאחד שחי בהכחשה. זה שיא הזלזול, לא לתת בכלל מקום לאפשרות של דעה שונה.
שלא לדבר על ההערה המזלזלת לגבי 75 יום שזה ב'מקרה' רצף הנקיות שלי.

לסיכום, דרך ארץ קדמה ל12 הצעדים, ואת אותן טענות אפשר היה להציג בצורה מכבדת.
הוכח לחכם ויאהבך. אמן.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99742

• מחכה לשקט1
  • רצף ניקיון נוכחי: 375 ימים
  • דירוג כסף

תיקנתי.

הכל במשורה.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי מחכה לשקט1.
זמן ליצירת דף: 0.64 שניות

Are you sure?

כן