ברוכים הבאים, אורח

אני רק שאלה..
(0 צופה) 

נושא: אני רק שאלה.. 3288 צפיות

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99618

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
טוב נאמרו פה הרבה דברים ואני רוצה להעלות לדיון כמה נקודות חשובות בעיני.
  1. פורנוגרפיה זה פחות מיחסי מין אסורים. נקודה. זה אולי קל יותר להתמכר לפורנו בגלל הזמינות הגדולה וההשקעה הנמוכה הדרושה, והסיכון  הנמוך וכו' אבל אין ספק שגם מבחינת החומרה ההלכתית והחברתית, וגם מצד העוצמה והריגוש זה לא אותו סדר גודל. זה כמו להשוות בין התמכרות לסיגריות להתמכרות להרואין. אומנם אדם יכול להגיע להתמכרות קשה לחומר קל, אבל הגמילה תהיה קלה יותר מגמילה מהתמכרות סטנדרטית לחומר קשה.
  2. להגיד שלא ניתן לדרדר אדם שכבר ראה הכל בפורנוגרפיה זה קשקוש. כל ילד יודע שאפשר ללכת לפרוצה. אבל יש לנו חסם חברתי פסיכולוגי מלעשות את זה. ברגע שאתה רואה אדם נורמטיבי שמספר לך שהוא עשה את זה. וכולם מכילים אותו. ועוד אחד מספר דברים יותר גרועים  ועוד אחד מספר שהוא גם היה בזה וגם יצא מזה ועכשיו הוא נקי, כל זה שוחק מאוד את החסמים הטבעיים.
  3. התוכנית היא טיפול פסיכולוגי ולא רוחני. לא רואה בזה דבר רע אגב, אבל צריך לקרוא לילד בשמו. אני מבטיח לך שגם אם תחליף שם את הקב"ה במפלצת הספגטי המעופפת, זה יעזור לך. כמו שזה עוזר לנוצרים ואתאיסטים. עם זאת, אני מאמין שכדאי יותר להתפלל לקב"ה כי הוא באמת יכול לעזור לטיפול הפסיכולוגי להצליח.
  4. יש רמות שונות של התמכרות. בדרך כלל מה שמגדיר מכור רשמית זו פגיעה בתפקוד היומיומי. זוגיות, עבודה, בריאות וכו'. התמכרויות יש לרוב. המון אנשים מכורים למתוק, אם הם לא משמינים זה לא יפריע להם. ברגע שהם ינסו לעשות דיאטה, הם יגלו שקשה להם מאוד להפסיק לבד. לכן יש קבוצות, תוכניות, שיטות. לא נשים במוסד גמילה אנשים שרוצים לעשות דיאטה. על פי רוב מפגש שבועי עם מעקב עושה את העבודה יפה מאוד ע"ע חלי ממן. כנ"ל גם לגבינו, כן, התמכרתי לפורנו. זה מסביר למה לא הצלחתי להפסיק לבד. אבל אני לא נרקומן ולא אלכוהוליסט.
  5. לכל מי שצופה מהצד על הדיון, אני ממליץ לקחת בעירבון מוגבל את כל מי שאומר "הדרך שלי היא הדרך היחידה, והיא טובה לכולם, ולכן כולם צריך ללכת בה ורק בה". אני לא שולל את שיטת הצעדים. כרגע אני מצליח לשמור על נקיות בלעדיה. אך אם אגיע למסקנה שאני צריך לצעוד בה ואין לי דרך אחרת, אעשה זאת.

מילה אחרונה, נא לא לזלזל בטיעונים שאחרים מביאים. לא כל דבר שלא מסתדר עם הספר הגדול זה דברי היצר הרע. כל אחד פה יודע טוב מאוד מתי הוא מרמה את עצמו ומתי לא.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99621

• יש_סיכוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 2518 ימים
  • דירוג כסף
רציתי להגיב לדברים אבל נראה לי שהתגובה נמצאית בכל מה שנכתב למעלה
השאלה היא שוב האם זה התחמקות או ממקום אובייקטיבי
לא חלילה ממקום של לשפוט פשוט שאלה...
וזה מה שעומד מול עיניי בהחלמה האם אני בא ממקום של התחמקות או מה שזה לא יהיה או שזה ב100 אחוז מגיע מניע טהור

אלי. אני מעמיד עצמי לרשותך לבנות איתי ולעשות עימי ככל שתחפוץ. שחרר אותי מכבליי כדי שאוכל להיטיב למלא את רצונך. הסר מעליי את הקשיים שלי, כדי שהניצחון שלי עליהם יהווה עדות לאלו שאעזור להם, לכוח, לאהבתך ודרך חייך. מי יתן ואעשה את רוצנך תמיד.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי יש_סיכוי.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99629

אסיר יצרי כתב on 14 פבר' 2017 08:41:
טוב נאמרו פה הרבה דברים ואני רוצה להעלות לדיון כמה נקודות חשובות בעיני.
  1. פורנוגרפיה זה פחות מיחסי מין אסורים. נקודה. זה אולי קל יותר להתמכר לפורנו בגלל הזמינות הגדולה וההשקעה הנמוכה הדרושה, והסיכון  הנמוך וכו' אבל אין ספק שגם מבחינת החומרה ההלכתית והחברתית, וגם מצד העוצמה והריגוש זה לא אותו סדר גודל. זה כמו להשוות בין התמכרות לסיגריות להתמכרות להרואין. אומנם אדם יכול להגיע להתמכרות קשה לחומר קל, אבל הגמילה תהיה קלה יותר מגמילה מהתמכרות סטנדרטית לחומר קשה.
  2. להגיד שלא ניתן לדרדר אדם שכבר ראה הכל בפורנוגרפיה זה קשקוש. כל ילד יודע שאפשר ללכת לפרוצה. אבל יש לנו חסם חברתי פסיכולוגי מלעשות את זה. ברגע שאתה רואה אדם נורמטיבי שמספר לך שהוא עשה את זה. וכולם מכילים אותו. ועוד אחד מספר דברים יותר גרועים  ועוד אחד מספר שהוא גם היה בזה וגם יצא מזה ועכשיו הוא נקי, כל זה שוחק מאוד את החסמים הטבעיים.
  3. התוכנית היא טיפול פסיכולוגי ולא רוחני. לא רואה בזה דבר רע אגב, אבל צריך לקרוא לילד בשמו. אני מבטיח לך שגם אם תחליף שם את הקב"ה במפלצת הספגטי המעופפת, זה יעזור לך. כמו שזה עוזר לנוצרים ואתאיסטים. עם זאת, אני מאמין שכדאי יותר להתפלל לקב"ה כי הוא באמת יכול לעזור לטיפול הפסיכולוגי להצליח.
  4. יש רמות שונות של התמכרות. בדרך כלל מה שמגדיר מכור רשמית זו פגיעה בתפקוד היומיומי. זוגיות, עבודה, בריאות וכו'. התמכרויות יש לרוב. המון אנשים מכורים למתוק, אם הם לא משמינים זה לא יפריע להם. ברגע שהם ינסו לעשות דיאטה, הם יגלו שקשה להם מאוד להפסיק לבד. לכן יש קבוצות, תוכניות, שיטות. לא נשים במוסד גמילה אנשים שרוצים לעשות דיאטה. על פי רוב מפגש שבועי עם מעקב עושה את העבודה יפה מאוד ע"ע חלי ממן. כנ"ל גם לגבינו, כן, התמכרתי לפורנו. זה מסביר למה לא הצלחתי להפסיק לבד. אבל אני לא נרקומן ולא אלכוהוליסט.
  5. לכל מי שצופה מהצד על הדיון, אני ממליץ לקחת בעירבון מוגבל את כל מי שאומר "הדרך שלי היא הדרך היחידה, והיא טובה לכולם, ולכן כולם צריך ללכת בה ורק בה". אני לא שולל את שיטת הצעדים. כרגע אני מצליח לשמור על נקיות בלעדיה. אך אם אגיע למסקנה שאני צריך לצעוד בה ואין לי דרך אחרת, אעשה זאת.

מילה אחרונה, נא לא לזלזל בטיעונים שאחרים מביאים. לא כל דבר שלא מסתדר עם הספר הגדול זה דברי היצר הרע. כל אחד פה יודע טוב מאוד מתי הוא מרמה את עצמו ומתי לא.

תודה על התגובה המושקעת והמנומקת.

אנסה לענות מהניסיון שלי וממה שאני חוויתי ולמדתי (לא הרבה כל כך).

1. אין ספק שלעבור את המסך זה חמור הרבה יותר, הכוונה שלי הייתה שבצפייה בפורנו מקבלים המון מושגים כך שמצד עולם המושגים הכל גלוי וידוע. ועדיין אני מכיר הרבה מכורים שלא צפו בפורנו כמעט ובעיקר היו מכורים לשימוש חי, ומנגד מכורים שהייתה להם את האפשרות לשימוש חי מבחינה חברתית ודתית ועם כל זה הם היו מכורים רק לפורנו ולא עניין אותם שימוש חי, שזה אומר שאופי ההתמכרות הוא ממש לא משקף את חומרת ההתמכרות.

2. אין ספק שהחסמים הטבעיים עלולים להחלש אצל מי שרואה מולו אדם נורמטיבי (?) שמספר על שימושים חיים, אבל מנגד לזה, אם האדם מכור, והוא לא יטפל בהתמכרות שלו, אז או שהוא יגיע לשם בכוחות עצמו כי ההתמכרות אף פעם לא עוצרת במקום, וגם אם הוא לא יגיע ממש לשם החיים שלו ייהרסו הרבה יותר מאשר שבירת החסמים הטבעיים.

3. אין לי מושג על מה הסתמכת בזה שכתבת שבתכנית היא פסיכולוגית ולא רוחנית, אולי היא גם פסיכולוגית אבל לפי איך שהמייסדים שלה כתבו היא בעיקר רוחנית ומבוססת על אמונה בה' בצורה מוחלטת, אתם מוזמנים לחפור קצת בפורום על הצעד השלישי ולהבין איך זה לא סותר. גם מהחוויה שלי הייתי נקי למעלה מ9 חודשים בלי קשר אמיתי לאלוקים אוהב אבל לא הייתי מפוכח ורק כשהצלחתי להתחבר לאבא אוהב רק אז קיבלתי את מתנת המפוכחות.

4. אני מסכים לחלוטין שמי שהוא לא מכור אין לו צורך בתכנית וכל אחד צריך לבדוק את עצמו אם הוא מכור או לא, (יש את עשרים השאלות בספר הלבן, אולי יש עוד דרכים לבדוק את זה) גם אם הוא מכור יכול להיות שיש עוד דרך להחלים, אני באופן אישי לא מצאתי וכמוני עוד הרבה חברים, ומכאן נובעת תחושת הזלזול שקיימת כלפי שיטות אחרות, זה סוג של כאב ותסכול מהזמן והאנרגיה שבזבזנו לשווא בשביל להחלים.

5. בפירוש אין שום קטע בספרות של התכנית שאומר שזו הדרך היחידה להחלים, להיפך כתוב שאנחנו בפירוש לא שוללים אף דרך, אנחנו מדברים רק על מה שעבד לנו. כל מי שסובל מהתמכרות ומחפש פתרון יכול לחפש מה עובד בשביל אנשים אחרים, אני לא הייתי משתכנע ממה שנראה לאנשים שיכול לעזור אלא רק ממה שעובד בפועל.
גם אם מישהו כותב בנחרצות שזו הדרך היחידה, אולי הוא עוד צריך להחלים מפגמי אופי למיניהם אבל אפשר לראות אם הדרך שהוא טוען אליה עבדה בשבילו והוציאה אותו ממסלול ההתרסקות שהוא היה בו.

כל זה אני כותב באהבה גדולה וממש לא בשביל להתנצח, השתדלתי במהלך הכתיבה לכתוב ממקום אוהב ולא ממקום של התנצחות.
היה חשוב לי להאיר דברים שאני חוויתי אותם אחרת ממה שכתבת, וכמובן שתקחו את הדברים שלי בערבון מוגבל. זה סה"כ החוויה האישית שלי.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99637

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל

שלום חברים יקרים,

עברתי על הדיון ויש לי כל כך הרבה מה לכתוב, אבל לצערי אין לי את הזמן לכך אז אסתפק בכמה נקודות קצרות, והאמת היא שהדיון הזה היה כאן בפורום בערך אלף פעמים כך שמי שרוצה - מוזמן לחפור קצת ולמצוא את הכל.

א. ברור לחלוטין שלא כולם מכורים. לא כל מי שמתמודד הוא מכור וגם לא כל מי שניסה ולא הצליח הוא מכור. נקודה.

ב. אלוקים ברוב רחמיו שלח לעולם הרבה סוגים של רופאים ותרופות, ולא כל מה שמתאים לאחד מתאים גם לשני. כך ברפואת הגוף וכך ברפואת הנפש.

ג. הדרך המפורסמת ביותר לגמילה מהתמכרות - היא הדרך של 12 הצעדים, דרך שהצילה מליוני אנשים בכל העולם. פרט חשוב הוא העובדה שגם תכניות גמילה אחרות (ובהם כאלו שלכאורה מתנגדות לצעדים) מבוססות על אותם עקרונות בדיוק שגילו האלכוהוליסטים האנונימיים הראשונים, וזה כולל רוחניות, קבוצה, שיתוף ושינוי מהותי של דרך החיים.

ד. תכנית הצעדים היא לא תכנית פסיכולוגית אלא רוחנית. כדאי להבין היטב את ההבדל בין שלושה מושגים: דת, רוחניות ופסיכולוגיה, כדי להבין את ההבדל. הם נראים דומים אבל הם לא. התכנית היא לא תכנית דתית וגם לא פסיכולוגית, היא תכנית רוחנית.

ה. ההגדרה של התמכרות שונה מאוד מההגדרות שנכתבו כאן. חשוב להבדיל בין השימוש במונח הזה ברחוב "התמכרתי למתוק", לבין ההגדרות האמיתיות של המושג הזה (ולהעיר שאפילו אנשי המקצוע חלוקים בדעותיהם בנוגע להגדרה המדוייקת).

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99654

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום
אחיד בשמיא כתב on 14 פבר' 2017 13:20:

3. אין לי מושג על מה הסתמכת בזה שכתבת שבתכנית היא פסיכולוגית ולא רוחנית, אולי היא גם פסיכולוגית אבל לפי איך שהמייסדים שלה כתבו היא בעיקר רוחנית ומבוססת על אמונה בה' בצורה מוחלטת, אתם מוזמנים לחפור קצת בפורום על הצעד השלישי ולהבין איך זה לא סותר. גם מהחוויה שלי הייתי נקי למעלה מ9 חודשים בלי קשר אמיתי לאלוקים אוהב אבל לא הייתי מפוכח ורק כשהצלחתי להתחבר לאבא אוהב רק אז קיבלתי את מתנת המפוכחות.

ידידי היקר,אני רוצה להאמין שאף אחד לא כותב להתנצח

לגבי מה שכתבתה, יכול להיות שזה משהו רוחני (ע"פ עקרונת שסוד כתב) ואם כן הרי לך תורה בגויים אל תאמין. 
(וכדרך אגב גם דת היא פסיכולוגיה, וזה לדיון בפורומים אחרים, יהדות ותורה היא איננה דת) 

עכשיו כמו שאמרתי, לקחת אחריות על נפשות...

סיפור, 
פלוני גדל בשכונת פשע.... תוך כדי החיים נתקל באין סוף מקרי אלימות.
פעם אחת הגיע לאיזה מקום.... ראה אדם שוכב, ולידו עוד אדם עם סכין.... אותו אדם חתך לאדם השוכב את הבטן, 
פלוני הזדעזע, עם כל מיקרי האלימות שראה בחייו מעולם לא ראה רישעות כזאת שאדם כבר שכוב ועדיין מנסים לחותך אותו... 
בעוד פלוני התקרב.... הגיע שוטר והרחיק אותו... למה שאל פלוני? הרי יש פה פושע... אמר לו השוטר יש פה פראמדיק שמבצע ניתוח שטח מסובך... אז תתרחק. 
פלוני הבין עד כמה עולם המושגים שלו מעוות.

אני מעיד עלי שליפני שהגעתי לאתר. אתרי פורנו היו רק מקום לחטוא.... שהגעתי לכאן הבנתי שיש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות באתרים האלה מלבד צפיה, פתאום שמתי לב לדברים שליפני שהותי כאן לא שמתי לב אליהם. 
עולם מושגים תמים ישאר תמים כשלא נחשוף אותו לעולם מושגים שאינו תמים, כן גם בתוך עולם הפשע....

ברור לי כשמש שיש סיפורים שמזיקים, וברור לי כשמש שיש שיש בהם לחלקנו סותר על מנת לבנות, אבל חשוב כל הזמן לזכור שיש כאלה שלהם זה יהיה רק סתירה, וחשוב לא לתת עצות לא אחריות ולשלוח את כולם לסתירה הזאת בלי להיות במאה אחוז בטוחים שהם יהיו בסותר על מנת לבנות, 

בואו לא נשכח איך הכל התחיל, בחר פורום ששיתף בלבטי ליבו אחרי שהרגיש שקבוצות מזיקות לו.
מספיק שבחורה ברחוב לא הייתה טריגר ליפני ובעקבות הקבוצות זה הפך להיות טריגר.... הרי לך סותר.... לא ברור עד כמה זה יהיה על מנת לבנות.
ואני לא חושב שיש מישהו שרשאי לקחת אחריות על הנפש שלו בלי היכרות מעמיקה... בלי לדעת איך אותו חבר מתמודד עם כל מיני דברים בחייו, מאיזה משפחה הוא מגיע ומה הרקע שלו בחשיפה לדברים. 

כל הדיון על התוכנית והקבוצות הוא הושלך מחבר אחר שהציג דרך אחת ואבסולוטית לרפואה.... זה נשמע היה צורם כאילו לא חישבנו את כל מה שאנו מתעסקים איות..... 
נפש.

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99665

• סוד הכניעה
  • מנהל

בלי להיכנס לכל התגובה, אני רוצה שוב לציין שיש כאן בלבול בין דת לבין רוחניות. יכול להיות אדם דתי שאינו רוחני.

ממילא אין שום קשר לתורה בגויים אל תאמין, כי לא מדובר על דת. מדובר על רוחניות. אם תרצה קצת יותר פירוט לשאלה מה ההבדל בין דת לרוחניות אתה יכול לחפור בפורום או לקרוא אחד מספריו הרבים של הרב טווערסקי בנושא.

הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99668

• מוטי ראוי
  • רצף ניקיון נוכחי: 100 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • חי ומרגיש בזכות אלוקים ובאמצעות שמור עיניך וחברים
מצטרף לקודמי
אני מתלבט לגבי תגובתי ,
כל כך הרבה יש לומר
אמיתות לשכנע, משנתי סדורה והשורות רצות, (בראש)
אבל משהו בתוכי רוגש כשש אל מלחמה,
וכנראה שהמניע אינו טהור
אז שלא כבעבר הפעם פשוט אתאפק,
ואניח בקעה זו לאחרים להתגדר בה,
בברכת שנהיה אוהבים זה לזה
מוטי
חבר שמור עיניך,
ובחסדי ה' ולא בכוחי נקי מט"ז שבט תשע"ב, 09/02/2012,
והנני אסיר תודה על כך, ומתפלל לשפיות גם היום.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99670

מוטי, אהבתי.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99672

• סוד הכניעה
  • מנהל

מוטי, איפה האש שהיתה כאן לפני כמה שנים כאשר עלו השאלות האלו?...

אבל האמת - כנראה פשוט התבגרנו קצת.

תגובה: אני רק תשובה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99682

• פנימה
  • רצף ניקיון נוכחי: 3201 ימים
  • דירוג פלטיניום
  • "...ואם לא עכשיו אימתי"?

שלום חברים יקרים
אנסה להוסיף נקודת מבט של מי שהקשה (ומקשה) הרבה קושיות על התכנית.

התכנית שלנו להחלמה מתאווה היא תכנית מאד לא קלה לביצוע, לדעתי זה בעיקר בגלל ההבטחה של הצועדים הוותיקים בה, העובדה שאני חש שהיא תצליח להוציא אותי משם, מהדבר היחיד שבזכותו חשבתי שאני נשאר שפוי פה בעולם המטורלל לפעמים שאבי האוהב הביא אותי אליו. וגם כי היא דורשת להסתכל לעצמי בעיניים בכנות וענווה ולהתמודד עם העצמי האמתי שלי כאן ועכשיו, לא עם הרצונות ועם הדמיונות של מה אני רוצה להיות ממחר..וזה לא נעים לי בכלל.

ראיתי ושמעתי הרבה מאד חברים ותיקים עובדי ה' באמת שהעידו שבפה מלא שהתכנית עזרה להם מאד להתחבר לעצמם לבוראם ולדת שלהם, בהסתכלות על טווח ארוך של כמה שנים טובות.
(המשפט הבא מיועד בשבילי, דחיין סדרתי שכמוני) התנאי היחיד שלהם הוא לעשות את הצעדים, עם דגש על המילה לעשות, לא מספיק לקרוא ולנתח אותם בראש מול כל מה שאני יודע ולמדתי עד היום, צריך לצאת לדרך ולעשות פעולות כל יום של החלמה.

אני מאד מזדהה עם השאלות התהיות והתחושות של ניחוח לא הכי יהודי מהתכנית, לא נורא אפשר לקנות מטהר אויר... השאלה היא עד כמה אני קולט שאני יושב כרגע בתוך בור שופכין מסריח עד השמים ולא מריח כלום באמת, בגללו.
שמעתי לאחרונה מ"הארווי" המחלים הותיק שאמר - אנחנו המכורים לא כנים עד הסוף עם אף אחד אפי' לא עם הספונסר שלנו, אז בטח שאם נלך לרב ונשאל אותו האם מותר להיות בתכנית שנוצרים עשו? הוא יגיד שלא. אבל אם נבוא אל רב שמכיר אותנו ונשב איתו ונפרט לו עד הסוף מה עובר לנו בראש כל הזמן ומה עשינו כבר עם עצמנו ועם אחרים, הוא יסתכל עלינו ויאמר לנו - אתה רוצה להצטרף ל-SA? מצוין!! אני מברך אותך שתצליח שם להחלים מכל הלב ותבוא לספר לי איך אתה מתקדם עם הצעדים..

כל מה שכתבתי נוגע לי,
ההזדהות עם הכתוב על אחריות הקורא החכם בלבד 

אוהב אתכם, באמת
'פנימה'

- "מצבי היום לא משקף את האני הפנימי האמיתי שלי, אלא רק את מה שעשיתי בחיים עד היום".
- "עיקר כוחו של האדם הוא להודות בחולשתו ולפנות אל ה'. זה הכוח הגדול של האדם" - הרב מנחם פרומן.
שיהיה יום טוב ונקי - לך לי ולכולנו
----------------------------------------------------------
לסיפורי האישי - פנימה

ליומן המסע שלי - חיים פנימיים

תגובה: אני רק תשובה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99704

• אסירותודה
  • רצף ניקיון נוכחי: 6040 ימים
  • מנהל

בדיוק כמו שכבר כתבו מעליי, כמעט שאין חדש תחת השמש.. השאלות, הטענות ואפילו התגבות בעד ונגד..מה שכן התחדש פה לעומת העבר וגם זה צויין כבר על ידי הוותיקים שמעלי, שבעבר היה צריך לנעול  את השירשור על מסגר ובריח כשלפני כן חלקים נרחבים נמחקו. 

ולגופם של דברים, אכן יש לא מעט חומר כתוב בנוגע למה שהועלה פה, אני מצרף כמה לינקים למקשים לחפש שאני זוכר, מוזמנים להוסיף.
- מחלה 1
- מחלה 2
- חומרה 
- עוה"ב
ש"ות

מכה אב התשס"ה הנס האישי שלי ממשיך, רק להיום. אפשר לקרוא עליו כאן
נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי אסירותודה.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99711

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

תודה לכולם על ה״בלאגן״ זה ממש עוזר כל המשא ומתן הזה. 
עזר לי לחדד כל מיני דברים.
העיקר ההחלמה.
שהשם ייתן לכולנו את הכח והסיעתא דשמיא.
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99719

• מחכה לשקט1
  • רצף ניקיון נוכחי: 375 ימים
  • דירוג כסף

שאלה קטנה לחברינו האהוב שאינו רוצה בליבוי שריפות. כמה זמן אתה נקי?  
אותי לימדו שאתה לא יכול לתת מה שאין לך.
וכשאין, הולכים לשאול את מי שיש לו, מי שנקי כבר חמש שנים, עשר שנים, וכן הלאה.
אין דרך אחת להיות נקי, ואני לא סגור על הדרך היחידה, אבל אני כן סגור על הוכחות בשטח, ומה אפשר לעשות, כשאני פוגש מאות אנשים! שהיו במקום שלי ויצאו מזה, אני מעוניין לשמוע מהם איך לצאת מזה, ולא לנסות תרופות תוצרת בית, שמועילות לי 75 יום כאן ו250 יום שם.
אם מישהו לא מכור אין לו מה לחפש כאן, אבל אם הוא מכור שיעשה טובה וילך לקבוצות, ויפסיק לבלבל לנו את המוח עם ערימות בלתי נתפסות של הכחשה.

לנעול את השרשור? למחוק?

הכל במשורה.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי מחכה לשקט1.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99721

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

כיוון שנכנסתה לפסים אישיים ( ציניות היא בדרך כלל בשביל זה) 
תרשה לי לומר שלא הבנתה את הסאבטקסט.

והתגובה שלך מבהירה עד כמה לפעמים שוכחים לתת עצות וביקורת שתבנה את האחר.... לא רק שתשמע.
תחשוב על ההשלכות של העקיצה שלך....
בהצלחה

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי פשוט שמח.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99723

• מחכה לשקט1
  • רצף ניקיון נוכחי: 375 ימים
  • דירוג כסף

ידידי (ואני מתכוין לזה)
1. איזה טקסט סמוי לא הבנתי?
2. אני מבין לגמרי את ההשלכות. ומי שמבחינתו האתר מהוה אמצעי להרגעת המצפון, אולי כדאי שילך עוד קצת לסבול בחוץ. ואולי אז הוא יבין שאם הוא לא יעשה הכל, ובכנות, הוא ימות.

בהצלחה בדרך הגורל המיוסר.

הכל במשורה.

זמן ליצירת דף: 0.93 שניות

Are you sure?

כן