ברוכים הבאים, אורח

אני רק שאלה..
(0 צופה) 

נושא: אני רק שאלה.. 3284 צפיות

אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99349

צהריים טובים חברים! חייב לציין שכל פעם מחדש כיף לכתוב פה. לפעמים כואב אבל בסוף תמיד זה מתגלגל לכיף..

אתמול בערב הייתי בקבוצה חיה. חוץ מזה שאני לא לגמרי מרגיש טוב עם זה התעוררה לי שאלה, אשמח שתעזרו..
לי יש בעיה בעיקר מול פגמי אופי, מצב רוח ירוד, ושעמום, זה ככה בגדול. בקבוצה אני שומע שיתופים על קשיים לא לי. אני שומע למשל שאנשים משתפים על קשיים, חוסר אונים מול מראות ברחוב, וב״ה את זה ה׳ חסך ממני. אלה דוגמאות מני רבות שזכורות לי. הקבוצה היא מעין בית חולים שבו אתה יכול בטעות במהלך הטיפול, אם תרצה או לא, להדבק במחלות של אחרים. אני ממש ממש פוחד מזה ולא יודע מה לעשות. מה עושים? אני לא רוצה שזה ישתלט עליי.. יכול להיות שמצד האמת אני לא צריך להיות שם (לא סותר את העובדה שאני חייב להמשיך לעשות פעולות וצעדים כדי להישאר נקי, כדי להחלים) אבל אולי בסופו של דבר זה הרסני עבורי?
תודה מראש..

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99350

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום
אני נוטה להסכים עם האנלוגיה של בי"ח. אם אין לך משהו שבאמת מצדיק את הסיכון, תתחפף משם.

אפשר אולי לנסות ליצור קבוצות חיות של מכורים קלים.
ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99356

• קדימה הלאה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2 ימים
  • דירוג פלטיניום

וואו אני ממש שמח לענות לך כי גם אני הייתי בלבטים האלה.
רק שאלה שרציתי לשאול האם השתמשת בתאווה?
ולגבי התשובה אני אגיד את זה בצורה הכי קצרה ללא הקבוצות אי אפשר להצליח בתהליך.
שאלה נוספת האם היה לך טוב בחיים לפני שהגעת לתוכנית? למה אתה נמצא בה?

אם תענה על ששאלות אלו אוכל יותר לעזור. .

תמיד אשמח לעזור! ניתן לשלוח הודעה פרטית במקרה שצריך..

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99359

אגבש תשובה ואענה. זה לא חד משמעי אצלי כי יש התערבות של המסגרת שאני בה(ישיבה) בקשר לתחושותיי .
מאמין שיש לך הרבה מה לעזור, תודה רבה!
בינתיים אומר שאני כאן כי הבנתי שזה לא הולך לשום מקום. אם לא אעשה משהו רציני לפתור את הבעיה שלי, היא עוד תלווה אותי עד הקבר.. גם ובעיקר ההבנה שזו בעיה שלא נישואים ולא כלום יפתרו אותה ושהיא עוד תחריב את הנישואים העתידיים (מתישהו.. לא בלחץ;) הניעו אותי, וגם חוסר יכולת לשאת את הצביעות מול המשפחה והחברים..
ובקשר לשאלתך הראשונה.. אפשר בלי?! 

״חסימת דרך בפני חפצים מורגלים, סיבוב זרמי הנפש לעבר אחר תחת אשר תעו בשטפם, אינה מלאכה כל כך קלה אבל נעימה ומלבבת היא..״ (הראי״ה קוק)

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי ליבי ער.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99367

• גיימס
  • רצף ניקיון נוכחי: 689 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמונה 60 היקר.
מאד מאוד מזדהה עם מה שכתבת. אני גם לפני התוכנית בשנה האחרונה כח מה שהתמודדתי איתו היה ממש ״קל״. 
ופחדתי מקבוצות באמת. כמו שאמרת להיחשף, בית חולים וכו. 
אבל התחלתי קבוצות חיות ורק אז ראיתי כמה זה עמוק מאוד, חזק יותר ממה שחשבתי ושאם אני לא יעשה משהו רציני אז יום אחד הכל יתפוצץ לי בפנים.
ובקבוצות אני רואה אנשים שהחלימו. 
אנשים קצת פחות קצת יותר ממני החלימו.
חברה שהיו בבעיות עמוקות בתוך הבוץ יצאו, השתחררו, החלימו.
חד וחלק זה לא נזק זה רק תועלת.
אין לך מה לדאוג. 
אגב תעלה את זה בקבוצה שמאל את סוד אני בטוח שיהיה לו מה לומד בנידון.
אוהבים.

הכינוי שלי הוא ג'יימס ואני חבר בשמור עיניך.

אין דבר רחוק יותר מהחלמה בריאה מאשר מצב של תלות.

מנסה לזכור תמיד שמול התאווה צריך ״לוותר ולא להילחם״.

נקי בחסד אלוקים מכ״ד כסליו התשע״ו כל יום רק להיום.

נערך לאחרונה: לפני 7 שנים, 2 חודשים על ידי גיימס.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99370

תודה. אני חולק עליך כיוון שאתה מתעלם מהנזק האפשרי, נתון שזה קיים .. הפחד אינו חשיפה, אולי יכירו אותי וכו׳ על זה דילגתי.הבעיה אחרת. הלכתי כבר כמה פעמים אבל אני מרגיש שיש דברים שמחלחלים פנימה לטוב ולמוטב. הקבוצה זה דבר עוצמתי. לפגוש מישהו, לשמוע מסר, לשתף בלייב זה וודאי טוב אבל אני באמת מרגיש שדברים שנאמרים שם שאני ב״ה לא נגוע בהם (אל תדאג, לי יש את הדפקות שלי..) מחלחלים פנימה, מעסיקים אותי וקצת משתלטים עליי.
יישמע לחלקכם מוזר אולי אבל אף פעם לא הייתה לי בעיה ברחוב. נשים ברחוב לא מצטיירות בעיניי כאובייקט מיני, למעט בודדות. פתאום לאחרונה אני מתחיל להרגיש את זה מטפטף בי..

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99371

רעיון טוב אסיר.. אתה נמצא בקבוצות?

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99373

אם אתה חש מנותק מהם - אל תהיה שם.
קח לך חבר במקום!

קבוצות זו יותר עניין של תמיכה. לאלו שזקוקים לכך ביותר.

אין תחליף  ל ח ו פ ש.  נקודה.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99379

• יהודי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 1351 ימים
  • חבר ותיק

אמונה60 היקר
האם הקבוצה שהשתתפת היא של SA או שמור עיניך ? "סודינו" היקר אמר לי פעם שקבוצות "שמור עיניך" מתאימים יותר למקרים הקלים.
אני אישית התחלתי להשתתף בSA כי למרבה הכאב כמעט שאין מה לחדש לי בשימוש, המחלה שלי הביאה אותי למחוזות הזויים (אם כי השאול עמוק יותר ממה שאפשר לחשוב).
אבל במצב שלך שכתבת שנשים ברחוב לא היו בעיניך כאובייקטים לתאווה, משמע ש"המחלה" התגלתה בשלב מוקדם אצלך, אכן אולי יש לחשוש ממה שכתבת.
אבל חשוב שתדע שאם אתה מרגיש "מכור" לא משנה באיזה שלב, אם לא תטפל אז בתוך תקופה תגיע לבד לדברים שלא שיערת להגיע ואז גם לך לא יהיה מה לחדש חלילה, לכן אם אתה מרגיש שבלי השתתפות בקבוצות חיות לא תתקדם תשקול את זה ברצינות יתר לפני שאתה "מתחפף" משם.

בהצלחה אחינו היקר

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99382

• אסיר יצרי
  • רצף ניקיון נוכחי: 412 ימים
  • דירוג פלטיניום

רעיון טוב אסיר.. אתה נמצא בקבוצות?

השתתפתי 3 פעמים בקבוצה הטלפונית. אין שם סכנות מהסוג שאתה מתאר.
מה שפחות התאים לי שם שזה על טהרת ה12 צעדים, ואני כרגע לא מעוניין בתכנית הזאת.

אני יכול להגיד לך שבעקבות דברים שהתוודעתי אליהם במהלך ההחלמה, הרגשתי שיש מחשבות שאף פעם לא עברו לי בראש ופתאום עוברות.

ואני אמרתי נגרשתי מנגד עיניך אך אוסיף להביט אל היכל קודשך.

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99384

• פשוט שמח
  • דירוג פלטיניום

אני מסכים לעצמי לומר שוב דברים שנאמרו.

שמור על התמימות שלך ואל תכניס לעצמך רעיונות לראש, לשמוע בעיות של אנשים אחרים בנושאים האלו מסוכן מאד! נקרא לזה כך. אדם שלא חשב אף פעם לרצוח ונמצא בחברת רוצחים יכול בקלות לחשוב על שטויות כאלה, "(מחילה מאותם אלה שבקבוצות החיות) 

אין לך מה לחפש במחלקות ובקליניקות שאנקולוגיה, שאתה בסה"כ עם שפעת, 
גם אם לא תידבק פיזית, זה ישפיע עלייך נפשית.
תמשיך לעבוד ביחד עם חבר/ חברים/ אבל לא בקבוצות.

ברור לי ש"רעיונית" אתה תדרדר בקבוצות יותר מאשר אם תמשיך ליפול אחת בכמה זמן, כל עוד אתה עובד ומתקדם.

מקווה שאני לא אמשוך אש בפוסט הזה. 

יש הבדל תהומי בין אדם לא נשוי לאדם רווק וההתמודדות, רק בעובדה הזאת יש כדי ליצור הפרדה בריפוי 

כי ידיעת האמת מחזקת הנשמה ומרחקת ממנה היצר

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99385

יהודי 5.. זה שברחוב אין לי כל כך בעיה לא בהכרח הופכת את מכלול המחלה שלי לדבר קל יותר משל אחרים. ברור לי שיש דברים שאצלי הם לב המחלה, ההתמודדויות הכי קשות שלי, ואצל אחר זה כמעט ולא מדבר אליו..

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99386

• יהודי5
  • רצף ניקיון נוכחי: 1351 ימים
  • חבר ותיק

אמונה היקר
יש משהו בדברי פשוט שמח (לא כ"כ פשוט, העיקר שמח).
אמליץ לך כמו שגיימס כתב שתפנה ל"סוד".
שלח לו מייל שאתה רוצה לדבר איתו, הוא יתקשר אליך ספר לו בדיוק את מצבך והוא ייעץ לך כדת מה לעשות. יש לו הרבה נסיון וסבלנות ומאד רוצה לעזור. הוא מאד עזר לי בהחלטה הזאת - האם ללכת לקבוצה.
בהצלחה אחי

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99402

• צריך חבר
  • רצף ניקיון נוכחי: 927 ימים
  • דירוג פלטיניום

אמונה יקר
אומנם אני מצטרף לשרשור באיחור
לפני כשבועים עלה בחור בשיחה הטלפונית לתת מסר
וכשדברו איתו על הקבוצות הוא אמר חשוב לזכור תמיד לקבוצה הולכים בשביל להחלים ולא בשביל לשמוע לאיפה עוד אנחנו יכולים להדרדר
בנוסף יש ענין ללכת לקבוצה 6 פעמים כך הותיקים אומרים בשביל להחליט האם מתאימה או לא 
נראה לי תנסה לשלב בין 2 האמרות הנ"ל 
וכמובן להפעיל שכל ישר ולראות שאתה בכיוון ההחלמה ולא חס וחלילה בכיוון השני
מקווה שעזרתי ולו במעט

תגובה: אני רק שאלה.. לפני 7 שנים, 2 חודשים #99415

תודה לכולם על התגובות ועל העזרה.. לא מובן מאליו..
לקחתי את הדברים לתשומת ליבי ונראה שהקבוצה החיה תמשיך בלעדיי.. אמשיך לעשות פעולות, אין סתירה כלל ועיקר. זה לא שנכנסתי לאופוריה שאני מעל זה והנה אני מסוגל לבד. נדלקה נורה אדומה במכונת ההחלמה, נורה שרמזה שמשהו אינו קשורה..

זמן ליצירת דף: 0.51 שניות

Are you sure?

כן