ברוכים הבאים, אורח

משהו כמו הפיל האדום
(0 צופה) 
  • עמוד:
  • 1
  • 2

נושא: משהו כמו הפיל האדום 1546 צפיות

משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9797

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
  • (דיל לשעבר) אלי תן לי שלווה, אומץ ותבונה
שלום חברים,

בדיוק היום אחי (שעוד לא זכה לחזור בתשובה) שלח לי לינק לאיזה אתר לא צנוע.
(המחשב בעבודה לא כ"כ חסום)
ההודעה היתה בעצם עבור אשתי.
הוא כותב לי כך:
אל תלחץ על הקישור, רק תעביר לאשתך.

ואז אני יושב כמה דקות וחושב: הוא שלח לי לינק מעורר תאווה אך הוא כותב לי לא להכנס לשם.
אז הקול הישן והמוכר אומר לי: "מה יקרה אם תלחץ?"  / "רק תציץ ומיד תסגור" / "רק לגימה קטנה".
אז שוב אני רואה שאני לא מסוגל להתמודד מול התאווה.
אני מחליט להיכנע ולמסור את זה לקב"ה.
אני מתקשר לחברה הכי קרובה שלי (אשתי), מדבר איתה על זה וב"ה הקב"ה לקח ממני גם את ההתמודדות הזו.
שלום, שמי שמואל ואני מכור לתאווה.
בס"ד גדולה אלוקים שומר אותי נקי היום כנגד כל הסיכויים כל יום רק להיום

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9841

• avrahamo
  • חבר חדש
  • אי יהבת לי ליבך ועינך אנא ידע דאת לי
אני מזמן נכנעתי ( עד הכרזת המלחמה הבאה) על צפייה בנשים לא צנועות ברחוב או באתרי אינטרנט "רגילים" כגון ווינט וכו... ( חס וחלילה לא פורנו וכדומה...)
אני גם נוסע ברכבת כל יום ככה שאני ממש רואה בזה כדבר בלתי אפשרי
כל עוד אני יודע לעצור ולא להפוך את זה לאובססיה ביוזמתי אז אני רואה בזה כדבר "רע" אך לא נורא..
וחוץ מזה אני לא יודע איך אפשר להמנע מלראות דבר כ"כ יפה כמו אישה ???????
לגבי הלינק שאחיך שלח...לא מפריע לך שאחיך שולח לאשתך דברים לא צנועים?

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9844

אשה אמנם זה דבר מרשים מאוד, אך זכור, לפני שאדם וחווה חטאו, כתוב שהם לא יתבוששו, משמע שלאדם הראשון לא היה נגיעה אישית באיך שהיא נראית, ולא הפריע לו שהיא מסתובבת לו מול הפרצוף חסרה מלבושים.
אך, לאחר החטא, פתאום נכנס בהם בושה כזאת, עד שהם הסתתרו בתוך נבכי הגן, הרגישו שהם עירומים, והשם ריחם עליהם ותפר להם מלבושים.
מסקנה מכאן עולה, שהיופי של האשה אכן קיים, אך החטא הוא שגורם לנו להסתכל במקומות שאנחנו לא צריכים להסתכל, ואחרי ההסתכלות באה ההרגשה והמשיכה שלנו אל האשה, במובן שלא היה אמור להיות במעשה הבראשיתי לפני החטא...
הריני מאמין, שביכולתי לשנות את מסלולי החשיבה שנחקקו בתודעתי ברבות השנים, לשנות הרגלים רעים ולשבור את הטבע של עצמי.
אמונה זו נובעת מסיבה אחת פשוטה, אלוקים נתן לכל בני האדם וגם לי כוח לשנות דברים בטבע, ובזכות האמונה החזקה והתקיפה בבורא עולם, כל אדם באשר הוא אדם יכול לשנות דברים בטבע. זאת אמונתי.

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9902

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
אם אתה מצליח כל פעם להסתכל על נשים ורק לא ליפול מכך - אשריך.

ממה שאני מכיר את עצמי, אם אני מרשה לעצמי להסתכל על נשים ברחוב או באתרי אינטרנט "רגילים" כמו שאתה כותב, אני בטוח מגיע למצב שזה אובססיה ואני נופל במקומות הרבה יותר גרועים במוקדם או במאוחר.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9929

• avrahamo
  • חבר חדש
זלמן היקר,
מה שצורם לי הוא שאני בסך הכל "ילד" בן 30  שיש לו עוד לא מעט שנים לחיות (בע"ה)
כבן אדם דתי ( לא חרדי) אני מסתובב במקומות שיש בהם לא מעט נשים לא צנועות ( איך רב אחד אמר בהרצאתו - מסתכלים למעלה רואים שלטי חוצות לא צנועים, מסתכלים למטה רואים פליירים לא צנועים,מסתכלים קדימה ורואים בחורות לא צנועות...) זה בכל מקום בקניונים,ברחובות,ברכבת,בטלויזיה,
באתרי האינטרנט ה"רגילים"....איך אוכל במשך כל חיי למנוע מעצמי את הראייה הזאת מלבד אם אעקור את עיניי ??
האם לא כדאי שאלחם בכל כוחי בנקודה שבה אני שולח את היד למקום לא מתאים מאשר לשים את החסמים
בראיית נשים ואז אפול לחלוטין ?
זאת נקודה מאוד חשובה שכדאי להבהיר ("חס וחלילה לא להכשיר את השרץ") אבל לטעמי כל אחד צריך לדעת איפה הנקודה שבה אם הוא לא יעצור הוא יתדרדר.
אשמח אם מישהו יוכל להבהיר לי את דברי הרמב"ם בהלכות תשובה "המסתכל בעריות מעלה על דעתו שאין בכך כלום שהוא אומר וכי בעלתי או קרבתי אצלה. והוא אינו יודע שראיית העינים עון גדול שהיא גורמת לגופן של עריות" ....
זה פשוט לא מסתדר לי

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9939

יש הבדל בין לראות לבין להסתכל. הסתכלות זאת אומרת לשים לב לאשה, לחשוב עליה. אם אתה רואה, אבל משתדל להיות עסוק בעניין אחר ולהסיח את הדעת - אז זה עניין אחד. ואם אתה מסתכל ונהנה - אז זה גם אסור, וגם לא יחזיק לאורך זמן בלי נפילות גדולות יותר.
את הגדרות כבר שמו לנו חז"ל: יחוד, הסתכלות, וכמובן מגע שלא לצורך (לצורך - כמו רופא וכדו'. בעבר היו שהתירו גם מגע שאינו של חיבה, שזו ההגדרה של ההלכה, למשל לחיצת יד. היום זה כבר לא מקובל, נראה לי שזה בגלל שאמדן הדעת היום אומר שלחיצת יד היא כן חיבה ברמה מסוימת, או שמביאה לחיבה).
מי שמנסה לשמור על הגדרות האלו, גם אם לא מצליח, יש לו סיכוי טוב הרבה יותר להחזיק מעמד. מי שמעמיד גדרות פרוצים יותר ומתיר לעצמו לכתחילה יותר, צועד בנתיב מאד מסוכן, וסביר שימצא את עצמו בנפילות גדולות יותר.
גם הגמילה מהתמכרות איננה בדרך כלל על ידי הקלות. לא מתירים לגימה אחת כי מזה אי אפשר להימנע. עוצרים לפני הלגימה הראשונה, ואז יש יותר סיכוי להתמודד.
הסתכלות באשה לשם הנאה - זו הלגימה הראשונה. לא נראה לי שלאורך זמן אפשר להחזיק נקי ככה.
הרחוב הוא לא תירוץ. תחליט שהראש שלך נמצא במקום אחר. אתה כאן, אז אתה כבר יודע מה קורה לך כשהראש שלך בתאווה. אז תילחם ותוציא אותו משם.
בהצלחה.

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9946

• avrahamo
  • חבר חדש
happyjew יקר,
אספר לך במעט על סדר יומי - אני לא יודע אם רוב חברי הפורום הם חרדים או דתיים
אבל סדר יום של דתי כמוני כולל :
פיזור הילדים בביה"ס/גנים - הרחובות מלאים בזה
נסיעה ברכבת לעבודה בת"א - הרכבת מלאה בזה
עבודה בסביבה חילונית -  9 שעות עבודה מלאות בזה ( אחת שאפילו איתי בחדר)
אחרי העבודה - גן שעשועים עם הילדים/טלויזיה - חבל כבר להכביר במילים...

אם יש אדם שעובר את סדר יומי ומצליח רק להתסכל באישה ולא להביט בה אני עכשיו אסע לנשק את הידיים שלו... המקסימום שהצלחתי בשמירת העיניים היה 44 ימים עד שמשהו נפל למישהי בעבודה שלי...ומאז הייתה התדרדרות בעקבות התסכול עד ש...

לא הבנתי עדיין איך נוצר ה"גוף של העריות" מהתסכלות בלבד כדברי הרמב"ם...

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9949

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
חבר יקר,

יש לי שאלה אליך:
אם יכולת לגרום לכך שלא יהיו שלטי חוצות לא צנועים, לא יהיו פליירים לא צנןעים ברחובות ולא יהיו נשים לא צנועות ברחוב,
בעיית ההתמכרות שלי היתה נפתרת?

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9956

• avrahamo
  • חבר חדש
שמואל,
מה שאתה אומר בעצם ( ייתכן כי זאת הגישה הרווחת בפורום הזה) כי גם ללא היחשפות לחומר תואבה אתה עדיין תישאר מכור וללא טיפול אתה "תהפוך את העולם" בשביל למצוא את התואבה הזאת ?

או שדיברת על ההיחשפות ברחובות בלבד? הרי ברור שיש כיום מספיק מדיות למצוא את התואבות בכל מקום.

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9961

אברהם,
סדר היום שלי היה דומה לשלך במשך מספר שנים, כולל העבודה בסביבה חילונית. מאז שיניתי אותו מאד. היום אני גר בישוב דתי, עובד במקום דתי, ולא נחשף למראות לא צנועים במהלך היום יום בכלל.
יודע משהו? זה לא שינה כלום, אבל כלום, לגבי התאווה. הדבר היחידי שהשתנה זה הרקע: במקום לראות אשה לא צנועה ברחוב - הייתי נתקל בה באינטרנט. במקום לראות רק נשים לא צנועות - גיליתי כמה יפה נראית אשה צנועה. וכן הלאה. התוצאה לא השתנתה. המשכתי ליפול וליפול במשך שנים.
מה ששינה אצלי את המצב היה ההחלטה ללכת ברצינות על זה, טיפול משמעותי שהתעסק גם בשאלה - מה אני מרוויח מהתאווה ומה חסר לי בחיים בלעדיה (מרוויח הרבה מאד, רק שהכל רווח של שקר. אבל בלי לטפל בסיבה שבגללה אני בתאווה לא יכלתי להתקדם לשום מקום), ואיך אני יכול לקבל את מה שאני צריך ממקום בריא ואמיתי. עד אז, המשכתי ליפול ללא הפסקה. 
אז אני די בטוח במה שאמרתי קודם: לעשות לעצמך הנחות ולהסתכל על נשים רק יעשה את המצב יותר קשה. להסתכל על אשה זה כמו לגימה ראשונה, ולמי שכבר מכור - זה פשוט אסון. למען האמת, לפי הרמב"ם וגם לפי מקורות אחרים בחז"ל, במקרה הזה לגימה ראשונה היא בעיה קשה גם למי שלא מכור.
אני מכיר אנשים שנמצאים בסיטואציה של עולם חילוני, ובכל זאת לא נופלים. כי הראש שלהם במקום אחר. במקום שהראש שלהם נמצא, אני רוצה שגם הראש שלי יהיה. נראה לי שגם אתה תשמח להיות עם הראש במקום אחר, רק אתה אולי לא מאמין שזה אפשרי. אז זה אפשרי בהחלט, רק צריך את העבודה הנכונה וההתמסרות. בהצלחה רבה מאד מאד.

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9962

• שמואל
  • דירוג פלטיניום
אני אומר שבקבוקי בירה לא הופכים אלכהוליסטים למכורים לאלכוהול, כמו שבחורות ברחוב לא הופכות אותי למכור לתאווה.

וכמו שאם יום אחד לא יהיה יותר אלכוהול בעולם, המכורים לאלכוהול יצטרכו להמציא אותו מחדש, כך גם אני.
ואפילו אם יהיו רק בחורות צנועות ברחוב אני בעצמי ארצה להפשיט אותן.

אפילו אם ישימו אותי בצינוק שחור למשך כל חיי, אני עדיין אשאר מכור.
ההתמכרות היא אצלי, הבעיה היא אני.
כל חיי חשבתי שהבעיה היא ברחוב, באינטרנט ובשלטי חוצות.
חשבתי שהבעייה היא אשתי, שהבעייה הוא הבוס שלי, שהבעיה הם הילדים שלי.
ולכן לא יכולתי להתרפא  ממחלתי, עד אשר הגעתי למסקנה שהבעיה היחידה היא אני.
השורש לכל בעיותי הוא אך ורק אני !!!

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9969

• avrahamo
  • חבר חדש
יהודי שמח,
העלית פה נקודה שלא ידעתי על קיומה....תמיד נשים דתיות לא נראו לי מושכות בלבד
תמיד אמרתי שהלבוש שלהן עושה את העבודה טוב טוב... לא בא לי להתסכל עליהן אפילו לשנייה.
מה שאתה אומר הוא שבכל מקום שאהיה בתור "מכור" אני אפול בראיה/מחשבה וכו...
אז אם כך למכורים שבינינו ( לא יידוע מספרם...אולי כולם) לא יעזור כלום! ( מגורים באזור חרדי/יריקה על בחורות לא צנועות  :-[ /ישיבה כל היום בישיבה וכו...)

ייתכן כי זאת מסקנה שהייתה למעלה ממני... לא בטוח שהיא נכונה לגביי מכיוון שאחרי נפילות
בד"כ אני מצליח להחזיק תקופות יפות בעזרת הרצאות/לימוד תורה וכו...

השאלה היא האם בכלל ייתכן מצב שאדם ייגמל מזה לחלוטין ?? אם לא אז זאת לא התמכרות שתרופה כלשהיא  (כדוגמת 12 הצעדים) תועיל לה באופן מוחלט!

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9973

א. ברור שחוסר צניעות הוא בעיה גדולה יותר מאשר נשים צנועות. מה שהתכוונתי, ושמואל אמר זאת באופן יותר חד, שאם אתה בתוך התאווה אז שום דבר לא יעזור לך, ואם אתה מחליט להוציא את עצמך משם - אז תוכל להתמודד עם הסביבה. וכל אחד יחליט בסופו של דבר עם איזו סביבה הוא יכול להתמודד בצורה שמאפשרת לו חיים תקינים. העיקר שאתה בפנים תהיה במקום אחר.
ב. למה אתה אומר שאם כך כלום לא עוזר? הנה יש כאן באתר אנשים רבים שנקיים כבר תקופות ארוכות, החיים שלהם השתנו לטובה, ונראה שהם מצאו דרך טובה להתמודד. אתה מוזמן להסתכל בקיר הכבוד של הטבלה, או סתם לשמוע כאן מאנשים מה שהם עוברים.
מה שכן, ככל הנראה ההתמודדות הזו תימשך כל החיים. לא רק אצל המכורים, זה נכון אצל כל אדם ספציפית לגבי הנושא הזה, אבל אצל המכורים זו התמודדות יותר קשה וכל ניסיון יכול להפיל יותר עמוק מאשר אצל אדם רגיל.
בסופו של דבר, כתב כאן אדם יסודו בדיוק היום באשכול סמוך, ההתמודדות הזו היא מנת חלקם של כולם. לכן השוני בינינו המכורים לאדם רגיל הוא לא בעצם ההתמודדות, אלא בעוצמה שלה ובסכנות שלה. אז אין מה להתייאש מהתמודדות ארוכה. בהחלט יש סיכוי להצליח לטווח ארוך, ולחיות טוב מאד.

בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 11 שנים, 10 חודשים #9988

• סוד הכניעה
  • רצף ניקיון נוכחי: 2477 ימים
  • מנהל
קראתי בעיון את הדיון והוא אכן מעלה את הנקודות החשובות בנושא ההתמכרות. ברשותכם אכתוב בקצרה את הדברים כפי שאני רואה אותם:

א. אכן, ההתמכרות לא שייכת למספר הנשים הלא צנועות שאני רואה במשך היום. אני גר בסביבה גויית לחלוטין וברור שאני לא יכול להלביש את כל נשות העולם.

ב. הבעיה היא בראש שלי. כאשר היתה תקופת היובש בארה"ב (שהאלכוהול הוצא מחוץ לחוק), האלכוהוליסטים עשו הכל כדי להשיג לעצמם מעט משקה. זה נכון גם עבורנו.

ג. זה שאני בסביבה כזאת לא אומר שאני מתאווה. אני הולך ברחוב, ו"רואה" נשים אבל לא "מתאווה" מהמבט הזה. אני כמובן משתדל להסיט את העיניים בהקדם האפשרי כדי להוריד את משך הזמן בו אני צריך לא להתאוות, אבל זה בפירוש אפשרי.

ד. זה שיש לי תקופות נקיות ארוכות - לא אומר דבר על ההתמכרות שלי. היתה לי גם שנה נקיה אבל אני עדיין מכור כבד. המדד להתמכרות לא שייך בכלל לשאלה כמה זמן יש לי בין הנפילות (כמו אדם שעושה דיאטה בין הארוחות).

ה. ברור שישנה אפשרות לצאת מהמחלה של ההתמכרות וניתן לראות זאת כאן בפורום אצל חברים שעובדים ומשקיעים ורואים תוצאות. זה לא קל אבל זה קיים ואפשרי לחלוטין.
הכינוי שלי הוא 'סוד הכניעה' ואני מכור בהחלמה. בחסד א-לוהים - לגמרי לא מובן מאליו - אני נקי מאז כ"ו בכסלו תשע"ב, כל יום - רק להיום.

הסיפור האישי שלי: goo.gl/mShRFs

תגובה: בעניין: משהו כמו הפיל האדום לפני 3 שנים, 3 חודשים #131685

• דייב 2
  • רצף ניקיון נוכחי: 244 ימים
  • דירוג פלטיניום

מזדהה כאן עם כל דבריו של מרן סוד הכניעה...

• עמוד:
  • 1
  • 2
זמן ליצירת דף: 0.59 שניות

Are you sure?

כן